Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Pierwsze Urodziny gram.pl!

213 postów w tym temacie

Ave!

Cóż... Doszedłem dziś do wniosku, że możnaby założyć już taki Temat. W końcu to równo miesiąc dzieli nas od Pierwszej Rocznicy Powstania Gram.pl, prawda? 6.10.2005 popełniono ten portal i nie bez kozery (genialne słowo) odwiedzający go "nabijają" miesięcznie około 800.000 wejść...
Jeśli wolno mi to poczynić-zapraszam do Waszych prywatnych refleksji, podsumowań, rankingów i innych temu podobnych rzeczy-jakież są Wasze odczucia względem mijającego już roku? Co zaskoczyło (pozytywnie bądź negatywnie), czymżeście zachwyceni, co znów przez ten czas dobiło? Dlaczego zamiast standardowych pięciu godzin/dzień-na Forum spędzacie ich już piętnaście-czy też może: jakież straszliwe zdarzenie sprawiło, iż czas ten zmalał do jedynych trzech, ach?
Czy gram.pl zmieniło Wasz stosunek do świata, polityki, szympansów na drzewach i maluchów w Nairobi? Czy dzięki obecności tego portalu poczuliście radość swojego życia lub też-stoczyliście na dno i wsuwacie kalmary? Dowartościowaliście się czy Wasza samoocena leży i kwiczy? Poznaliście tabuny nowych znajomych czy do reszty straciliście szacunek do ludzi? Co Ekipa Gram.pl zrobiła jak najlepiej albo w czym podpadła? Ot, tyle różnorakich pytań...

Z innej beczki: czy macie jakieś podejrzenia co do tego, czym uraczy nas CDP by świętować Urodziny swego bachora ;) ? Czy Zjazd był tylko preludium do rozsyłania Paczek Żywnościowych Gramowiczom i ich rodzinom? Dlaczego miłośnik RPGów otrzyma komplet najlepszych gier FPS, strateg utonie pod toną samochodówek zaś miłośnik radosnych jatek po Sieci zaliczy head-shota "Królikiem Bystrzakiem dla Zerówki"? Czy prawdą jest, że Kamil.i.Maciek przebywając w Siedzibie CDP otrzymali bilet do fabryki czekolady Łilego Łonki a Maślanka dostał w darze cysternę najwyższej jakości kefiru brzoskwiniowego z extra dużymi kawałkami warzyw? Dlaczego w połowie Parków Narodowych i Rezerwatów w Polsce nagle nastąpił deficyt Łosi a obecnie największym zagrożeniem dla Sprawiedliwości i Prawa jest już nie tyle Klimatyzowana Platforma, a Młodzież z Czech Polska? Czemu wreszcie, pytam, CD-Action planuje zmienić nazwę pisma na 4Gramy i do każdego numeru dorzucać po losowej karcie graficznej z najwyżej półki, w ostateczności zaś-dorzucać gratis DSa w równie losowym kolorze? I to po kolejnym obniżeniu ceny? Dlaczego odwołano wszystkie spotkania, prelekcje, potupaje i inne rozrywki w Pałacu Kultury a Olsztyńskie Zakłady Graficzne otrzymały największe w historii zamówienie na pojedynczy Billboardo-Bannero-Button?

Możnaby tak rzucać kolejne pytania retoryczne i popełniać inne czyny, za które grozi *cytat z Piotrbova*: DEGRAD, AHAHAAA!!! * ;) ...

Przeto zapraszam :D !

PS Żeby nie było... sam również podzielę się (a więc będę... dzielnYM?) swymi spostrzeżeniami, ale nie teraz... Ta paczka od CD-Projektu tyle waży, ojojoj... A tu jakieś Zielone coś wystaje... z jakimś panem w peruce nadrukowanym... I tego jest więcej, ooo... Raz, dwa, trzy... Trzy zera na każdym, och! Oj, ale ze mnie gapa, hihihi, to pełniło tylko rolę wyściołki dla tego duuużeeego czegoś. Ależ to się błyszczy, ojej, i dlaczego podzielili to na sztabki...? I ułożyli w tak nieporęczną, dwumetrową piramidę...? ACH! Jest, w środku... w środku jakaś kryształowa szkatułka? Kryształ? Tfuj, jaki znów kryształ, Kryptonit raczej! A co mamy w środku...? Jakieś świecące kamyczki, tyle faset mające, hym, hym... To chyba dla ozdoby tej karteczki? Karteczki z platyny? Ech, te dziwne zwyczaje Warszawiaków, no. Co oni tu...? "Złota Karta Wstępu Do Siedziby CD-Projekt, Warszawa, ul. Jagie...". No patrzcie państwo, doprawdy... Ci z Gram.pl mogliby być kiedyś poważni, no!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 21:30, MonkOfWar napisał:

Ave!

>...

Buożesz Ty mój! Co ta Elżunia sobie ło mnie pomyśli, no! Ja zawsze zapominał ło gwiazd tłumaczeniu, łolaboga!

Ta gwiazda, Buożesz Ty mój, to miała jeno znaczyć, że skłoro płytania są retoryczne, to tło za łoftopik jakowyś mogloby uznanym zostać, łojej... I wtłedy to bły się młoże i De Grad płojawił. Łale ja zawsze miał wierę w ludzi, ło tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom strasznie szybko ten rok przeleciał, a już za miesiąc urodziny :). Ja na gram.pl nie jestem od pierwszego momentu powstania stronki, ale od 14.10.05, czyli 2 tygodnie późnej ja będe obchodził rocznice urodzin "Spamera gram.pl" :D:D.
A tak poza tym, to oby gram.pl istaniło jeszcze przez wiele lat i żeby dystrybutowało jeszcze więcej dobrych gier.:)

Pozdrawiam
graczo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dołączyłem chyba w dzien poswstania serwisu :) Dostalem tajemniczego maila z radosną nowiną o powstaniu gram.pl ,wszedlem zarejestrowalem sie i jestem do dziś :D na forum malo sie udzielam , glownie czytam newsy i je komentuje (czasami zamawiam ze sklepu). I muszę przyznac, że dzięki portalowi gram.pl wzrosło zdecydowanie moje zainteresowanie nowinami ze swiata gie; zaczalem sie w tym bardziej orientowac :) Życze calemu portalowi gram.pl jeszcze wielu wspaniałych lat :)

Pozdrawiam
Jarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak przegladam statystyki i dołaczyłem do gram miesiac po powstaniu (wczesniej nie mogłem gdyż brakowało mi w komputerze kabla o nazwie "internet"). Na początku to skomentowałem jakiś news, ewentualnie jeszcze jakis posta ale rzadko, jednak cały czas miałem ochotę tutaj wejśc chociażby poczytać (wole robić to niż pisać) i tak wpadłem w złowieszcze sidła nałogu o nazwie gram.pl. Dziennie musze wejść chociaż raz, by zobaczyć co sie dzieje : czy nie ma jakieś promocji, dowiedzieć sie z najnowszych newsów o wydaniach gier i przedewszystki przejrzeć i poczytać forum (zdecydowanie esencja całego gram.pl). Nie ma dla mnie pomysłow złych, wszystko co jest na gram zostało wprowadzone od razu wpada w mój gust i po prostu podoba mi się. Jednak cała tajemnicą sukcesu są użytkownicy, wszyscy dla siebie mili, kulturalni brak tutaj chamstwa czy wyzwisk (a jeśli sie trafią to zaraz zajmą sie nimi Moderatorzy nie rzadko nie stroniac przy tym od humoru). Szkoda mi tylko użytkowników którzy udzielali sie na starym forum a tutaj się nie "przenieśli" wiele o nich przeczytałem i zapewnie wnieśli by tutaj wiele ciekawych wypowiedzi. A na życzenia to jeszcze za wcześnie poczekam jescze miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... nie za wiele tych rocznic? Tu urodziny Gram.pl, tu CDProjekt, tam Venom oblewa imieniny, a TYHE jak zwykle bije wałkiem po głowie...

... No ale z drógiej strony urodziny czy jakieś inne święto... hm... Po zastanowieniu mogę obchodzićnawet Dzień Prosiaczka byle by tylko prezenty były 8-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny temat i zawartość Twojego posta, MonkOfWar. :)

Co mi dał gram.pl? Hmm, dobrze sobie przypominam tamto wyczekiwanie, rozpaczanie, że zniknie stare forum, że kto założy nowe tematy, karę finansową za przecieki z bety gram.pl. Heh dużo się wspomnień nazbierało. :)

Gram.pl dało mi wPLN, ktróych się jakoś pozbyć nie mogę, dało mi newsy w formie która jest o wiele przyjemniejsza i nie pozasłaniania reklamami, świetne rozmowy na koniec tygodnia (gdzie one się podziały? :( no gdzie?), duże poczucie humoru w prezentowaniu postaci Microsoftu, no i przede wszystkim wszędobylski humor, który czasami wprost kipiał ze wspomnianych rozmów, newsów, czy z tematów (Jasie i inne Jamesy wiedzą o co chodzi).

Gram.pl dał mi stronę do odwiedzania co pół godziny, dał mi radość oczekiwania na nowe newsy i konkursy.
Dziękuję Ci gram.pl. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na gram.pl od początku jego powstania. Tyle, że wcześniej miałem inne konto (SiniS). Forum ciągle się rozwija, powoli ale jednak i czekamy na nowe atrakcje :- )
Pozdrowienia dla twórców gram.pl i wszystkich forumowiczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ten czas szybko leci.

Jeszcze rok temu CDP był dla mnie tylko wydawcą, od którego co jakiś czas coś kupiłem. A teraz... Jestem na forum i co najważniejsze nawet aktywnie ;)

Może z okazji 1 rocznicy odbędzie Konkurs Koszykowy 2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 22:47, caramon napisał:

Może z okazji 1 rocznicy odbędzie Konkurs Koszykowy 2 ;)


Albo publiczny lincz pomysłodawcy tego przeklętego konkursu. Nie róbcie go więcej bo niektórzy nerwowo nie wytrzymają i coś komuś porobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tu od samego początku. Tylko tak jakoś mało się udzielałem :( Słaby necik miałem, no i ta nieśmiałość ;)
Hmm... z netem to już problem rozwiązany. Tylko ciekawe jak ze mną... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Monk----> weź Ty sie chłopcze naucz pisać, bo az oczy bolą ;]

A moje refleksje? No tak zacznę- zmieniło sie wiele, na pewno dużo osób odeszło z forum ze względu na charakter tych zmian- mógłbym wymieniać długo kogo ze starego forum mi brakuje. Szkoda że ich nie ma, ale jak to mawiają mówi sie trudno i żyje sie dalej. Stare forum było spokojniejsze, a życie tam toczyło sie swoim tempem, nie mam zamiaru roztrząsać czy tu jest lepiej czy tam, ale żal mam tylko o jedno- wizytówki ;]
Mam nadzieję że na rocznicę cdp przygotuje ten sławetny update 3.0 który będzie obejmował także wizy, bo tego to mi naprawdę brakuje.
Ogólnie nie jest źle, nadal dużo tu przebywam i dużo piszę (sasasa), znaczy podoba mi sie :>
I mam nadzieję że jeszcze trochę takich rocznic tu zalicze, a moja liczba postów w końcu osiągnie 4-o cyfrowe rozmiary :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech.. rozbawił mnie Twój post MonkOfWar ;)

Moje małe podsumowanie prawie roku z gram.pl? Prosze bardzo:
niespełnione obietnice, kiepskie forum, o newsach i ich autorach nie wspominając, brzydkie kolory, złodzieje na ulicach, przedwczorajsza wichura w Lublinie, połamane drzewa, droga komunikacja miejska i tak ogólnie jakoś źle się zrobiło ;P

Pamiętam koniec starego forum, ta niepewność co wyniknie z zapowiedzi. I koniec. Koniec forum. Tego starego. I taka pustka, nie wiedział człowiek co robić, gdzie zajrzeć. Ile to trwało, chyba około tygodnia. A gdy ruszył nowy serwis, zaskoczenie szatą graficzną. Jakże inną od starego serwisu. No i nowe forum. Czysta karta. Więcej luzu.
No i taki mleczny wygląd, później szykowna czerń, z której korzystam do dziś. Wtedy właśnie odkryłem jak dobrze czyta się jasne literki na ciemnym tle. Szczególnie wieczorem przy zgaszonym świetle :)
No i nowość wPLN i pierwsze sprawdzanie ile to ich się uzbierało za gry zarejestrowane na starym serwisie. I te wątki, kto ile ich uzbierał. I chyba jak większość coś nie mogę się ich pozbyć. Może za mało kupuję? Wiem! Za mało kupuje rzeczy, za które wPLN nie ma ;)
W końcu wysyp nowych konkursów, ciekawych różnorodnych.
Szkoda mi tylko kilku rzezy obiecanych, które jak dotąd jeszcze się nie pojawiły. Ale kto wie, może na rocznicę?
Pamiętam też ewolucję serwisu. Jak pojawiły się felietony. Najpierw Rozmowy na koniec tygodnia autorstwa Domka i spólki, potem polecane tematy na forum aż do większej ilości rozmaitych tekstów, a to sprzęt, a to gry itp. No i poraz pierwszy o grach konkurencji zaczęło się mówić :)

Ale najważniejszy aspekt, pojawienie się obcych na stronach CDP. Ciekaw jestem jak często pracownicy nucą I''m blue da ba di... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe ;D !

Jeśli chodzi o moje odczucia... Odcinek pierwszy pt. "Ja i gram.pl". Jeśli chodzi o http://www.cdprojekt.info - właściwie nigdy tam nie wchodziłem, nie wiedziałem "osso chhozzi" itd. ;) . Ale za to na jakieś 2 tygodnie przed premierą Gram.pl-począłem się wziąłem byłem interesować tym tematem i w rezultacie-byłem jedną z pierwszych zarejestrowanych osób :) . Przez cały ten rok udało mi się zdobyc nagrody w kilku konkursach (4?) a w ostatnich dniach partycypować niezwykle miły, tudzież udany-Zjazd Forumowiczów :) . Żałowałem, że nie brałem udziału również w kilku innych Konkursach (m.in. z RoN: RoL czy tego z NPCem z "Wiedźmina"), później przez dni pięć tłukłem łbem o Ścianę (ang. The Wall), argh. Zdawałem sobie, że przeszła mi koło twarzy taka szansa, no... ;(

Starałem się na bieżąco (& aktywnie, jasnarzecz) uczestniczyć w życiu Portalu i Forum, myślę, że mi się to udawało... I teraz muszę tu być minimum raz dziennie, inaczej Napadowe Bóle Głowy mam. Z radością na pysiu obserWoWałem wszelkie zmiany, które zachodziły. Z mniejszą radością patrzę się na mojego przeklętego Delegata, no ale... Gram.pl Stroną Główną Jest Moją Dziś Nie Od, i nie planuję zmieniać tego stanu rzeczy...

Co mnie nie radowało już tak: że nie zostało wprowadzonych wiele zmian, które wydają mi się potrzebne, że tak bardzo wlecze się wątek wizytówek i innych takich... W odpowiednich wątkach padało już tyle propozycji, w znaczej mierze-sensownych i nie zostały zrealizowane, chlip. Być może ktoś nad nimi rozmyśla, być może nawet szykuje do wprowadzenia-ale fakt faktem-jeszcze (?) ich, niestety, nie ma. A ze wszystkiego najbardziej brak mi Wizytówek w mutacji dowolnej... I nie tylko tego. Bo proces wprowadzania zmian nie jest może zbyt powolny, ale zdecydowanie nie nazwałbym go także błyskawicznym, ekhm... No cóż, ale w czasie ostatnim (być może właśnie na Urodziny) wydaje się, że Machina ruszyła ;) . No, i nie żebym nie rozumiał, że Ludzie z CDP innych zajęć nie mają...

Budo, stary dziadu, a o co Ci w tym chodziło: Monk----> weź Ty sie chłopcze naucz pisać, bo az oczy bolą ;] ? Hm? Czemuż oczka bolą? I w ogóle, Co Się Stao? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 07.09.2006 o 17:01, MonkOfWar napisał:

Budo, stary dziadu, a o co Ci w tym chodziło: Monk----> weź Ty sie chłopcze naucz
pisać, bo az oczy bolą ;]
? Hm? Czemuż oczka bolą? I w ogóle, Co Się Stao? ;>


Dobrze wiesz o co chodziło ;P
Heh, co do konkursów to chyba zbyt leniwy jestem żeby w nich uczestniczyć, chociaz większość jest naprawdę fajna, ciekawa, no i całkiem niezłe są nagrody. Wygrałem w jednym, tym z bombkami 10wpln, ale tam to chyba każdy wygrał :D
Startowałem jeszcze w Mikołaju, ale mój mag z Disciples II nie zdobył sobie uznania szanownego jury :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zarejestrowałem się dokladnie 9 dni po premierze. I mimo iż w nazszym małżeństwie z gram.pl różnie sie układało, podobnie jak stare forum, i to wycięło mi z życia ładnych pare godzin i zawsze będe je wspominac dobrze. Nawet, o zgrozo, kiedy już nie będe w stanie wstać do komputera, aby napisać dobrego posta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2006 o 17:11, Budo napisał:

Dobrze wiesz o co chodziło ;P


No nie mów... o TO? Naprawdę myślisz o TYM?! Że... że ja niby przekaz podprogowy serwuję i namawiam każdego do zakupów Sera z Ropuszki?! O to mnie oskarżasz? Że litery z moich postów po przeanagramowaniu układają się w tekst Instrukcji Obsługi Półautomatycznej Tarki Elektrycznej "Stasia"?! Tak? To mi zarzucasz? Że jeśli odpowiednio długo się wpatrywać w moje posty, to wzrasta liczba wypadków na polskich drogach, stonek wśród ziemniaków i kalarepy w Kukurydzy Słodkiej Bez Dodatków?! O Ty, no jak tak możesz... nóż w plecy mi wbijasz, dziadu Ty zgrzybiały, "chłopcem" nazywasz, oskarżasz Obecny Resort Edukacji o to, że mnie nie nauczyli pisać?! Ooo, to było straszne, oj dana...

PS Może to wynik jakiegoś chwilowego zaćmienia umysłu, ale poważnie-nie wiem, o co chodzi *zmartwione pysio* ;P ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem długo na tym forum, trochę ponad 100 dni. Przez długi czas błąkałem się po innych forach w poszukiwaniu swojego miejsca. Gdy kupiłem kilka gier z CDP postanowiłem je zarejestrować. I tak zaczęła się przygoda, która trwa do dzisiaj. Nieraz zadawałem sobie pytanie: co mnie tu trzyma? Teraz sobie odpowiem: klimat, życzliwość innych i oryginalność tego forum. Zamierzam jeszcze długo tu posiedzieć... Dlatego cieszy mnie niezmiernie, że nasze forum świętuje pierwsze urodziny. Znaczy to, że przez ten rok użytkownicy nie odwrócili się od tego portalu, co więcej, znacząco ich przybyło. Niewątpliwue jest to, w moim odczuciu, najlepsze forum w Polsce. I nikt, chodźmy nie wiem jak się starał, go nie przebije. Dziękuję za uwagę. ;)
Pozdrawiam wszystkich mi znanych, jak i tych nieznanych.
Niech forum gram.pl będzie z wami! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować