Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 20.11.2006 o 12:16, Don Lizak napisał:

Są już arkusze z kluczem. Naliczyłem 74% z matmy. Sam nie wiem czy jak na próbną to ok czy
nie...


Z rozszerzenia? Świetny wynik! A możesz podać linka do tych arkuszy? Chętnie sobie sprawdze historię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 14:21, gaax napisał:

Z rozszerzenia? Świetny wynik! A możesz podać linka do tych arkuszy? Chętnie sobie sprawdze
historię :)


Tak, z rozszerzenia.

Wszystkie arkusze wraz z odpowiedziami i transkrypcją listeningów z matury próbnej:
http://www.cke.edu.pl/index.php?option=content&task=view&id=403&Itemid=2

Dla Ciebie linki do histy:
podstawa:
http://www.cke.edu.pl/images/stories/06_mp/hist_pp.pdf
odp:
http://www.cke.edu.pl/images/stories/06_mp/hist_oc_pp.pdf

rozszerzona:
http://www.cke.edu.pl/images/stories/06_mp/hist_pr.pdf
odp:
http://www.cke.edu.pl/images/stories/06_mp/hist_oc_pr.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Średnia mojej klasy z matury podstawowej z angielskiego: 84%. Ja pisałem rozszerzoną i niestety muszę jeszcze czekać na wyniki. Pisało osób circa 15 (na 35).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie z matmy rozszerzonej wychodzi przedział ;P od około 68% do 79%. Uwzględniłem tą najbardziej pesymistyczną jak i optymistyczną wersję. Osobiście licze na wynik około 73-74%. Myśle, że jak na mature próbną (na którą się nic nie uczyłem) to chyba może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Policzyłem sobie historię rozszerzoną i bez wypracowania mam jakieś 65% a z wypracowaniem pewnie poniżej 60%. No cóż, do roboty ;] Nie spodziewałem się wyższgo wyniku, a próbna matura potwierdziła tylko, że 80% jest w moim zasięgu, a tyle mniej więcej potrzebuje na prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś poznałem wyniki matury z geografii. No cóż... mój wynik nie jest najgorszy, ale pozostaje niedosyt - 78% (lub 79%, buu skleroza :P). Gdyby tak wypadła mi matura w maju to raczej bym nie płakał :P Z tym wynikiem byłem w czołówce najlepszych wyników. Aż wstyd o tym wspominać, ale wspomnę: najgorszy wynik to 10% i jeszcze garstka ludzi by nie zdała (wśród tej garski było najwięcej maturzystów z "wieczorówki").

A wy już coś wiecie o swoich wynikach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja juz znam swoj wynik z angielskiego. jak zwykle zrobilem proste bledy i przez nie posypalo mi sie jedno zadanie. wynik: 80%, ale biorac pod uwage to, ze nic sie nie przygotowywalem i angielskiego ucze sie od 2 lat (a niemieckiego od 7 lat), to chyba nie jest az tak bardzo zle. a teraz troche statystyk: moj wynik jest o 11% wyzszy od sredniej klasowej, 3 osoby napisaly lepiej ode mnie (w tym 2 ucza sie ang. od 7 lat a ta 1 osoba napisala lepiej o 2%). mature wszyscy zdali, najgorszy wynik to 60%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Język angielski - 96 % :D podstawowy, wszyscy mnie namawiali na rozszerzony ale chciałem sprawdzic swoje umiejętności bez nauki na podstawowym, a do 15 czy 20 grudnia jeszczę mogę zmienic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 21:39, Modest-Vermin napisał:

Język angielski - 96 % :D podstawowy, wszyscy mnie namawiali na rozszerzony ale chciałem sprawdzic
swoje umiejętności bez nauki na podstawowym, a do 15 czy 20 grudnia jeszczę mogę zmienic :)


Do 20 :) No ja sobie na taki luksus jak podstawa nie mogę pozwolić niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w trzeciej klasie gimnazjum pisałem maturę z angielskiego (nasz nauczycielka wybrała z klasy kilka najlepszych osób) - i na poziomie podstawowym miałem 95%... dodam, żę nigdy nie uczęszczałem na żadne kursy dodatkowe...
chyba nieźle, co ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiście zdaję sobie z tego sprawę - tak tylko chciałem sie pochwalić ;)

na maturce jednakowoż zdaję rozszerzoną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 23:25, Azrathel napisał:

oczywiście zdaję sobie z tego sprawę - tak tylko chciałem sie pochwalić ;)

Udało Ci się:) Chociaż jedno mało rozgarnięte dziwczę z mojej klasy teraz na podstawie miało 92%... Dodam wyjątkowo mało rozgarnięte.

Dnia 23.11.2006 o 23:25, Azrathel napisał:

na maturce jednakowoż zdaję rozszerzoną ;)

I to się chwali :] Takie rozszerzenie to już wyzwanie ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja narzaie znam jedynie wyniki z języka angil\elskiego. A więc tak,na podstawowej średnia mojej klasy to 84%, ja zdobyłem 92%, ale w klasie mam chłopaka, który miał 100% :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat podupada, więc może ja pożalę sie swoimi wynikami.

J. polski - podstawowy
Tuz po napisaniu matury, wydawała mi sie bardzo łatwa. Liczyłem na przynajmniej 60%. Sytuacja troche sie zmieniła po tym, jak zobaczyłem klucz. Z rozwinięcia tematu naliczyłem sobie 2 (słownie: dwa) punkty (moja nauczycielka polskiego sprowadzając wypracowanie znalazła ich tam aż 6! widac lata praktyki;])! Wtedy stwierdziłem, że zadowolę się wynikiem 40%. Dzisiaj otrzymałem wyniki, które prezentują się następująco:
Czytanie tekstu ze zrozumieniem: 13/20 punktów = 65%
Tworzenie własnego tekstu: 26/50 punktów = 52%
Łączny wynik: 39/70 punktów = 55,71...%
Podsumowując jestem bardzo zadowolony z tego wyniku. Biorąc pod uwage, że przez całe liceum nie przeczytałem żadnej lektury zadowoliłby mnie wynik 30%;p

J. rosyjski - podstawowy
Po napisaniu matury wrażenia były fatalne. Największe problemy sprawiło mi rozumienie tekstu ze słuchu. Większość moich odpowiedzi było na "czuja" lub kompletny strzał. IMO rosyjscy lektorzy byli fatalni. Prawda, że mówili powoli, ale modulowali glos w ten sposób, że nic nie mozna było zrozumieć. Trochę lepiej poszło mi rozumienie tekstu czytanego i wypowiedź pisemna. Wyniki bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Mój wynik był 2 w klasie (spora część klasy pisala rozszerzoną, a po próbnej maturze wszyscy z wyjątkiem 3 osób przerzucili sie na podstawową). Moje wyniki prezentują sie następująco:
Rozumienie ze słuchu: 8/15
Rozumienie tekstu czytanego: 16/20
Wypowiedź pisemna: 8/15
Razem: 32/50 = 64%
Jak dla mnie wynik super!

Matma - rozszerzona
No właśnie, tu pojawia sie problem. Matma, to jedyny przedmiot na którym mi zależało, a jednocześnie najgorzej mi poszła. Mój wynik to... <fanfary> 14% (słownie: czternaście procent):(. Tak wasze obliczenia sie zgadzają - nie zdałem matury! Podobnie jak 20 osób z mojej klasy! Zdało matmę tylko 3 osoby! Kolejne potwierdzenie geniuszu naszej nauczycielki. Matma ogólnie poszła źle w szkole.
No cóz teraz wypadałoby powiedzieć kilka słów na moja obronę. Nie widziałem mojej matury, ale juz wiem, przez co potraciłem punkty. Głupie błędy na początku zadania (to źle policzona delta, to zgubiony minus), sprawiły, że posypały sie punkty. Poza tym olałem sobie tą maturę. Wcale sie nie przygotowywałem. Jesli nie miałem pomysłu na rozwiązanie zadania nie kombinowałem, tylko zwyczajnie sobie odpuszczałem. Z sali wyszedłem po 1,5 godziny. Gdybym sie bardziej postarał myślę, że na pewno miałbym te 30%. Problem w tym że te 30% wcale mnie nie zadowala. Aby maturę uznac za zdana potrzebuje przynajmniej 50%. Przynajmniej teraz wiem, że mam spore zaległości i muszę ostro wziąć sie do roboty.

Zauważyłem, że w tym temacie wpisują sie tylko osoby z bardzo dobrymi wynikami. Nie wiem, czy tylko ja napisałem tak zle tą mature, czy wszyscy inni po prostu wstydza się swojego wyniku. Może mój post zachęci innych do chwalenia sie swoimi wynikami, jakie by one nie były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tez dorzuce swoje :)

Polski podstawa: 48/70 -> 69%, w tym 18/20 z czytania i 30/50 wypracowanie (pomieszl mi sie pol z ang i napisalem wypracowanie na 250slow >.<, z palcem w d. moglbym napisac conajmniej na 40pkt., gdybym pisal dalej ;p)

Ang rozsz: 32/50 -> 64% [przecietnie, ale jak sie okazalo 2 wynik w klasie z rozszerzen ;p]

Matma rozsz- nie wiem, pewnie kolo 30%, dodam tylko, ze wczoraj dla sportu zrobilem sobie arkusz matmy podstawowej na 84% ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta, a moje wyniki to:
Angielski podstawa 96%
Polski podstawa 66%
Matma podstawa 30%

Do zadnego z tych testów sie nie uczyłem. Na maturze tej prawdziwej zdaję to samo. Jez. ang zadowolil mnie, z Polskiego jak sobie przypomne lektury to myśle ze te 75% jest w zasięgu mojej ręki, a z matmy jak nei bede popełniaj głupich błędów to myśle że te 80% powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 12:23, Illidan Shando napisał:

P.S. widze że fan Bułgadskiego Pościgu :P


Nie bluznij, Bułgarski Poscikk :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować