Zaloguj się, aby obserwować  
iNPHIN1TY

Prace w Photoshopie

2328 postów w tym temacie

Dnia 15.08.2007 o 18:55, milten6 napisał:

Nie no ładny ;). Sam zastanawiam się jak robi się takie cudeńka :), ja tam umiem tylko "wyskrobać"
sobie coś w GIMP''ie, ale nie nadaje się to do pokazywania :P.


Na początek najlepiej znaleźć sobie jakieś dobre forum graficzne i robić tutoriale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 18:41, Squarell napisał:

Kolejny sig nowym stylem. I jak? Mi się podoba :P

To już zaczna się robić nudne ;] Kolejna bardzo dobra pracka :) A spróbuj sobie gramsajt zrobić, myślę że z Twoimi umiejętnościami powinno być bardzo dobrze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 19:10, Obi-wan Kenobii napisał:

> Kolejny sig nowym stylem. I jak? Mi się podoba :P
To już zaczna się robić nudne ;] Kolejna bardzo dobra pracka :) A spróbuj sobie gramsajt zrobić,
myślę że z Twoimi umiejętnościami powinno być bardzo dobrze ;]


Może zrobię, ale dopiero jak wrócę, bo jutro jadę na mazury :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry że takie głupie pytanie, ale...
Jak się robi przezroczystość ? Powiedzmy wstawiam napis na białym tle i chce żeby to tło było przezroczyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 20:09, Super gość napisał:

Jak się robi przezroczystość ? Powiedzmy wstawiam napis na białym tle i chce żeby to tło było
przezroczyste.

Zakładam że białe tło jest jako jedna warstwa, a tekst druga. W Photoshopie wchodzisz w zakładkę Layers(Warstwy), wybierasz tą z białym tłem i zmniejszasz jej Opacity(Krycie) na wybraną wartość 0-100% - im mniejsza wartość, tym bardziej przeźroczyste. W innych edytorach graficznych odbywa się to pewnie podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to tutaj, jeśli chodzi o Photoshopa, w Gimpie chyba był jakis suwak w oknie z warstwami (w angielskiej wersji programu postępujemy analogicznie):

20070818212302

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 02:52, styczen16 napisał:

moje dwie nowe prace ;;p

Pierwsza nawet dobra choć nie podoba mi się postać wykorzystana w niej ale to rzecz gustu. Druga z kolei jest prawdę powiedziawszy kiepska, wyjaśniać chyba nie muszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Przyzwoita, chociaż nie pasuje ta niebieska plama. Ramka ok, render wtopiony... 8/10 za tą plamę i jakieś niebieskie prześwity w tle.
2. Ja mam za niską gammę ustawioną, czy tam nic nie ma? Po wytężeniu wzroku widzę ledwo widoczny napis "Styczen"... render rozpikselowany, tło zionie pustką. Widzę, że chciałeś pokombinować z wystawaniem rendera poza obszar sygnatury, ale po prwej stronie krzywo Ci to wyszło... 2/10 za całokształt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słabo wyszło wystawienie renderu poza siga, broń powinna być cała, a poza tym zbyt rozpikselowane, tło puste, a napis, chociaż najlepszy w tej pracy, to i tak wymaga poprawy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja druga zrobiona tapetka dopiero więc nie bijcie ;] Cóż, jak dla mnie bardzo słabo ale skoro juz zrobiłem to niech się nie zmarnuje....

20070822191556

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 19:16, Obi-wan Kenobii napisał:

Moja druga zrobiona tapetka dopiero więc nie bijcie ;] Cóż, jak dla mnie bardzo słabo ale skoro
juz zrobiłem to niech się nie zmarnuje....


Bardzo ciekawie to wygląda , ale co do programu , jak dzisiaj zobaczyłem ile on kosztuje to nie mal spadłem z fotela , 3 tyś za program ! Przecież komputer można za to kupić :) Ja zacząłem się bawić Gimpem , bardzo fajny i przyjemny program i darmowy do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 19:16, Obi-wan Kenobii napisał:

Moja druga zrobiona tapetka dopiero więc nie bijcie ;] Cóż, jak dla mnie bardzo słabo ale skoro
juz zrobiłem to niech się nie zmarnuje....


Ogólnie fajna, ale nie pasują do siebie kolory. Na przyszłość staraj się lepiej je dobierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 20:53, Squarell napisał:

Ogólnie fajna, ale nie pasują do siebie kolory. Na przyszłość staraj się lepiej je dobierać.

Nie chciało mi sie bawic z kolorami. Tak jak za pierwszym razem ustawiłem tak zostało ;] Takie rzeczy dla zabawy robie wiec się zbytnio nie staram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 20:55, Obi-wan Kenobii napisał:

> Ogólnie fajna, ale nie pasują do siebie kolory. Na przyszłość staraj się lepiej je dobierać.

Nie chciało mi sie bawic z kolorami. Tak jak za pierwszym razem ustawiłem tak zostało ;] Takie
rzeczy dla zabawy robie wiec się zbytnio nie staram.


jeśli masz photoshopa to rzucaj gradient mapy, a potem w blending options jakieś efekty i wyjdą bardziej stonowane kolory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 21:10, Squarell napisał:

Trochę pokombinowałem i takie coś wyszło.

1. Za ciemny. Trochę go rozjaśnić i będzie gut.
2. Przypomina żywcem wyciągnięte z 4fun.tv xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 21:10, Squarell napisał:

1. Stonowane kolory

Hym, wydaje mi się że lepiej ale gdy robiłem z góry zakładałem że bedziej w jasnych barwach.

Dnia 22.08.2007 o 21:10, Squarell napisał:

2. Inne zrobione jednym gradienem

O nie, nie wiem jak Ci ale mi się w ogólnie nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 15:32, Widow4 napisał:

jak sie robi gify w photoshopie
i jeszcze jedno pytanie od kogoś słyszałem że można robić animacje w photoshopie czy to prawda

Jeśli już, to w ImageReady instalowanym razem z Photoshopem... wystarczy poczytać tutki albo poszukać w Google...
Jedno z WIELU for graficznych:
http://ubplanet.pl/forum/index.php?s=fdd19c58914665882154db5ddcf94c93&showforum=94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować