Zaloguj się, aby obserwować  
rogoz94

Minister Edukacji Narodowej - co sądzicie o jego pomysłach? [M]

3043 postów w tym temacie

NIe wiem co mam myslec o tych mundurkach ... NIby dobrze, ale ja nie chce do szkoly ciagle w tym samym chodzic... jaka pudniczka i bluzka ;/ taka lipa ze szok. Ale przynajmniej bogatsi nastolatkowie nie bedą zwracac uwage tym co są ''gorzej ubrani'' .. hmm sama juz nie wiem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 11:28, aneCzkaa napisał:

NIe wiem co mam myslec o tych mundurkach ...

Możesz myśleć o Romanie, w końcu to temat o nim i jego pomysłach.

Dnia 06.03.2007 o 11:28, aneCzkaa napisał:

NIby dobrze, ale ja nie chce do szkoly ciagle w tym samym chodzic... jaka pudniczka i bluzka
taka lipa ze szok.


Twierdzisz, że mundurki są dobre, ale nie napisałaś żadnego argumentu potwierdzającego tę tezę, jedynie kontrargumenty. To w końcu jak – są dobre, czy złe?

>Ale przynajmniej bogatsi nastolatkowie nie bedą zwracac uwage tym co są ''gorzej ubrani''.

Gdyby wszyscy musieli mieć te same mundurki, to może nie było by różnicy między bogatymi, a biednymi. Problem zaczyna się, gdy osoby biedniejsze będą musiały kupować mundurki używane, z gorszego materiału, itp. Jeżeli chodzi o różnice majątkowe, to jeden uczeń może mieć długopis za 1,50zł, a drugi pióro za 300zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysły pana G. są okropne, mało przemyślane i itd.
Dzisiaj w TVN 24 podali, że prawdopodobnie G odejdzie ze stanowiska!
HURRA!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 12:16, legenda27 napisał:

cut

No i co to da? Kogo proponujesz na to miejsce? W rzadzie i tak same jełopy. Może Marcinkiewicz z Londynu wroci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 12:31, PRZEMOSAL napisał:

> cut
No i co to da? Kogo proponujesz na to miejsce? W rzadzie i tak same jełopy. Może Marcinkiewicz
z Londynu wroci


Masz rację. Ale i tak myślę, że nie odejdzie bo bracia go nie wyrzucą. Przecież oni do władzy się rwą. A bez LPR-u nie pociągną długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 12:10, Krakers15 napisał:

Twierdzisz, że mundurki są dobre, ale nie napisałaś żadnego argumentu potwierdzającego tę tezę,
jedynie kontrargumenty. To w końcu jak – są dobre, czy złe?


wg mnie mundurki w szkole to bardzo dobry pomysl - i żeby nie bylo - o mundurkach mówilo się już dużo wcześniej niż Kaczyńscy posadzili Romka na stołku ministra EDU.

ZA:
1. koniec z rewią mody w szkole - wielu uczniów ma dzisiaj zmartwienie "w co się ubrać do szkoły" zamiast "co było zadane"
2. biedniejsze dzieci nie będą dyskryminowane - dzieciaki potrafią być okrutne, potrafią szydzić z sweterka z bazaru, łacie na kolanie itd. tylko dla tego że ''starzy'' kupują im markowe ciuchy
3. higiena - mam nadzieję, że obecne mundurki będą miały coś z tych, w których ja chodziłem do szkoły - czyli granatowy fartuszek z białym, odpinanym kołnierzykiem - na tym kołnierzyku od razu było widać kto zapomniał umyć szyi :D
4. dyscyplina - samo noszenie mundurka daje świadomość "nieprzytomnym" uczniom obecności w szkole
5. pomimo całego krzyku o wydatkach itd. - z tego co ja pamiętam - to dzięki fartuszkowi (tak za moich czasów mówiło się na mundurki) uratowałem nie jeden sweter przed zabrudzeniem farbami, podarciem itd.

mam nadzieję - że mundurki wrócą do szkół na dobre - mało tego - kiedyś trzeba było nosić tarczę szkolną na rękawie - nawet na kurtce - i też uważam, że było to dobre. Ale tarcze szkolne są już dzisiaj tylko wspomnieniem.

mam także nadzieję, że cała zagrywka z dymisją to jednak prawda - i cały rząd się w końcu sypnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Kaczyńscy posadzili Romka na stołku ministra EDU. "
A nie MEN''U? W mojej szkole nosi się mundurki tylko w poniedziałek i środe i święta. Mogło byc gorzej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 12:43, PRZEMOSAL napisał:

"Kaczyńscy posadzili Romka na stołku ministra EDU. "
A nie MEN''U? W mojej szkole nosi się mundurki tylko w poniedziałek i środe i święta. Mogło
byc gorzej :P


A czemu tak dziwnie nosicie je? Jak nosić to codziennie. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 12:47, PRZEMOSAL napisał:

Ponieważ szkoła upadła by bez uczniów (no w końcu my za nią płacimy), a uczniowie protestowali
:D i dyrektor poszedł na kompromis.


Strajk uczniowski? Jestem za!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 12:43, PRZEMOSAL napisał:

"Kaczyńscy posadzili Romka na stołku ministra EDU. "
A nie MEN''U? W mojej szkole nosi się mundurki tylko w poniedziałek i środe i święta. Mogło
byc gorzej :P

POdejrzewam, że EDU miało być skrótem myślowym edukacji narodowej, ajeśli chcesz być poprawny to nie MENU tylko MEN-u :P

Strajk uczniowski, to już wpedzanie się z nadmiernej powagi w śmieszność:P strajki prostesy mi się kojarzą z dużo poważnijszymi sprawami, a większość uczniów i tak z jego pomysłów, to zna tylko mundurki i amnestię...
Nie cieszcie się tak wcześnie, właśnie na TVP3 mówili, że nie ma mowy o dymisji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 12:39, moonman napisał:

1. koniec z rewią mody w szkole - wielu uczniów ma dzisiaj zmartwienie "w co się ubrać do
szkoły" zamiast "co było zadane"


Z mundurkami tego problemu nie będzie? Co za problem, że ktoś założy białe skarpetki i czarne/granatowe spodnie. Same spodnie też można założyć na lewą stronę i nikt nie będzie się tym przejmować. To, że wielu uczniów zapomina co było zadane nie jest winą braku mundurków. Gdyby „zapominalskiego” ucznia ubrać w mundurek, to myślisz, że momentalnie wszystko by pamiętał?

Dnia 06.03.2007 o 12:39, moonman napisał:

2. biedniejsze dzieci nie będą dyskryminowane - dzieciaki potrafią być okrutne, potrafią szydzić
z sweterka z bazaru, łacie na kolanie itd. tylko dla tego że ''starzy'' kupują im markowe ciuchy


Uczeń składa się tylko z dziecka włożonego w ubranie. Masz racje, uczniowie nie mają książek, zeszytów, plecaków, piórników, butów, kurtek, zegarków, itp.

Dnia 06.03.2007 o 12:39, moonman napisał:

3. higiena - mam nadzieję, że obecne mundurki będą miały coś z tych, w których ja chodziłem
do szkoły - czyli granatowy fartuszek z białym, odpinanym kołnierzykiem - na tym kołnierzyku
od razu było widać kto zapomniał umyć szyi :D


Co ma higiena, do edukacji? Na takim kołnierzyku widać też, kto go rzadziej pierze.

Dnia 06.03.2007 o 12:39, moonman napisał:

4. dyscyplina - samo noszenie mundurka daje świadomość "nieprzytomnym" uczniom obecności
w szkole


To, że są w szkole nie daje im takiej świadomości?

Dnia 06.03.2007 o 12:39, moonman napisał:

mam nadzieję - że mundurki wrócą do szkół na dobre - mało tego - kiedyś trzeba było nosić
tarczę szkolną na rękawie - nawet na kurtce - i też uważam, że było to dobre.


Innych problemów, to w szkołach nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, można się było tego spodziewać. LPR ma w tej chwili tak małe poparcie, że będzie się trzymało stołków zębami i pazurami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 13:20, Anjinsan napisał:

No cóż, można się było tego spodziewać. LPR ma w tej chwili tak małe poparcie, że będzie się
trzymało stołków zębami i pazurami.


Tak, to jest straszne. słyszeliście piosenkę Grupy Operacyjnej Nie będzie Niczego?
Niedługo tak na prawdę będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 13:26, PRZEMOSAL napisał:

Tak, świetna szczególnie końcówka(plany budowy dróg..)świetne


Świetna tylko żeby się nie sprawdziła w rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować