Zaloguj się, aby obserwować  
goboya

Jaki Komputer Za 20.000 zł?

91 postów w tym temacie

Dnia 06.09.2006 o 18:00, Clegan napisał:

Jak dla mnie to doradzający dali sie nabrać na jakąś durną podpuchę - nikt przy zdrowych zmysłach
nie będzie kupował kompa do takich celów i za taką kasę radząc się na tym forum.
Poza tym jak ktoś juz pracuje na takich programach to chyba wie na czy może je robić.
Pewnie jakiś dzieciak siedzi przed kompem z celkiem z środku i ma radochę urozmaicając swoją
nudną egzystencję. Śmiechu warte.


może to i prawda ale nie mósiałeś tego traktować z takim sarkazmem,ktoś sobie wejdzie i widzi że dużo ludzi w tym temacie proponuje inne kompy za mniejszą rozsądniejszą cene więc i tak ten temat w jakiś sposób by pomagał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 18:00, Clegan napisał:

Pewnie jakiś dzieciak siedzi przed kompem z celkiem z środku i ma radochę urozmaicając swoją
nudną egzystencję. Śmiechu warte.


Jest jeszcze jedna możliwość: ktoś nie zna się na komputerach, mało wie o grafice a stanął przed wymogiem zrobienia jakiegoś projektu graficznego. Wtedy liznął programów graficznych i spytał o potrzebny sprzęt. A że naturalne wydało mu się, że 3D tworzy się na stacjach graficznych, to w taki sprzęt celował. Ale nie ja się z nim kontaktowałem, więc nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.09.2006 o 18:07, Matteos napisał:

Jest jeszcze jedna możliwość: ktoś nie zna się na komputerach, mało wie o grafice a stanął
przed wymogiem zrobienia jakiegoś projektu graficznego. Wtedy liznął programów graficznych
i spytał o potrzebny sprzęt. A że naturalne wydało mu się, że 3D tworzy się na stacjach graficznych,
to w taki sprzęt celował. Ale nie ja się z nim kontaktowałem, więc nie wiem.

Weź zlituj się - on twierdził, że pracuje m.in. na maya - cena tego programu to 1999$ [w USA, nie u nas], reszta też do tanich nie należy; no chyba że w same dema wierzysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

20 000zł? Znam pewną firmę www.alienware.com (tylko, że nie mają polskiego oddziału i najbliższy jest w niemczech, ale oni i tak prowadzą sprzedaż wysyłkową, tylko nie wiem czy za granicę). Tam można dowolnie konfigorowac komputery do dowolnych zastosowań od multimediów, poprzez pracę, grafikę, tworzenie, do gier komputerowych. Chociaż tam jak wybierzesz najlepszą konfigurację to ceny przekraczają Twój budżet kilkakrotnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 16:54, Monastor napisał:

> Ja złożyłem sobie kompputer marzeń za 130.000zł
znaczy się złożyłeś go i masz, czy tylko go sobie wyobraziłeś? :)
To by był już chyba komputer do symulacji klimatu Twojego miasta :) :P

żłOżYłEM I NIESTETY MNIE NA NIEGO NIE STAć TAKA MASZYNKA DO WSZYTKIEGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponowalbym zestawy zaproponowane przez Venoma, a jesli PC, to wspomniany wczesniej przez ciebie zestaw wygladal dosc przekonujaco. Warto jednak zerknac na forum www.max3d.pl bo jest tam duzo ludzi zawodowo zajmujacych sie grafika 3D i nawet jak sie nie znaja za dobrze na samym sprzecie to powinni orientowac sie nieco lepiej, bo komputery za 20.000 pln wykraczaja nieco poza kieszen normalnych graczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei polecam komputery firmy AlienWare. Drogie to (jak na przeciętnego gracza), ale wydajność ma zabójczą... Dochodzi jeszcze kwestia dostarczenia takiego cuda do Polski, bowiem w naszym kraju nie ma przedstawiciela AlienWare''a. Brat w Kanadzie kupił sobie na makasa wypasionego Notebooka od AW.Intel Core 2 Duo T7600 2,33GHz 4MB cache 667MHz FSB, AlienWare m5750 17'' WideUXGA 1920x1200 LCD (ładny ekranik, jak na Note''a...), 2GB DualChannel DDR2 SO-DIMM at 667MHz (2x1024), HDD 320GB (160x2) Serial ATA 1,5Gb/s 5,400 rpm w/ 8 MB Cache, DVD 8X Dual Layer DVD+/- RW / 24x CDRW Combo w/ Software, 256MB ATI Mobility Radeon X1800, karta dźwiękowa Intel 7.1 High-Definition Audio i kilka opcjonalnych bajerów. Za wszystko dał 3,329.00 $. Ale muszę przyznać, że się opłacało... Filmy na tym ekranie są genialne, a gierki śmigają. Jak chcesz PC to sprawdź AlienWare Aurora. To są PC z najwyższej światowej półki. No, chyba że nie szukasz kompa do grania ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 22:36, RX-8 napisał:

Ja z kolei polecam komputery firmy AlienWare. Drogie to (jak na przeciętnego gracza), ale wydajność
ma zabójczą... Dochodzi jeszcze kwestia dostarczenia takiego cuda do Polski, bowiem w naszym
kraju nie ma przedstawiciela AlienWare''a. Brat w Kanadzie kupił sobie na makasa wypasionego
Notebooka od AW.Intel Core 2 Duo T7600 2,33GHz 4MB cache 667MHz FSB, AlienWare m5750 17'' WideUXGA
1920x1200 LCD (ładny ekranik, jak na Note''a...), 2GB DualChannel DDR2 SO-DIMM at 667MHz (2x1024),
HDD 320GB (160x2) Serial ATA 1,5Gb/s 5,400 rpm w/ 8 MB Cache, DVD 8X Dual Layer DVD+/- RW /
24x CDRW Combo w/ Software, 256MB ATI Mobility Radeon X1800, karta dźwiękowa Intel 7.1 High-Definition
Audio i kilka opcjonalnych bajerów. Za wszystko dał 3,329.00 $. Ale muszę przyznać, że się
opłacało... Filmy na tym ekranie są genialne, a gierki śmigają. Jak chcesz PC to sprawdź AlienWare
Aurora. To są PC z najwyższej światowej półki. No, chyba że nie szukasz kompa do grania ;]

Obiecałem sobie, ale nie mogę: nie tylko mniej więcej na tym poziomie prezentuje się wiedza o kompach w tym temacie, ale na dodatek nie chciało Ci się czytać 1-go postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 17:58, Monastor napisał:

> Jak spojrzalem na testy nowych procsorów Intela to narazie postawiłem krzyżyk na AMD,
przynajmniej
> dla bogatszych... :D
Intel intelem... Semprony nigdy do wspaniałych procków nie należały :/



czy Wy się na żartach nie znacie?? ;P
Chodzio mi w tym wypadku o ładny wygląd... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować