Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 07.12.2005 o 20:29, Backside napisał:

Test wewnętrzny z angielskiego bez problemu, z niemieckiego (umiał niewiele) zaznaczał losow
odpowiedzi A, A, A, B, B, B etc i zaliczył 30% :D.
Nie dostałe się jednak z takiego powodu - dodatkowo trzeba było zdawać geografię lub historie.
Test z historii ponoć był sporo trudniejszy, więc osoby, które wybrały prostą "gejografię"
miały lepszy start.


Ja z historią nie mam problemów, ale matura z niemieckiego wydawała mi się katorgą, więc zrezygnowałem z tej uczelni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Mnie nie szantażują, mówią że ta ocena nie będzie miała wpływu na końcową (wykluczam z tego matme gdzie pani profesor nam mówi że jak będzie 100% to mamy 6 z matmy :D - tylko jedna osoba w klasie jest do tego zdolna, no może 2 )

A właśnie, dobry pomysł, możnaby sobie przejżeć jakieś arkusze...których mam sporo w domu (Kujon Polski z GW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę zbytnio stresować się matura z polaka. Nasza nauczycielka siedziała w komisji, i spisywała sobie co lepsze kwiatki zdających. Naprawdę gafy były przednie (pewnie stres też robi swoje) ale mimo to wszyscy dostali ponad te 30%. A jeżeli ktoś potrzebuję polaka tylko po to by zdać, to nie ma czym się przejmować. Ja muszę dobrze napisać fizę, chemię i biolę i już poprostu nie mam sily przejmować się polskim:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2005 o 20:31, Latniak napisał:

>/.../

Mnie nie szantażują, mówią że ta ocena nie będzie miała wpływu na końcową (wykluczam z tego
matme gdzie pani profesor nam mówi że jak będzie 100% to mamy 6 z matmy :D - tylko jedna osoba
w klasie jest do tego zdolna, no może 2 )


100% jest mało możliwe, bo nawet kiedy wszystko potrafisz zrobisz głupi błąd rachunkowy lub zapomnisz o czymś mało istotnym ale wymaganym w kluczu odpowiedzi. Ogólnie te klucze sa strasznie drazniące, trzeba tez się uczyc troche pod nie... nie tylko z matmy...

Dnia 07.12.2005 o 20:31, Latniak napisał:

A właśnie, dobry pomysł, możnaby sobie przejżeć jakieś arkusze...których mam sporo w domu (Kujon
Polski z GW)


Mnie nauczycielka z matmy co tydzien raczy czteroma arkuszami z róznych źródeł. Na razie trochę to olewam, ale już niedługo na pewno wezme się do roboty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ja muszę dobrze napisać fizę, chemię i biolę

Czyzbys zdawał na akademię medyczną? :) Bo ja współczuje wszystkim przyszłym medykom tej fizyki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

Z tą SHG to trochę przegięcie jest. Matura matma, polski, 2 języki i historia lub geografia. No prawda, najlepsza szkoła ekonomiczna w kraju (moja szkoła jest rankingu liceów według przyjęć do SGH w pierwszej 15) Z mojej klasy do SGH startuje z 5 osób (i oni raczej się dostaną :P ) Wymagania są sporawe (nawet bardzo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2005 o 20:36, Todryk napisał:

100% jest mało możliwe, bo nawet kiedy wszystko potrafisz zrobisz głupi błąd rachunkowy lub
zapomnisz o czymś mało istotnym ale wymaganym w kluczu odpowiedzi. Ogólnie te klucze sa strasznie
drazniące, trzeba tez się uczyc troche pod nie... nie tylko z matmy...


Mało prawdopodobne ale możliwe, rok temu uczennica z mojej szkoły miała 100% na maturze z matmy (wychowanka mojej nauczycielki). W tym roku będzie pewnie tak samo tyle że to będzie uczeń (kumpel z klasy, geniusz matematyczny :P )

Na matmie najgorsze są komentarze które na maturze chcąc nie chcąc będziesz musiał pisać: a to korzystam z tw. pitagorasa, cosinusów, sinusów, talesa itp. itd. Łatwo też jest zrobić błąd wynikający z pośpiechu, albo małej ilości miejsca na kartce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2005 o 20:39, Todryk napisał:

>Ja muszę dobrze napisać fizę, chemię i biolę

Czyzbys zdawał na akademię medyczną? :) Bo ja współczuje wszystkim przyszłym medykom tej fizyki...


Co do tej fizy to mogło być gorzej, mogliby nam np kazać pisać arkusz rozszerzony z geografii, histy albo WOK-u (w sumie wymaganie tego na akademii medycznej byłoby równie logiczne jak ta nieszczęsna fizyka;) Chociaż w sumie nie mam na co narzekać, narazie ten przedmiot idzie mi nieźle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2005 o 20:40, Latniak napisał:

>/ciach/

Z tą SHG to trochę przegięcie jest. Matura matma, polski, 2 języki i historia lub geografia.
No prawda, najlepsza szkoła ekonomiczna w kraju (moja szkoła jest rankingu liceów według przyjęć
do SGH w pierwszej 15) Z mojej klasy do SGH startuje z 5 osób (i oni raczej się dostaną :P
) Wymagania są sporawe (nawet bardzo)


no przegiecie lekkie jest... ja sie chcialbym tam dostac wiec na maturce lece z rozszerzoną matmą, rozszerzoną gegra, rozszerzonym anglikiem, no i podstawki ruski i polak ktory jest nie do niczego nie pottzebny.
a maturke probna pisze z biegu, do polaka i tak na wlasciwa sie anwet nie bede przygotowywal
jak szczescie dopomoze to jakos ta mature zdam... choc szczerze na sgh nie licze:/
chyba zaczne psychotropy brac... <lol>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, bo zrobili mi mały mętlik w głowie;/ Muszę zdać 3 przedmioty, bo są obowiązkowe. Mogę sobie wybrać czwarty albo więcej przedmiotów dodatkowych. I teraz: czy jeśli nie zaliczę tego DODATKOWEGO przedmiotu na te 30%, to czy nie zdaję matury, czy dodatkowy nie ma wpływu na zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2005 o 20:46, ukash napisał:

/.../


A ja głupi wziąłem sobie rozszerzoną z polskiego. Chyba tylko dla punktów których nawiasem mówiąc i tak dużo nie będzie, nawet z podstawki. Na maturze zdaję matme, polski, fizykę i angola, wszystko rozszerzone.
Mam zamiar wybrać się do wrocławia na polibudę, albo gdzie indziej (na PW jest wydział który akurat mi pasuje - mikrotechnologie, fotonika)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2005 o 20:48, Smerdek napisał:

Mam pytanko, bo zrobili mi mały mętlik w głowie;/ Muszę zdać 3 przedmioty, bo są obowiązkowe.
Mogę sobie wybrać czwarty albo więcej przedmiotów dodatkowych. I teraz: czy jeśli nie zaliczę
tego DODATKOWEGO przedmiotu na te 30%, to czy nie zdaję matury, czy dodatkowy nie ma wpływu
na zdanie?


Żeby zdać maturę z przedmiotu to musisz chyba zdać tylko arkusz podstawowy na 30%. Z rozszerzonego wpiszą ci tyle ile będziesz miał. Jeżeli nie zdajesz rozszerzonego to na świadectwie i tak piszą 0 punktów.
Ale mogę się mylić bo też słyszałem że z tymi dodatkowymi to jakoś inaczej jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2005 o 20:48, Smerdek napisał:

Mam pytanko, bo zrobili mi mały mętlik w głowie;/ Muszę zdać 3 przedmioty, bo są obowiązkowe.
Mogę sobie wybrać czwarty albo więcej przedmiotów dodatkowych. I teraz: czy jeśli nie zaliczę
tego DODATKOWEGO przedmiotu na te 30%, to czy nie zdaję matury, czy dodatkowy nie ma wpływu
na zdanie?


A wiec dokladnie jest tak, ze warunkiem zdania matury jest zaliczenie przedmiotow obowiazkowych na poziomie przynajmniej 30%. przedmioty dodatkowe nie wplywaja na wynik matury, mozesz wogole do nich nie przystepowac mimo ze wczesniej sie zdeklarowlaes na jakies przedmioty. Podbnie wynik poziomu rozszerzonego z przedmiotow obowiazkowych nie ma wplywu na zdanie matury... trudno jest nie zdac matury wg mnie, ale zdac ją bardzo dobrze tez trudno. takie moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>uczycie się w ogóle do próbnych ?

Ja sie nie ucze bo pewno nie bede pisal :P
A i tak bym sie nie uczyl nawet jakbym pisal caly egzamin pisalem na koniec gimnazjum bez jakiejkolwiek dodatkowej nauki tylko tyle co do szkoly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2005 o 16:18, Illidan Shando napisał:

> PS. Za tydzień próbna.... :(

Fakt faktem a ja mam gips na całym kciuku na 12 tygodni i co teraz :(


Eeee, pisz lewą ręką (albo prawą) :P

Masz szczęście że to tylko próbna jest :P, gorzej jakby to była już ta prawdziwa, musiałbyś na drugą turę czekać, z czego wynika że większość miejsc na studiach byłoby już zaklepanych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2005 o 17:56, Latniak napisał:

Masz szczęście że to tylko próbna jest :P, gorzej jakby to była już ta prawdziwa, musiałbyś
na drugą turę czekać, z czego wynika że większość miejsc na studiach byłoby już zaklepanych
:(


No fakt :P nie byloby ciekawie

Dnia 12.12.2005 o 17:56, Latniak napisał:

Eeee, pisz lewą ręką (albo prawą) :P


prawa nie napisze bo nawet dlugopisa ni zlapie hehehe a lewa sie ucze ale strasznie kiepsko idzie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2005 o 15:40, Illidan Shando napisał:

prawa nie napisze bo nawet dlugopisa ni zlapie hehehe a lewa sie ucze ale strasznie kiepsko
idzie ;/


Wygrzeb gdzieś z piwnicy taką ksiązkę do pierwszej klasy gdzie masz narysowane jak się literki stawia :D Może szybciej ci nauka pójdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świtnie, od czwartku zaczyna sie próbna maturka. Na około 200 osób 2 piszą chemię (łącznie ze mną...) i jedna fizykę - fajnie co. reszta to głównie matma, historia i geografia, chociaż zdarzył się też kwiatek w postaci historii sztuki. Powodzenia wszystkim w czwartek, piątek i poniedziałek !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować