Zaloguj się, aby obserwować  
iNPHIN1TY

Prace w Photoshopie

2328 postów w tym temacie

Dnia 27.04.2011 o 16:40, Wits napisał:

W Tutku nie jest opisane, jakie pędzel ma mieć ustawienia? Teraz nie jestem pewien, ale
wydaje mi się, że tak czy siak, do tej pracy wymagany byłby tablet - bo wtedy w zależności
od nacisku piórka, pędzel się zmienia. Także jak pracujesz tylko na myszce, to raczej
nie da rady.


Znalazłem zdjęcie które pokazuje o jaki efekt pędzla mi chodzi. W tym tutorialu robiłem tak samo jak na screenach oraz filmiku i ja miałem taki pędzle ciągły nie zmieniał mi się a tutaj jest taki inny że na początku i na końcu się kurczy a na środku szeroki i ciemniejszy. I o takie coś mi chodziło i nie wiem jak to ustawić.

20110428204734

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2011 o 13:38, LESZ3u napisał:

Wysepki są wycięte tyci nienaturalnie, ale ogólnie jest dobrze. I fakt, mewa na pierwszym
planie poraża niefajnością. Ale spokojnie. Mam na to rozwiązanie.

I sprawa załatwiona! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 23:21, Wits napisał:

Z pewnością potrzebny jest tutaj tablet. Myszką nie uzyskasz takiej opcji pędzla niestety.


Aha rozumiem. Bo się tak zastanawiałem że może to się ustawia bo widziałem obok właśnie czegoś takiego takie różne końcówki. A jaki tablet na początek kupić ? Taki w miarę dobry ale nie za drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 14:55, kryst90 napisał:

/ciach

Wacom Bamboo w zupełności starczy - wydatek od 200-700 zł, wersje Intuiso kosztują 700-1600 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak powiedział kolega wyżej. Wacom Bamboo Pen & Touch w zupełności wystarczy. Koło 400-500zł znajdziesz spokojnie. Mnie w zupełności wystarcza póki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 14:55, kryst90 napisał:

Aha rozumiem. Bo się tak zastanawiałem że może to się ustawia bo widziałem obok właśnie
czegoś takiego takie różne końcówki. A jaki tablet na początek kupić ? Taki w miarę dobry
ale nie za drogi.


Od siebie dodam abyś, mimo wyższej ceny, zastanowił się nad dorzuceniem na jakiś model A5. A6 nie jest zły ale jednak oferuje niższy komfort pracy i dokładność. Starcza do zastosowań amatorskich ale jeśli polubisz korzystanie z tabletu to może cię to zacząć irytować.
Aha, i liczą się tylko Wacomy. Udawaj że nie ma innych marek. Naprawdę ;) Próbowałem już jakichś Pentagramów i to jest po prostu chłam który może nadaje się do rzucania w rodzeństwo ale nie do pracy na nim. Zazwyczaj nie mają gumki na piórku, piórko potrzebuje baterii i jest grube oraz niewygodne (dla kontrastu - nawet najtańsze Wacomy działają na zasadzie indukcji elektromagnetycznej a piórka są bardzo wygodne). Do tego powierzchnia takiego tabletu przypomina papier ścierny. No i części zamienne (pióra, różne typy końcówek do piór), też coś niespotykanego u innych producentów. Plus oprogramowanie - nawet tanie Bamboo mają naprawdę fajny program ArtRage ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2011 o 13:11, ziptofaf napisał:

> Aha rozumiem. Bo się tak zastanawiałem że może to się ustawia bo widziałem obok
właśnie
> czegoś takiego takie różne końcówki. A jaki tablet na początek kupić ? Taki w miarę
dobry
> ale nie za drogi.

Od siebie dodam abyś, mimo wyższej ceny, zastanowił się nad dorzuceniem na jakiś model
A5. A6 nie jest zły ale jednak oferuje niższy komfort pracy i dokładność. Starcza do
zastosowań amatorskich ale jeśli polubisz korzystanie z tabletu to może cię to zacząć
irytować.
Aha, i liczą się tylko Wacomy. Udawaj że nie ma innych marek. Naprawdę ;) Próbowałem
już jakichś Pentagramów i to jest po prostu chłam który może nadaje się do rzucania w
rodzeństwo ale nie do pracy na nim. Zazwyczaj nie mają gumki na piórku, piórko potrzebuje
baterii i jest grube oraz niewygodne (dla kontrastu - nawet najtańsze Wacomy działają
na zasadzie indukcji elektromagnetycznej a piórka są bardzo wygodne). Do tego powierzchnia
takiego tabletu przypomina papier ścierny. No i części zamienne (pióra, różne typy końcówek
do piór), też coś niespotykanego u innych producentów. Plus oprogramowanie - nawet tanie
Bamboo mają naprawdę fajny program ArtRage ;)


Bardzo dziękuje za tak cenna radę. Od początku się zastanawiałem właśnie nad Wacom. A jeśli możesz mi powiedzieć czym różni się A5 od A6 ? Ale myślę że na początek kupie ten najtańszy i tak ponieważ nie mam zbyt dużego budżetu i na razie szukam czegoś na początek bo nigdy nie pracowałem z takim urządzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2011 o 22:24, kryst90 napisał:

Bardzo dziękuje za tak cenna radę. Od początku się zastanawiałem właśnie nad Wacom. A
jeśli możesz mi powiedzieć czym różni się A5 od A6?

To pytanie to na serio? ;) Rozmiarem. A5 to kartka zeszytowa (14,8x21 cm). A6 zaś to 10,5x14,8 cm.

A gdybyś przypadkiem cierpiał na nadmiar gotówki to i tak odradzę A4 chyba że planujesz pracę w programach typu AutoCAD. Ale tak do rysowania to nie polecam bo to jest już na tyle duże że się szybciej ręka męczy przy takiej powierzchni. A5 jest optymalnym rozmiarem. No, nie licząc 22" Cintiq który kosztuje 3 średnie krajowe (fakt że to już jest taki dotykowy monitor, miałem okazję pracować na takim przez jakieś 2 minuty na targach gier...cudo o niesamowitej dokładności...tylko ta cena :D).

Dnia 30.04.2011 o 22:24, kryst90 napisał:

Ale myślę że na początek kupie
ten najtańszy i tak ponieważ nie mam zbyt dużego budżetu i na razie szukam czegoś na
początek bo nigdy nie pracowałem z takim urządzeniem.


Osobiście uważam że tablet to inwestycja na lata i zazwyczaj lepiej odrobinę dorzucić i dostać lepszy sprzęt. Poleciłbym więc coś pokroju Wacom Bamboo Fun Pen & Touch M, z kilku przyczyn:
a) pełnoprawne A5 w połączeniu z multitouchem = wygodna praca
b) bardzo dobre parametry techniczne
c) dorzucają do niego dobre oprogramowanie
d) od razu dostajesz do niego bodajże 5 końcówek do piórka.
Kosztuje sporo (ok. 620-650 zł) ale warto.

Ewentualnie zainteresuj się rynkiem wtórnym pokroju Allegro. Większość sprzedawanych tam używanych tabletów ma dość atrakcyjne ceny (bo sprzedawcy zazwyczaj chcą sprzedać obecny tablet i kupić sobie nowy ;P) a że mówimy o Wacomie to nawet do starszych modeli bez problemu znajdziesz części zamienne. W tym przypadku warto poszukać Intuosów 3, Bamboo Fun i Graphire (poprzednij Bamboo Fun).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2011 o 00:21, ziptofaf napisał:

No, nie licząc 22" Cintiq który kosztuje 3 średnie krajowe


Nawet mi nie mów. Podstawówka na przeciwko mojego domu dostała dofinansowanie w ramach jakiegoś projektu na utworzenie sali komputerowej. Ten tablet też mają. Szkoda tylko, że mogę się pobawić co najwyżej w paincie, albo gimpie, którego interfejsu zupełnie nie ogarniam. Jest mi niesamowicie przykro na samą myśl, jak ten sprzęt tam się marnuje, bo cały czas leży zamknięty w szafie (coby dzieci nie zepsuły - i gdzie tu sens?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem się niby uczyć na prezentację (pora najwyższa, bo ustną maturę zdaję już w piątek), ale dostałem weny i troszkę pobawiłem się w PSie. 2 godziny pracy, może można by dopracować jeszcze kilka rzeczy, ale znając życie, komisja i tak tego nie doceni, więc nie ma co się bawić zbytnio.

20110518224646

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz nadzieję, że profesjonalista zgłosi się do Ciebie ze względu na ogłoszenie na forum i zrobi to logo za free? Ceny za loga idą w grube tysiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o jakieś nie wiadomo jakie logo, tylko muszę mieć jakieś banalne logo do projektu w szkole. Wystarczy tylko żeby było ładne dla oka i będzie dobrze. Ale jak by ktoś miał chwilę czasu to najlepiej jak bym to miał na jutro bym był wielce wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 22:48, LESZ3u napisał:

Miałem się niby uczyć na prezentację (pora najwyższa, bo ustną maturę zdaję już w piątek),
ale dostałem weny i troszkę pobawiłem się w PSie. 2 godziny pracy, może można by dopracować
jeszcze kilka rzeczy, ale znając życie, komisja i tak tego nie doceni, więc nie ma co
się bawić zbytnio.

świetne! zgrabnie połączone, ciekawa czcionka, i kompozycja. i ile dostałeś z prezentacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

20/20. Ale też miałem temat-rzekę, na który mogłem mówić praktycznie bez przygotowania, więc szczególny wyczyn to nie był. Dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować