Zaloguj się, aby obserwować  
rogoz94

Minister Edukacji Narodowej - co sądzicie o jego pomysłach? [M]

3043 postów w tym temacie

Temat tak jak w tytule;)
Nie podoba mi się pomysł, że w każdej szkole ma być kaplica oraz monitoring! Co to, to nie! Ijeszcze, że każdy (bez względu na narodowość) ma się uczyć patriotyzmu. I historia podzielona na dwa przedmioty: Polską i powszechną... Brrrr! Wyrażajcie swoje opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest taki temat o polityce, na każdą okazję nie trzeba zakładać nowego, tylko nie pamiętam linku.

A tak w ogóle to z tym wszystkim się gubie i za to Giertycha nie lubie. Wprowadza większy bałagan niż ja w swoim pokoju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mało słucham wiadomości więc nie o wszystkim co tu mówisz słyszałem i jeszcze dokładnie nie wiem na czym ma polegac ale jesli chodzi o monitoring w szkołach to według mnie świetna sprawa. Jeśli ktoś zachowuje sie jak człowiek i z jakąś kulturą to chyba nie ma się czego obawia. Przecież te filmy do telewizji nie pójdą ale jeśli ktoś zachowuje się jak by był na polu a wszyscy obok to jego koledzy i może im robic co chce to bardzo dobrze jeśli jego mama będzie mogła się o tym dowiedziec. Co do pozostałych to po części nie wiem o co chodzi ale jak słuchałem niektóre wypowiedzi to są także dobre strony. Fakt, że troche dziwne są niektóre zamysły ale pożyjemy zobaczymy. Czasami coś się ludzią wydaje dziwne na początku ale potem chwalą(nie mówie, że tak będzie ale nie krytukuje narazie tego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Giertych jest jak kalejdoskop. Nigdy nie wiadomo co wymyśli, ale ja bym go nie skreślał tak od razu. Pomysł z lekcjami patriotyzmu jest niezły. Nie chodzi tu o nacjonalizm, ale dumy z własnego kraju należy uczyć, bo póki co to mało którzy rodzice, uczą tego w domu. Nawet w USA jest coś takiego. Mundurki. Hmm. Tu nie mam zdania. Właściwie mi to zwisa :P. Monitoring. Taaaa. Przyda się, żeby mieć dowody na rozprawach, ale dużo szybszym sposobem byłoby stworzenie specjalnych szkół z internatem dla młodzieży nieprzystosowanej (ala kolesie co kiblują po 3 lata). Takie OHAPy z internatem.

PS. Czy Giertych ostatnio właśnie takiego pomysłu nie zarzucił? Hm. Nie pamiętam.
PPS. Sam chodzę do szkoły, więc nie mówcie, że gadam z punktu widzenia kogoś kto do szkoły nie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem taki ktoś jak Roman Giertych nie powinien być ministrem edukacji. zbliżają się wybory, więc "Romek" chce podnieść swoje poparcie, poprzez wymyślanie coraz to nowszych projektów ustaw. To bez sensu, że każdy bez względu na narodowość ma się uczyć patriotyzmu... poza tym co całe zamieszanie z maturami, nie miało żadnego sensu. Dlaczego najpierw podejmuje decyzje, a potem ją zmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 16:07, asior34 napisał:

to prawda że za rok trzeba będzie nosić mundurki?



W tym roku mają już byc u mnie w szkole o tym juz gadalali :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bueh... nie przejmujcie sie mudnurkami...
w elitarnych szkolach sa i nikt na nie narzeka, a wrecz przeciwnie ;)
poszedlem do takiej szkoly i mundurek mi nie przeszkadza... nawet przyjemnie chodzi sie w marynarce.

mnie roman denerwuje podejsciem do szkoly... amnestia i te wszystkie jego pomysly jak wychowanie patriotyczne i dzielenie historii poweszechnej na swiatowa i polska..
pomysly bez sensu i totalnie nietrafione.

jestem tylko ciekaw skad on bierze te pomysly _-_
zaden czlowiek trzezwy na umysle by czegos takiego nie zrobil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Roman Girtych powinnien odejsć jego pomysły są może i dobre ale dla uczniow niepożytnie. Gdy był Ministrem Nauki Kazimierz Marcinkiewicz to byś my mieli dobrze, aż za dobrze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Monitoring? Mam to jzu w swojej szkole. Kazdy inny pomysl wujka Romana jest po prostu idiotyczny. Jelsi uwaza, ze bede nosic mundurek, to jest w wielkim bledzie. Nawte rozmawialem juz z dyrektorka an ten temat i powiedziala, ze zostanie mi obnizone zachowanie. Tez mi kara! Poza tym co ejsli, kogos nie stac na te mundurki? Jesli maja byc obowiazkowe, to niech wujek roman je nam kupi! Co to za minister edukacji, ktory najpierw mowi o duzo tanszych ksiazkach dla uczniow, a potem nie dosc,z e nie dotrzymuje slowa, to jeszcze kaze nam placic za mundurki. A pomysl z mundurkami mi sie nie podoba tez dlatego, ze nie chce byc grzecznym robocikiem, ktory ubiera sie jak akzdy inny. Do tej pory staralem sie byc indywidualista i nie zamierzam przestawac.
Kaplica w szkole? Prawde mowiac pierwszy arz slysze, ale pomysl uwazam za chory. Nie oszukujmy sie: ktory uczen pojdzie tam sie kiedykolwiek modlic? Nie po to chodze do szkoly. Od tego jest kosciol. A jesli ktos bedzie chcial sie pomodlic, to kazdy dobry katolik wie, ze modlic mozna sie wszedzie. Nie potrzebne mu sa zadne kapliczki. Niestety pojda na to kolejne pieniadze i do tego kolejne pomieszczenie w szkole zostanie zajete.
Podzielenie historii? Po co? Przeciez ja np. zawsze na historii ucze sie przede wszystkim historii Polski, od kiedy doszlismy do epoki, w ktorym powstala. Czy jest wiec sens dzielenia?
Lekcje patriotyzmu to jzu totalna bzdura. Czego on am zamiar tam nas uczyc? Ja nie mam najmniejszego pomyslu, jak moglaby wygladac taka lekcja... Poza tym wyglada mi to na zwykle pranie mozgu. "Kochaj Polske! Kochaj Polske! Kochaj Polske, albo dostaniesz jedynke!". I uwierz mi Roman, kto jest patriota, ten nie potrzebuje lekcji patriotyzmu. Kto zas nie czuje sie nim w ogole (tak jak ja) nie nauczy sie tego an lakcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

omg, zapomnialem o skomentowaniu pomyslu z kaplica :D
wg mnie to jest zal.
wystarczy mi fakt, ze w szkole sa 2 lekcje religii (chodze do LO), gdy np lekcji geografii mam tylko jedna, fizyka? jedna w tygodniu... biologia? 2 w tygodniu...
nie rozumiem, po co mi do szczescia tam religia? nie ide na studia teologiczne...
wyznaje zasade, ze religia jest w kosciele, a w szkole nauka...
a jak do szkoly dojdzie kaplica to juz bedzie smiech na sali... chyba nauczyciele sie pojda tam modlic o lepszych uczniow ;)
ale nie przesadzajmy... niech najpierw w tym dziurawym budzecie Polski wysupla jakis grosz na te kaplice...
a to predko sie nie stanie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Monitoring to już wiele szkół z tego co się orientuje ma, więc pan Giertych Ameryki nie odkrył. Mundurki? To niech sobie sam nosi. A czy on czasem nie chciał wprowadzić kar cielesnych? Już sobie to wyobrażam....hihihi:]
Wracając jeszcze do bicia, jeżeli taki by zawitał w szkole zwyczaj to watpie, aby ktos do takiej szkoły chodził, napewno nie ja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 16:29, Sebacom napisał:

Wracając jeszcze do bicia, jeżeli taki by zawitał w szkole zwyczaj to watpie, aby ktos do takiej
szkoły chodził, napewno nie ja...


bueh :D jakby mnie nauczyciel uderzyl to bym mu oddal :D krotki temat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Romek to Dyletant przez największe duże D jakie w życiu widziałem! Ta litera nasuwa również inne skojarzenia związane z panem Romkiem, ale nie będę pisał o tym głośno. Nie potrafię mówić o wyczynach tegoż delikwenta dłużej niż kilka minut, by się nie zezłościć. Kiedy myślę o tym, że ktoś taki mógłby (w pewnym wymiarze) decydować o losie moich dzieci, to w mej głowie pojawia się schemat dotyczący konstruowania bomy niewielkiego - aczkolwiek wystarczającego na pana G - rażenia. Na szczęście nie mam jeszcze potomków, a edukację na poziomie podstawowym, średnim i wyższym już zakończyłem. Ot chyba tyle mam w tej kwestii do powiedzenia. Rozumiem bardzo dobrze, że zaserwowałem tu wypowiedź silnie doprawioną emocjonalnie, ale niestety inaczej w chwili obecnej reagować nie potrafię. Gwoli dopełnienia swojego posta sygnuje podpisem: subiektywny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem tyle... monitoring może być, bo wtedy bedzie troszke wiecej kultury wsrod uczniow, ale mundurki... nigdy nie chcialem chodzic w mundurku i NADAL NIE CHCE... a to co chce zrobic z historia to juz przesada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować