Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2007 o 19:58, Ubiquit napisał:

> A może panowie jakieś przecieki macie co do tematów do jutrzejszego egzaminu z polaka?

E no podstawka to mi się nie przyda :) (ironia:P)

No ja myślę, że szybki przekrój przez lektury wystarczy - tematyka/problematyka/bohaterowie/autor i wiso. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 03:46, Grizzly. napisał:

Jestem w 1 LO. Wie może ktoś czy będe musiał pisać obowiązkową mature z matmy ?

Tak. To jedyne co Giertych jako minister edukacji zrobił dobrego dla Polski.

Dnia 15.04.2007 o 03:46, Grizzly. napisał:

i nie wiadomo czy ma być.

Ma być. Na pewno.

Dnia 15.04.2007 o 03:46, Grizzly. napisał:

Mnie to wogóle nie cieszy bo niechciałbym pisać matury z matematyki, nienawidze tego przedmiotu.

Można jej nienawidzić, ale konsekwencje braku znajomości matematyki są współcześnie dość paskudne (np. problem z awansowaniem w pracy, problemy z bankami).
Skutek nierozumienia matematyki przez ostatnie 17 lat jest taki, że mamy jako kraj takie długi, że ty i Twoje dzieci będziecie spłacać je razem z odsetkami przez dekady. Podziękuj więc starszym za olewanie matematyki bo to ty za to zapłacisz w przyszłości. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wam poszła maturka, dzieci kochane? ;)

Tak poważniej... mogę powiedzieć, że nie było najgorzej. Nie będę się już pytał, który numer tematu wybraliście, bo z góry wiem, że wiekszość zapewne wzięła nr 2... jak oczywiście wziąłem "jedynkę", łatwiejszy temat (przynajmniej dla mnie). Pytałem się wielu osób i wynika z tego, że tylko ja wziąłem nr 1... na tle całej Polski bedzie pewnie "nas" więcej...

No to jak wam poszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo to mi temaciki nie siadły, ale waliłem cukier na pierwszy o Dziadach :D Czytanie ze zrozumieniem raczej nie łatwe, ale chyba będzie na plus!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem nie było łatwe, ale nie było też trudne. Można by powiedzieć, że był to średni poziom trudności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Relacjonujcie maturzyści co i jak :D Ja chodź chodzę na razie do 1 kl. szkoły średniej to tak smao jak wy przeżywam te matury, gdyż mój brat w tym roku pisze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też wybrałem drugi temat. Gdyby w pierwszym była Wielka Improwizacja czy widzenie ks. Piotra to bym pomyślał, ale tak...
Z kolei rozwalił mnie text pani filozof Barbary Skargi bo do łatwych nie należał. No, a już super fajna była ta tabelka :P mam pytanie jeszcze jaki wpisaliście akapt w jednym zadaniu. Bo słyszałem juz wiele wersji że 3,4,5,6,8. Osobiście mam 6 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Ja zdawałem poziom rozszerzony. Czytanie ze zrozumieniem byłe nie tyle trudne co głupie...Czcza pogadanka z której wycedzili kilka pytań...Poszło mi umiarkowanie średnio. Wypracowanie na rozszerzonym wybrałem temat nr1. Należało porównać sposoby kreowania prowincji w dwóch fragmentach "Pani Bovary" Gustawa Flauberta i "Republika marzeń" B. Schulza. Najlepsze jest to, że wczoraj się prawie cały dzień uczyłem, a nic mi się nie przydało dzisiaj [z tego co wczoraj podkułem]. I na dodatek mało się nie spóźniłem, podobno nawet moja siostra odbierała telefon od szkoły czemu mnie nie ma ^_^... Ale opcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie było źle temat wybrałem drugi ale napisałem tylko 2.5 strony text do czytania ze zrozumieniem rzeczywiscie był dość skomplikowany akapit wybrałem 4 ale u mnie w szkole tez był dość spory rozrzut za to praktycznie wszyscy wybrali odpowiedz D z dystansem w bodajże 6 pytaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować