Zaloguj się, aby obserwować  
goboya

Jaki Komputer Za 20.000 zł?

91 postów w tym temacie

Witam Serdecznie.

Posiadam kapital 20 tys zł chciałbym przeznaczyć go na komputer - komputer ma spełniać zadania graficzne chce robić na nim modele 3d, robić projekty concept itd. Czy wy jako uzytkownicy mozecie cos polecić lub podac specifike komputera mniej wiecej o takiej kwocie oraz firme która podejmie sie złożenia takiego komputera?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 14:44, goboya napisał:

Witam Serdecznie.

Posiadam kapital 20 tys zł chciałbym przeznaczyć go na komputer - komputer ma spełniać zadania
graficzne chce robić na nim modele 3d, robić projekty concept itd. Czy wy jako uzytkownicy
mozecie cos polecić lub podac specifike komputera mniej wiecej o takiej kwocie oraz firme która
podejmie sie złożenia takiego komputera?

Pozdrawiam

Hmm, jeśli rzeczywiście posiadasz kapitał 20 tys zł to ja nie mam pomysłów, zdaj się na wyobraźnię i bierz wszystkie nowości z najwyższej półki. Ale jeśli masz tylko 2000 zł to przekleję zestaw który proponują na forum.pclab.pl (zajrzyj tam i przeczytaj).
~2000zł

AMD

MoBo::::: DFI Infinity NF Ultra II-M2 ________________________________________ 369zł
Procesor: AMD Athlon64 3000+ Orleans BOX _________________ 268zł
RAM::::::: GoodRam PRO DDR2 2x 512MB 800MHz ____________________ 425zł
Grafika::: Galaxy GeForce 7600GS 256MB DDR3 1,2ns Zalman ____________ 550zł
HDD::::::: Seagate 7200.9 80GB SATA2 ______________ 180zł
CD-RW:::: LiteOn SOHR-5239S ______________________________ 56zł
Zasilacz: Topower TOP-400 U12 400W __________________ 198zł

CAŁOŚĆ: 2046zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 14:44, goboya napisał:

Witam Serdecznie.

Posiadam kapital 20 tys zł chciałbym przeznaczyć go na komputer - komputer ma spełniać zadania
graficzne chce robić na nim modele 3d, robić projekty concept itd. Czy wy jako uzytkownicy
mozecie cos polecić lub podac specifike komputera mniej wiecej o takiej kwocie oraz firme która
podejmie sie złożenia takiego komputera?

Pozdrawiam

chcesz sprezdam ci mój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 14:44, goboya napisał:

Witam Serdecznie.

Posiadam kapital 20 tys zł chciałbym przeznaczyć go na komputer - komputer ma spełniać zadania
graficzne chce robić na nim modele 3d, robić projekty concept itd. Czy wy jako uzytkownicy
mozecie cos polecić lub podac specifike komputera mniej wiecej o takiej kwocie oraz firme która
podejmie sie złożenia takiego komputera?

Pozdrawiam


Modele 3D, projekty graficzne, zajrzyj na http://www.apple.pl/
Na nowego Mac Pro z monitorem Apple Cinema Display HD powinno Ci starczyc.
Standardowo do wyboru sa trzy konfiguracje:
Mac Pro Quad-Core Intel Xeon 2GHz/1GB(2x512MB)/250GB(7200rpm Serial ATA 3Gb/s/SD/NV7300GT256MB za 8999 PLN
Mac Pro Quad-Core Intel Xeon 2.66GHz/1GB(2x512MB)/250GB(7200rpm Serial ATA 3Gb/s/SD/NV7300GT256MB za 10199 PLN
Mac Pro Quad-Core Intel Xeon 3GHz/1GB(2x512MB)/250GB(7200rpm Serial ATA 3Gb/s/SD/NV7300GT256MB za 13499 PLN
Konfiguracje mozna dowolnie modyfikowac dodajac RAM (do 16GB), HDD (w sumie do 2TB), karty graficzne (do 4 GeForce''ow, 2xATI X1900 lub 2x Quadro FX 4500). Doliczyc trzeba tez ok. 500zl na Apple Wireless Keyboard i Apple Wireless Mighty Mouse.
Jesli chodzi o monitor to do takiego sprzetu tylko Apple Cinema Display:
20" za 3199 PLN
23" za 4599 PLN
30" HD za 8999 PLN
Do tego doliczyc jeszcze musisz oczywiscie cene oprogramowania na ktorym bedziesz pracowal, bo standardowo dostajesz Mac OS X 10.4 Tiger i iLife''06.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz... ja Ci moge sprzedac degrada...


>>> SwenG
Mysle, ze jakby mial ''tylko'' dwa tysiaki to by nie pisal zdnia w stylu -->> ''Czy wy jako uzytkownicy mozecie cos polecić lub podac [...] firme która podejmie sie złożenia takiego komputera''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 14:44, goboya napisał:

Witam Serdecznie.

Posiadam kapital 20 tys zł chciałbym przeznaczyć go na komputer - komputer ma spełniać zadania
graficzne chce robić na nim modele 3d, robić projekty concept itd. Czy wy jako uzytkownicy
mozecie cos polecić lub podac specifike komputera mniej wiecej o takiej kwocie oraz firme która
podejmie sie złożenia takiego komputera?

Pozdrawiam

Jeżeli to nie jest żaden żart(20 tys złotych na komputer to naprawdę dużo) to po prostu szarpnij się na najlepszy model z kart Nvidi lub ATI(skoro mają to być projekty3d)

P.S Coś mi się wydaje że jednak kręcisz... chcesz robic na nim modele 3d, a nie nie orientujesz się w sprzęcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o firmę składającą komputery moge Ci polecić firmę SFERiS (PTR). Na ich stronie www.ptr.pl dowiesz się gdzie mają oddziały oraz możesz się skontaktować z ich pracownikiem nawt na gg. Oni mi składali kompa i w zamian, że czekałem tydzień dłużej (bo papiery z Warszawy nie doszły) spuścili mi z ceny 100zł. Naprawdę polecam Ci ten sklep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 14:58, Darkstar181 napisał:

P.S Coś mi się wydaje że jednak kręcisz... chcesz robic na nim modele 3d, a nie nie orientujesz
się w sprzęcie?


Chcieć to sobie może. Ja też pewnego dnia obudzę się i zachce mi się robić projekty promów kosmicznych.

Do goboya:
Czy jesteś grafikiem-profesjonalistą, który nie zajmował się do tej pory sprzętem komputerowym i pyta o nasze zdanie? Bo innego wyjścia nie widzę. Wierz mi, dla amatora całkowicie wystarczy domowy komputer, a nie stacja graficzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm imo niewiem po co ci komp za 20k na potrzeby tworzenia 3d ale jak juz to 4gb ramu(maxymalna ilosc hcyba teraz)_ procek to albo intel core 2 duo najlepszy albo tahlon 64 5600x 2(albo 5200 niepamietam) i geforce 7950 SLI powinno ci starczyc na t5roche choc lepiej bym poczekal na karty z dx10(i uwazam jednak ze to zart dziecka ktore sie dowratosciowuje co by mial o gyby mialo te 20k ale moge sie mylic)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze skąd wiesz jaki mam sprzęt>
po drugie jak ktoś się bawi w 3d to chyba raczej orientuje się co jest mu potrzebne, pozatym gostek nie sprecyzował czego szuka samego pieca czy zestawu z monitorem, drukarą Coś tu brzydko pachnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie to zebym sie wtracal, ale skladanie tego typu ofert jest niezgodne z regulaminem forum, wiec za to Piotrek K. zlozyl Ci swoja oferte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jeszcze w kwestii formalnej. Czy te 20 tys. to ma być komplet narzędzi do modelowania 3d czy tylko goły komp ? Bo oprogramowanie kosztuje
3D Studio Max - 3459 $ (powyżej 10 tys. zł)
tańszy jest np. LightWave v9 - około 900 $ (3000 zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 15:10, Klimos napisał:

Nie to zebym sie wtracal, ale skladanie tego typu ofert jest niezgodne z regulaminem forum,
wiec za to Piotrek K. zlozyl Ci swoja oferte.

niektórzy się nie znają na żartach,
wżyciu nie oddam mojego piecyka jest bezcenny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 14:44, goboya napisał:

Witam Serdecznie.

Posiadam kapital 20 tys zł chciałbym przeznaczyć go na komputer - komputer ma spełniać zadania
graficzne chce robić na nim modele 3d, robić projekty concept itd. Czy wy jako uzytkownicy
mozecie cos polecić lub podac specifike komputera mniej wiecej o takiej kwocie oraz firme która
podejmie sie złożenia takiego komputera?

Pozdrawiam


domyslam sie ze ma to byc komp dla grafika
wiec wieksza czesc kasy pewnie przeznaczysz na porzadny monitor (raczej CRT niz LCD; albo 2 monitory)
potrzebne tez ci bedzie bardzo duzo pamieci operacyjnej i pojemny dysk twardy

nie napisales czy ma to byc sama skrzynka czy tez caly zestaw (i czy w cenie ma byc oprogramowanie czy tez nie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest zart wiesz ktos sie zna na tym a na tym drogim nie, nie jestem aktualnie na czasie w komputerach wiec dlatego założyłem ten wątek. Nie mowie ze musi byc za 20 tys zł to moze być komputer tanszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 15:16, goboya napisał:

Nie to nie jest zart wiesz ktos sie zna na tym a na tym drogim nie, nie jestem aktualnie na
czasie w komputerach wiec dlatego założyłem ten wątek. Nie mowie ze musi byc za 20 tys zł to
moze być komputer tanszy.

No to w takim razie zacznij od rozglądania się za oprogramowaniem, bo nie sprzęt jest najważniejszy. Oprogramowanie może kosztować i kilkukrotną wartość samego hardware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 15:16, goboya napisał:

Nie to nie jest zart wiesz ktos sie zna na tym a na tym drogim nie, nie jestem aktualnie na
czasie w komputerach wiec dlatego założyłem ten wątek. Nie mowie ze musi byc za 20 tys zł to
moze być komputer tanszy.

W sumie jeśli jesteś początkujacym,to aż takiej sumy pieniezy nie trzeba będzie wydawać na wypasiony sprzęt.
Więcej raczej zapłacisz za legalne oprogramowanie(programy do grafiki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze ze polecacie procesory zwykle. Po 3Ghz. Skoro kolega ma kapitał 20 tys zł. I ma zamiar przeznaczyć na kompa niech sobie kupi tak.
Jesli chodzi o dobrego kompa to:
Procesor dwurdzeniowy AMD 800zł
Geforce 7950 GX 1Gb ram 2500zł
2 GB ram 400zł
Dysk 400Gb - 500zł

Ogólnie na tych nowych sprzętach ledwo sie znam ale taka konfiguracje kompa bym ci polecił.
Oczywiscie ceny moga byc nizsze i moge cie wprowadzic w bład. To jak ktos z froum sie zna lepiej to neich mnie poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować