Zaloguj się, aby obserwować  
rogoz94

Minister Edukacji Narodowej - co sądzicie o jego pomysłach? [M]

3043 postów w tym temacie

Ja słyszałam że tak :/ każdy ma chodzić w mundurkach i będą 2 komplety letnie i zimowe :/ nie no exxxtra :] za rok matura a ja wydam 200zeta na zachcianki Giertycha :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm.... mundurki ja przeżyje...przerobi sie je jakoś..ponaszywa się jakiś naszywki z metalowymi zespołami i będzie gites... ale słyszałem o jakimś pomyśle że o 22.00 ma być jakaś godzina gdzie nie możemy wychodzić bez opieki rodziców itp...- to jest dopiero chore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 22:18, koszyk1666 napisał:

hmm.... mundurki ja przeżyje...przerobi sie je jakoś..ponaszywa się jakiś naszywki z metalowymi
zespołami i będzie gites... ale słyszałem o jakimś pomyśle że o 22.00 ma być jakaś godzina
gdzie nie możemy wychodzić bez opieki rodziców itp...- to jest dopiero chore


Taak to niestety prawda a co z sylwkiem..
ale to chyba będzie obowiązywać albo do 13 lat albo 15/16 coś takiego
a jak do 18 to ja do niego pujde i powiem co myśle ... :D
Podejżewam, że ten jego "kaprys" nie wejdzie w życie (mam nadzieje)
A mundurek TRAGEDIA wole chodzić w luźej koszulce.
A dziewczyny z mojej klasy piszczą ze szczęścia.
:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 22:32, Riverex napisał:

U mnie nawet nauczyciele się nie cieszą...


u mnie też nie ale mówią że mam się z szacunkiem wyrażać o "panu Giertychu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 22:42, Razak napisał:

> U mnie nawet nauczyciele się nie cieszą...

u mnie też nie ale mówią że mam się z szacunkiem wyrażać o "panu Giertychu"

Ciekawe za co ten szacunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 20.02.2007 o 17:48, Hubi Koshi napisał:

ciekawi
mnie motywacja nastolatków buntujących się przeciwko tym pomysłom, czy jest to czysty nastoletni
bunt przeciwko nakazom czy też jest jakaś głębsza filozofia i sens.

Głębszej filozofii bym się nie doszukiwał :) Nie można mówić o zaniku indywidualizmu, bo ten śmiało można zademonstrować na milion innych sposobów. Jednak młodzieży kojarzą się jednoznacznie z minioną epoką, która z kolei jest szczytem absurdu. I za taki sam absurd uznają mundurki. Czują że swojej roli nie spełnią, a na dodatek ich rodzice za to zapłacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do tych mundurków to słyszałem że to mają być takie koszulki czy bluzki z logiem szkoły i takie tam a nie białe koszule. one pewnie mają mieć na celu wyłapywanie wagarujących uczniów ale jak to będzie zrobione to ja nie wiem :P najlepiej to żeby wcale nie było zrobione :] a co do tego chodzenia po 22.00 mnie to i tak wisi bo o tej godzinie to ja już siedzę w chacie i jest mi dobrze :P po za tym tak naprawdę to szlajają się po nocach tacy 17-20 latkowie.
a śnił mi się właśnie giertych jakiś tydzień temu. w moim śnie miałem w z nim zastępstwo na j. polskim hehe on był psychiczny wrzeszczał na nas i chciał udusić mojego kumpla bo ten się nieprawidłowo wysmarkał :D dziwny sen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 22:18, koszyk1666 napisał:

hmm.... mundurki ja przeżyje...przerobi sie je jakoś..ponaszywa się jakiś naszywki z metalowymi
zespołami i będzie gites... ale słyszałem o jakimś pomyśle że o 22.00 ma być jakaś godzina
gdzie nie możemy wychodzić bez opieki rodziców itp...- to jest dopiero chore

Nie wiem czy już to zostało uchwalone, czy nie, ale jak slyszalem początkowe projekty, to miało to być tak, że nie będzie to całkowity zakaz, że będzie godzina policyjna, taka że każdy będzie zgarniany itd. , ale wtedy miało być to tak zrobione, że to miało być dodatkowe narzędzie, a nie obowiązek, czyli, jeżeli ktoś się zachowuje w sposób wzbudzający podejrzenia, albo przebywa w nieodp. miejscu/towarzystwie, a wykurzanie pijanych małolatów z klubów to też nieżly pomysł, bo może niektóre kluby przestaną się roić od nawalonych malolatów, którzy rzucają się do kogo tylko mogą, robią wiochę - piją aż do rzygania w pozycji na wieloryba, rozlewają piwo, drą mordy itd.
Samo ewentualne narzędzie to nie wiele, zalezalo będzie wiecej od jego wyk. przez policję (po części jak zostanie skonstruowane).. z tym bywa róznie... z kolegą wracałem z grilla na akademikach, on postanowił sobie wypic po drodze piwo, ja nie mialem ochoty, bo mi wogole jakos wtedy piwo slabo wchodzilo, zatrzymala sie przy na sradiola- wiadomo mandacik, jak zacząlem zwracac panom uwagę to nagle uznali, ze mogę być posiadaczem niebezp. narzedzi więc kazali mi wyciagnać każdą pojedyncza rzecz, ktora mialem w ciuchach i ubraniu (a ze z tym plecakiem chodze an uczelnie - to bylo spoooro rzeczy), jak skonczylem wypakowywac sie kazali wsyzstko zapakowac- nie zwracając uwagi na McGyverowski scyzoryk- ktorego uzywam jako srubokreta do roweru- ktory to przeciez moze byc niebezp narzedziem....
... Ale z drugiej stony, jak slucham opowiesci jaka powiedział mi kolega, gdy byl w wieku 16-17lat- że nie pije już wódki, ani spirytusu, po kolejnej akcji... tym razem pobili klienta, bo pod wplywem pomylili jakiegos nieznajomego z osoba, ktora czymstam sobie zawinila...a po mocnych alko nie panuje nad soba i przy pewnej ilosci nie potrafi and soba zapanowac, wiec woli pic slabsze rzeczy, bo po nich ma luz... wiec może w niektorych wypadkach (jak wlasnie wplyw alko) warto ograniczyc wolnosc, bo czesto wracajac z imprez miastem noca widze wielu nawalonych mlodzian, ktorzyalbo leja sie z rownie rozgarnietymi mlodzianami, ktorzy sa rownie nawaleni...
Wszystko zalezy od tego jak dokladnie ma to wygladac, bo jezeli dzieciak nie moglby nawet wracac z treningu, czy wyjsc z psem, to dla meni to troche glupota...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 23:27, UMC.Hugo napisał:

co do tych mundurków to słyszałem że to mają być takie koszulki czy bluzki z logiem szkoły
i takie tam a nie białe koszule. one pewnie mają mieć na celu wyłapywanie wagarujących uczniów
ale jak to będzie zrobione to ja nie wiem :P najlepiej to żeby wcale nie było zrobione :] a
co do tego chodzenia po 22.00 mnie to i tak wisi bo o tej godzinie to ja już siedzę w chacie
i jest mi dobrze :P po za tym tak naprawdę to szlajają się po nocach tacy 17-20 latkowie.
a śnił mi się właśnie giertych jakiś tydzień temu. w moim śnie miałem w z nim zastępstwo na
j. polskim hehe on był psychiczny wrzeszczał na nas i chciał udusić mojego kumpla bo ten się
nieprawidłowo wysmarkał :D dziwny sen...

Hmm gdyby koszulki mialby pomóc wyłapywać wagarowiczów, to osoba ktora by takie cos wymyslila musiala by być geniuszem... ciekawe ile lat by musiano pracowac nad tym, aby obejsc taki system:D bo, aby wymyslic zalozenie innej koszulki, czy tez zalozenie an nia bluzy wymaga nie lada geniuszu :) jesli tak by mialo wygladac, to graty dla tworcow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 23:56, Jan Czarny napisał:

JA uważam że potrzeba w Polsce viva la liberte i będzię świety spokuj
Oby tego żaden poseł nie przeczytał bo mnie wsadzą do paki ;p

Nie martw się, nie zrozumieją. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 23:27, UMC.Hugo napisał:

co do tych mundurków to słyszałem że to mają być takie koszulki czy bluzki z logiem szkoły
i takie tam a nie białe koszule. one pewnie mają mieć na celu wyłapywanie wagarujących uczniów
ale jak to będzie zrobione to ja nie wiem :P najlepiej to żeby wcale nie było zrobione :] a
co do tego chodzenia po 22.00 mnie to i tak wisi bo o tej godzinie to ja już siedzę w chacie
i jest mi dobrze :P po za tym tak naprawdę to szlajają się po nocach tacy 17-20 latkowie.
a śnił mi się właśnie giertych jakiś tydzień temu. w moim śnie miałem w z nim zastępstwo na
j. polskim hehe on był psychiczny wrzeszczał na nas i chciał udusić mojego kumpla bo ten się
nieprawidłowo wysmarkał :D dziwny sen...



Hmm... tylko tak się zastanawiam czy ten mundurek nie będzie poliestru czy jak to się pisze ;)
No dobre ale jak będziesz po 22 musiał gdzieś wyskoczyć na chwile to co??
Straż miejska Policja .... jejku beznadzieja, przecież politycy nie wiedzą nawet połowy co się w gimnazjach dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 08:51, Razak napisał:

Straż miejska Policja .... jejku beznadzieja, przecież politycy nie wiedzą nawet połowy co
się w gimnazjach dzieje


hehs lepiej gdyby się zajęli papierosami i alkoholem, bo to chyba największa zmora gimnazjalistów i licealistów a czasami nawet podstawówki [!!!] ale to nie oznacza że cała młodzież taka jest. ja się cieszę że trafiłem w dobre środowisko a komp chyba też mnie uratował bo kiedy inni jarali gdzieś za sklepem to ja sobie grałem w kompa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądze o pomysłach Giertycha?Są do BANI!! A najgorsze z tymi mundurkami. Jestem w 2 klasie liceum i po grzyba mi kupować mundurek na ostatni rok w mojej zakichanej budzie! Uhh normalnie jak go widze w TV to mam ochote rozwalić telewizor. Tępak. Co za pech że moja prababcia na niego głosowała...no ale ona słucha Radio Maryja i w ogóle...:PPPPP. I to jest największa tragedia demorkacji. Ludzie nie wiedzą jak bardzo głupi są politycy których wybierają! Głupi albo zepsuci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 09:26, Konował napisał:

Co sądze o pomysłach Giertycha?Są do BANI!! A najgorsze z tymi mundurkami. Jestem w 2 klasie
liceum i po grzyba mi kupować mundurek na ostatni rok w mojej zakichanej budzie! Uhh normalnie
jak go widze w TV to mam ochote rozwalić telewizor. Tępak. Co za pech że moja prababcia na
niego głosowała...no ale ona słucha Radio Maryja i w ogóle...:PPPPP. I to jest największa tragedia
demorkacji. Ludzie nie wiedzą jak bardzo głupi są politycy których wybierają! Głupi albo zepsuci.



Fakt.
przecież na kaczyńskiego teraz 25% głosuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 08:57, UMC.Hugo napisał:

> Straż miejska Policja .... jejku beznadzieja, przecież politycy nie wiedzą nawet połowy
co
> się w gimnazjach dzieje

hehs lepiej gdyby się zajęli papierosami i alkoholem, bo to chyba największa zmora gimnazjalistów
i licealistów a czasami nawet podstawówki [!!!] ale to nie oznacza że cała młodzież taka jest.
ja się cieszę że trafiłem w dobre środowisko a komp chyba też mnie uratował bo kiedy inni jarali
gdzieś za sklepem to ja sobie grałem w kompa :D

Gimnazjum i podstawówka jak najbardziej trzeba zapobiec alkoholizmowi i paleniu, a co do liceum to mam inne zdanie, może na tego że sam w tym czasie piłem :P Alkohol łatwo kupić, a jak są problemy zawsze można poprosić o pomoc jakiegoś żula :P Jest wiele sposobów i tego nawet kontrole czy kary dla sprzedawców nie pomogą. To leży w psychice młodzieży która lubi szpanować albo nie chce odstawać od reszty grupy która pije. Nastolatek najbardziej boi się że społeczeństwo go nie przyjmie, przez strach przed tym ludzie sięgają po rzeczy których normalnie nie zrobiliby, tak się zaczyna z wszystkim - alkohol, papierosy, narkotyki, niszczenie mienia publicznego, itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować