Zaloguj się, aby obserwować  
FranTic69

Faces of War - Wielki następca Soldiers już tuż, tuż!

203 postów w tym temacie

Codename Panzers i Faces of War podobne? Daj spokój, ten temat był już poruszany milion razy. Te dwie gry łączy tylko to, że są strategiami czasu rzeczywistego, nic więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 20:04, Fisher napisał:

Codename Panzers i Faces of War podobne? Daj spokój, ten temat był już poruszany milion razy.
Te dwie gry łączy tylko to, że są strategiami czasu rzeczywistego, nic więcej...

Hm..jak dla mnie są podobne. W Faces of War dostajesz parę jednostek i to z nimi musisz przejść misję, zaś w Codename Panzers jest podobnie, tylko że tam kupjesz na początku jednostki. W każdym razie ja tych gier razem ze sobą nie stawiam w "chierarchi", ale jak dla mnie te dwie gry są dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 19:50, pro evo napisał:

Gra jest bardzo podobna do Codname Panzer.Prawie niczym się nierożni.A Codname dostal znak
jekości i większą ocene w CDA,dlamnie te gry są do siebie podobne al trochę lepsze,FACES OF
WAR.

? err, a duzo w nie grales? imho w zadnym wypadku nie sa podobne a odemnie panzers ma -2/10. fakt, druga wojna i czas rzeczywisty ale ze wzgledu na mechanike rozgrywki, fizyke i odrobine realizmu - fow rzadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2006 o 12:00, gmx napisał:

? err, a duzo w nie grales? imho w zadnym wypadku nie sa podobne a odemnie panzers ma -2/10.
fakt, druga wojna i czas rzeczywisty ale ze wzgledu na mechanike rozgrywki, fizyke i odrobine
realizmu - fow rzadzi.

W końcu jakiś normalnie myślący gracz :) Fizyka w FoW i cała reszta jest lepiej wykonana niż w Codename Panzers, ale Panzers też złą grą nie jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 13:32, PAPISHON napisał:

W końcu jakiś normalnie myślący gracz :) Fizyka w FoW i cała reszta jest lepiej wykonana niż
w Codename Panzers, ale Panzers też złą grą nie jest :P

kwestia gustu - w załatane FoW gram dopiero od przedwczoraj i naprawde, ale to naprawde nie rozumiem dlaczego nie zostal przynajmniej nominowany do gry roku. juz soldiers bylo niezle a fow poprawia wszystkie bledy poprzednika.
-czołg jest grozny ale nie jest juz krolem pola bitwy
-koniec z pojedynczym rambo, nowy interfejs pozwala skutecznie kierowac calymi oddzialami
-poziom trudnosci - nareszcie gra w ktorej "load" sie czasami przydaje
-replay - nie ma 2 identycznie przebiegajacych misji
- nie ma smiesznych paskow zdrowia jak w innych strategiach (tzn sa, ale co po nich jezeli jeden pocisk moze drasnac albo zabic? nie ma zdejmowania po pukciku pancerza z czolgu - pocisk albo sie przebije albo nie)
-fizyka - burzenie budynkow, spadajace samoloty, czolgi demolujace otoczenie, liczenie toru lotu kazdego pocisku
-realizm - jak w kazdej grze, potrzebna jest czasami umownosc ale naprawianie czołgow rzucaniem trybikami z innego pojazdu? pasek zdrowia na pojazdach? sa przegiecia ktorych nie toleruje. kazdy kto pod ogniem ckmow wyskoczy z czołgu zeby naprawic gasienice wie o co mi chodzi ;)

-radość z żyjącego pola walki - bezcenne :D

nie wiem, moze ta gra zostala napisana tylko podemnie, ale niewiele jest gier ktore mi w tym roku daly tyle radości nie z zaliczania kolejnych misji, ale poprostu z grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób można naprawiać pojazdy? Jestem w drugiej misji treningowej, i muszę naprawić gąsienicę czołgu. Mój żołnierz ma zestaw narzędzi w ekwipunku,ale nie pokazuje się żadna ikona naprawy. Wciskam klawisz u (rzekomo odpowiedzialny z użycie wybranego ekwipunku) i też nic się nie dzieje.
Błąd czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 17:24, PAPISHON napisał:

Musisz na początku wyciągnąć z czołgu zestaw naprawczy, a potem kliknąć na ikonkę "naprawa"
i na uszkodzzony czołg.

Napisałem przecież że już dałem żołnierzowi ten zestaw... gdzie więc jest ta ikona naprawy? Nic mi się nie pokazuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam pytanie/a co do FoW''a. Otóż bardzo mi się podobał Soldiers mimo raczej wysokiego poziomu trudności. Teraz zastanawiam się nad kupnem sequela owej gry. Grałem w demko z CDA, na wysokich ustawieniach(cienie off) gra chodziła ze prędkością 25 FPS''ów(mierzone FRAPS''em). Wiem już, że gra rządzi :), ale na oficjalnym forum gry ludzie mają pewne problemy - mianowicie na smokach, a nie komputerach gra na jakichkolwiek ustawieniach potrafi dosyć mono przycinać - czasem spadała nawet z 60~80 klatek do 14~17. Otóż wiem, że mój sprzęt nie ma porównania do tych smoków(mam AMD Sempron 2200+, 1 GB RAM i R9550 128 MB), ale nie zamierzam udawać podczas gry, że średnia 5 FPS''ów jest akceptowalna podczas rozgrywki...i tu moje pytanie - opłaca się kupować tą grę na ten sprzęt?(ponieważ wiem, że jeżeli o grywalność chodzi to FoW jest bardzo dobry..tyle wywnioskowałem po demku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 17:32, Darkstar181 napisał:

> Musisz na początku wyciągnąć z czołgu zestaw naprawczy, a potem kliknąć na ikonkę "naprawa"

> i na uszkodzzony czołg.
Napisałem przecież że już dałem żołnierzowi ten zestaw... gdzie więc jest ta ikona naprawy?
Nic mi się nie pokazuje...


Zerknij na screen :-).

20070106191158

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W której misji amerykańskiej jest lądowanie w Normandii?
Trochę byłem zaskoczony że po rozwaleniu radaru następna misja toczy się od razu o francuskie miasta. A wiem że lądowanie w grze na pewno jest.
Czyżby ta misja była dopiero po tym zadaniu znalezienia informacji o rakietach V2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dziwne...Gdybyś miał orginalną wersję gry mógłbyś to sprawdzić w poradniku. Jeżeli się nie mylę lądowanie na plaży jest w ostatniej misji aliantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2007 o 10:28, PAPISHON napisał:

To dziwne...Gdybyś miał orginalną wersję gry mógłbyś to sprawdzić w poradniku. Jeżeli się nie
mylę lądowanie na plaży jest w ostatniej misji aliantów.

Bo mam oryginalną.( Chcesz się umówić na partyjkę?) Tyle że ja z poradników nie korzystam.Ale fakt,przecież wystarczyło zajrzeć:)
Zresztą, ten "poradnik" jest troszeczkę mało obszerny:) Można by powiedzieć że spis zadań z gry.

PS Co za idiota wymyślił te sklejenie tego wszystkiego? Przecież to trzeba nieźle przytrzymywać te okładki by się nie
zamknęła ta książeczka.

PS 2 Może ktoś powiedzieć jakie są różnice pomiędzy trybami gry MP? W instrukcji tego dziwnym trafem nie ma(chyba że ślepy jestem...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam prośbę o pomoc, może ktoś z Was spotkał się z czymś takim:
Zakładam serwer i po kilkunastu sekundach pojawia się taki napis:

Game Spy SDK. Serwer jest za natem i odpowiada na wezwania. Zamknąć bieżącą sesję? TAK lub NIE

Jeżeli nacisnę TAK to wracam do menu jeżeli nacisnę NIE to nic się nie dzieje i mogę oczekiwać na graczy lub włączyć grę ale jest jeden problem nikt nie widzi mojego serwera.
Co to może być? Mam neostradę 1MB, mój kolega też z neostradą ale 512 bez problemu może założyć serwer i jest on widoczny na liście. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz.
W uzupełnieniu powyższego postu komunikat wyświetlany w języku angielskim brzmi następującą:

The server is behind a non-promiscuous nat and does not support negotiation.
Zamknąć bieżącą sesję? TAK lub NIE


Może to w czymś pomoże...

Pozdrawiam jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jaki jest wymagany sprzęt do tej gry bo mam 1.5GB DDR2, pentiuma d 915, ge force 7600gs i kiedy się tylko więcej dzieje fps spada mi do zera staje obraz proszę o pomoc.

a jeszcze jedno nawet na normal grafice tak się dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wgrales patch? On chyba popraiwa fpsy o ile pamietam(no i wiele innych rzeczy) Naturalnie trzeba miec oryginal ;]

Barton 2800 xp+(2.1Ghz) 1GB DDR Radeon 9600XT 256MB i 100% płynnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 15:36, Lailonn napisał:

Wgrales patch? On chyba popraiwa fpsy o ile pamietam(no i wiele innych rzeczy) Naturalnie trzeba
miec oryginal ;]

Barton 2800 xp+(2.1Ghz) 1GB DDR Radeon 9600XT 256MB i 100% płynnosc.


Wgrałem pacza i mam oryginał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować