Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PS3 bez kabla HDMI

39 postów w tym temacie

Spayki

Jeszcze na zeszłorocznym E3 Sony mówiło o dwóch wyjściach HDMI, w jakie wyposażona będzie ich platforma nowej generacji. Teraz wiadomo już, że zostanie tylko jedno i to w wyłącznie w droższej wersji PLAYSTATION 3. Co więcej, aby cieszyć się najwyższej jakości obrazem nie wystarczy zakup samej konsoli.

Przeczytaj cały tekst "PS3 bez kabla HDMI" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta a zaraz Sony oznajmi, że PS3 będzie sprzedawany bez pudełka, bez czytnika płyt albo bez guzika Power ( trzeba będzie go kupić za 200 euro + montaż w serwisie za kolejne 200 ) he he :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie "sony zaczyna sie pograzac" . A to niby dlaczego ? Bo niedodaje kabla który kosztuje grosze ? Weźcie mnie nie rozśmieszajcie . Ludzie taki kabel kosztuje niecałą stówe . I powiedzcie mi czy kogos kogo stan na telewizor HD READY nie stac na taki kabel ? Mnie nie stac na takie TV wiec mnie to wisi , a dla kogos kto ma taki TV to tez wisi bo go na to stac , wiec w czym problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten kabel jest naprawdę tani. Renomowanej firmy kosztuje w granicach kilkunastu Euro. Jeżeli ktoś ma TV obsługujący obraz w jakości 1080p to wydanie parudziesięciu złotych na kabelek nie jest żadnym problemem. Fakt, że posunięcie Sony jest dziwne- zabierają z zestawu coś, co jest wybitnie taniego. Pół roku temu ogłaszali wszem i wobec nadejście HD Ery a teraz blokują do niej dostęp:P Mimo to dla klienta kupno tego komponentu nie jest żadnym problemem logistycznym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Michał11 - > a dlaczego miałbym, kupując PS3 za taką kasę dokładać kolejną stówę na kabelek? A może wywalę kolejną stówę na kabel do zasilacza, bo będzie w PS-owym, nowym standardzie? I dodatkowo kolejne dwie stówy za kabelek do pada? I może kolejne 3 stówy za kartę pamięci w ładnej, nowej obudowie z nowym złączem która warta jest 50 złotych? Nie rozśmieszaj mnie. To jest wyrywanie kasy za wszelką cenę. Chyba nie potrafią wybrnąć z problemów finansowych w jakie wpędziła ich ta konsola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

shinian - > widzisz, producenci płyt głównych do PC-tów często oszczędzają na kondensatorach kosztujących ich kilka centów, jak nie mniej. Po co? Ano, te kilka centów razy ilość wyprodukowanych płyt.... daje spore oszczędnosci. Niech kabelek kosztuje 10 euro razy milion konsol. Czyli oszczedzamy 10 milionów euro... Milion konsol? A może kilka(naście) milionów? I właśnie tyle chcą dodatkowo wyrwać od klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest to bardzo dziwna, nie mówiąc kontrowersyjna decyzja. SONY jako korporacja, która wybitnie wspiera i promuje standard HD nie wyposaża swej konsoli w taki kabel co powoduje, że standardowo PS3 nie wyświetla sygnału w wsyokiej rozdzielczości. Ktoś nie obeznany w konsolach, chcący sobie pograć na konsoli przy użyciu HDTV może się zdziwić, że jakość obrazu nieco się różni od tego co obiecywało i pokazywało SONY. Nie zdziwię się, jeżeli wiele tych osób zdecyduje się pozwać tą firmę.
Takie właśnie przykłady zachowań Sony coraz bardziej odpychają mnie od tej konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. z tego co czytalem nie tak dawno to sygnalu HD 1080p nie przyjmuje zaden obecny na rynpku telewizor wie narazie kabel i tak sie nie przyda a jak juz takie tv wyjda to i tak majatek beda kosztowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boshe, co za zdziercy. Ich polityka mi się nie podoba (nie tylko mi) ale po co od razu rezygnować z konsoli Choochoo (która i tak jest za droga :P). Akurat w konsoli gry są najważniejsze, a nie tylko SONY je robi (choć i tak pewnie dużo z tego wyskubią zdziercy). I tak mnie pewnie nie będzie na nią stać. Na szczęście cały czas mam działającego szaraka, PS2 i... Pegazusa :D. Kto wie, może kupie sobie Wii jak będę koniecznie potrzebował nowej konsolk. No ale, za to, wielki minus dla SONY. Wstrętni zdziercy. Ludzie na świecie głodują, a oni bezczelnie jeszcze z nas kase zdzierają, żeby troche zaoszczędzić :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że decyzja Sony to głupota. Według mnie kabel, który zapewni najlepszą jakość obrazu, powinien być dołączony do każdego pudełka z PS3. Gracz, który zakupi porządny telewizor i PLAYSTATION 3, nie uzyska w grach najlepszej możliwej grafiki, bo w tym celu bedzie musiał jeszcze dokupić kabel za około 100 zł. Moim zdaniem japoński gigant zaczyna sam sobie szkodzić. Nie dosyć, ze ceny PS3 i gier na nią będą astronomiczne w porównaniu do X''a 360 i Wii, to jeszcze na dodatek gracz będzie musiał dokupywać dodatkowe akcesoria aby móc w pełni cieszyć się z PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 21:33, Garret2 napisał:

ale po co od razu rezygnować z konsoli Choochoo (która i tak jest za droga :P). Akurat w konsoli gry są
najważniejsze, a nie tylko SONY je robi (choć i tak pewnie dużo z tego wyskubią zdziercy).


:) Akurat na innym forum napisałem, że konsolę kupuje się dla gier, a nie dla samego faktu posiadania jej :D. Dlatego też dla mnie PS3 nie kwalifikuje się do kupna. Jedyna gra to MGS4, a Xbox 360 ma dużo więcej według mnie dużo ciekawszych zapowiedzianych gier np: Splinter Cell: Double Agent (którego to kupię w wersji na PS2 i prawdopodobnie PC), Test Drive Unlimited, Mass Effect, Halo 3, Gears of War. Do tego PS3 zostało obdarte z dobrze zapowiadającego się exclusive''a jakim jest Assassin''s Creed. Ja zaś z niecierpliwością czekam do 15 września, aż Nintendo wyjawi nam wszystkie tajemnice na temat Wii bo cały czas obstaje przy tej konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować