Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Nie no, angielski dało się przeżyć. Podstawa była luzik, drugi arkusz jednak nieźle zaskoczył (negatywnie). Trzeci arkusz był tylko formalnością, nawet spoko - wybrałem drugi temat. Ogólnie już po wszystkim. Jeszcze poniedziałek i pijemy (dzisiaj też ale w mniejszych ilościach :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kurde już po wszystkim podstawowy proscizna , ale rozszerzony to juz troche glupio było :) i wybralem 3 temat czyli rozprawkę :D Napisalem 230 słow rozumiecie :D PO polsku ciezko napisac a co dopiero po angliku :p aha i jego bez sensu bylo sluchanie ze z rozumieniem u nas slabo bylo slyszec ,a facet strasznie seplenił ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra Ty , u nas babka odwrotnie włożyła płyte cd do odtwarzacza i nie wiedziała dlaczego nie działa :) . pomogłem ;] . no ale mam nadzieje że ona sie nauczy wkładać płyty do prawdziwej matury ... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I po angolu, średnio trudne, ale i nie proste (szególnie 2 listening). A myśmy dostali arkusze 2 fizyki najpierw :D, choć nikt z nas fizyki nie pisał, bo byśmy zakosili :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż rozszerzona faktycznie trochę zaskakująca. Przy pierwszym przesłuchaniu tekstu nie zaznaczyłem żadnej odpowiedzi, na szczęscie w drugiej turze się sprężyłem i nie jest tak źle. Najgorzej poszedł mi tekst z lukami (tribes cośtam). Trudny był, przynajmniej dla człowieka, który nigdy nie chodził na żaden dodatkowy angol, ale może to tylko moje wrażenie... ale podstawka banalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arkusz 1 - poza kilkoma przykładami bardzo łatwy.

Arkusz 2 - zaskoczneie poziomem Listeningów i tekstów. U mnie w klasie osoby oscylujące międyz poziomem FCE a CEA rozłożyły się na tekście o "A Tribe", który był bez mała porąbany :].

Arkusz 3 - banał? Spodziewałem się conajmniej 20, testowych przykładów gramatycznych, a tu 10 po 0.5 punkta każdy ;p.

Pisanie również bardzo proste.
Nie rozumiem tylko dlatego każdy brał Rozprawkę i Opowiadanie uznając je za łatwe :]. Ja napisałe temat 2 opisując "moje rodzinne miasto" jako małe, brzydkie, śmierdzące i nudne, a po 10 latach stało się piękne, pełne wspaniałości ple ple ple.
I wyszło coś ok 270 słów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 14:30, Yarema napisał:

Dobra Ty , u nas babka odwrotnie włożyła płyte cd do odtwarzacza i nie wiedziała dlaczego nie
działa :) . pomogłem ;] . no ale mam nadzieje że ona sie nauczy wkładać płyty do prawdziwej
matury ... ;]


:D U mnie nauczycielka bawi się bawi i po dłuższej chwili mówi, słuchajcie ja nigdy nie wiem jak mam włożyć kasete, stroną "A" to to ma być do mnie czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 15:45, Dante-Sparda napisał:

:D U mnie nauczycielka bawi się bawi i po dłuższej chwili mówi, słuchajcie ja nigdy nie wiem
jak mam włożyć kasete, stroną "A" to to ma być do mnie czy nie?


Ja mialem na tej ''prawdziwej'' z angola przeskakujaca plyte, i to tak ze ledwo dalo sie cos zrozumiec. W koncu po kliku minutach odtwracz sie rozpedzial, zaskoczyl i dzialal. Aha nie mowie juz ze babka nacinela Play a potem Pause i czekala jak taka idiotka. Teraz sie z tego smieje ale wtedy za wesolo nam nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 15:54, kowalov napisał:

> :D U mnie nauczycielka bawi się bawi i po dłuższej chwili mówi, słuchajcie ja nigdy nie
wiem
> jak mam włożyć kasete, stroną "A" to to ma być do mnie czy nie?

Ja mialem na tej ''prawdziwej'' z angola przeskakujaca plyte, i to tak ze ledwo dalo sie cos
zrozumiec. W koncu po kliku minutach odtwracz sie rozpedzial, zaskoczyl i dzialal. Aha nie
mowie juz ze babka nacinela Play a potem Pause i czekala jak taka idiotka. Teraz sie z tego
smieje ale wtedy za wesolo nam nie bylo.


Widze, że wszystcy mieli jakieś dobre jaja na maturze próbnej i prawdziwej:D U mnie zaczął mówic na niemcu Steffen Möller (czy jak tam się go pisze) kobiecie spadł długopis chciała go cicho podnieśc i tak tupała i krzesłems zurała, że nikt nic nie usłyszał. Ludzie zaczeli normalnie krzyczeć "K***a nic nie słychać!!!" I tak po pierwszym odczytaniu nic nie miałem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Taikun ==> Jeszcze nie, ale też bym chętnie sprawdził - zwłaszcza rozszerzony.

- - - - - - - - -
Ja pisałem angielski. Podstawa: spoko. Ale następne arkusze, to ho ho!! Zobaczyłem i normalnie zbierałem szczękę z podłogi. Przynajmniej trochę sobie postrzelałem :) Mam nadzieję, że udało mi się podciągnąć wypracowaniem /drugi temat/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 16:34, kowalov napisał:

Jak chcesz edytowac czyjegos podta kliknij na ikonke ''odpowiedz'' znajdujaca sie pod ksywka
tego ktoremu chcesz odpowiedziec.

Czy tak dobrze? ;p
Dzięki za info, ale większość mojego poprzedniego posta jest raczej nie na temat pytania Taikun''a, dlatego nie pisałem bezpośrednio w odpowiedzi (tak jak teraz), a tylko odniosłem się do niego na początku mojej uprzedniej wypowiedzi.

No, ale dobrych rad nigdy za wiele - może innym się przydadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 16:43, jackp napisał:

> Jak chcesz edytowac czyjegos podta kliknij na ikonke ''odpowiedz'' znajdujaca sie pod
ksywka
> tego ktoremu chcesz odpowiedziec.
Czy tak dobrze? ;p
Dzięki za info, ale większość mojego poprzedniego posta jest raczej nie na temat pytania Taikun''a,
dlatego nie pisałem bezpośrednio w odpowiedzi (tak jak teraz), a tylko odniosłem się do niego
na początku mojej uprzedniej wypowiedzi.

No, ale dobrych rad nigdy za wiele - może innym się przydadzą.



Sorry, po prostu rtakie zboczenie zawodowe :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 16:44, kowalov napisał:

Sorry, po prostu rtakie zboczenie zawodowe :-).

ok, rozumiem. Przywilej Przodownika ;)
Dobra, koniec offtopic''u
Jeszcze tylko próbna z matmy i święta, ŚWIĘTA!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no co wy mowicie ze rozszerzona was lekko zaskoczyla?? K...a przeciez listening i reaeding byly glupie i to bars. nie wiedzialem czy mam sie smiac czy plakac... po podsatwce prostej kazdy zadowolony wyszedl, dobry humor na kolejna czesc a to pierdut wszytskich wrocilo na ziemie. w sumie to nawet nei wiemjakie odp dawalem bo albo strzelalem albo niektore odpisalem... myslalem ze bedzie rozszerzona prostsza. jesli chodzi o trzecia czesc to juz wszytsko do normy wrocilo. powiem nawet ze ta gramatyka to lekko latwa byla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 15:12, Backside napisał:

I wyszło coś ok 270 słów


Najgrosze jest skracanie pracy, ja siedziałem 30 min żeby wyrzucić nadmiar 60-70 słów. Trudno to zrobić przy tak krótkim tekście żeby nie uciąć najbarwniejszych zwrotów i nie zakłócić sensu... ten limit jest dla mnie nader debilny. Ja rozumiem, że trzeba się streszczać ale opowiadanie czy rozprawka w 15 zdaniach? Mogli dać większy zawias...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po sprawdzeniu z kluczem, mysle i bede zly jak bedzie inaczej ze podstawka siadzie na ponad 90% (jeden blad w listeningu). no a z rozszerzona to tak sredniawo:/ niby cos dobrze poodpisywalem ale niektore odp i tak mnie zaskoczyly no a niektorych nie wiem co zaznaczylem:P w sumie troche mi sie humor poprawil po zobaczeniu odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować