Zaloguj się, aby obserwować  
goboya

Jaki Komputer Za 20.000 zł?

91 postów w tym temacie

Dnia 06.09.2006 o 16:17, Venom napisał:

Daleko szukać nie trzeba, taki oto zestawik
http://www.apple.com/macpro/
+
http://www.apple.com/displays/

zapewni odpowiednią "przestrzeń" pracy i zapas mocy.


O tym wlasnie rozmawialismy z goboya przez GG. Tylko pojawia sie problem, bo Mac Pro skonffigurowany tak jak podal pare postow wyzej, kosztuje 50k PLN a nie 20k PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A sorry znowu sie pomyliłem:D Dzisiaj mam jakiś zły dzień, źle przeczytałem informacje... Dzięki ze mnie poprawiłeś bo mogło by to wprowadzić w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nom wiem, ale pracuje za granicą troche funduszy mam wiec nie wiem jeszcze jaki to bedzie komputer, napisałem 20 tys bo myslałem ze nie ma drozszych kompów a jak sie okazało to są wiec prosze was o radeeee. Dziex Klimos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam moim zdaniem jak chcesz kompa do grafiki to musisz miec min. 2 procki, pozadna karte do 3d czyli QuadroFX i duzo ramu no i jakis CRT nigdy LCD takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 16:22, goboya napisał:

nom wiem, ale pracuje za granicą troche funduszy mam wiec nie wiem jeszcze jaki to bedzie komputer,
napisałem 20 tys bo myslałem ze nie ma drozszych kompów a jak sie okazało to są wiec prosze
was o radeeee. Dziex Klimos.

A właściwie jak to jest, że człowiek, który jak zakładam pracuje w grafice pyta o poradę na forum dla 15 latków? Mi to śmierdzi lamerstwem typu mam kasę na takie monstrum, ale nie mam pojęcia od czego zacząć zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja powiem szczerze ze gosciu wogole nie zaznaczyl do jakich programow ma byc ten komp a ludziska zaraz mu jakies jablka wciskaja ludzie najlepsze stacje robocze robi HP!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry komputer... dobry, właściwie to bardzo bardzo dobry, da radę kupić już za 6-7 tys. Specyfikacji dokładnej nie podam, ale zapraszam do zwiedzenia sklepu komputronik.pl, odpalenia Konfiguratora PC i złożenia komputera dzięki niemu :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 16:32, goboya napisał:

jezeli ma pan 15 lat to prosze nie pisać.

No to będę pisał dalej, bo mam 22 lata :P. Podałem linka do bardzo dobrego sklepu. Tam dostaniesz najlepsze monitory i GPU. Dobre procesory i płyty główne można dostać wszędzie. Ale kupno takiego kompa to nie tylko sam komputer. trzeba zadbać o bezpieczenstwo. Potrzebny będzie spory UPS, normalizowane gniazdka z zaślepką na bolce Molexa, wyzerowane uziemienie. Taka inwestycja nie moze ograniczyć sie tylko do samego kompa, bo szybko przyjdzie taki czas, że przyjdzie Ci powąchać dym gotującego się oleju kondensatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo to jak bys wydal 50 tysiecy na kompa z Apple to by ci stal bo max, maya i lghtwave nie chodza pod mac osem
po drugie vray to plugin do maxa po trzecie jak mieszkasz lub pracujesz za granica poco kupujesz kompa w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 16:43, Arclight napisał:

goboya chce komputer do tworzenia grafiki! Za 6 - 7 tys. to sobie może złożyć komputer
do wyświetlania grafiki, a nie jej tworzenia.

Prawde powiedziawszy tez bedziesz mogl tworzyc grafike na kompie za 3000 zl ale predkosc renderowania to juz inna sprawa widze ze nikt tu nie ma do czynienia z grafika 3d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 16:43, Arclight napisał:

goboya chce komputer do tworzenia grafiki! Za 6 - 7 tys. to sobie może złożyć komputer
do wyświetlania grafiki, a nie jej tworzenia.


W tym akurat specjalistą nie jestem, ale wiem, że za te 6-7 tysięcy jest wypasiony komputer do najnowszych gier i do wyświetlania w nich rewelacyjnej grafiki. Co do jej tworzenia - tworzę tylko grafikę wektorową, a ta nie wymaga sporej mocy obliczeniowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 16:43, Deadkings napisał:

bo to jak bys wydal 50 tysiecy na kompa z Apple to by ci stal bo max, maya i lghtwave nie chodza pod mac osem


Lightwave: http://www.newtek.com/lightwave/requirements.php
Maya: http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/index?siteID=123112&id=7639522
Maxa nie ma, ale jak nie uzywa sie go za czesto, to mozna skorzystac z Boot Campa. Jak ukaze sie wersja finalna, to XP (Vista) na Macu nie bedzie sie roznila niczym od tej z PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 16:46, goboya napisał:

pracuje jako kierowca, i pracuje 2 mc w polsce oraz 4 mc zagranicą mieszkam w polsce.

To daruj sobie. Rzeczywiście wystarczy zwykły Intel core duo, 2 GB RAM, GF 7900GT lub jak już naprawdę nie masz co z kasą robić to 7950. Do tego te 500GB HDD WDC, DVD RW+-RAM Benq i LCD za jakieś 1,5 tysiąca. Stacji roboczej nie wykorzystasz nawet w 105 jej możliwości a zapłaciswz rachunki za prąd godne Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować