Zaloguj się, aby obserwować  
rogoz94

Minister Edukacji Narodowej - co sądzicie o jego pomysłach? [M]

3043 postów w tym temacie

Dnia 06.06.2007 o 21:51, squeglee napisał:

OMG, nie gadaj, że każdy jego pomysł jest idiotyczny. Głośno jest o tych głupich (względnie
głupich, bo nastolatkom się nie podobają, a niektórym dorosłym tak itp.), nie każdy jest nagłaśniany
przez media.

Taaak? To wymień mi rzekomo te "mądre". Jeżeli faktycznie byłyby to jakieś pomysły godne uwagi, to nie martw się, Giertych by już zadbał by w mediach o nich trąbiono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 22:01, Darkstar181 napisał:

Taaak? To wymień mi rzekomo te "mądre". Jeżeli faktycznie byłyby to jakieś pomysły godne uwagi,
to nie martw się, Giertych by już zadbał by w mediach o nich trąbiono.


Twierdzisz, że ma wpływ na media? Albo charyzma, albo łapówki. Charyzmy mu raczej brak (zrobiom...).
Poza tym większość z jego pomysłów ma dobre i złe strony (może za wyjątkiem tego, który opisałem na gramsajcie).
Mundurki mają swoje zalety, ale też naturalnie wady (co rozumiem). Są gorsi politycy w naszym rządzie, uwierz mi, Roman Giertych nie jest aż tak groźny ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 23:42, reaven1 napisał:

To że go w dzieciństwie z procy karmili, to chyba do tej pory tkwi mu w pamięci :P


Patrz przy pięty post. To jest chamska opinia, nic nie wnosząca do dyskusji.
-1 do statusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 13:46, gothic50 napisał:

Moim zdaniem pan Romuś ma coś z głową


Moim zdaniem nie wiesz o co chodzi w tym temacie.
Ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 21:06, Anais napisał:

Bujali go w betoniarce ;p
Niech sie chłop ogarnie, albo nich ktoś coś z tym zrobi, bo czołg się weźmie i sejmy rozwali ;p


Popracuj nad kulturalnym wyrażaniem swojej opinii.
Ostrzeżenie na zachętę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do giertycha to na jego wizerunek mocno wpływają media. Pokazują jedynie zdania wyciągnięte z kontekstu lub zmieniają zupełnie jego słowa, np. mówienie o indeksie ksiąg zakazanych, gdy chodzi o dodanie lektury do obowiązkowego spisu lektur... Pozostawiam to każdemu pod jego osąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.06.2007 o 14:41, walgierz napisał:

Patrz przy pięty post. To jest chamska opinia, nic nie wnosząca do dyskusji.
-1 do statusu.


To zadziwiające że pomimo tego że inni też nadają na niego dostali tylko ostrzeżenia, jak na mój gust degrad był bezpodstawny, a wyrażenie nie było "chamskie" tylko zabawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 15:23, reaven1 napisał:

To zadziwiające że pomimo tego że inni też nadają na niego dostali tylko ostrzeżenia, jak na mój gust degrad był bezpodstawny, a wyrażenie nie było "chamskie" tylko zabawne.


"Decyzje Moderatorów lub Pracowników CD Projekt dotyczące Użytkownika bądź jego wypowiedzi, są kwestią wyłącznie pomiędzy firmą CD Projekt oraz tym Użytkownikiem i nie podlegają dyskusji na gram.pl. Jeżeli uważasz, że zostałeś skrzywdzony bądź potraktowany przez Moderatora lub Pracownika CD Projekt niezgodnie z panującymi zasadami, masz prawo do wyjaśnień."
http://www.gram.pl/moderator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.06.2007 o 15:53, walgierz napisał:

"Decyzje Moderatorów lub Pracowników CD Projekt dotyczące Użytkownika bądź jego wypowiedzi,
są kwestią wyłącznie pomiędzy firmą CD Projekt oraz tym Użytkownikiem i nie podlegają dyskusji
na gram.pl. Jeżeli uważasz, że zostałeś skrzywdzony bądź potraktowany przez Moderatora lub
Pracownika CD Projekt niezgodnie z panującymi zasadami, masz prawo do wyjaśnień."
http://www.gram.pl/moderator


Od razu daj bana tyranie. Pewien mądry człowiek powiedział "nadużywanie władzy sprzyja tyranii" ... czekam na bana. Z góry dziękuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kłótnie kłótnie i jeszcze raz kłótnie... a moim zdaniem wracając oczywiście do tematu niektóre pomysły nie są złe ale niestety większość to najlepsze nie są...:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 12:59, tm93 napisał:

kłótnie kłótnie i jeszcze raz kłótnie... a moim zdaniem wracając oczywiście do tematu niektóre
pomysły nie są złe ale niestety większość to najlepsze nie są...:|


No właśnie, większość jego pomysłów jest po prostu do bani - jakby trochę zwolnił tempo wymyślania i ogłaszania nowych pomysłów, a tą energię spożytkował na przemyślenie tych pomysłów i udoskonalanie starych, to byłoby lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Romek po prostu chce korzystać ze swojej władzy, pewnie wie, że już długo na stanowisku ministra edukacji nie zabawi, więc wymyśla coraz to nowsze, nieraz nie do pomyślenia bzdury!
;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 19:08, J4C3K-91 napisał:

Romek po prostu chce korzystać ze swojej władzy, pewnie wie, że już długo na stanowisku ministra
edukacji nie zabawi, więc wymyśla coraz to nowsze, nieraz nie do pomyślenia bzdury!
;p


On chce po prostu zrobić za wiele na raz, odrobić to, czego nie zrobili poprzednicy (a propos, pamiętasz jak nazywał się poprzedni minister edukacji?) i dlatego coś mu nie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 19:17, edeń napisał:

> Romek po prostu chce korzystać ze swojej władzy, pewnie wie, że już długo na stanowisku
ministra
> edukacji nie zabawi, więc wymyśla coraz to nowsze, nieraz nie do pomyślenia bzdury!
> ;p

On chce po prostu zrobić za wiele na raz, odrobić to, czego nie zrobili poprzednicy (a propos,
pamiętasz jak nazywał się poprzedni minister edukacji?) i dlatego coś mu nie wychodzi.



Michał Seweryński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiecie ciężko grzecznie opisać pomysły pana giertycha, ale jakoś sie postaram...
....
....
Nie potrafię a nie chce żeby mnie zbanowali ze niecenzuralne słownictwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W świetle nagonki na pana Giertycha nie sądzę, że jego pomysły są złe, choć i takie również występują.

Jednym z dobrych pomysłów jest wprowadzenie obowiązkowego monitoringu w szkołach, a także zwiększenie praw nauczycieli. W XXI wieku chore jest, aby uczeń traktował nauczyciela jak śmiecia i nie ponosił z tego konsekwencji, natomiast nauczyciel, który się tylko bronił, zostaje wyrzucony z pracy. Skandal.

Kolejnym dobrym pomysłem p. Giertycha jest wprowadzenie obowiązkowej matematyki na maturze. Sprawi to, że poziom wykształcenia w przecież jakże podstawowej dziedzinie nauki jaką jest matematyka niebywale wzrośnie. A matematyka, tak samo jak język obcy - w dzisiejszych czasach to absolutna podstawa na rynku pracy.

Wprowadzenie jednego poziomu maturalnego też jest dobre, ponieważ nie rzadko zdarzało się, że poziom rozszerzony był uważany za o wiele łatwiejszy, niż poziom podstawowy. Teraz znikną te różnice - a tym samym - wszelkie wątpliwości.

Pomysłem według mnie neutralnym jest wprowadzenie obowiązkowego stroju szkolnego. Mundurki mogą zmienić modę panującą w szkole - brak "odkrytych brzuchów" itp. Haczyk tkwi w tym, że kiedy uczeń przyjdzie do szkoły bez mundurka nauczyciel nie może go nie wpuścić - tego zabrania prawo. Zostaną wpisane ujemne punkty, które za którymś razem sprawią, ze uczeń nie zda. Jednak dla degeneratów nie ważne jest czy zdają, czy nie, więc mundurków i tak nosić nie będą.

Złym pomysłem p. Giertycha była na pewno amnestia maturalna. Ktoś, kto nie zdał z jednego przedmiotu ze swoją amnestią i tak nie mógł startować na dobre, wyższe uczelnie, bo po prostu z góry byli na przegranej pozycji. I to tylko utrudniało, a nie polepszał życie pechowym maturzystom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiec powiem tak "co sadze o jego pomyslach" musze powiedziec ze to glupota ze on to tylko dla kasy robi nom bo cos musi gadac by zarabiac on powinien prowadzic seniorów wszechpolskich i wogle takie tam kuku na muniu a co do mojej krytycznej oceny jego wypowiedzi to jedno wielkie No Coment...dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 21:29, kowboj3 napisał:

W świetle nagonki na pana Giertycha nie sądzę, że jego pomysły są złe, choć i takie również
występują.

Jakiej znowu nagonki?

Dnia 09.06.2007 o 21:29, kowboj3 napisał:

Jednym z dobrych pomysłów jest wprowadzenie obowiązkowego monitoringu w szkołach

We wszystkich? A co z tymi, w których monitoring nie jest potrzebny (np w mojej szkole)? Osobiście wole, aby kasa poszła na remont, a nie monitoring, który i tak nikomu się nie przyda.

Dnia 09.06.2007 o 21:29, kowboj3 napisał:

a także zwiększenie praw nauczycieli. W XXI wieku chore jest, aby uczeń traktował nauczyciela jak śmiecia i
nie ponosił z tego konsekwencji, natomiast nauczyciel, który się tylko bronił, zostaje
wyrzucony z pracy. Skandal.

Zgadzam się, ale jest jedno „ale”. Prawa to jedno, a respektowanie ich do drugie. Z tego co wiem, to każdy obywatel posiada coś takiego jak nietykalność osobistą. I co? Nauczycielowi można zepier...

Dnia 09.06.2007 o 21:29, kowboj3 napisał:

Kolejnym dobrym pomysłem p. Giertycha jest wprowadzenie obowiązkowej matematyki na
maturze.

Mnie to nie rajcuje, matematyka była, później jej nie było, a teraz znowu jest. Matmę zdawać i tak muszę, nawet gdyby była nieobowiązkowa.

Dnia 09.06.2007 o 21:29, kowboj3 napisał:

Sprawi to, że poziom wykształcenia w przecież jakże podstawowej dziedzinie nauki jaką jest
matematyka niebywale wzrośnie.

„Panie, a po co mi matematyka?! Ja jestem humanistą” - standardowa odpowiedź kogoś, kto nie potrafi na palcach doliczyć do dziesięciu. Niestety, ale takich ludzi jest coraz więcej.

Dnia 09.06.2007 o 21:29, kowboj3 napisał:

Pomysłem według mnie neutralnym jest wprowadzenie obowiązkowego stroju szkolnego.

Kto płaci – rodzice, czy minister? Jak rodzice, to zły pomysł. A jak minister, to też zły pomysł.

Dnia 09.06.2007 o 21:29, kowboj3 napisał:

Mundurki mogą zmienić modę panującą w szkole - brak "odkrytych brzuchów" itp.

IMO ta moda ma pewne źródło. Każdy człowiek chce sie czymś pochwalić: albo wyglądem, albo erudycją. Jeżeli ktoś nie jest intelektualistą, to przynajmniej stara się pokazać swoje ciało (zdarzają się wyjątki). Mundurek można założyć w odpowiedni sposób – można nie zapiąć wszystkich guzików.

Dnia 09.06.2007 o 21:29, kowboj3 napisał:

dla degeneratów nie ważne jest czy zdają, czy nie, więc mundurków i tak nosić nie będą.

Czyli kto traci? Normalny, grzeczny uczeń, który na co dzień chodzi w niewyzywającym ubraniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziś rano słuchałem jak spytano Giertycha w czemu oceny z religii mają być wliczane do świadectwa, wiecie co odpowiedział? mniej wiecej "a czemu tak nie jest? kościół od wielu lat się o to dopomina"
no jezu chryste...mam nadzieję że kościół nie wróci do swej świeckiej tradycji palenia niewiernych na stosie bo chyba byłbym pierwszy na liście...a pan G by trzymał zapałki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego, popieram. Ja tego nie rozumiem. Kościół, pięknie i cycuś glancuś ma jako takie wpływy, mało mu? Do szkół im się zachciało wpieprzać. Nie rozumiem, wiara to przymus? Jeszcze oceniany? Czy po prostu miało to tylko duszy i zbawienia dotyczyć, bo ja już leżę i oczom nie wierzę co się dzieje w naszym kraiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować