Zaloguj się, aby obserwować  
FranTic69

Faces of War - Wielki następca Soldiers już tuż, tuż!

203 postów w tym temacie

Dnia 13.04.2007 o 15:38, PANLISTWA napisał:

> Wgrales patch? On chyba popraiwa fpsy o ile pamietam(no i wiele innych rzeczy) Naturalnie
trzeba
> miec oryginal ;]
>
> Barton 2800 xp+(2.1Ghz) 1GB DDR Radeon 9600XT 256MB i 100% płynnosc.

Wgrałem pacza i mam oryginał


najgorzej jest jak budynek się wali to klatkami chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 08:23, MateoKiszlo napisał:

Hm ... posiadam patch 1.04, ale kiedy wchodzę do multi, widzę zaledwie z 2-3 servery,
podczas gdy reszta jest szarawa i niedostępna dla mnie. O co tu chodzi !?

Cześć, tych co widzisz na szarawo to mają inną wersję gry, najlepiej jest założyć swoją grę i poczekać aż inni się dołączą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 15:42, PANLISTWA napisał:

> > Wgrales patch? On chyba popraiwa fpsy o ile pamietam(no i wiele innych rzeczy)
Naturalnie
> trzeba
> > miec oryginal ;]
> >
> > Barton 2800 xp+(2.1Ghz) 1GB DDR Radeon 9600XT 256MB i 100% płynnosc.
>
> Wgrałem pacza i mam oryginał

najgorzej jest jak budynek się wali to klatkami chodzi

Cześć Kolego.
Jeżeli chcesz sobie pograć na grach to niestety ale zainwestuj w Grafikę GeForca a wszystko będzie Ci chodzić na maxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 08:23, MateoKiszlo napisał:

Hm ... posiadam patch 1.04, ale kiedy wchodzę do multi, widzę zaledwie z 2-3 servery,
podczas gdy reszta jest szarawa i niedostępna dla mnie. O co tu chodzi !?


Problem istotny - dotyczący gry FoW - to jeden jedyny patch wydany przez Cenegę w Polsce, podczas gdy jest już sześć kolejnych patchy wydanych do gry w Rosji i na zachodzie oraz Oficjalny Edytor Map i Misji, oraz samodzielny dodatek do gry, a kolejny dodatek do gry wraz z nowa strona konfliktu - Cesarskim Wojskiem Japońskim jest już na ukończeniu. Cenega nie ma zamiaru wydać kolejnych patchy. My sami z uwagi na fakt iż gramy w "Soldiers: Ludzie Honoru", "Outfront: Na tyłach Wroga" i "FoW" oraz modujemy te gry - jako społeczność wśród której są informatycy, Tłumacze i inni, tłumaczymy na język Polski patche do tych gier, Edytory i inne rzeczy które do naszych ulubionych gier wydała w Rosji Firma "Best-Way" lub na zachodzie firma "Digitalmindsoft". Teraz stawiamy oprócz już od dawna istniejącego forum i strony społecznościowej //SPWC// - ukierunkowany fansait i forum profesjonalne FoW, gdzie będzie spory download. Największym problemem związanym z grami Best-Way jest to że tylko jedną z nich wydała solidna firma jaką jest CD-Projekt. Gdyby oprócz "Soldiers" - CD-Projekt wydał jeszcze "Dywersantów" i "FoW", to na pewno tutaj by wszystko było i nie było by takich durnych problemów jak z niewydanymi patchami i edytorami. FoW to wspaniała gra - tylko że dopiero wtedy, gdy sie ją spatchuje co najmniej czterema patchami. Fantastyczne mody do tej gry robią ludzie w Rosji, - ale Polacy nie mogą za dużo pograć - bo te mody są pod inne wersje gry - niedostępne dla Polskich użytkowników niestety z winy i nieróbstwa "Cenegi". Zwracaliśmy sie do "Cenegi" z prośbą - jako Portal Społecznościowy który ma wsparcie "DMS" i "Best Way" o drobne rzeczy związane z grą FoW - które im zajęły by jeden dzień pracy - to nam odpisali że są niezainteresowani. (chodziło o lokalizacje Edytora Oficjalnego - bo patch umożliwiający instalację tego edytora już sami z kolegami z Rosji - pracownikami firmy "Best-Way" którzy to po godzinach z nami robili - przygotowaliśmy). Dwa lata temu ja osobiście w siedzibie Firmy CD-Projekt zwróciłem sie z prośba o jakieś informacje dotyczące gry "Soldiers" - i uzyskałem od ręki wszystko co chciałem, i jeszcze więcej - a na dodatek bardzo mili ludzie z "CD-Projekt" poczęstowali mnie kawką. Dlatego sami widzicie jaka jest różnica jakościowa pomiędzy taką firmą renomowaną i dbającą o swoich klientów jak CD-Projekt - a taką dziwną firma jak "Cenega". W każdym razie my z Portalu //SPWC// będziemy się starali doprowadzić do tego aby i Polacy mogli grać na najwyższej wersji gry "FoW" w języku polskim i wszystkie info związane z tym co udało nam sie zrobić lub uzyskać od naszych rosyjskich i niemieckich kolegów, będziemy tutaj na Gram.PL zamieszczać, korzystając z przychylnego stosunku do nas administracji Forum Gram.PL i Firmy "CD-Projekt"- tak aby użytkownicy tej gry wiedzieli z kąd i co można pobrać.

Pozdrawiam (-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prośba do Moderatora - podczas wgrywania postu wystąpił komunikat o błędzie - i zdublowało post - dwa na raz się pojawiły takie samo moje posty - proszę ten post usunąć - to właśnie ten post - zedytowany. Dziękuje i przepraszam za kłopot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co?! Do mojej ulubionej gry jest już ten dodatek (Brother in Arms mial się kiedyś nazwyać) i kolejny jest w drodze, a Cenega milczy? Kurcze coraz mniej lubie Cenega. Wpierw nie chcą wydać Death to Spies, teraz taka akcja z FoW. Po porstu komentować się nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2008 o 16:51, PAPISHON napisał:

Co?! Do mojej ulubionej gry jest już ten dodatek (Brother in Arms mial się kiedyś nazwyać)
i kolejny jest w drodze, a Cenega milczy? Kurcze coraz mniej lubie Cenega. Wpierw nie
chcą wydać Death to Spies, teraz taka akcja z FoW. Po porstu komentować się nie chce.

>

Tak - jest już od pięciu bodajże miesięcy - tyle że tylko po rosyjsku - "ВТВ-2: Братиа По Аруже" sie nazywa. Nowy dodatek z piata nacja już teraz robią, a fizyka jest tak realistyczna że aż boli jak twój wojak lub czołg zostanie trafiony. No i grafa jest piękna ---> a co istotniejsze wymagania gry są racjonalnie zmniejszone. Na kompie średniej jakości działa płynnie i na Multi i w singlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uf, jak to czytam to normalnie nóż otwiera mi się w kieszeni. Nie wiem, nie mogę zrozumieć zachowania Cenegi... ale cóż jak widać tylko kasa się liczy, klient to sprawa drugożędna.


PS. Mój komp jest bardzo słaby, ale FoW działał mi na full detalach z prędkością 30- 50 fps. Czy to znaczy, że te dodatki działały by również na moim sprzęcie, przynajmnie na minimalnych detalach? Wiem, że nie dostane tej gry w polsce, ale jakoś tak fajnie wiedzieć czy poszło by to na moim gruchocie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2008 o 22:09, PAPISHON napisał:

Uf, jak to czytam to normalnie nóż otwiera mi się w kieszeni. Nie wiem, nie mogę zrozumieć
zachowania Cenegi... ale cóż jak widać tylko kasa się liczy, klient to sprawa drugożędna.


PS. Mój komp jest bardzo słaby, ale FoW działał mi na full detalach z prędkością 30-
50 fps. Czy to znaczy, że te dodatki działały by również na moim sprzęcie, przynajmnie
na minimalnych detalach? Wiem, że nie dostane tej gry w polsce, ale jakoś tak fajnie
wiedzieć czy poszło by to na moim gruchocie ^^


No właśnie piszę - że gra spatchowana wszystkimi patchami prawidłowo działa i nie przycina (na średnich detalach) na kompie 1.8 MHZ; 512MB RAM; Grafa Win Fast A340T / 256 MB Ram. Dodatki tak samo. Poprzez optymalizacje silnika gry zmniejszyli wymagania systemowe. Do multi to trochę za mało - ale też się da grać 2vs2 na najniższych detalach - jak masz łącze netowe dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram od 3 dni w Faces of War. Przeszedłem z 6 misji Niemcami. Co tu dużo pisać gra jest mocno zręcznościowa z elementami strategiczno-taktycznymi. Na pewno nie można odmówić jej efektywności, widowiskowości czy grywalności. Wciągnęła mnie nieziemsko - zarwałem drugą noc (do 4 nad ranem). Po pierwszej misji (nie treningowej) myślałem że ją usunę - straszny chaos i pozorny brak kontroli nad (w tej misji) 3 osobowym oddziałem ubersoldierów, którzy wszystko kanen machen (biegać, skakać, latać, pływać ..w tańcu, w ruchu wypoczywać). Dostać granatem czy pociskiem czołgowym ? Co to dla nich - chwila otrzepania i znów do grania. Innym razem zabija ich seria z CKM-u. Kompletny brak zasad i logiki - wszystko w zasadzie na farta i widzi mi się mechaniki gry. Czasem czołg może przyjąć 5 strzałów z Panzerfausta a innym jeden strzał go rozwala na ... na plasterki.
Mimo tych irytujących błędów i nieścisłości w grę gra się bardzo przyjemnie. Mała liczba oddziałów powoduje, że każda jednostka jest ważna i dbanie o jej przetrwanie procentuje w przyszłości. Kilkukrotnie przyszło mi kończyć misję w bardzo okrojonym składzie (2-5 wojaków). Wróg ma patent na klonowanie i respawn. Na szczęście ilość nie idzie tu w parze z intelektem - AI jest słabe i wrogowie często dziarsko przebiegają tuż obok naszych jednostek. Gdyby AI było wyśrubowane to gra była by prawdziwym wyzwaniem. Tak to kolejny gwóźdź do trumny. Raz jeszcze podkreślam, że mimo wielu słabości gra mi się spodobała. Można zniszczyć niemal wszystko. Można przejechać czołgiem przez mniejsze budynki zostawiając za sobą zgliszcza. Pociski czołgowe i armatnie oraz moździerz sieją spustoszenie w terenie i jednostkach wroga. Wszystko fruwa, płonie, wybucha - jest miodnie. Może moje "podjaranie" stroną graficzną (gra odpalona na patchu 1.4 i wszystko mega full AAx16 itp.) wynika z tego że dawno nie grałem w gry strategiczne (w tym przypadku strategio podobne). Tak czy inaczej polecam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeszedłem przedostatnią misję Niemcami. Zdobyć i utrzymać bazę paliw. Najpierw sabotaż który trochę skopałem i nie wysadziłem wszystkiego w powietrze... Później walka z niedobitkami a na koniec okopanie się i przetrwane fali kontrataków wroga. Kurde nieźle było. Na sam koniec musiałem ratować się strategicznym odwrotem na z góry upatrzone pozycje. Przeżyło mi z 7 żołnierzy - zostały mi 4 granaty p-panc. , 7 zwykłych , resztki amunicji oraz 3 czołgi do zniszczenia i ze 40 wrogów do zabicia. Udało się fartem ale na koniec tylko jeden mój wojak miał kilka naboi - reszta się wypstrykała ze wszystkiego - wiem że można zbierać amunicje z trupów ale akurat żadnych w pobliżu nie było. Fajnie się odpierało ataki - armaty wystrzelały się do zera, wieżyczki siały zniszczenie w piechocie , wróg szturmował sprawnie w dużej ilości. Następna misja to podobno jeszcze większy hardcore - ale dopiero zacząłem więc się nie wypowiadam.

PS: jak się uzupełnia amunicję i paliwo w pojazdach ?

Polecam kupić grę - szczególnie że jest teraz w KK za 24,90. Zainstalować patch 1.4 i dać jej szansę. Parę rzeczy irytuje ale jeszcze więcej cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Następna misja to podobno jeszcze większy

Dnia 27.03.2009 o 09:58, Evil Khan napisał:

hardcore - ale dopiero zacząłem więc się nie wypowiadam.

Hardcore to będzie w ostatniej misji...długiej, i dosyć trudnej.

Dnia 27.03.2009 o 09:58, Evil Khan napisał:

PS: jak się uzupełnia amunicję i paliwo w pojazdach ?

Treningu z pojazdami pancernymi się nie przeszło, co ? :))
Wybierasz żołnierza, klikasz klawisz X ( do przeglądanie skrzyń, beczek) i klikasz na skrzynie w których znajduje się amunicje. Przenosisz ją do ekwipunku żołnierza, a potem do pojazdu. Z paliwem sprawa jest prostsza. Musisz znaleźć beczkę. Jeśli jest ona napełniona benzyną, to po prostu klikasz na nią (będzie symbol podniesienia) a potem klikasz na pojazd (będzie symbol tankowania). Jeśli beczka jest pusta, będziesz musiał dodatkowo znaleźć cysternę z benzyną.
Jak nadal nie możesz się połapać, to radzę przejść misję treningową z pojazdami.

Dnia 27.03.2009 o 09:58, Evil Khan napisał:

Polecam kupić grę - szczególnie że jest teraz w KK za 24,90. Zainstalować patch 1.4 i
dać jej szansę. Parę rzeczy irytuje ale jeszcze więcej cieszy.

Muhahaa... a wiesz za ile kupiłem grę w dniu premiery ? Za 29 zł, bo tyle wynosiła cena premierówki :P Staniała za ledwie o 5 zł, i pewnie jeszcze nie ma tego poradnika z artworkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 10:12, Darkstar181 napisał:

>Następna misja to podobno jeszcze większy
> hardcore - ale dopiero zacząłem więc się nie wypowiadam.
Hardcore to będzie w ostatniej misji...długiej, i dosyć trudnej.

Właśnie o tej misji mowa - ostatniej w tej kampanii.

Dnia 27.03.2009 o 10:12, Darkstar181 napisał:

> PS: jak się uzupełnia amunicję i paliwo w pojazdach ?
Treningu z pojazdami pancernymi się nie przeszło, co ? :))

no nie przeszło się ;)

Dnia 27.03.2009 o 10:12, Darkstar181 napisał:

Wybierasz żołnierza, klikasz klawisz X ( do przeglądanie skrzyń, beczek) i klikasz na
skrzynie w których znajduje się amunicje. Przenosisz ją do ekwipunku żołnierza, a potem
do pojazdu. Z paliwem sprawa jest prostsza. Musisz znaleźć beczkę. Jeśli jest ona napełniona
benzyną, to po prostu klikasz na nią (będzie symbol podniesienia) a potem klikasz na
pojazd (będzie symbol tankowania). Jeśli beczka jest pusta, będziesz musiał dodatkowo
znaleźć cysternę z benzyną.

Próbowałem podnosić pociski do czołgu ale jakoś się nie chciały (mimo pustego inventory). I co mam tak latać i nosić po 3-4 pociski ?
Rozumiem, że jak wsadzę takiego ludka z pociskami do czołgu to będą one automatycznie dostępne w inventoryczołgu -czy trzeba robić jakieś przeniesienie.

Dnia 27.03.2009 o 10:12, Darkstar181 napisał:

Jak nadal nie możesz się połapać, to radzę przejść misję treningową z pojazdami.
> Polecam kupić grę - szczególnie że jest teraz w KK za 24,90. Zainstalować patch
1.4 i
> dać jej szansę. Parę rzeczy irytuje ale jeszcze więcej cieszy.
Muhahaa... a wiesz za ile kupiłem grę w dniu premiery ? Za 29 zł, bo tyle wynosiła cena
premierówki :P Staniała za ledwie o 5 zł, i pewnie jeszcze nie ma tego poradnika z artworkami
:)

Ja też mam premierówkę kupioną zaraz po premierze ale dopiero teraz zacząłem grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 10:12, Darkstar181 napisał:

>Następna misja to podobno jeszcze większy
> hardcore - ale dopiero zacząłem więc się nie wypowiadam.
Hardcore to będzie w ostatniej misji...długiej, i dosyć trudnej.

I był - przedwczoraj usiadłem do tej misji - grałem od 23 do 4 ale się udało. noc zarwana ale satysfakcja niezła.
Wczoraj przeszedłem 3 misje aliantami - krótkie i bez porównania łatwiejsze choć zdobywanie bunkra (w 3 misji) nastręczyło mi trochę trudności (skuteczne obrzucenie granatami załatwiło problem). Gra się łatwiej bo jak się przeszło ostatnią misję Niemcami to reszta wydaje się banalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem wczoraj kampanię aliantów - ostatnia misja dość długa ale bez porównania łatwiejsza od ostatniej w kampanii niemieckiej - a może już się lepiej nauczyłem grać. Przeszedłem też 1 misję rosjanami - bez rewelacji w zasadzie.

PS: Dziwi mnie mała popularność gry - biorąc pod uwagę jej aktualną reedycję. A może wszyscy grają i nie mają czasu tu napisać ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2009 o 10:14, Evil_Khan napisał:

Przeszedłem wczoraj kampanię aliantów - ostatnia misja dość długa ale bez porównania
łatwiejsza od ostatniej w kampanii niemieckiej - a może już się lepiej nauczyłem grać.
Przeszedłem też 1 misję rosjanami - bez rewelacji w zasadzie.

Ostatnia aliancka misja jest moim zdaniem najnudniejsza... a Rosyjska kampania jest całkiem ok.

Dnia 02.04.2009 o 10:14, Evil_Khan napisał:

PS: Dziwi mnie mała popularność gry - biorąc pod uwagę jej aktualną reedycję. A może
wszyscy grają i nie mają czasu tu napisać ;))

Gra już trochę ma, a poza tym niedawno miała premiera kolejnej części serii, Men of War. Ale ta jest już sporo droższa, trzeba zabulić aż 89 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2009 o 10:23, Darkstar181 napisał:

Ostatnia aliancka misja jest moim zdaniem najnudniejsza... a Rosyjska kampania jest całkiem
ok.

Trochę miałem problem z amunicją w okopach ale udało się przetrzymać. Później z flanki wyczyściłem prawą i lewą stronę mapy - pojedynczym "komandosem". Dotarłem do okopów przed mostkiem - sforsowałem rzekę po prawej stronie eliminując bunkier i wyrzutnie moździerzy. Wtedy pojawiła się odsiecz - której atak odparłem. Później wyczyściłem prawą stronę mapy z armat i moździerzy i koniec misji. W sumie długa ale ciekawa.
Miłą odskocznią była też misja z "ubersoldierem" broniącym kościoła - Rambo V normalnie ;)

Dnia 02.04.2009 o 10:23, Darkstar181 napisał:

> PS: Dziwi mnie mała popularność gry - biorąc pod uwagę jej aktualną reedycję. A
może
> wszyscy grają i nie mają czasu tu napisać ;))
Gra już trochę ma, a poza tym niedawno miała premiera kolejnej części serii, Men of
War. Ale ta jest już sporo droższa, trzeba zabulić aż 89 zł.

Ja na szczęście mam spore zaległości w starszych częściach (w Soldierów nawet nie zagrałem) więc poczekam z zakupem.
Czy znasz jakieś ciekawe mody SP do tej gry ? Znalazłem 3 polecane w sieci ale jeszcze ich nie sprawdzałem: Bo''s+mod+1.0,
Dogs_of_War_1.1,
doo_more031

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.04.2009 o 10:47, Evil_Khan napisał:

Ja na szczęście mam spore zaległości w starszych częściach (w Soldierów nawet nie zagrałem)
więc poczekam z zakupem.
Czy znasz jakieś ciekawe mody SP do tej gry ? Znalazłem 3 polecane w sieci ale jeszcze
ich nie sprawdzałem: Bo''s+mod+1.0,
Dogs_of_War_1.1,
doo_more031

Niestety nie znam. Samą grę mam w domu, teraz jestem na studiach. Nawiasem mówiąc, jeszcze jej nie skończyłem, zostały mi dwie ostatnie misje rosyjskie.
Ale podejrzewam że bez problemu znajdziesz w necie na stronach fanowskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeczytałem dopiero teraz twoje posty i zastanawiam się czy coś się zmieniło od roku w sprawie wydania dodatków w Polsce ? Co z modami i patchami ? Jakie są prognozy na przyszłość ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować