Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

StarCraft

1087 postów w tym temacie

Ekhem...chciał bym zacząć grać w StarCrafta tyle potrzebny mi link do spolszczenie(kampania menu i tak dalej ale najlepiej bez polskich nazw jednostek).I chciał bym wiedzieć czy gra dzieje się w tępię szybkim czy wolnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Use the Google, Luke ;).
Jedyne spolszczenie do SC, o jakim mi wiadomo, to nieoficjalne autorstwa Knight (czy Knight2000), które można znaleźć tu i ówdzie (głównie na polskich stronach poświęconych SC :)). Przy jego instalacji można wybrać, czy chce się mieć również przetłumaczone nazwy jednostek i budynków czy też nie. Ogólnie jak na amatorskie spolszczenie jest ok, ale na cuda nie ma co liczyć :).
Jeśli zaś chodzi o tempo gry - w singlu weteran Warcrafta sobie poradzi :D, a multi to już zupełnie inna para kaloszy, tam się gra na maksymalnej prędkości gry i dla flegmatyków miejsca nie ma ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 18:43, masterHADES napisał:

> A mógłbyś mi jeszcze powiedzieć drogi kolego;) czy spolszczenie "polszczy" też kampanie?


Tak

THX.
I jeszcze ostatnie małe pytanko.Czy istnieje opcja pojedynczej bitewki albo jak kto woli potyczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 18:47, Bingolo napisał:

...


single player -> wybor profilu -> play custom (pod wizerunkami ras)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 19:08, Noirr napisał:

> ...

single player -> wybor profilu -> play custom (pod wizerunkami ras)

Aha.Thx.Teraz jestem pewien że kupię StarCrafta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co pamiętam (bo jakoś ta polonizacja nie chciała mi się zainstalować na wersji 1.15a, a jej kompatybilności z patchem 1.15.2 nie testowałem), to przetłumaczone zostały wszystkie napisy w misjach (briefingi, dialogi, komunikaty itd.), teksty na planszach pojawiających się niekiedy pomiędzy misjami oraz opcje we wszelkich menu (choć co do tego nie jestem 100% pewien). Poza tym przetłumaczono, jak już wcześniej wspomniałem, nazwy jednostek i budynków, ale podczas instalacji można tę opcję pominąć (czyt. zostawić oryginalne nazwy). Tłumaczenie nie dotyczy StarEdita, ten został w całości po angielsku (uzasadnienie jest takie, że "i tak nikt z niego nie korzysta" :)). Aha, nie jestem pewien, czy kampanie z BW zostały przetłumaczone w całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 13:45, Blackhand napisał:

Z tego, co pamiętam (bo jakoś ta polonizacja nie chciała mi się zainstalować na wersji
1.15a, a jej kompatybilności z patchem 1.15.2 nie testowałem), to przetłumaczone zostały
wszystkie napisy w misjach (briefingi, dialogi, komunikaty itd.), teksty na planszach
pojawiających się niekiedy pomiędzy misjami oraz opcje we wszelkich menu (choć co do
tego nie jestem 100% pewien). Poza tym przetłumaczono, jak już wcześniej wspomniałem,
nazwy jednostek i budynków, ale podczas instalacji można tę opcję pominąć (czyt. zostawić
oryginalne nazwy). Tłumaczenie nie dotyczy StarEdita, ten został w całości po angielsku
(uzasadnienie jest takie, że "i tak nikt z niego nie korzysta" :)). Aha, nie jestem pewien,
czy kampanie z BW zostały przetłumaczone w całości.

THX.Niedługo powinienem zakupić grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 14:47, Blackhand napisał:

Jeśli zaś chodzi o tempo gry - w singlu weteran Warcrafta sobie poradzi :D, a multi to
już zupełnie inna para kaloszy, tam się gra na maksymalnej prędkości gry i dla flegmatyków
miejsca nie ma ;).


Taa, w multi ta gra jest naprawdę szybka :)
A i w singlu idzie czasem wymięknąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 16:10, PuszekSE napisał:

...
A i w singlu idzie czasem wymięknąć...


Chyba tylko w fanowskich kampaniach :). Bo te od Blizzarda nie są jakieś specjalnie trudne, wliczając w to Enslavers II: Dark Vengeance. Co najwyżej trudności może sprawić dostanie się w kampanii Zergów do ukrytej misji (trza się nieźle sprężać, by ukończyć misję na 10 minut przed upływem wyznaczonego czasu :)), ale to w zasadzie jedyny wyjątek :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 14:33, Blackhand napisał:

> ...
> A i w singlu idzie czasem wymięknąć...

Chyba tylko w fanowskich kampaniach :). Bo te od Blizzarda nie są jakieś specjalnie trudne,
wliczając w to Enslavers II: Dark Vengeance. Co najwyżej trudności może sprawić dostanie
się w kampanii Zergów do ukrytej misji (trza się nieźle sprężać, by ukończyć misję na
10 minut przed upływem wyznaczonego czasu :)), ale to w zasadzie jedyny wyjątek :).


A myślisz, że o czym ja mówię... ^^
Dokładnie o tym - zwłaszcza, że nei lubie zergami ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 16:13, nazgul47 napisał:

Uprzedzam, iż wpełni działa ono tylko z dodatkiem Brood War.



wlasnie i to jest jedyne spolszczenie jakie znalazlem a nie mialem dodatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem...
Otóż siedzę sobie na święta u rodzinki, i pomyśleliśmy o pograniu w SC.
No to ustawienie ip w protokole tcp/ip, dodanie ipx, wyłączenie firewalla(i dodanie 6112 do wyjątków
)... no i oba sc:bw na 1.15;).
Laptopy połączone skrętką.
A teraz opis problemu: na udp nic nie widzą(ktokolwiek założy), na direct cable connection tak samo, na ipx jeden założy to nie widać, drugi jak założy to jest ale "unable to join game"...

Ma ktoś na to radę?
Szukam trochę na forach ale nic nie znajduję co mogłoby pomóc, zwykle tylko każą instalować ipx..

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie pierwsze - skrętka scrossowana (jak tak, to sprawdźcie, czy nie ma gdzieś przerwy lub zwarcia - zwykły miernik z "buczkiem" do tego wystarczy :))?
Pytanie drugie - TCP/IP na pewno prawidłowo skonfigurowane (adresy IP z tego samego zakresu, ta sama maska podsieci)? Komputery się pingują, widzą się w Otoczeniu Sieciowym?

Jedna uwaga - direct cable connection to połączenie komputerów za pomocą kabelka łączącego COMy, nie karty sieciowe, więc to nie ma prawa działać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować