Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

StarCraft

1087 postów w tym temacie

Dnia 18.01.2007 o 15:58, roctez napisał:

> W sumie racja. Poprawa rodzielczości mogłaby wystarczyć, ale z drugiej strony gracze są
już
> dopieszczani grafiką 3D gdzie tylko można także to raczej nie przejdzie
AoE III, tutaj jest rzut izometryczny a gra została chyba najlepszą strategią MP zeszłego roku.
:)

A nie został nią czasem Warhammer 40k :DoW?

Dnia 18.01.2007 o 15:58, roctez napisał:


Hitmanu: Mam nadzieje, że to z tym wyważeniem jednostek to był żart.

Hmm, ostatni patch do Starcrafta wnoszący cokolwiek w sam gameplay został wydany kawał czasu po premierze gry ;) Co nie zmienia faktu że PvZ jest niezbalansowane.
No ale może betatesterzy dadzą rade z SC2 :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 19:36, Hitmanu napisał:

A nie został nią czasem Warhammer 40k :DoW?

Czytając same newsy to MP w AoE III był najlepszy, więcej się nie zagłębiam. Chodzi o MP a nie sama gre.

Dnia 18.01.2007 o 19:36, Hitmanu napisał:

Hmm, ostatni patch do Starcrafta wnoszący cokolwiek w sam gameplay został wydany kawał czasu
po premierze gry ;)

To znaczy, ze gra jest zbalansowana tak, ze sie już bardziej nie da. :)

>Co nie zmienia faktu że PvZ jest niezbalansowane.
Jakoś gram w SC i nie widze tego "niezbalansowania", każda rasa ma swoje dobre i złe strony a jak ktoś nie umie po prostu grać to nie znaczy, że jedna rasa ma nad drugą przewage. A jeżeli już masz jakiś przypadek niedoróbki to podziel się z nami nim.

Dnia 18.01.2007 o 19:36, Hitmanu napisał:

No ale może betatesterzy dadzą rade z SC2 :>

Betatesterzy to chyba teraz są tylko na papierze gdy gram w gry wydawane przez ostatnie 1.5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2007 o 19:36, Hitmanu napisał:

> Hitmanu: Mam nadzieje, że to z tym wyważeniem jednostek to był żart.
Hmm, ostatni patch do Starcrafta wnoszący cokolwiek w sam gameplay został wydany kawał czasu
po premierze gry ;) Co nie zmienia faktu że PvZ jest niezbalansowane.

poogladaj sobie pojedynki z koreanskiej ligi starcrafta to sie dowiesz ze kazda rasa mozna wygrac jezeli przyjmiesz dobra taktyke i potrafisz klikac myszka 100 razy na sekunde :) w SC nie ma slabszej rasy sa tylko slabsi gracze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 21:22, dobrakos napisał:

poogladaj sobie pojedynki z koreanskiej ligi starcrafta to sie dowiesz ze kazda rasa mozna
wygrac jezeli przyjmiesz dobra taktyke i potrafisz klikac myszka 100 razy na sekunde :) w SC
nie ma slabszej rasy sa tylko slabsi gracze :D


Oczywiście za dobrą zapłatą można też wygrywać. Koreańce mają forsę z reklam, to u nich sport, nie dziwi mnie więc poziom, ale Europa jest bardzo dobra, tyle że nie jesteśmy wariatami jak oni. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2007 o 21:58, Galadin napisał:

Oczywiście za dobrą zapłatą można też wygrywać. Koreańce mają forsę z reklam, to u nich sport,
nie dziwi mnie więc poziom, ale Europa jest bardzo dobra, tyle że nie jesteśmy wariatami jak
oni. ;)

tak ale kasa to jedno a mentalnosc to drugie - to narod fanatykow elektroniki i gier wideo, u nas tez troche takich by sie znalazlo ale u nich to norma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 21:58, Galadin napisał:

Oczywiście za dobrą zapłatą można też wygrywać. Koreańce mają forsę z reklam, to u nich sport,
nie dziwi mnie więc poziom,

W sumie jeden problem to utrzymanie aby dużo ćwiczyć ale nijako sie to ma do zbalansowania jednostek w samej grze, nim nie płacą. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2007 o 22:05, roctez napisał:

W sumie jeden problem to utrzymanie aby dużo ćwiczyć ale nijako sie to ma do zbalansowania
jednostek w samej grze, nim nie płacą. ;)


mozesz podac przyklad co / kto jest taki niezbalansowany w SC ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 22:16, dobrakos napisał:

mozesz podac przyklad co / kto jest taki niezbalansowany w SC ???

Czytaj posty wyżej, to Hitmanu mówi, że PvZ jest niezbalansowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2007 o 21:58, Galadin napisał:


Oczywiście za dobrą zapłatą można też wygrywać. Koreańce mają forsę z reklam, to u nich sport,
nie dziwi mnie więc poziom, ale Europa jest bardzo dobra, tyle że nie jesteśmy wariatami jak
oni. ;)


? Czyżby starcraft miał zmienić ten fakt w europie :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zatwardziały pesymista z Ciebie ;). Ja tam wierzę w Blizzarda, skoro jeszcze nigdy nie ugięli się pod naciskami wydawcy, by wydać grę jak najszybciej, to i w przypadku ewentualnego SC2 nie ma podstaw do obaw. Pewnie nie będzie jakiś super zaawansowany technologicznie, ale na 100% będzie dopracowany przynajmniej na tyle, że nie będzie trzeba czekać miesiącami na kolejne patche tylko po to, by w ogóle gra raczyła się odpalić (jak to teraz często bywa :|). Chyba, że zaczną rozmieniać swoją markę na drobne, ale wątpię, by poszli tą drogą - wiele głośnych zespołów takim sposobem upadło, a Blizzard nie zalicza się do tych, którzy nie uczą się na (nawet cudzych) błędach. Raczej będą się konsekwentnie trzymać swojej dotychczasowej polityki wydawniczej, która przynosi im solidne dochody :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry chłopaki, ale nie wiecie co mówicie. Dowody ? Ok.
http://gosureplays.ru/kespa.php
Tutaj macie ranking KeSPA najlepszych koreańskich graczy. Tak, tak, protoss ani razu nie był #1 co więcej, spójrzcie na dół tabelek, tam wogóle nie ma ani jednego nawet w top10. Przypadek ? Przez 5 lat ? Chyba nie.

Fragment wywiadu z Savior''em (obecnie najlepszy Zerg na świecie):
"Jestem pewien, że nigdy nie przegrałem pod rząd 4 gier przeciwko protossowi --;;"

Linki do tematów na najlepszej polskiej stronie poświęconej SC; ''imba w pvz'' czy o trudności tego match-up''a:
http://www.netwars.pl/forumview.php?t=55124
http://www.netwars.pl/forumview.php?t=37772
http://www.netwars.pl/forumview.php?t=37452


Teraz z teamliquid.net
http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=41910 - świetny artykuł, po angielsku.
Gosugamers.net
http://sc.gosugamers.net/thread.php?id=29052 - sugestie zman które by ten matchup uratowały.

Żałuje że nie działa strona PGT, tam były statystyki gier i PvZ na wysokim poziomie było koło 30% przegranych na 70% wygranych.

Nie upieram sie przy tym, jako że jestem terranem więc mnie to wisi, tylko próbuje wam udowodnić
Zresztą każdy Zerg jakiego spytacie o najłatwiejszy matchup bez zwłoki odpowie ZvP, a każdy protoss na pytanie o najtrudniejszy odpowie PvZ.
Poza tym panuje przekonanie że P>T, Z>P, T>Z ale tylko z PvZ jest największy problem (p-protoss, t-terran, z-zerg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 21:58, Galadin napisał:

Oczywiście za dobrą zapłatą można też wygrywać. Koreańce mają forsę z reklam, to u nich sport,
nie dziwi mnie więc poziom, ale Europa jest bardzo dobra, tyle że nie jesteśmy wariatami jak
oni. ;)

Starcraft w Korei to sport narodowy, jak w Polsce siatkówka. Uznany najlepszym graczem wszech czasów, Boxer, ma fanclub a w nim 600,000 osób. On jest rozpoznawany na ulicy ;p
Na szczęscie mamy w Korei jednego Polaka. Pozdro Krzysiek ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 16:35, Hitmanu napisał:

Nie upieram sie przy tym, jako że jestem terranem więc mnie to wisi, tylko próbuje wam udowodnić
Zresztą każdy Zerg jakiego spytacie o najłatwiejszy matchup bez zwłoki odpowie ZvP, a każdy
protoss na pytanie o najtrudniejszy odpowie PvZ.
Poza tym panuje przekonanie że P>T, Z>P, T>Z ale tylko z PvZ jest największy problem
(p-protoss, t-terran, z-zerg)


W odpowiedzi na całego posta:
Jak wyjaśnisz fakt, że Zerg ma najmniej wygranych na tak ogromnym turnieju jak WCG? Wiem, napewno są inne czynniki, ale to trochę dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 14:16, Blackhand napisał:

Zatwardziały pesymista z Ciebie ;).


Jakoś życie mnie do takiego myślenia doprowadziło. ;)

Dnia 19.01.2007 o 14:16, Blackhand napisał:

Ja tam wierzę w Blizzarda, skoro jeszcze nigdy nie ugięli
się pod naciskami wydawcy, by wydać grę jak najszybciej, to i w przypadku ewentualnego SC2
nie ma podstaw do obaw. Pewnie nie będzie jakiś super zaawansowany technologicznie, ale na
100% będzie dopracowany przynajmniej na tyle, że nie będzie trzeba czekać miesiącami na kolejne
patche tylko po to, by w ogóle gra raczyła się odpalić (jak to teraz często bywa :|). Chyba,
że zaczną rozmieniać swoją markę na drobne, ale wątpię, by poszli tą drogą - wiele głośnych
zespołów takim sposobem upadło, a Blizzard nie zalicza się do tych, którzy nie uczą się na
(nawet cudzych) błędach. Raczej będą się konsekwentnie trzymać swojej dotychczasowej polityki
wydawniczej, która przynosi im solidne dochody :).


Poprostu tak naprawdę to narzekam na Blizza bo nie mogę grać sobie w takie dobre gry jak WoW, i dlatego się zraziłem, ale to minie z czasem. Liczę na świetną kampanię w SC2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co poczytałem to PvZ jest IMBA ale jak to napisał zlykiss "#1 you are quite a noob if you dont see the problem. The point is blizzard isnt gonna do anything about it because its to hard to balance pvz without destabilizing other mu. We have to wait for SC 2 :/" i się z nim zgadzam. :) Co do sytuacji miedzy pro graczami.

Na battlenecie gdzie gra masa noobkow i srednich graczy, takich jak ja, to sytuacja wygląda mniej więcej tak, ze Protosi kopią dupy większości graczy w pierwszych 10 minutach gry a dalej Zergi mają mass Hydrów lub Guardianów a terranie Tanki i Goliaty a Protki dają dalej tymi samymi jednostkami + storm+korsarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 18:36, Galadin napisał:

Jak wyjaśnisz fakt, że Zerg ma najmniej wygranych na tak ogromnym turnieju jak WCG? Wiem, napewno
są inne czynniki, ale to trochę dziwne.


Też się dziwie tymbardziej że mapy na wcg od 2 lat są bardzo dobre dla zerga. Azalea i Gaia to mapy wręcz idealne dla zergów. Chociaz w tym roku JulyZerg był drugi ;)

>Na battlenecie gdzie gra masa noobkow i srednich graczy, takich jak ja, to sytuacja wygląda mniej więcej tak, >ze Protosi kopią dupy większości graczy w pierwszych 10 minutach gry a dalej Zergi mają mass Hydrów lub >Guardianów >a terranie Tanki i Goliaty a Protki dają dalej tymi samymi jednostkami + storm+korsarze.
>
Bo ''noobki'' z bn nie umieją grać. Bawią się w stormy i korsarze zamiast robić dużo expów i przemacrować przeciwinika ;) (macro=robienie jednostek). technologie są dobre o ile umie się naprawde grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 19:50, Hitmanu napisał:

Bo ''noobki'' z bn nie umieją grać.

Tak, no bo noob to noob. ;)

Dnia 19.01.2007 o 19:50, Hitmanu napisał:

Bawią się w stormy i korsarze zamiast robić dużo expów
i przemacrować przeciwinika ;) (macro=robienie jednostek). technologie są dobre o ile umie
się naprawde grać.

TO znaczy, jednostek buduje się dużo i jeżeli gra sie przeciaga, limit sięga maximum jeżeli jest chwilka przerwy w ataku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie niedawno odgrzebałem StarCrafcika i zdziwiła mnie jedna rzecz
Why w pomoc na gram.pl najnowszy patch jest w wersji 1,13e do pobrania podczas gdy jest wersja 1,14? Ktoś tam śpi w cd project :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 17:55, mrocznygram napisał:

Ja właśnie niedawno odgrzebałem StarCrafcika i zdziwiła mnie jedna rzecz
Why w pomoc na gram.pl najnowszy patch jest w wersji 1,13e do pobrania podczas gdy jest wersja
1,14? Ktoś tam śpi w cd project :)

Nie nike nie śpi. Po prostu CDP idzie z nurtem wyznaczonym przez zachodnich gigantów rynkowych i chce dorównywać pod każdym względem najlepszym. Pod względem ilości zaniedbań też.

A tak co do SC, to może zagra ekipa z forum. Zobaczyli byśmy jak kto "wymiata". :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może co się dzieje, kiedy gdy wchodzę na wielu graczy w star crafcit to po odczekaniu tepół godziny na znalezienie netu, wyrzuca mnie mówiąc, że jetem nie uwierzytelniony? przecież grałem juz w tą grę na necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować