Zaloguj się, aby obserwować  
iNPHIN1TY

Prace w Photoshopie

2328 postów w tym temacie

Dnia 19.11.2013 o 12:48, pizdecki napisał:


To zależy czy rozmiar ma być oryginalny, czy może być rozciągnięty tzn. skalowany. Oryginalne wymiary w pixelach to :

17008x11055 px = 6x3,9 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Złote wykończenie karwaszy jest zbyt jasne i razi. Tak samo naramienniki. Popracuj nad szarością ich stali i trochę mniej jaskrawymi runami. No i szczęka tej czaszki mogłaby być trochę mniejsza, bardziej zgrabna.
Tak z ciekawości: rysowałeś na tablecie, myszą czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2013 o 17:49, theKarnifexTM napisał:

co myślicie o tej pracy? coś byście dodali, usuneli a może zmienili? dziękuje :)


To, co napisał revolt505 + miecz, runy i oczodoły świecą się na niebiesko, a to światło łapie tylko drzewo i krzaki na drugim planie. Tak nie powinno być. Jeśli źródło światła jest niebieskie (generuje niebieskie światło), to obiekty, na które pada światło odbijają je (wtedy uzyskują odcienie koloru źródła światła).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak... całkwicie zapomniałem o tym że światło powinno być też na postaci. Co do złotych zakonczeń karwaszy to właśnie nie wiedziałem bardzo co zrobić zeby ładnie pasowały pomijając fakt ze powinno być na nich odbijające niebieskie światło xD Troche nie rozumiem o co chodzi z tą szczęką bo jak dla mnie to ona jest ok.

Na początku maznąłem byle jaki szkic (same linie) na kartce, potem fotka, do PS i na tablecie rysowałem reszte(choć na kartce narysowałem tylko samuraja do pasa bez mieczy bez zbroi tylko postura). Dopiero kilka prac za mną wiec wole sie zapytać ludzi którzy siedzą w tym dłużej co zrobiłem źle itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie wiem czy to dokładnie ten temat, ale pamietam, że tutaj ktoś niejednokrotnie dyskutował o tabletach graficznych. Otóż zastanawiam się nad kupnem takowego, ale kompletnie nie znam się na parametrach i co one dają itd.
Nie będe go używał do rysowania rysunków. Bardziej będę go wykorzystywał podczas, nazwijmy to "standardowej", pracy w photoshopie i innych tego typu programów (premiere, after effects). Wiem, że można już dostać całkiem niezłe w przystępnej cenie. Polecacie jakieś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2014 o 17:08, Rick napisał:

Polecacie jakieś?

Moim zdaniem najlepszym wyborem będzie Intuos S od Wacoma. (280zł)
Nie wiem czy w Twoim przypadku warto dorzucać drugie tyle aby mieć M''ke..
W sklepach zazwyczaj można przetestować przed zakupem tablety

ps. Te modele są zazwyczaj jeszcze ze zniżką edukacyjną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm, a zauwazyłem, ze w niektórych modelach rysiki maja "wymienne wkłady". Nie powiem, trochę mnie o zdziwiło, o co w tym chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2014 o 23:42, Rick napisał:

Mhm, a zauwazyłem, ze w niektórych modelach rysiki maja "wymienne wkłady". Nie powiem,
trochę mnie o zdziwiło, o co w tym chodzi?

Wkłady się ścierają. Niektórym po roku, a innym po miesiącu.
Są też własnie droższe i tańsze, ja np. używam Wkłady Flex bo są miękkie. Nie słychać w ogóle, że suwam końcówką piórka po tablecie i nie ma się wrażenia, że się zeskrobuje plastik tak jak to jest w tańszych (czarnych lub tych szarych).
No ale ja używam tego do rysowania, ekstremalnego bym powiedział... przy takim ''zwykłym'' użytkowaniu raczej nic się nie zetrze i zwykłe wkłady będą wystarczające.
Nie wiem czy w tym modelu który podałem są dołączone różne rodzaje, w Intuosie 5 (obecnie Intuos Pro) były dołączone wszystkie, oczywiście tych lepszych było o wiele mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wielkie. Myślałem raczej nad rozmiarem roboczym A5, ale te już są dużo droższe, bo sięgają 600 zł. Hm, musze się chyba przejść do jakiegoś sklepu i zobaczyć jak to wygląda. ;) Jeszcze raz dziękuję. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakie udogodnienia mają tablety z opcja Touch? Są stówke droższe, ale wciąż w moim budżecie. Czy mozliwość sterowania palcami udogadnia jakoś pracę? Widziałem, ze da się obracac zdjęcia, powiększać obszar roboczy, itd. Da się robić coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2014 o 09:37, Rick napisał:

Czy mozliwość sterowania palcami udogadnia jakoś pracę? Widziałem, ze da się
obracac zdjęcia, powiększać obszar roboczy, itd. Da się robić coś jeszcze?

Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia, ale wątpię aby przyspieszał znacząco workflow. Na każdym z produktów Wacoma pracuje się bez problemów i rzeczy tego typu jak touch to tylko zbędne bajery. W dodatku touch nie działa we wszystkich programach, a przynajmniej nie działał.. nie wiem jak jest teraz.

Dzisiaj rozmawiałem ze kolegą, który jak się okazuje ma Intousa Pro z touchem, więc po świętach potestuje go w programach Adobe i napiszę mini recenzje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://cosmojego.pl/wp-content/uploads/2011/11/DSCF6660.jpg

Po prawej stronie jest taki krzyżyk z dwóch pasków.

Ja chciałbym zrobić takie coś w photoshopie aby było po równo ale nie wiem jak wyznaczyć nawet środek zaznaczenia. Ma ktoś jakiś pomysł ? Dodam, że dysponuję zwykłą starą szóstką photoshopa.

Co prawda można skopiować wartwy i obrócić druga o 90 stopni i nałożyć ale to nałożenie będzie na oko a ja chcę idealnia nałożyć środki tam gdzie przecinają się przekątne tych pasków-ptostokątów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra...już sobie poradziłem. Wystarczyło zduplikowac wartwę i potem ja obrócić. Zduplikowana wartwa się pojawia w tym samym miejscu co oryginalna.

Z góry przepraszam za spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2014 o 12:40, pizdecki napisał:

Kosmiczny byk. Boya!


Jestem pod wrażeniem - piękna praca :) Pełen profesjonalizm .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować