Zaloguj się, aby obserwować  
Rybiziom

Sprawa polskiego godła w grze MTW 2

66 postów w tym temacie

Nacjonalista to nie patriota.

Jest takie powiedzenie "nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu". Wszyscy na około to "dumni z Polski polacy", ale większość z nich nie potrafi obsługiwać się tak skomplikowanym narzędziem jakim jest język polski...

Zauważ, że nawet obecne władze obnoszą się z patriotyzmem, a taka szmata Giertych chce zabierać POŚMIERTNIE odznaczenie śp. Kuroniowi, Kaczyński to taki polak, co hymnu nie potrafi zaśpiewać, a limuzyny rządowe jeżdżą z flagami Monaka, zamiast Polski.

Także trzeba odróżnić patriotyzm od nacjonalizmu.
Co Wam to teraz da, Sega wypuści łatkę - ile osób ją pobierze? 40% graczy? nie sądzę, żeby więcej.

Życzę powodzenia :) GL HF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 17:41, dark raziel napisał:

Nacjonalista to nie patriota.


A ktoś tak napisał?

Dnia 05.09.2006 o 17:41, dark raziel napisał:

Co Wam to teraz da, Sega wypuści łatkę - ile osób ją pobierze? 40% graczy? nie sądzę, żeby
więcej.


Pytam więc ponownie - a gdybyśmy mieli czarnego, dwugłowego orła albo czerwoną gwiazdą też by było wszystko jedno, a podpisani pod petycją byli by nacjonalistami?

Poza tym Medieval ma jeszcze ok 2 miesięcy do premiery, więc sądze, że zmiana kilku drobnych grafik naprawdę nie będzie stanowiła problemu - a skoro sprawą zainteresowało się CDP uważam, że istnieje szansa, aby ten błąd usunąć na stałe.

Przy okazji - nikt tu się do tej pory nie kłócił, bo petycja raczej nie jest formą debaty :]. Ale jeśli Ty nie interesujesz się grami albo przynajmniej samą serię TW to dlaczego Ci przeszkadza, że grono zapaleńców komputerowo-historycznych chce optymalną ilość prawdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też się wpisałem. No nie wiem skąd im się to godło wzięło:) Nie mogli wejśc na jakąś encyklopedię i sprawdzic?? No ale mam nadzieje, że problem zostanie rozwiązany do premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm już to widze co się będzie działo po wydaniu tej gry z tym godłem w Polsce... wystarczy sobie przypomnieć Codename: Panzers... hmmm już widze te nagłówki gazet: "Gra komputerowa fałszująca historię" ,albo "Kolejne kłamstwa z zachodu pod przykrywką gry komputerowej" :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 17:50, Backside napisał:

> Nacjonalista to nie patriota.

A ktoś tak napisał?

> Co Wam to teraz da, Sega wypuści łatkę - ile osób ją pobierze? 40% graczy? nie sądzę,
żeby
> więcej.

Pytam więc ponownie - a gdybyśmy mieli czarnego, dwugłowego orła albo czerwoną gwiazdą też
by było wszystko jedno, a podpisani pod petycją byli by nacjonalistami?

Poza tym Medieval ma jeszcze ok 2 miesięcy do premiery, więc sądze, że zmiana kilku drobnych
grafik naprawdę nie będzie stanowiła problemu - a skoro sprawą zainteresowało się CDP uważam,
że istnieje szansa, aby ten błąd usunąć na stałe.

Przy okazji - nikt tu się do tej pory nie kłócił, bo petycja raczej nie jest formą debaty :].
Ale jeśli Ty nie interesujesz się grami albo przynajmniej samą serię TW to dlaczego Ci przeszkadza,
że grono zapaleńców komputerowo-historycznych chce optymalną ilość prawdy?



Ahhh, no to inna sprawa, jeżeli gra jest w fazie produkcji, to jestem za i chwała Wam za inicjatywę. Myślałem, że TW jeszcze nie wyszło - mój błąd i odszczekuję to co powiedziałem na ten temat, ale to o obecnej władzy zostawiam jak było :)
Pozdrawiam, miłego podboju świata w TW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpisałem tę petycję. I popieram ją. Uwielbiam gry z serii Total War, i w Medievalu wprost uwielbiałem stawać na czele "Poland", i z orłem w godle ruszać na podbój Europy. A to, co oni teraz odwalili... Szkoda gadać. I lepiej, żeby poprawili to pod wpływem graczy, niż żeby później wybuchła kolejna międzynarodowa afera rozpętana przez nasz kochany rząd i osoby niemające pojęcia o samej grze, wiedzące tylko, że "zbeszczeszczono Polską flagę!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 20:08, Grond napisał:

Uwielbiam gry z serii Total War, i w Medievalu wprost
uwielbiałem stawać na czele "Poland", i z orłem w godle ruszać na podbój Europy.


Zaintrygowało mnie to ;) A dokładniej : "jak sprawa polska" wyglądała w jedynce ???
Czy tam wszystko grało z polską flagą ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podpisałem petycje, moim zdaniem to błąd autorów którzy "zapomnieli" pogrzebać w historii ( czytaj. wpisać w google "godło polski średniowiecznej" po angielsku of course :P) i zrobić porządnie, albo się poprostu pomylili bo nie znają Polskiej historii :) bynajmniej w kwestii CDP jest zmiana tego nioedopatrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ludzie naprawde nie maja innych problemow? Tylko zajmuja sie godlem w grze? :/, ja rozumiem, ze moze to niektorych obrazac (lol!), ale nasze godlo zmienialo sie dziesiatki razy na przestrzeni wiekow, wiec kto z drogich forumowiczow wie jak wtedy wygladalo (nie siegajac do zrodel!)? Co jak co, ale patriotyzm i samouwielbienie to Polacy chyba maja w genach... Bóg, honor, ojczyzna... (tylko dlaczego nie brzmi to juz tak wyniośle?)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 20:24, The-Darkest napisał:

Czy ludzie naprawde nie maja innych problemow? Tylko zajmuja sie godlem w grze? :/, ja rozumiem,
ze moze to niektorych obrazac (lol!), ale nasze godlo zmienialo sie dziesiatki razy na przestrzeni
wiekow, wiec kto z drogich forumowiczow wie jak wtedy wygladalo (nie siegajac do zrodel!)?
Co jak co, ale patriotyzm i samouwielbienie to Polacy chyba maja w genach... Bóg, honor, ojczyzna...
(tylko dlaczego nie brzmi to juz tak wyniośle?)...


Wybacz, ale to co piszesz jest po prostu głupie - co ma samouwielbienie (charakteryzujące się sarmacką megalomanią, przeświadczeniem o wyjątkowości narodu, jego szczególnej roli w historii ) do tego, że wydawca gry komputeriwej się pomylił, a jako że profil gry jest w większości historyczny (a nie fikcyjny jak np. Age of Empires), to gracze chcą aby Polska była Polską.

Ty się interesujesz rzeczami X, inni są fanami gier strategicznych. Zacytuję sam siebie: "dlaczego Ci przeszkadza, że grono zapaleńców komputerowo-historycznych chce optymalną ilość prawdy?"

Zresztą czy my chcemy gwiazdki z nieba albo wykłócamy się o totalne drobnostki? Jak ktoś tu pisał "to godło Polski jest dla Ciebie drobnostką?

A co do samego jego wyglądu - orzeł godłem jest od ok XI wieku i jest symbolem zjednoczonego państwa polskiego. Przez lata zmieniał się jego wygląd (dzioba, skrzydeł ;p), ale niezamieniono go nigdy na lwa czy gryfa (pomijając okres rozbicia dzielnicowego, gdy Królestwo formalnie nie istniało więc nie miało swojego godła).

I co to znaczy wtedy? Czas akcji Medievala rozciąga się na spory kawałek średniowiecza, a to z kolei trwało dobre 1000 lat. A jako, że najczęściej pojawiającym się godłem jest orzeł, nie rozumiem dlaczego mamy być sygnowani Pogonią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 20:24, The-Darkest napisał:

Co jak co, ale patriotyzm i samouwielbienie to Polacy chyba maja w genach... Bóg, honor, ojczyzna...
(tylko dlaczego nie brzmi to juz tak wyniośle?)...


A ty to jakiś Hiszpan, czy ktoś inny że piszesz o Polakach ONI, a nie MY ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 20:56, Lucek napisał:

> Co jak co, ale patriotyzm i samouwielbienie to Polacy chyba maja w genach... Bóg, honor,
ojczyzna...
> (tylko dlaczego nie brzmi to juz tak wyniośle?)...

A ty to jakiś Hiszpan, czy ktoś inny że piszesz o Polakach ONI, a nie MY ???


A ty to kto? Moja narodowosc jest moja prywatna sprawa, a o Polakach raczej bede pisal tak jak mam ochote w danej chwili. Jesli zgadzam sie z przekonaniem wiekszosci Polakow pisze "my" jesli nie, pisze "oni". Ot taki mam zwyczaj... Dziwne prawda? A tak, jestem Hiszpanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 20:44, Backside napisał:

A co do samego jego wyglądu - orzeł godłem jest od ok XI wieku i jest symbolem zjednoczonego
państwa polskiego. Przez lata zmieniał się jego wygląd (dzioba, skrzydeł ;p), ale niezamieniono
go nigdy na lwa czy gryfa (pomijając okres rozbicia dzielnicowego, gdy Królestwo formalnie
nie istniało więc nie miało swojego godła).

I co to znaczy wtedy? Czas akcji Medievala rozciąga się na spory kawałek średniowiecza, a to
z kolei trwało dobre 1000 lat. A jako, że najczęściej pojawiającym się godłem jest orzeł, nie
rozumiem dlaczego mamy być sygnowani Pogonią.


A no widzisz, Ty sie na tym znasz, wiesz o co chodzi :) bardziej staralem sie zwrocic uwage na fakt, ze wiekszosc i tak nie zdalaby sobie z tego sprawy, dopiero jak problem powstal i ktos zwrocil na niego uwage, to wszyscy na "hura" do dziela, bo trzeba dbac o prawde historyczna. Jesli slabo wskazalem ten nurtujacy mnie problem w poprzednim poscie, to wybacz, moglem uzyc niezrozumialych srodkow wyrazu (blednych ale nie glupich). Co do godla, to jest drobnostka przyznaje sie, za to uwazam godlo, co wcale nie znaczy ze nie darze godnoscia i szacunkiem, wrecz przeciwnie. Jednak nie uwazam, ze jest to sprawa tak pilna, by nalezalo pisac petycje. Jestem ciekaw czy przeklamania sa tylko w polskim godle, a jesli nie to czy ktos zwrocil uwage i petycje do SEGI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 21:21, The-Darkest napisał:

A ty to kto? Moja narodowosc jest moja prywatna sprawa, a o Polakach raczej bede pisal tak
jak mam ochote w danej chwili. Jesli zgadzam sie z przekonaniem wiekszosci Polakow pisze "my"
jesli nie, pisze "oni". Ot taki mam zwyczaj... Dziwne prawda? A tak, jestem Hiszpanem.


Dziwne jest przyklejanie etykietki, posługiwanie się stereotypem i hasłem i na podstawie tego przemawianie tonem wyższości. A zrobiłeś to , i wiesz o tym - jeśli masz dość uczciwości by sie do tego przyznać.

Dziwne jest używanie słów "Bóg honor i ojczyzna" jako synonimu szowinizmu i zaściankowosci.

Mogę się zgodzić że są sprawy ważniejsze dla kraju, pokoju na świecie itd.... długo by wymieniać. Ale to jest forum dla graczy. Jeśli chcą żeby Polska miała właściwą flagę w grze , to moim zdaniem należy się z tego cieszyć, a nie wyśmiewać. Czy szacunek dla godła i barw narodowych to powód do wstydu??? Jeśli tak, to coś z nami jest nie w porządku.

Dnia 05.09.2006 o 21:21, The-Darkest napisał:

Jestem ciekaw czy przeklamania sa tylko w polskim godle, a jesli nie to czy ktos zwrocil uwage i petycje do SEGI?


Ja jestem ciekaw czy rzeczywiście chodzi o polskie wojsko na tym screenie. A także na ile sama gra trzyma się realiów historycznych (nie tylko flagi , ale także rodzaje wojsk)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 21:22, The-Darkest napisał:

A no widzisz, Ty sie na tym znasz, wiesz o co chodzi :) bardziej staralem sie zwrocic uwage
na fakt, ze wiekszosc i tak nie zdalaby sobie z tego sprawy, dopiero jak problem powstal i
ktos zwrocil na niego uwage, to wszyscy na "hura" do dziela, bo trzeba dbac o prawde historyczna.
Jesli slabo wskazalem ten nurtujacy mnie problem w poprzednim poscie, to wybacz, moglem uzyc
niezrozumialych srodkow wyrazu (blednych ale nie glupich). Co do godla, to jest drobnostka
przyznaje sie, za to uwazam godlo, co wcale nie znaczy ze nie darze godnoscia i szacunkiem,
wrecz przeciwnie.


Nie widzę w tym też nic dziwnego, że robią "hura do dzieła" - jak widać dla większości jest to odróch narodowo-obronny :).
Zresztą nie każdy musi mieć jakieś fantazyjne przekonania czy nawet znać się na historii - przeczytał o co chodzi w petycji i podpisał, bo to nic nie kosztuje.

Dnia 05.09.2006 o 21:22, The-Darkest napisał:

Jednak nie uwazam, ze jest to sprawa tak pilna, by nalezalo pisac petycje.


Fatk, pisanie petycja brzmii poważnie - istnieje jednak spora różnica jeśli jest to petycja internetowa, która umożliwia wpisanie każdemu każdej głupoty. Nie jest więc poważna, ani oficjalna (brak atramentu, laku i stempla pocztowego)
Można by chociaż wynieść z tego taki wniosek, że petycja pokazuje skalę problemu przez ilość wpisanych osób - ale znowusz zakładając, że każdy może się wpisać n razy wychodzi na to, że ostateczny sens petycji to urozmaicony sposób przekazania po prostu, że "problem jest" :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 22:18, Lucek napisał:

Dziwne jest przyklejanie etykietki, posługiwanie się stereotypem i hasłem i na podstawie tego
przemawianie tonem wyższości. A zrobiłeś to , i wiesz o tym - jeśli masz dość uczciwości by
sie do tego przyznać.

Jakim stereotypem? Przykladzik moze? Bo nie rozumiem tego za grosz... Ton wyzszosci? Tez nie wiem w ktorym momencie, przyznaje sie do tego co napisalem. To ze mam inne zdanie od Twego (nie wiem czy lepsze czy w lepszym tonie bądź gorszym) pozostawiam do rozwazenia Twemu sumieniu.

Dnia 05.09.2006 o 22:18, Lucek napisał:

Dziwne jest używanie słów "Bóg honor i ojczyzna" jako synonimu szowinizmu i zaściankowosci.

Zdaje sie, ze mnie obrazasz, chociaz ja tego nie robilem w stosunku do Ciebie. Szowinizm? To chyba złe slowo na zlym miejscu, dostrzegam wady i wytykam je, czasem moze nawet za bardzo. Czuje sie bardzo urazony tym stwierdzeniem, jakze nieslusznym i chyba uzytym tylko dlatego, ze pomylily Ci sie slowa (slowo)

Dnia 05.09.2006 o 22:18, Lucek napisał:

Mogę się zgodzić że są sprawy ważniejsze dla kraju, pokoju na świecie itd.... długo by wymieniać.
Ale to jest forum dla graczy. Jeśli chcą żeby Polska miała właściwą flagę w grze , to moim
zdaniem należy się z tego cieszyć, a nie wyśmiewać. Czy szacunek dla godła i barw narodowych
to powód do wstydu??? Jeśli tak, to coś z nami jest nie w porządku.

Czy napisalem tak? Ze to wstyd? Czytaj prosze ze zrozumieniem. Bede wdzieczny. Czy wysmiewam? Moze troszke, dla mnie jest to jednak troche zabawne, ale nie smieszne (jesli dostrzegasz roznice). Z jakimi "nami"? Ze mna sie prosze nie identyfikuj :)

Dnia 05.09.2006 o 22:18, Lucek napisał:

Ja jestem ciekaw czy rzeczywiście chodzi o polskie wojsko na tym screenie. A także na ile sama
gra trzyma się realiów historycznych (nie tylko flagi , ale także rodzaje wojsk)

No widzisz, gry maja to do siebie, ze rzadko trzymaja sie realiow historycznych. Bo są... no własnie... grami i tylko grami, a nie źrodłami informacji... Dlatego moje zdziwienie o ta petycje w sprawie godła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pax, pax panowie. Wątek schodzi na psy. Przedstawiciel CDP się wypowiedział. Sprawa została przekazana gdzie trzeba. A co zrobi producent, to się okaże po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 00:21, The-Darkest napisał:

> Ja jestem ciekaw czy rzeczywiście chodzi o polskie wojsko na tym screenie. A także na
ile sama
> gra trzyma się realiów historycznych (nie tylko flagi , ale także rodzaje wojsk)
No widzisz, gry maja to do siebie, ze rzadko trzymaja sie realiow historycznych. Bo są... no
własnie... grami i tylko grami, a nie źrodłami informacji... Dlatego moje zdziwienie o ta petycje
w sprawie godła.


Natomiast seria Total War należy do tych bardziej poprawnych historycznie (chodzi właśnie o uzbrojenie, flagi, państwa i prowincje) - stąd oburzenie fanów gry.

Poza tym - gry faktycznie są tylko grami a nie podręcznkami ... w teorii. Natomiast wiele młodych osób potraktuje "prawdę ekranu" jako "prawdę czasu", fakt - dlatego nawet przebrani za Polaków Niemcy atakujący polską radiostację w Codename: Panzers mogą stać się niebezpieczni (a nie mam pojęcia jak wygląda lekacji historii za granicą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 17:05, Backside napisał:

Spytam się z czystej ciekawości [...]


ludzie jednak zwykle tego nie robią ;) poza tym zbyt wiele wpisów z jednego IP budzi pewne wątpliwości...


a całościowo sam jestem za... co to za flaga "jakiś jeździec na białym tle, przekreślony czarną kreską"...? O_o

jak inne nacje mają prawdziwe godła, to czemu my nie możemy? przecież to "tylko tekstura", co za problem zmienić patchem jedną czy dwie tekstury? O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować