Zaloguj się, aby obserwować  
iNPHIN1TY

Prace w Photoshopie

2328 postów w tym temacie

Hm, wiec tak.Ja tamtych tutkow nie ruszam na poczatek biore sie za cos prostszego ;]. Np. tapetki z zombie.
Ale z jednym mam problem! Rozmiar tapek... pomijajac juz to ze 6mb wolnosie uploaduje to poprostu nie chce zapisywac w jpg. Ale photoszop mi fiksuje i przy zapisywaniu jestem skazany na to gowno ;[.
Co zrobic abym mogl zapisac prace w jpg? Nie moge wrzucac tego na forum... ;/

http://i41.tinypic.com/fuud8k.png
To moja tapetka, powiedzcie co sadzicie ;]

(jest tam jeden maly blad ciekawe czy ktos go znajdzie ;D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.02.2009 o 20:43, ProHacker napisał:

http://i41.tinypic.com/fuud8k.png
To moja tapetka, powiedzcie co sadzicie ;]


Bez urazy, ale za Chiny nie wstawiłbym tego na swój pulpit ;D. Szum jako tło to jakaś pomyłka, paleta barw kuleje, o przycięciu zombiaka nie wspomnę. Ćwicz, człowieku, ćwicz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 21:03, Laska-z-Polski napisał:


> http://i41.tinypic.com/fuud8k.png
> To moja tapetka, powiedzcie co sadzicie ;]

Bez urazy, ale za Chiny nie wstawiłbym tego na swój pulpit ;D. Szum jako tło to jakaś
pomyłka, paleta barw kuleje, o przycięciu zombiaka nie wspomnę. Ćwicz, człowieku, ćwicz.
:)

Poczatki zawsze sa trudne ;]. Na razie nie mam zadnego pomyslu na tlo... Moglbys polecic jakis sposob jego robienia? Albo jakie materialy moglbym wkorzystywac ^_^. Swoja droga zombiak faktycznie przyciety jest, ale to juz wina obrazka z ktorego go bralem ;P. A nie mialem zadnego pomyslu jak by tu to poprawic.
Tez cos polecisz? ;D O palecie barw jeszcze mysle ;].
Aha i blad (ten o ktory mi chodzilo ;P) to roznica szumow pomiedzy zombim a reszta. Dopiero od nie dawna wiem jak sie layerami poslugiwac ;D. To w koncu dopiero 2gi dzien ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 21:17, ProHacker napisał:

Poczatki zawsze sa trudne ;]. Na razie nie mam zadnego pomyslu na tlo... Moglbys polecic
jakis sposob jego robienia? Albo jakie materialy moglbym wkorzystywac ^_^. Swoja droga
zombiak faktycznie przyciety jest, ale to juz wina obrazka z ktorego go bralem ;P. A
nie mialem zadnego pomyslu jak by tu to poprawic.
Tez cos polecisz? ;D O palecie barw jeszcze mysle ;].

Zazwyczaj trzeba samemu mieć pomysł - a jeśli go nie masz, poszukaj tutków, które zawierają gotowe materiały - np. na e-grafik.pl na początek. :)

Dnia 02.02.2009 o 21:17, ProHacker napisał:

Aha i blad (ten o ktory mi chodzilo ;P) to roznica szumow pomiedzy zombim a reszta. Dopiero
od nie dawna wiem jak sie layerami poslugiwac ;D. To w koncu dopiero 2gi dzien ;].


Myślałem, że chodzi ci o te "carefull" :P. Bo ten zombie to już wcale nie taka niewidoczna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, careful to tez blad ;P. Nawet nie wiedzialem ze zle to pisze... dzieki za poprawienie mnie ;].
Poszukam teraz fajnych tutkow na grafiku tym :]. Potem postaram sie samemu troche powymyslac tylko bede musial miec wlasnie jakies pomysly na tla ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 22:35, Bartek 93 napisał:

Cóś nowego ode mnie
Galaktyka zrobiona w3asnorecznie oraz...
porsche z lakierem we wzór tej?e galaktyki :)

Hm, świetny efekt, choć widać kilka niedociągnięć :) Masz może stronę gdzie jest więcej obrazków jak ta galaktyka? Nigdy nie pomyślałem o takim efekcie podczas zabaw z wirtualnym tuningiem, a widzę iż pomysł ciekawy i przydatny :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 22:35, Bartek 93 napisał:

Cóś nowego ode mnie
Galaktyka zrobiona w3asnorecznie oraz...
porsche z lakierem we wzór tej?e galaktyki :)


Jak to zrobiles? O.o Chodzi mi o ta galaktyke.
BTW. zrobilem sobie tllo niebieskie matrixa, i jakis obrazek ;D. Chcialem taki lekki dowcip zrobic ale chyba niezbyt mi wyszlo ;P.
Matrix: http://i40.tinypic.com/2079o44.jpg
Niestety za cholere nie chce sie wepchnac na forum, za duzy o kilka kb ;/.

20090202233738

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 23:39, ProHacker napisał:

> Cóś nowego ode mnie
> Galaktyka zrobiona w3asnorecznie oraz...
> porsche z lakierem we wzór tej?e galaktyki :)

Jak to zrobiles? O.o Chodzi mi o ta galaktyke.

To prosta sprawa, najpierw paczka brushy z DA http://sunira.deviantart.com/art/Nebulae-Brushes-18959502
teraz jeszcze tworzymy planetę http://www.photoshopz.eu/readarticle.php?article_id=51
Wszystko łaczymy, poprawiamy poziomy, wrzucamy filtry, machlujemu, szmuglujemy, rzucamy przez okno i mamy :0

Dnia 02.02.2009 o 23:39, ProHacker napisał:

BTW. zrobilem sobie tllo niebieskie matrixa, i jakis obrazek ;D. Chcialem taki lekki
dowcip zrobic ale chyba niezbyt mi wyszlo ;P.
Matrix: http://i40.tinypic.com/2079o44.jpg

Fajnie to wygląda ten "matrix", zaś to o star treku jakieś takie bez polotu :P. Oczywiście jak na 3 dzień to robisz niezłe postępy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 09:23, Bartek 93 napisał:

To ty coś poplątałeś, chodziło mi o nazwę symbolu, a nie jego kolor.


Ach tak. W takim razie powiedz mi, gdzie widzisz tę nazwę. Bo w poście KazMeister nic o nazwie nie wspomina, za to w załączonym obrazku znajdujemy: "flamepentagram...". Ani ''biały''. ani ''white'', ani nawet ''shiro'' znaleźć nie mogę. Zaś jeśli weźmiemy pod uwagę symbolikę, Pentagram Biały (piszę z dużej litery, żeby nikt nie pomylił nazwy z określeniem), odzwierciedla pięć żywiołów, w tym ogień. Więc obecność ognia przy Pentagramie Białym dziwić nie powinna. Stary, do Ty czego pijesz?

Druga sprawa, co do twoich prac... (nie miej mi za zła że się czepiam, ale nie chcę pisać jedynie offtopów :))
Piszesz że kosmos.png to twoje samodzielne dzieło. Wydaje mi się, że użyłeś w tej pracy sporo pędzili, czy swoich? Bo jeśli nie, no to nie możesz tego nazwać własnoręczną robotą. Czyniąc tak przywłaszczasz sobie efekt cudzego wysiłku, mimo, że i tak autor udostępnia Ci go za darmo. Jedyne o co prosi, to przypomnienie o jego zasługach przy publikacji pracy. Nawet jeśli nie ma takiego wymogu, ja i tak w opisach swoich prac umieszczam stosowną notkę, informującą, że nie jest to moja samodzielna robota. Uczciwość mi tak nakazuje.

Jeśli się pomyliłem, to przepraszam. W każdym bądź razie musisz jeszcze sporo poćwiczyć, jak chcesz podeśle Ci link do niezłego zbioru ''kosmicznych'' tutoriali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 21:32, ProHacker napisał:

/.../


Moim skromnym zdaniem, najlepiej byłoby wyśrodkować całkiem ten napis. Wysokość zostaw na poziomie pierwszej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mały fotomontaż :).

Edit : ujć, teraz dopiero widzę, żem trochę spaprał prawą krawędź :D.
Edit2: No i ten "blask" najwyższych lotów też nie jest. :P

20090208203600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 20:36, Laska-z-Polski napisał:

Mały fotomontaż :).

Mały ale fajny. Ostatnio próbowałem coś zrobić w Photoshopie i nic mi nie wychodziło ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to najchętniej odwiedzany temat o grafice (a w szczególności o Photoshopie), więc tu umieszczę mojego posta, który w zasadzie pasowałby do każdego tematu z nawą: "photoshop/gimp/grafika". Ale przejdźmy do sedna.

Na gramowym IRC.u powstał nowy kanał o nazwie "Grafika" na który z Lesz3ykiem (twórcą kanału) serdecznie zapraszamy. Panuje tam luźna atmosfera, można zadawać pytania dotyczące grafiki (i nie tylko), na pewno ktoś z nas udzieli na nie odpowiedzi. Oczywiście można też (a wręcz trzeba!) dzielić się tam różnymi pracami, ocenimy sajty, wytkniemy błędy, a nawet poduczymy. ;-)

Taka mała reklama. A teraz moje propozycje dotyczące kanału i mały regulamin, którego mi się wczoraj na ircu pisać nie chciało.

Może zacznę od propozycji dotyczących kanału, wypunktuje żeby było czytelnie:

1. Zwycięzca poszczególnych edycji konkursu na Najlepszego GramSajta otrzyma na kanale half''a (tzn. moderatora na danym kanale, odpowiadającego za porządek i takie tam) lub voice''a, wszystko zależy od woli prowadzącego, czyt. Lesz3a. Half/voice oczywiście nie będzie dany na stałe, moim zdaniem tydzień w zupełności wystarczy. W razie, gdyby delikwent jednak miał problemy z poszanowaniem do własnego halfa, zostanie mu on natychmiastowo usunięty.
2. Hmm... Pomysł dość niewyraźny, lecz można spróbować. Chodzi mianowicie o tematyczne weekendy/tygodnie, w których kto by chciał wykonywałby pracę na dany temat. Np. na temat zimy, jakiejś gry, muzyki itd. Jednak myślę, że jest to pomysł niedopracowany i no cóż, raczej nie należy go w najbliższym czasie realizować.

Na razie, tyle może Lesz3yk coś tam dopiszę.

Przyszła kolej na mały regulamin dotyczący #grafika:

1. Nie należy przeklinać/wulgarnie się zachowywać/wykłócać o jakieś błahostki.
2. Nie linkujmy ciągle linkami do naszych sajtów, oczywiście pewnie ktoś wejdzie i oceni, ale screen też się przyda.
3. Nie floodzimy, tzn. nie piszemy kilku(nastu?) linijek pod rząd.
4. Nie należy reklamować jakichś bzdurnych stron.
5. Nie zapominajmy o zasadach panujących na tym portalu, a także o netykiecie.
6. Nie niszczmy atmosfery, którą postaramy się tam stworzyć. ;-)

Jak widać wszystko zaczyna się od słowa "nie", przypadek.

A jak na niego wejść? Proste, klikamy w ten link: http://irc.gram.pl/ ---> wchodzimy w listę kanałów ("Kanałów") ---> Klikamy na kanał #grafika.
Lub po prostu wchodzimy na irc, i wpisujemy komendę: /join #grafika

To tyle, pozdrawiam i gorąco zapraszamy na ten kanał.

PS. Wrzuciłem tu na razie jeden banner, drugi dam wieczorem. Jeśli chcesz wspomóc kanał wstaw go na swojego GramSajta, będziemy wdzięczni.

20090217173603

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować