Zaloguj się, aby obserwować  
iNPHIN1TY

Prace w Photoshopie

2328 postów w tym temacie

CS 4 do kupienia (cena od 3tyś zł) chyba że jesteś studentem i twoja uczelnia podpisała umowę o programie akademickim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2010 o 11:13, L33T napisał:

CS 4 do kupienia (cena od 3tyś zł) chyba że jesteś studentem i twoja uczelnia podpisała
umowę o programie akademickim.

Zawsze myślałem, że to CS3 jest lepsza? W zasadzie, to czym się różnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, chciałbym zakupic photoshopa ponieważ mam zamiar również kupić tablet graficzny wiec taki program jest niezbędny...
ale mam kilka pytań :
jaka jest cena takiego photshopa i ktora wersje wybrać, ile ich jest ? czym one się różnią ?
czy byłaby możliwość zakupienia w media markcie czy tylko przez internet
dodam ze nie jestem żadnym profesjonalista i chciałbym zdobyć takie oprogramowanie powiedzmy jak najtaniej, ale chętnie posłucham waszych sugestii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu filmu którego nie uważam za wybitne dzieło ale jako film dobry coby nie było podejrzeń iż zostałem fanatykiem Na''vi, postanowiłem, że wypróbuje swoich sił z nową rasą. Wziąłem do jednej ręki photoszprota, do drugiej zapał czego efekty widzicie poniżej.

20100127205003

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zacząłem się zastanawiać i szukać, czy są gdzieś dostępne zdjęcia w RAW''ach do pobrania za darmo. są strony oferujące .jpg''i w przeróżnych jakościach, ale potrzebuję akurat dowolnych RAW''ów. niestety, wujek google nie za bardzo mi w poszukiwaniach pomógł.
orientuje się ktoś, gdzie jest coś takiego dostępne?
5!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mają znaczenie jedynie "CS". Wszystkie niewiele różnią się od siebie, jeśli chodzi o zastosowane algorytmy. CS2 zawiera Photoshopa oraz program ImageReady, służący do przygotowywania, optymalizowania oraz tworzenia animacji na strony internetowe. W CS3 zabrakło go, ale najważniejsze funkcje zostały dodane do głównego programu. Poprawiła się również szybkość działania i startu aplikacji, sam interfejs nie uległ zaś zbyt wielkiej zmianie. W CS4 całkowicie go przeprojektowano, dodając między innymi tzw. karty, coś na wzór rozwiązania, jakie dotychczas było stosowane w przeglądarkach internetowych. Z ważniejszych funkcji doszło malowanie bezpośrednio na obiektach 3D oraz inteligentne skalowanie obrazu.

Osobiście używam wersji CS3 i nie widzę powodu, dla którego miałbym ją zmieniać. ImageReady posiada ciekawą właściwość, która pozwala na otworzenie animacji zapisanej jako gif, a każda klatka będzie znajdować się na oddzielnej warstwie. Sprawdź, jaką dodatkową funkcjonalność oferuje najnowsza wersja (CS4) i zastanów się, czy któraś z opcji będzie ci szczególnie potrzebna: http://www.adobe.com/products/photoshop/photoshop/features/?view=topnew . Sprawdź to samo dla CS3 i jeśli nie znajdziesz zbyt wielu przydatnych tobie funkcji i interesuje cię funkcjonalność programu ImageReady, zaopatrz się w wersję CS2.

Zależnie od wersji, jest to przyjemność kosztująca 2-3 tysiące złotych. Nie jestem w stanie powiedzieć, czy jest możliwość kupienia Photoshopa w jednym z popularnych hipermarketów, ponieważ nigdy nie widziałem go na sklepowej półce. Tylko i wyłącznie dlatego, że jeszcze nigdy przy żadnym regale z programami się nie zatrzymałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2010 o 16:04, tuitam napisał:

Zależnie od wersji, jest to przyjemność kosztująca 2-3 tysiące złotych. Nie jestem w
stanie powiedzieć, czy jest możliwość kupienia Photoshopa w jednym z popularnych hipermarketów,
ponieważ nigdy nie widziałem go na sklepowej półce. Tylko i wyłącznie dlatego, że jeszcze
nigdy przy żadnym regale z programami się nie zatrzymałem.


w pierwszym lepszym supermarkecie sie nie dostanie. Jak chciałem popytać ile kosztuje, to nawet w specjalistycznych sklepach komputerowych nie mieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że nikt się nie obrazi jeśli spytam w tym temacie.

Ma ktoś linksy do kilku tutoriali jak stać się nocnym stworzeniem czyt. Wampirem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 20:54, Rodzyn napisał:

Po obejrzeniu filmu którego nie uwa?am za wybitne dzie3o ale jako film dobry coby nie
by3o podejrzen i? zosta3em fanatykiem Na''vi, postanowi3em, ?e wypróbuje swoich si3 z
nową rasą. Wzią3em do jednej reki photoszprota, do drugiej zapa3 czego efekty widzicie
poni?ej.

Ladne, ale poda3 byś link do tutoriala z którego sie uczy3eś. Wiem ?e taki by3 i to nawet na wykop.pl ;).

BTW po ostatnim oglądnieciu do konca filmu 25 godzina (25th hour) stworzy3em takie dzie3o.
Ma ktoś może uwagi jakieś? Odnośnie stylu, wykonania?

20100303204739

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 17:38, mateuszbanach0 napisał:

w pierwszym lepszym supermarkecie sie nie dostanie. Jak chciałem popytać ile kosztuje,
to nawet w specjalistycznych sklepach komputerowych nie mieli...

Bo Adobe ma swoich własnych dystrybutorów na Polskę. Znaczy, tylko parę firm (np. Cortland) ma pozwolenie na dystrybucję komercyjnych i niekomercyjnych wersji tego oprogramowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 20:58, Rodzyn napisał:

> Wiem ?e taki by3 i to nawet na wykop.pl ;).
Prawie trafiłeś szczwany lisie
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=315&pid=15297

Zwracam honor :P.

A może ktoś wie (może Ty?) jak zrobić taki myk żeby zaznaczyć jakiś konkretny obszar na np. jakimś obrazku i tylko jego kolor zmienić? Swego czasu to wiedziałem jak to się robi ale się mi zapomniało ;F.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2010 o 13:34, Tr4c3R napisał:

A może ktoś wie (może Ty?) jak zrobić taki myk żeby zaznaczyć jakiś konkretny obszar
na np. jakimś obrazku i tylko jego kolor zmienić? Swego czasu to wiedziałem jak to się
robi ale się mi zapomniało ;F.


Zaznaczasz różdżką bądź pędzlem, dajesz ctrl+b. Możliwe, że są inne i lepsze sposoby ;) Masz tu jeden z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema. Nie jest to związane z photoshopem, no ale innego tematu o podobnej tematyce nie znalazłem.
Potrzebuję napis:

I <3 (serduszko takie normalne, czerwone, pionowo) MIŚKI

Jakimś klasycznym, prostym, czytelnym fontem.

Z tym rzecz, że potrzebuję to w postaci wektorowej. Jakiś pliczek do Corela czy coś + jpg, abym mógł zobaczyć jak to wygląda. Nie posiadam takiego programu, więc zwracam się z tą prośbą do Was. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, kto był by w stanie zaprojektować t-shirt z napisem "Kocham Radioaktywne Biedronki" + ewentualnie radioaktywna(świecące oczy, ślina płynąca z modrki, zmutowane kończyny) biedronka pod spodem? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie coś zrobiłem na szybko. Problem w tym, że wątpię, aby to nadawało się na nadruk. Zrobiłem więc drugą wersję, która już IMO nie jest taka fajna, ale przynajmniej nie będzie z tym żadnego problemu. Jak się spodoba, to zgłoś się - prześlę Ci wektorowe wersje.

20100428201322

20100428202603

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A udało by Ci się wstawić do drugiego w miejsce znaku jakąś prowizoryczną biedronkę? (trochę głupio mi tak prosić o takie banalne rzeczy, ale komp zepsuty i nie mam gdzie tego sam zrobić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować