Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 15.12.2005 o 17:43, Todryk napisał:

Szczerze mówiąc to najgorszy arkusz jaki w życiu miałem w rękach. Skąd ludziom siedzącym w
komisjach przychodzi do głowy taki temat jak życie w carskiej rosji w XIX w. ?

No, nie było tak źle. Ja właśnie pisałem ten temat. A z rozszerzonego też pierwszy, ten z interpretacją wiersza Szymborskiej. BTW to rozsz. napisały u nas tylko cztery osoby, trochę się wykruszyło w czasie przerwy...
Ogólnie jestem zadowolony, ale z opijaniem poczekam na oficjalne wyniki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2005 o 18:03, Biały77 napisał:

Właśnie na prawdziwej tego nie będzie - i chwała za to. A co typujecie że będzie na maturze
w maju? Ja stawiam na Przedwiośnie lub Lalkę.


:/ to muszę przeczytać. Wydaje mi się że mogą zrobić jeszcze z Ferdydurke (ale to na rozszerzonej raczej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedwiośnie i Lalka to jedne z moich ulubionych lektur, więc chciałbym je mieć.;] Anyway, możecie dać linka do jakiegoś przykładowego arkusza maturalnego?:) Nigdy się jeszcze nie interesowałem tą maturą i nie wiem, czego się jutro spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, ja piszę historię w poniedziałek, a angielki nie powienien sprawić większości żadnych trudnośći, w końcu coś tę średnią podnieść musi :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh ja bym na Waszym miejscu uwazal z tymi postami typu proste bedzie jak bedzie tak w maju to bedzie luz
w zeszlym roku jak Wy zdawalem mature probna i tez byly takie glosy ze prosta, a to co bylo w maju nie bylo juz takie piekne :/ na szczescie nie bylo tez tragicznie i uczelnia mnie chciala i teraz czlowiek uczy sie jedynie na kolokwia i sesje :D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, nie którzy uważali zeszłoroczną próbną za trudniejszą od majowej, takie życie, każdy ma inne wymagania :D, ale nie pogardzę, jak dadzą podobne teksty (byle nie Miodka!!) na majowej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pisalem rok temu i jezeli chodzi o proba to z przedmiotw ktorych pisalem specjalnej roznicy nie bylo. Wszytkim tym ktorym sie bedzie wydawalo ze poszedl im bardzo dobrze jezyk polski niech sie przygotuja na male zaskoczenie. Sprawdza sie w 90% przypadkow :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez zdali wszyscy (ILO Torun). W jednym z najepszych liceow w Toruniu (bodajze zawsze na drugim miejscu) nie zdal jeden gosc (z polskiego). Nie bylo by nic w tym dziwnego, ba, zdarza sie powiedza co niektorzy. I maja racje, tyle tylko ze gosc ten byl wybitny i w momencie pisania matury mial indeks (wygral olimpiade) a tu taki walek :-D. W koncu napisal do kuratorium, ci sie kapneli ze bedzie aferka jak wyplynie to do mediow i nagle napisali mu ze jednak zdal, poniewaz "egzaminatorzy nie sprawdzili jego pracy". Tak dokladnie tak jak jest napisane, podipsali sie i klepneli mu ze nie zdal. Zreszta znam goscia co pisze arytkuly do lokalej pracy i tez nie zdal. Taka rada dla tegorocznych maturzystow, to czy bedziecie siedzieli nad ksiazkami czy nie nie ma za duzego sensu (chodzi mi o jezyk polski) musicie sie tylko modlic zeby ktos kto wam bedzie sprawdzal prace przylozyl sie do tego. W kazdym razie Powodzenia. Ja napisalem zdalem, jestem niezadowolony poniewaz uwazam ze reforma mnie skrzywdzila, ale niestety nic nie zrobie, a poprawki nie bede pisac bo drugi raz tego idiotyzmu przechodzic nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest już klucz odpowiedzi do próbnej matury z polaka na Internecie, myśle że 31% mieć będę, na pewno ortografia mi pomoże wielce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2005 o 20:36, lOkErS napisał:

hehe a ja chodze do 8Lo w toruniu :P jaki ten swiat maly ^^ mnie najbardziej zdziwil ten tekst
... dla mnie byl za trudny :P


Sorry, nie chce straszyc ale taki walkow bylo wiecej. Zreszta jakie przekrety bede pozniej jak bedzieci szli na studia hehehhe, albo jak sie wojsko o was upomni - to jest dopiero zycie :-D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2005 o 20:37, CyberX napisał:

Teskt nie był trudny, ale język, którego używa Miodek, tak (aforyzmy rulez! :P)


Cóż, ktokolwiek by nie wygłaszał przemówienia to już sama powaga słów "laudacja przy wręczaniu honoris causa Kapuścińskiemu" budzi respekt :].


Żałuję tylko, że nie spróbowałem dodatkowego, bo akurat romantyzm to "moja" epoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u kogo w szkole były pomyłki z maturami ??

Kumpel dostałem angielski jutzrejszy :] (zdołał zobaczyć tylko listening :/) a w jakiejś szkole częstowali chemią i matmą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować