Zaloguj się, aby obserwować  
rogoz94

Minister Edukacji Narodowej - co sądzicie o jego pomysłach? [M]

3043 postów w tym temacie

Dnia 09.11.2006 o 21:14, Modest-Vermin napisał:

Wyobraź sobie że po 1-2-3 latach oni idą do szkół średnich i tak wyżej, później obecni młodzi
będą rządzić krajem chyba że wyjadą na truskawki do Włoszech czy Hiszpanii.

Tiiia, czas nam wiać z kraju, czas. Se sznur kręcimy na szyje, wychowując tak młodzież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 21:16, AgayKhan napisał:

Se sznur kręcimy na szyje, wychowując tak młodzież.


Niedługo te obowiązki przejmą od nas emerytowani funkcjonariusze GROMu czy innych jednostek specialnych... ale zaraz, chyba wszyscy się nie zmieszczą w Romkowych Szkołach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 21:02, vip konius napisał:

a tak pozatym mam dyslekcjie...

No i co z tego że masz dysleksje? ale to nie upoważnia cie do pisania takich głupich błędów... po za tym ta opinia zwalnia od oceniania błędów ortograficznych i interpunkcyjnych... a nie od "painisa wrózyaw nei op kleji" ;/ sam mam dyslekcje i co nie chwale sie tym ani tu ani nigdzie indziej. Moi nauczyciele wiedzą o tym że mam takie papiery i w cale nie mam łatwiej od innych w mojej klasie i ogólnie w szkole, tylko jeszcze więcej ode mnie wymagają i mam więcej prac domowych od innych bo chce sie poprawić, cały czas pracuje nad sobą! I tobie też to radze jeżeli nie chcesz żeby ludzie na tym forum jak i na kazdym innym tak po tobie nie jechali :P A co do tego że Pan G. ma dyslekcje, dysgrafie i inne dysfunkcje to w cale bym sie nie zdziwił gdyby tak było naprawde :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego uciekania z kraju to sie ludziom nie dziwie. Każdy chce żyć wygodnie i godnie anie to co u nas ;/ kraj rozwinięty ni to kraj 3-świata ;/ Znajomy wyjechał 2 lata temu do angli na wakacje dorobić troche razem z żoną a teraz pracuje jako informatyk w dość dużej firmie budowlanej i mówi że nigdy już nie wróci do Polski na stałe. A mamy taki wskaźnik emigracji z powodu takich ludzi jak nasz główny bohater tego wątku mianowicie Pan Roman G.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 21:36, K3ine napisał:

A mamy taki wskaźnik emigracji z powodu takich ludzi jak nasz główny bohater tego wątku mianowicie Pan Roman G.

Paradoks historii polega na tym, że gdyby się słuchano pana Romana G., to wskażnik emigracji byłby o wiele, wiele niższy :-DD
Przecież on był (i jest) przeciwko naszemu przystąpieniu do Unii Europejskiej. A właśnie otwarcie granic i zgoda na pracę w krajach Unii stała się jednym z powodów tej zwiększonej emigracji. Gdybyśmy nie przystąpili do Unii, to ci ludzie siedzieliby nadal w kraju (i klepali biedę). Wskaźnik emigracji byłby niski, natomiast wskaźnik bezrobocia znacznie wyższe :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 22:37, A-cis napisał:

Paradoks historii polega na tym, że gdyby się słuchano pana Romana G., to wskażnik emigracji
byłby o wiele, wiele niższy :-DD
Przecież on był (i jest) przeciwko naszemu przystąpieniu do Unii Europejskiej. A właśnie otwarcie
granic i zgoda na pracę w krajach Unii stała się jednym z powodów tej zwiększonej emigracji.
Gdybyśmy nie przystąpili do Unii, to ci ludzie siedzieliby nadal w kraju (i klepali biedę).
Wskaźnik emigracji byłby niski, natomiast wskaźnik bezrobocia znacznie wyższe :-D

Dokładnie! I tak źle i tak niedobrze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie no podchądząc do tego w ten sposób, to możemy stwierdzić, że wysoki wskaźnik emigracji jest efektem przemian ustrojowych, bo za komuny nie można było wyjeżdżać;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 23:39, gaax napisał:

podchądząc do tego w ten sposób, to możemy stwierdzić, że wysoki wskaźnik emigracji
jest efektem przemian ustrojowych, bo za komuny nie można było wyjeżdżać;p

Widzisz. Rozumujesz prawidłowo. Paradoksalne, ale to też jest prawda ;-D
Tyle że niepełna. Bo gdyby nie lata komuny, to teraz gospodarkę mielibyśmy na poziomie innych krajów zachodnich i ludzie nie musieliby wyjeżdżać za pracą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 21:25, K3ine napisał:

> a tak pozatym mam dyslekcjie...
No i co z tego że masz dysleksje? ale to nie upoważnia cie do pisania takich głupich błędów...

hahaha a co mnie upowaznia do pisania bezblednie?? tzn moge pisac jak mi sie podoba...

Dnia 09.11.2006 o 21:25, K3ine napisał:

po za tym ta opinia zwalnia od oceniania błędów ortograficznych i interpunkcyjnych... a nie
od "painisa wrózyaw nei op kleji" ;/

a to dlatego ze bardzo szybko pisalem i odrazu wyslalem.... zdarza sie... a tak pozatym to nie robie takich literowek gdzie indziej...

Dnia 09.11.2006 o 21:25, K3ine napisał:

sam mam dyslekcje i co nie chwale sie tym ani tu ani nigdzieindziej

wlasnie sie pochwaliles :P

Dnia 09.11.2006 o 21:25, K3ine napisał:

Moi nauczyciele wiedzą o tym że mam takie papiery i w cale nie mam łatwiej od innych
w mojej klasie i ogólnie w szkole, tylko jeszcze więcej ode mnie wymagają i mam więcej prac
domowych od innych bo chce sie poprawić

no trudno :)

Dnia 09.11.2006 o 21:25, K3ine napisał:

cały czas pracuje nad sobą! I tobie też to radze

niechce mi sie :)

Dnia 09.11.2006 o 21:25, K3ine napisał:

jeżeli nie chcesz żeby ludzie na tym forum jak i na kazdym innym tak po tobie nie jechali :P

hmm wiesz dopiero pierwszy raz ktosie dopierdzielil na tym forum... mam na to wylane jak ktos pojedzie na mnie to ja pojade na nim.... proste :)

Dnia 09.11.2006 o 21:25, K3ine napisał:

A co do tego że Pan G. ma dyslekcje, dysgrafie i inne dysfunkcje to w cale bym sie nie zdziwił gdyby
tak było naprawde :P

wszystko mozliwe :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc, nie popieram Romana Giertycha, ale muszę stwierdzić, że pewne pomysły dotyczące zmian w szkołach nawet mi się spodobały. Może nie dokońca w takiej formie jaką podaje pan minister, ale jednak.
Pierwsza sprawa, zakaz używania komórek na lekcjach. Jest dużo szkół, w których taki zakaz obowiązuje i jest to słuszne, ponieważ komórka skutecznie potrafi rozproszyć jej użytkownika jak i innych w klasie. Zakaz ten powinien jednak tylko obowiązywać w klasie na lekcji.
Druga sprawa to te kontrowersyjne mundurki - jestem za!!! Oczywiście nie powinny one być takie, jakie jeszcze sam nosiłem w podstawówce na początku lat 90, ale mogły by być jakieś zestawy (bluzy, swetry, koszulki, marynarki itp.), albo mogły by być określone pewne "szkolne barwy" i uczniowie mogliby korzystać z różnych ubrań, ograniczając się jedynie do pewnej tonacji kolorów. Decyzja w sprawie mundurków (w sumie to już dokładnie nie wiem, jak to jest) powinna być podejmowana przez dyrekcję szkoły i radę rodziców.
Ogólnie jestem też za pewnym zaostrzeniem rygoru w szkołach. W końcu jakiś minimalny poziom dyscypliny musi być zachowywany!
Inne pomysły, takie jak zakaz przytulania się, kapliczki itp. to już są jakieś śmieszne wymysły Pana Ministra.
Takie jest moje skromne zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 09:54, mooman napisał:

/.../ [M - w]


Mi również podobają sie niektóre pomysły Pana G. Podejrzewam że we wszystkich lub w większości szkół jest zakaz używania telefonów na lekcjach. Z tym przytulaniem to nie jest aż taka przesada, bo np mnie denerwóje gdy dziewczyny w szkole na powitanie przytulają sie tak jak zakochani w sobie dwoje ludzi, no te buzi to jeszcze zniose no ale bez przesady ;/ A co do mundurków, to w jednej z gdańskich szkół jesz obowiązek noszenia spodni i marynarki od garniaka, a to co masz pod marynarką to już osobista sprawa osoby, ale marynarka i spodnie od garnituru muszą być. I to czy mundurki będą obowiązkowe powininni zadecydować rodzice oraz grono pedagogiczne danej szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 08:20, vip konius napisał:

/.../ [M - w]


Oczywiście możesz pisać z błedami, ponieważ Polska to wolny kraj (przynajmniej tak sie mówi) ale jeżeli będziesz pisać z tak rażącymi błędami mało kto uzna cie za osobe wykształconą.
Był to mój pierwszy raz kiedy na forum albo gdzie kolwiek sie "pochwaliłem" tym iż mam dysleksje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak odbiegając od krytiki i pochwał pomysłów Romeczka przejdę do realizacji. Obawiam się, że temat wkrótce przycichnie,nie tylko w mediach, ale i u samego pomysłodawcy. Teraz społeczeństwo przeżyło wstrząs, ale trzeba pamiętać, że ma cholrnie słbą pamięć. To zabrzmi dramatycznie i jest to pewien paradoks, ale coś się zmini dopiero jak dojdzie jeszcze do kilku tragedii w odstępach, no nie wiem miesiąca? Mam wrażenie, że mimo medialnego szumu do ludzi nie dotarło, że trzeba coś z tym zrobić i to jak najszybciej. Trzeba im będzie o tym przypominać, a tymi którzy to zrobią będą kolejne ofiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 17:39, gaax napisał:

A tak odbiegając od krytiki i pochwał pomysłów Romeczka przejdę do realizacji. Obawiam się, że temat wkrótce
przycichnie,nie tylko w mediach, ale i u samego pomysłodawcy.

Ja również podejrzewam, że temat wkrótce przycichnie. Ale nie z powodu który podałeś, tylko dlatego, że będzie już po wyborach samorządowych :-D
Bo większość z tych pomysłów, to zwyczajna akcja przedwyborcza. Chodzi o to żeby za friko zaistniec w mediach.
Jeśli po wyborach wróci się do jakiegoś pomysłu, to dopiero wtedy będzie można o tym serio porozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jasne wybory, to jeden z głównych powodów. Z tym, że mówią o tym nie tylko politycy, ale również media podniosły pewien problem. Do rangi narodowego jeszcze w oczach społeczeństwa nie urósł, a powinien. To jest ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przynoszę poselstwo.''
Mój ojciec, który pracuje w oświacie przychodzi, jak co dzień do domu, siada przed telewizorem, zaczyna jeść obiad i rozmawiamy, jak to ojciec z synem. W pewnym momencie on do mnie mówi: "A właśnie! Dostałem list z wydziału oświaty. (każdy urząd podlegający pod ten wydział dostał takie pismo) Od stycznia wchodzą mundurki. Przeszło."[/i Mi szczęka opadła, prawie spadłem z fotela. No więc, co o tym myślicie?

Podsumowując: wszyscy forumowicze, którzy wciąż się uczycie, od nowego roku chodzimy w mundurkach...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 12:39, rogoz94 napisał:

Przynoszę poselstwo.''
Mój ojciec, który pracuje w oświacie przychodzi, jak co dzień do domu, siada przed telewizorem,
zaczyna jeść obiad i rozmawiamy, jak to ojciec z synem. W pewnym momencie on do mnie mówi:
"A właśnie! Dostałem list z wydziału oświaty. (każdy urząd podlegający pod ten wydział
dostał takie pismo) Od stycznia wchodzą mundurki. Przeszło."[/i Mi szczęka opadła, prawie
spadłem z fotela. No więc, co o tym myślicie?

Podsumowując: wszyscy forumowicze, którzy wciąż się uczycie, od nowego roku chodzimy w mundurkach...;/



W sensie, narzucone z góry każdej szkole czy ma ona jakiś wybór? I czy to dotyczy szkolnictwa jedynie do gimnazjów czy szkoły średnie też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować