Zaloguj się, aby obserwować  
rogoz94

Minister Edukacji Narodowej - co sądzicie o jego pomysłach? [M]

3043 postów w tym temacie

Dnia 13.06.2007 o 18:03, edeń napisał:

Jest już przecież podobny - WdŻ, czyli Wychowanie do Życia w Rodzinie.


Tak, ale myślę, że w tej sytuacji potrzebny by był odrębny przedmiot, przynajmniej dla młodszych klas... Nie mam pojęcia jakby to wszystko funkcjonowało, ale myślę, że do takiego czegoś nie dojdzie...

Dnia 13.06.2007 o 18:03, edeń napisał:

Zanim wprowadzi jakieś prawo, to musi uzyskać większość w Sejmie, a o to będzie trudno (przy jego pomysłach)


A ja myślę, że to nie jest aż tak trudne zadanie do wykonania. Podobnie było z mundurkami - pomysł wydawał się totalnie bzdurny, a jednak Sejm ustawę zatwierdził...

@ Mateusz9214

Dnia 13.06.2007 o 18:03, edeń napisał:

zamieszki to za malo powiedziane to bedzie raczej wojna domowa


Myślę, że do tak drastycznych sytuacji nie dojdzie i mogę się założyć, że protesty, zamieszki i strajki będą trwać co najwyżej kilka tygodni - później młodzież przyzwyczai się do nowego przepisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałam w gazecie, że ten pomysł - owszem ma wejść w życie, ale będzie on wyglądał zupełnie inaczej niż debatujecie :)
Mianowicie, taka szkoła ma być minimum jedna w województwie, a np. biorąc naszą szkołę, musieli by wybudowac drugi budynek bo u nas ledwo mieszczą się wszystkie klasy ;)
Nie ma sie czym martwić, nas to napewno nie dotknie, założe sie, że powstaną takie szkoły w dużych miastach, bo Giertych chyba taki głupi nie jest i liczy sie z kosztami takiego pomysłu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 20:49, igorinho napisał:

Tak, ale myślę, że w tej sytuacji potrzebny by był odrębny przedmiot, przynajmniej dla młodszych
klas... Nie mam pojęcia jakby to wszystko funkcjonowało, ale myślę, że do takiego czegoś nie
dojdzie...


Nie jest potrzebny kolejny przedmiot podobnych do WdŻ-u, byłaby tylko strata czasu na zorganizowanie takich zajęć.

Dnia 13.06.2007 o 20:49, igorinho napisał:

A ja myślę, że to nie jest aż tak trudne zadanie do wykonania. Podobnie było z mundurkami -
pomysł wydawał się totalnie bzdurny, a jednak Sejm ustawę zatwierdził...


Tylko, że ten pomysł jest idiotyczny i nawet posłowie z koalicji (a przede wszystkim z PiS) nie zgodzą się na taki pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 16:24, edeń napisał:

Nie jest potrzebny kolejny przedmiot podobnych do WdŻ-u, byłaby tylko strata czasu na zorganizowanie
takich zajęć.


Racja, ale moim zdaniem trzeba byłoby bardzo zmienić program nauczania tego przedmiotu. Celem nie miałoby być utrwalanie związków między kobietą, a mężczyzną, ale w ogóle zwieranie znajomości i wykładanie jak stworzyć jakąkolwiek więź. Chodzi mi tu o młodsze klasy podstawówki, gdzie na stanie koło koleżanki, bądź siedzenie z nią w ławce rówieśnicy reagują krzycząc: "uuu!" lub "gorzko!". Ot takie dziecięce odruchy... :) To wszystko dzieje się przy uczniach obu płci umieszczonych w jednej klasie, co by było gdyby dziewczęta zostały oddzielone od chłopców i odwrotnie? Nie bój się, nie będzie to za naszej edukacji :D

Dnia 14.06.2007 o 16:24, edeń napisał:

Tylko, że ten pomysł jest idiotyczny i nawet posłowie z koalicji (a przede wszystkim z PiS) nie zgodzą się na
taki pomysł.


Toż to istna propaganda homoseksualizmu, więc wątpię aby posłowie Prawa i Sprawiedliwości się na nią zgodzili... Jednak nigdy nic nie wiadomo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 16:48, igorinho napisał:

Racja, ale moim zdaniem trzeba byłoby bardzo zmienić program nauczania tego przedmiotu. Celem
nie miałoby być utrwalanie związków między kobietą, a mężczyzną, ale w ogóle zwieranie znajomości
i wykładanie jak stworzyć jakąkolwiek więź.


Akurat ostatnio na WdŻ-cie miałem temat "Przyjaźń", wraz z zawieraniem znajomości.

Dnia 14.06.2007 o 16:48, igorinho napisał:

Chodzi mi tu o młodsze klasy podstawówki, gdzie
na stanie koło koleżanki, bądź siedzenie z nią w ławce rówieśnicy reagują krzycząc: "uuu!"
lub "gorzko!". Ot takie dziecięce odruchy... :)


Dla mnie to żaden wstyd, chociaż dla większości tak. Pomaga to jednak kształtować kontakty z przedstawicielami przeciwnej płci.

Dnia 14.06.2007 o 16:48, igorinho napisał:

To wszystko dzieje się przy uczniach obu płci
umieszczonych w jednej klasie, co by było gdyby dziewczęta zostały oddzielone od chłopców i
odwrotnie?


Pewnie wytykaliby, że ktoś siedzi np. z kimś, kto ma rude włosy, jest gruby, ma słabe oceny itp. Młodsze dzieci są zwykle bardzo złośliwe, a ofiary bardzo wyczulone na tym punkcie.

Dnia 14.06.2007 o 16:48, igorinho napisał:

Nie bój się, nie będzie to za naszej edukacji :D


Kamień mi spadł z serca :)

Dnia 14.06.2007 o 16:48, igorinho napisał:

Toż to istna propaganda homoseksualizmu, więc wątpię aby posłowie Prawa i Sprawiedliwości się
na nią zgodzili... Jednak nigdy nic nie wiadomo :)


To jest główne hasło PiS-u i LPR-u, więc raczej pomysł nie wypali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 20:52, Azreix napisał:

U mnie dzisiaj było mierzenie mundurków. Na szczęście mamy tylko kamizelki bez rękawów. A na
mnie nie mieli rozmiaru :)

U mnie w szkole też będą tylko kamizelki bez rękawów, ale mierzenia jeszcze nie mieliśmy. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 20:52, Azreix napisał:

U mnie dzisiaj było mierzenie mundurków. Na szczęście mamy tylko kamizelki bez rękawów. A na
mnie nie mieli rozmiaru :)


Widziałeś mundurki???? Opowiadaj! Bo u mnie w szkole dali tylko kartki na wpisanie rozmiarów (ciekawostka- dziewczyny miały długość czegoś tam (spodni/sukienki/habitu "10cm za pośladkami") i nic więcej. A został tylko tydzień do końca roku (22 czerwca, nie mylę się?) a my nadal nie widzieliśmy nawet wzorów mundurków. Tak się dzisiaj traktuje ucznia?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Roman Giertych;;.....i ja mam się tu wypowiadać ,chcecie abym dostał bana?? Przecież na jego temat to można tylko jednoznacznie się wypowiadać....Ossama atakuje New York ,pentagon itp Te całe allachy :P też różne zamachy robią, i nie mogą ,naprawdę nie mogą zaatakować pięknego romana, jędrusia leppera i te dwie kaczki... tja my mamy pecha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 19:13, Flash606 napisał:

Widziałeś mundurki???? Opowiadaj! Bo u mnie w szkole dali tylko kartki na wpisanie rozmiarów
(ciekawostka- dziewczyny miały długość czegoś tam (spodni/sukienki/habitu "10cm za pośladkami")
i nic więcej. A został tylko tydzień do końca roku (22 czerwca, nie mylę się?) a my nadal nie
widzieliśmy nawet wzorów mundurków. Tak się dzisiaj traktuje ucznia?!


U mnie jest tak samo - pozostał tylko tydzień do końca roku szkolnego, a nawet nie widzieliśmy tych mundurków (tylko 2 dziewczyny z mojej klasy), tylko możemy sobie wyobrazić, jak wyglądają, bo mamy tylko ich projekt. Druga sprawa, to kiedy my je dostaniemy - w wakacje? Sorry, ale przez większość wakacji mnie w ogóle nie ma w Polsce. A może w przyszłym tygodniu? Szkoda, że nie mamy żadnych informacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się cieszę, że juz jestem w szkole średniej. Co do jednego mogę sie zgodzić po jaką cholerę są te mundurki wprowadzone. Przecież żyjemy w wolnym kraju, a nie pod dyktaturą. Edeń dostaniecie je z pewnościa pod koniec wakacji o to się mogę założyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 20:30, Nermi napisał:

Edeń dostaniecie je z pewnościa pod koniec wakacji o to się mogę założyć.


To fajnie, bo wtedy już będę w domu. Tylko martwi mnie to, że ja ich w ogóle nie widziałem, tylko wiem jakie mają być (tzn. jaki sweter, jakie polo + materiały + kolory), ale jakoś trudno mi je sobie wyobrazić - wolałbym je zobaczyć, a wtedy nie martwiłbym się o dostarczenie, zapewne wolałbym, żeby w ogóle ich nie dostarczono :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mundurki to uważam że Roman po prostu próbuje dorównać szkołom zagranicznym gdzie (np. w USA) mundurki szkolne widuje się na co dzień. Niestety w polsce ten pomysł raczej się nie sprawdzi a przynajmniej ja tak uważam. Za granicą ,,mundurki'''' to garnitury z logo szkoły itp. itd. w każdym razie ładnie pięknie i elegancko. Tymczasem w mojoej szkole np. mundurki to wełniane (!!!!) pulowerki bezrękawniki, mamy je nosić nawet latem (tak mówią nauczyciele) a Roman myśli że będziemy się czuli tacy YO i czyści. ZresztA mamy w szkole dzieci, których rodzice nie zarabiają zbyt dużo a tu jeszcze pomysł z mundurkami, a na pewno nie wystarczy 1 zestaw bo trzeba to kiedyś prać i suszyć, a co jak się zniszczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wkezdzania na Romana to nie bede tego robil, chociaz go nie nawidze ( mam jednak jakas kulture).
W mundurkach chodzi o to, zeby nie bylo tak, ze jeden dzieciak chodzi we wszystkim addidasa, nike itd a 2 w "szmatach" z lumpeksu... wydaje sie fajny pomysl... ale jak to kaza nosic w lato to sie nie dobrze robi... a po za tym nie kazdwego na mundurek stac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 19:13, Flash606 napisał:

> U mnie dzisiaj było mierzenie mundurków. Na szczęście mamy tylko kamizelki bez rękawów.
A na
> mnie nie mieli rozmiaru :)

Widziałeś mundurki???? Opowiadaj! Bo u mnie w szkole dali tylko kartki na wpisanie rozmiarów
(ciekawostka- dziewczyny miały długość czegoś tam (spodni/sukienki/habitu "10cm za pośladkami")
i nic więcej. A został tylko tydzień do końca roku (22 czerwca, nie mylę się?) a my nadal nie
widzieliśmy nawet wzorów mundurków. Tak się dzisiaj traktuje ucznia?!

Różne będą w zależności od szkoły. U nas i tak jest dobrze z tymi czarnymi kamizelkami bez rękawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 21:21, Nermi napisał:

mundurek jak pan minister ustanowił powinno sponsorować państwo bo nie wszystkich na to stać.

I tak niby jest. Podobno w przypadku gdy rodzinę nie stać (trzeba zdobyć odpowiednie zaświadczenie oczywiście XD) może zostać ona dofinansowana by takowy mundurek zakupić, ale jak znam Polskę to się cały ten pomysł skończy mniejszo/większą klapą

Niech mnie Moderatorzy nie zabijają
Widząc twój avatar dochodzę do wniosku że mój mały temacik może cię zainteresować :-]
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=23145&u=226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować