Zaloguj się, aby obserwować  
Markus89

Recenzje - wątek dla piszących

131 postów w tym temacie

Ostatnio wielu forumowiczów wpadło na pomysł tworzenia stron o grach (Lumbago, Robek 009) no i ja - choć niezupełnie ponieważ ja dołączyłem do istniejącego już wortalu - GameArena, w którym obecnie pełnię funkcję redaktora prowadzącego.
Wielu z Was pisze recenzje, niektórym nawet wychodzą naprawdę ciekawe teksty więc czemu nie mielibyśmy ich pokazać?
Jak wiadomo nie można tego robić na forum - jakoś sobie nie wyobrażam recenzji (ok. 8-14 tys znaków) umieszczonej w poście.

Dlatego też wpadłem na pomysł stworzenia tego tematu, aby zaoferować Wam pomoc na wybicie się oraz dobre rady kolegów z forum, którzy jakieś doświadczenia mają za sobą.

Prosiłbym o wpisywanie się do tego tematu wyłącznie osoby zainteresowane recenzjami aby można było śmiało przeglądać ich oferty pomocy czy współpracy.

Najlepiej jest wrzucić swoją recenzję tutaj: http://www.mytempdir.com/ ewentualnie można podać swój numer gg lub e-mail i zaoferować swoją pomoc.

Temat nie służy jako reklama żadnego wortalu czy strony
- ma na celu wzajemną pomoc w zdobywaniu doświadczenia czy nabywaniu nowych "pracowników" więc prosiłbym o poważne oferty oraz o wyrozumiałość ze strony pracowników CDP a także moderatorów.

Proszę o nie wklejanie swoich prac a umieszanie ich tutaj ---> http://www.mytempdir.com/

[M] request by Markus89 04.09.06 15:51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Markus89 gratulację za temat, dobry pomysł.
To moja krótka , nie recenzja, a zapowiedź gry Crysis ,chyba też może być (:

Zapewne wielu z was pamięta czasy, kiedy grało się Wolfenstein 3D czy Unreala, były to czasy kiedy nasz wzrok nie mógł się nacieszyś tymi pięknymi widokami. Było tak również dwa lata temu, kiedy na rynek wszedły trzy giganty: FarCry, Doom3, Half-Life2. Wtedy gracze mieli piękne czasy, a tu nagle przerwa, żadnych przełomów, żadnych super nowości (szczególnie w FPS-ach) i nagle twórcy wyśmienitego FarCry''aja-firma Crytek, zapowiedzieli grę, która ma zmienić oblicze FPS''ów, grę Crysis. Fabuła jest poważna i wielowątkowa, akcja gry toczy się w 2019 na tropikalnej wyspie, na której rozbił się statek obcych (które jak zwykle chcą zapanować na światem i "zamrażają" wyspę). O wyspę walczą dwa kraje USA i Korea Północna, na miejsce pierwsi docierają Azjaci. Odziały Amerykańskie również wyruszają na wyspę. Jednym z członków ów Amerykańskiego rozdziału jest Jack Dunn-główny bohater gry. Rozrywka nie będzie liniową w stylu Dooma3, wczasie rozrywki gra będzie zaskakiwała wieloma zwrotami akcji. Crysis ma być najbardziej nieliniowym FPS''em, to coś znaczy. Teraz słówko o broni, broń można przerabiać, modyfikować, amunicja występuje w trzech różnych rodzajach. Gra Cryteka będzie obsługiwać Directx 10, co znaczy gra będzie posiadała wyśmienitą grafikę, pełną efektownych wybuchów i cieni. Taką grafikę producenci Crytek tworzą przy pomocy swojego ulepsznego CryEngine (znany z FarCry''aja) czyli CryEngine 2, który obsługuje efektów m.in: Volemetric Clouds (efektywne chmury), Real-time Ambient Maps (realistycznie rozkładanie się światł), Depth of Field (odwzorowanie cech ludzkiego oka), Motion Blur (rozmazanie szybko poruszających się obiektów), Soft Shadows (realistyczne cienie). Przeciwnicy będą posiadały specjalne sensory, dzięki który słyszą, zauważają i wyczuwają gracz (szykuje się kolejny przełom). Teraz przyszedł czas na muliplayer, twórcy pokusili się o rozbudowanie go w stosunku do FarCry''aja. Będzie mieli to wyboru parę trybów rozrywki: Deathmatch, Team Deathmatch, Tactical Capture the Flag, jednak ciekawym trybem jest Power Struggle, gdzie na mapach gracze będą wykonywali konkretne zadania, za które będą mogli kupywać bronie i modyfikacje do nich. Pozostało teraz tylko czekać (zima 2006 lub początek 2007). Crysis wychodzi jedynie na PC, chodź pewnie po premierze się to zmieni. Radzę przygotować swojego kompa na te wydarzenie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2006 o 21:15, Kurammi napisał:

Markus89 gratulację za temat, dobry pomysł.
To moja krótka , nie recenzja, a zapowiedź gry Crysis ,chyba też może być (:


Oj i już się nie zrozumieliśmy - nie zamieszczamy tutaj swoich prac (czytaj uważniej) tylko info o sobie, co chcielibyśmy robić itp.
Praca wysyłać na maila ew. kontaktować się na gg - jeżeli nie to wypisać swoje gg a się odezwę

NIE ZAMIESZCZAJCIE TUTAJ SWOICH PRAC!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2006 o 21:15, Kurammi napisał:

wszedły


Swoją drogą - skoro już dałeś zapowiedź to popracuj nad gramatyką :P
No i powtórzeń kilka masz...

Rada na przyszłość: zacznij od recenzji - moim zdaniem jest łatwiej opisywać coś w co się grało niż to co widziało się tylko na filmiku czy w jakimś czasopiśmie (podejrzewam, że na targach nie byłeś, i że nie miałeś dostępu do prasowych informacji na E3/GC 2006) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Markus, ale to jest przecież dobra myśl. Jak doradzi się komuś, co źle zrobił w swojej recenzji to chyba zdobędzie doświadczenie, nie? Bo tak to trochę uciążliwe, dyskusja bez żadnych podstaw do dyskusji, takie masło maślane :). Najlepiej jakby ludzie dawali linki do swoich prac, chodzi mi o to, żeby można BYŁO JE PRZECZYTAĆ, bo tak to temat do kitu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2006 o 22:00, el-coyote napisał:

Markus, ale to jest przecież dobra myśl. Jak doradzi się komuś, co źle zrobił w swojej recenzji
to chyba zdobędzie doświadczenie, nie? Bo tak to trochę uciążliwe, dyskusja bez żadnych podstaw
do dyskusji, takie masło maślane :). Najlepiej jakby ludzie dawali linki do swoich prac, chodzi
mi o to, żeby można BYŁO JE PRZECZYTAĆ, bo tak to temat do kitu :).


Linki to świetna sprawa, ale prac tutaj nie chcę żadnych widzieć w postach - za duży bałagan a i moderatorzy się mogą przyczepić.

Co do tematu - jest i sens jego istanienia nawet bez wklejanych tutaj prac - chodzi o to aby chcący zdobyć doświadczenie lub zaoferować swoją współpracę ogłosili to właśnie tutaj a zainteresowanym wysłali swoją recenzję.

Ale starajmy się zamieszczać linki - tylko masz może pomysł gdzie to można robić (zamieszczać prace)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był zainstersowany pisaniem takich renenzji. W sumie to dobry pomysł, jak na razie nie wiem kiedy ruszy ta Cytadeka Gier Robka. Puki co mógłbym spróbować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, ale zamieszczajcie prace do ocenienia/sprawdzenia i takie tam przed umieszczeniem do jakiegoś serwisu, no bo tak co mamy komentować? Przecież już raczej tego nie zmieni :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2006 o 14:36, el-coyote napisał:

Wszystko ok, ale zamieszczajcie prace do ocenienia/sprawdzenia i takie tam przed umieszczeniem
do jakiegoś serwisu, no bo tak co mamy komentować? Przecież już raczej tego nie zmieni :).

Wszystko jest potrzebane, słowa krytyki i pochwały. Wszystko to dopinguje redaktora do szlifowania swoich umiejętności i jeszcze lepszego pisania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2006 o 14:36, el-coyote napisał:

Wszystko ok, ale zamieszczajcie prace do ocenienia/sprawdzenia i takie tam przed umieszczeniem
do jakiegoś serwisu, no bo tak co mamy komentować? Przecież już raczej tego nie zmieni :).


Ale oceniać pracę możesz właśnie w wortalu (poprzez wystawienie oceny oraz komentarz na naszym forum), lub tutaj w odpowiedzi na posta ;]
Skoro prace mamy zamieszczone właśnie w GA to czemu mamy gdzieś indziej je umieszczać??
Komentarz nic tego nie zmieni? Jak to? Zawsze można zastosować poprawki ;]

PS: Masz pomysł gdzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu - niech to będzie miejsce dla prac jeszcze nieskończonych, a w fazie tworzenia. Ograniczy to zbędne linki do skończonych prac. Na pewno efekt pomocy będzie lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2006 o 14:55, Budyn napisał:

O widzę, że Markus89 już wyleciał :)


Co to ma znaczyć?

Dnia 04.09.2006 o 14:55, Budyn napisał:

Powodzenia Seqiu, ja już napisałem jedną reckę i czekam na publikację :P Markus, wyjdzie ta recka?


Naprawdę trudno mi jest powiedzieć - nie znam tej gry, a twoja recenzja potrzebuje wielu zmian, których nie chcę dokonywać żeby nie wprowadzić czytelników w błąd.

el-coyote ---> narzuć pomysł gdzie można publikować recenzje jeszcze nie skończone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2006 o 15:01, Markus89 napisał:

el-coyote ---> narzuć pomysł gdzie można publikować recenzje jeszcze nie skończone.

Najlepiej poszukać hostów dla plików. Chociażby taka wyszukana stronka:
http://www.mytempdir.com/
Wrzucamy plik, pojawia się link do downloadu i dajemy tutaj. Nie potrzeba żadnych rejestracji i innych pierdół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować