Zaloguj się, aby obserwować  
Rybiziom

Sprawa polskiego godła w grze MTW 2

66 postów w tym temacie

Dnia 03.09.2006 o 20:05, Arclight napisał:

> Arclight -> Ale CDP jest wydawcą w PL, ma konktakt z dystrybutorem i to, że i ich i
nas
> ten problem dotyczy (przecież w CDP chyba nadal Polacy pracują? ;) ), mogą naciskać na
CA by
> zmienili to, bądź sami zmienili logo w grze na właściwe w edycji PL. Łatwe to nie będzie,
ale...
> Czy szacunek do godła państwowego nie oczekuje tego? :)

A sami nie możecie ponaciskać na nich? ;] W końcu jeśli to nie zadziała, to dopiero zwrócić
się do CDP.


CDP zawsze ma więcej możliwości i środków do tego. Gracze mimo wszystko sami za wiele nie zdziałają. Zresztą, czy CDP mimo wszystko nie jest reprezentantem Segi i CA w naszym kraju? Gdzie Polacy się kierują w przypadku tragedii za granicą? Nie do organizacji rządowych danego kraju, a najczęściej do Polskiego Konsulatu.

CDP jest naszym mini pośrednikiem, i sądzę, że powinno pomóc nam w tej walce :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2006 o 20:08, Arclight napisał:

To nie łatwiej do nich maila napisać? Z zaglądaniem do tematów na forum bywa różnie, a na maila
pewnie odpiszą.


Fraq zapewne się już kontaktował z CDP (lub skontaktuje, jak petycja nabierze większych kształtów). W końcu Totalwar.org.pl współpracuje jakoś z CDP :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.09.2006 o 20:10, Dowodca_Pawel napisał:

Fraq zapewne się już kontaktował z CDP (lub skontaktuje, jak petycja nabierze większych kształtów).
W końcu Totalwar.org.pl współpracuje jakoś z CDP :).


Jak pisałem; serwis ze swej strony będzie się jutro kontaktować z CDP oraz CA, cała inicjatywa jest jednak, jak wspomniano, oddolna. Staramy się w tej chwili nadać temu sensowne ramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2006 o 20:04, Dowodca_Pawel napisał:

Lucek -> Jak dla ciebie godło narodowe to drobiazg... no cóż, patriotą to ty nie jesteś
;).


Godło, flaga, hymn... to nie jest dla mnie drobiazg.
A opluwanie godła, czy flagi w realu to coś zupełnie innego niż kilka pikseli w grze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2006 o 20:18, Lucek napisał:

A opluwanie godła, czy flagi w realu to coś zupełnie innego niż kilka pikseli w grze :P


Ludzie, którzy tworzą historyczną grę i znają się na realiach, mylą nasze godło... Mnie to denerwuje.
Racja, że to nie ta ranga co obrażanie znaków narodowych. Mam nadzieje, że to zwykła pomyłka. Bo nie wyobrażam sobie z jakich to powodów świadomie umieściliby litewską pogoń, jako polskie godło. Dla mnie to zupełnie niewyobrażalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą współczuć należy Litwinom, którzy swojego kraju w grze nie zobaczą (organizowali podobną akcję), a umieszczenie Pogoni w herbie Polski uznać mogą i zapewne uznają za jeszcze większy przejaw ingorancji i lekceważenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2006 o 22:28, Arar napisał:

Wystarczy, że im prześlemy ten link
http://en.wikipedia.org/wiki/Coat_of_arms_of_Poland
Powinno starczyć :D


raczej ten:
http://www.atlasgeo.net/fotw/flags/index.html
a zwałaszcza ten:
http://www.atlasgeo.net/fotw/flags/pl.html

Chociaż nawet ta strona nie wyczerpuje tematu, gdyż są tam raczej współczesne flagi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2006 o 11:56, Arar napisał:

Ale w tym linku co ja podałem byała historia godła, wraz z wizerunkami. Czyli średniowieczne
też.


Ale w grze przeciez nie chodzi o godło tylko o Chorągiew Królestwa Polskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2006 o 19:31, Lucek napisał:

Ale w grze przeciez nie chodzi o godło tylko o Chorągiew Królestwa Polskiego.

Jaki okres obejmuje gra?
Godło a chorągiew, tu akurat niewielka różnica w warstwie wizualnej.
A skąd niby z tego screena widać że to Polacy ( http://www.totalwar.org.pl/gallery/p.jpg), a ta pogoń to też nie do końca litewska pogoń, tylko czarny bazgrął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2006 o 19:50, T4KEDA napisał:

A pamiętacie aferę która towarzyszyła bodajże grze Panzers: Faza Pierwsza??
Polacy zostali przedstawieni jako najeźdźcy na spokojny kraj niemiec, a Hitler poprowadził
jedynie odwet.


Mnie bardziej zaskoczyla reakcja wielu Polakow, ktorzy marudzili i narzekali nie wiedzac nawet w jakim kontekscie znajdowal sie opis Polakow atakujacych na niemiecka radiostacje.
Tekst ten, byl w grze wpisem w dziennik prywatny jednego z niemieckich oficerow, ktory uwierzyl w oficjalna historie "prowokacji Gliwickiej"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze pojawiajace sie choragwie z jezdzcem to po prostu oddzialy Litewskie w sluzbie Polski?

PS. Na stronie glownej Medivala, nie ma info o tym ze Polska jest grywalna strona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 05:01, Volvox napisał:

Mnie bardziej zaskoczyla reakcja wielu Polakow, ktorzy marudzili i narzekali nie wiedzac nawet
w jakim kontekscie znajdowal sie opis Polakow atakujacych na niemiecka radiostacje.
Tekst ten, byl w grze wpisem w dziennik prywatny jednego z niemieckich oficerow, ktory uwierzyl
w oficjalna historie "prowokacji Gliwickiej"


Nie wiem jak to w grze wygląda, bo nie grałem. Ale wiem, że chodziło o coś takiego, że tylko Hitler i ci oficerowie/żolnierze niemieccy którzy byli przebrani- mieli wiedzieli o tym, nikt więcej (ciekawe czy przebierancy zostali przy życiu?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 13:50, dark raziel napisał:

Znowu nacjonaliści ruszają do boju? Dajcie spokój, o flagę w grze będziecie się kłócić? Geeez

Nie zgadzam się z Tobą. Gry pełnią również rolę edukacyjną. W tym wypadku równie dobrze możnaby dać Francuzom czerwonego lwa a Anglikom lilię na błękitnym tle. Takie "bugi" idą w świat i zapadają w młode, nieukształtowane umysły.
A mnie się wydaje, że to jednak jest chorągiew litewska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 16:05, Jay Z napisał:

Uprzejmie informuję, że zainteresowaliśmy sprawą firmę SEGA, wydawcę gry i naszego partnera
w temacie dystrybucji w Polsce.


Spytam się z czystej ciekawości, bo kolega zarzucał petycjom ogólnie jedną zasadniczą wadę - mógłbym wpisać się tam 100 razy, więc 10 takich osób jak ja daje aż 1000 wpisów.

Czy w takim razie petycja jest dla Was wiarygodnym źródłem sygnalizowania problemu czy może kontaktował się mailow ktoś z Uniwersum Total War?


---> dark raziel

No pewnie, niech będzie czarny dwugłowy orzeł albo gwiazda czerwona.

A skoro Ciebie nacjonaliści to zbiór osób piszących proptriotyczne petycje, to kim są Ci dziwni łysi ludzie, którzy biegają w glanach z pałami? Uważaj, żebyś się kiedyś nie pomylił ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować