Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 17.11.2006 o 14:40, gaax napisał:

a tak to napisalem rosja i anglia, ale z ta anglia to strzelalem ;)

OMFG, nie pomyślałem o Anglii, bez kitu całkiem logiczne... A wypracowanie? Zakładam, że na drugi temat, tak jak ja. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 14:45, lurynowicz napisał:

OMFG, nie pomyślałem o Anglii, bez kitu całkiem logiczne... A wypracowanie? Zakładam, że na
drugi temat, tak jak ja. ;)


A wypracowanie to mógłbym dzieciom na dobranoc opowiadać - świetna bają ;) A tak poważnie to nieźle, nieźle bo niedawno skończylismy 20-lecie, ale parę dat mi umknęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja tym samym się kierowałem. Bałbym się zagłębiać w tematy, które miałem dawno. Wszak jeszcze pół roku na powtarzanie zostało, trza to wykorzystać. Teraz tylko czekać na wyniki... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zdawałem matmę, rozszerzoną oczywiście. Zaskoczony jestem, całość była wręcz dziwnie prosta - w sumie boję się tylko o te zadanie za 7 pkt (te z trójkątem), bo każdy u mnie w klasie inny wynik miał a moje (9+6(2)^1/2*cos(15))^1/2 jakoś mi nie wygląda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 16:15, siepu napisał:

Ja zdawałem matmę, rozszerzoną oczywiście. Zaskoczony jestem, całość była wręcz dziwnie prosta
- w sumie boję się tylko o te zadanie za 7 pkt (te z trójkątem), bo każdy u mnie w klasie inny
wynik miał a moje (9+6(2)^1/2*cos(15))^1/2 jakoś mi nie wygląda :P


Jeśli mówisz o tym zadanku z trójkątem i wpisanym kołem. Gdzie trzeba było policzyć odległość punktu styczności przeciwprostokątnej z okręgiem od wierzchołka, to wyszła mi całkiem ładna liczba. To co napisałeś strasznie dziwnie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2006 o 16:39, Unpredictable napisał:

To co napisałeś strasznie dziwnie wygląda.


Wiem, właśnie dlatego mi się nie podoba, choć szczerze mówiąc, w moim rozwiązaniu nie udało mi się znaleźć żadnego błędu (prócz tego, że znowu szedłem opłotkami - pół strony mi zajęło to, co wymagało tak na prawdę dwóch linijek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 19:58, rob006 napisał:

W końcu znalazłem! Link to arkuszy próbnej matury wraz z odpowiedziami===> http://www.cke.edu.pl/index.php?option=content&task=view&id=403&Itemid=2
Jak na razie dzisiejszych arkuszy nie ma, ale pewnie jutro się pojawią.


wchodze na tą strone i jest napisane ze nie mam autoryzacji!:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 14:19, Unpredictable napisał:

Doskonale wiem, że było 12 ;P. Tylko, że nam ocenią 10, ponieważ prawodobobieństwa i pochodnych
jeszcze nie dokończyliśmy. Nauczyciele z naszej szkoły, którzy będą sprawdzać i oceniać, tych
dwóch zadań po prostu nie będą brali pod uwagę.


Acha. U mnie tak nie ma :)
Co do prawdopodobieństwa to można było zrobić z tablic ze wzorami. Właściwie to podstawić do dwóch wzorów i porównać co trzeba. Też nie miałem rachunku prawdopodobieństwa ale wiele osób u mnie zrobiło tak jak ja.
Nie jestem także pewien czy te wzory są prawdziwe jednocześnie :)

Co do zadania z pochodnymi to wygląda to MOIM zdaniem tak:

Chłopak pomylił się na trzecim znaku. Powinien być minus, czyli coś takiego: (+)(-)(+)(-)
W podpunkcie B nie dało się określić DOKŁADNEJ ilości miejsc zerowych tej funkcji. Na pewno miała dwa miejsca zerowe. Nie wiemy jednak jak zachowuje się wykres przed i po danych przedziałach (w plus i minus nieskończoności).
Funkcja może mieć granicę przy x->+nieskończoności równą 0
i funkcja może mieć granicę przy x->-nieskończoności równą 0
Wtedy ma dwa miejsca zerowe (te pewne). Jeżeli tylko jedna z tych granic istnieje to ma 3 miejsca zerowe jeżeli żadna nie istnieje to ma 4.
Może mieć zatem 2,3 lub 4 granice.

-----

Z innych rzeczy, które pamiętam.
Zadanie z hiperbolą wzór wyglądał chyba tak: f(x)=1+(-2/x+1)
Myślę, że ten plus jest ważny bo chcieli postać f(x)=k+(m/x+1)

Zadanie ostatnie z polem zacieniowanej figury.
Wynosiło 64 x pierwiastek z 3 + 64/3 x pi

zadanie za 7 punktów z trójkątem opisanym na okręgu było jednym z łatwiejszych dla mnie.
końcowy wynik to było sin15/sin75 lub na odwrót nie pamiętam już. Wyszło coś mniej niż 4.

Zadanie z ciągami dało mi trochę kłopotów.. dużo kreśliłem
ale suma od a20 do a40 to chyba liczba w stylu 113x albo 11x3... nie pamiętam dokładnie.
głównym haczykiem było tu chyba to że od 20 do 40 jest 21 a nie 20 elementów ciągu.

Zadanie z miniami i maksymami lokalnymi mnie zagięło pierwszy raz o tym słyszałem. Narysowałem jednak wykres i wszyło coś jak mcdonaldowe "M". I uznałem że maksyma lokalne to takie "górki" a minima lokalne to takie "dolinki" nie wiem czy to jest dobrze. Jak ktoś to miał i to czai nie napisze.

Zadania z logarytmem nawet nie tknąłem. Typowe zaciemnienie :D

W zadaniu z funkcją gdzie coś tam się robiło z czymś i n>1 to jak już pisałem zrobiłem błąd bo nie dałem 2n-1 tylko 2n, a 2n nie należało do dziedziny.

Jakoś sobie nie moge przypomnieć reszty zadań. Piszcie jak Wam poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do wszystkich tegorocznych maturzystów!

Co zdajecie, na jakim poziomie, jaki temat z polaka oraz na co i gdzie chcecie iść (jeżeli chcecie)?

Zacznę od siebie.

Polak podstawowy. Temat: "Obraz gangstera w powieści Ojciec Chrzestny Mario Puzo i wybranych filmach"
Język angielski. Pisemny i ustny rozszerzony.
Matma rozszerzona.
Fizyka rozszerzona.

Myślę o informatyce na politechnice gdańskiej lub jakimś innym kierunku inżynieryjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polski podstawowy - z lenistwa ;) temat : Motyw piekła i jego funkcje w literaturze różnych epok. Omów na wybranych przykładach

język niemiecji - ustny podstawowy, pisemny rozszerzony
historia- rozszerzenie
wos - rozszerzenie

wybieram się na prawo gdziekolwiek ;] Najbardziej jednak chcę się dostać u siebie na Wrocławski, lub na jagieloński (wiadomo dlaczego). Jak nie to Poznań, Toruń, a może nawet KUL. A jak już prawo nie wypali to politologia, socjologia, administracja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polski podstawa, temat: "Miasto i jego przestrzeń. Na podstawie tekstów kultury przedstaw sposoby ukazywania miasta."
angielski - ustny podstawa, pisemny rozszerzony
matma - narazie rozszerzona, ale raczej zmienie na podstawe

Chce isc na Politechnike Świętokrzyską, kierunek jeszcze nie sprecyzowany, bo kilka mnie interesuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polski podstawowy, temat: "fantastyka literacka", ale jest on jeszcze do przemyslenia
angielski podstawowy - niemieckiego ucze sie 8 rok a angielskiego 3 i zdaje angielski :)
biologia rozszerzona
chemia rozszerzona

chcialbym sie dostac na biotechnologie, farmacje lub ewentualnie biologie na UJ lub AR w Krakowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku:

Polsku: ustny podstawowy i temat: "Samotność... cóż po ludziach" czyli samotność w literaturze (nie pamiętam dokładnie, ale tak to mniej więcej szło), pisemny też raczej podstawowy.
Język: angielski, ustny podstawowy, pisemny rozszerzony
Poza tym rozszerzona matma, fiza infa.

Planuję informatykę w Warszawie lub Wrocławiu (najchętniej no na UW ^^).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2006 o 12:36, siepu napisał:

Polsku: ustny podstawowy


Na ustnym z polaka nie ma rozróżnienia między poziomem podstawowym i rozszerzonym. Wszyscy zdają go na takim samym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2006 o 14:12, Don Lizak napisał:

Na ustnym z polaka nie ma rozróżnienia między poziomem podstawowym i rozszerzonym. Wszyscy
zdają go na takim samym poziomie.


Zapewne masz rację, zbytnio inspirowałem się angielskim, gdy to pisałem. W sumie fakt, nie pamiętam zaznaczania poziomu ustnego z polskiego na deklaracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować