Zaloguj się, aby obserwować  
kolos12

Wilczy Szanic 1944

135 postów w tym temacie

Kupiłem tą grę...

...

Nie mogę uwierzyć, że ci sami ludzie spłodzili Mortyra... Po prostu nie mogę... Przecież przygody Sebastiana Mortyra to przy Wilczym Szańcu arcydzieło!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2006 o 13:04, darth 16 napisał:

ja nie kupię bo nie mam zaufania do gier za 10zł

A Combat Wings - najlepsza polska arcade''owa strzelanka lotnicza też kosztuje 10 zł a jest znakomita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 12:21, lurynowicz napisał:

> ja nie kupię bo nie mam zaufania do gier za 10zł
A Combat Wings - najlepsza polska arcade''owa strzelanka lotnicza też kosztuje 10 zł a jest
znakomita.

ja sądze inaczej twój wybór
;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 13:20, lurynowicz napisał:

Nie bardzo rozumiem... tzn. uważasz, że Combat Wings jest do luftu i to mnie więcej ta sama
kategoria co Wolfschanze?

nie tylko że nie ufam grą po dyszce :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 13:25, darth 16 napisał:

nie tylko że nie ufam grą po dyszce :p

To czytaj recenzje i fora, a przekonasz się że czasem naprawdę warto wydać dyszkę na niezłą grę niż na piwo w knajpie. Choć czasem można się sparzyć, jak się nie uważa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 14:09, lurynowicz napisał:

> nie tylko że nie ufam grą po dyszce :p
To czytaj recenzje i fora, a przekonasz się że czasem naprawdę warto wydać dyszkę na niezłą
grę niż na piwo w knajpie. Choć czasem można się sparzyć, jak się nie uważa.

piwo??? ja wydaje na sprawdzone gry!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektóre gry za 10 zł też są sprawdzone i na takie warto wydawać kasę. Chyba że dla Ciebie gra "sprawdzona" to ta, która kosztuje z 50zł. Więc na takie perełki jak Wolfenstein Enemy Territory, który jest darmowy, pewnie nawet nie patrzysz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 14:21, lurynowicz napisał:

Niektóre gry za 10 zł też są sprawdzone i na takie warto wydawać kasę. Chyba że dla Ciebie
gra "sprawdzona" to ta, która kosztuje z 50zł. Więc na takie perełki jak Wolfenstein Enemy
Territory, który jest darmowy, pewnie nawet nie patrzysz. ;)

Enemy Territory to bdb gra i weź zkończmy ten oftop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to totalna katastrofa. Demo umieszczone na płytce "Clicka!" (parę miechów wstecz) skutecznie trzyma mnie zdala od tego mega horroru i żenady.
A tak na marginesie - czy ktoś zauważył, że na stronie CD Action w rubryce "10 waszym zdaniem najlepszych gier" to cudo jest na tej liście (pozycja 9) i ma ocenę graczy 7,58 !!! To jakiś ponury żart czy dzisiaj jest 1 kwietnia, a ja o tym nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero wczoraj miałem okazję dokładniejszego zagrania w tę grę i muszę powiedzieć, że mam mieszane uczucia. Do gry wprowadziło mnie logo Calaeis oraz trochę przydługie intro opowiadające o coraz częstrzych porażkach trzeciej rzeszy. Manu główne na dłuższą metę jest bardzo monotonne (patrzeć na gościa, który co chwilę zapala papierosa robi się nużące). Ale przejdżmy do samer rozgrywki. Początek gry jest nawet bardzo fajny. Musimy spotkać się z wspólnikiem, on da nam teczkę z ładunkiem wybuchowym. Wiemy co robić dalej, idziemy podłożyć bombę w czasie narady. Hitler gada coś, że nie toleruje spóźnień, ale nic nam po tym, podkładamy bombę i wychodzimy, inaczej ciągle będziemy słyszeć nie prowadzącą do niczego rozmowę... Wszystkie teksty w grze wypowiada jeden lektor, co beznadziejnie brzmi przy dialogach (nie stara się on nawet wyakcentować czytanych kwestii), które brzmią sztucznie. Poza tym same modele postaci wyglądają sztycznie i tak samo padają po zastreleniu. Jedyne co tu fajnie umiera to bohater. Skoro przy zabijaniu jesteśmy, krew wygląda nierealistycznie, a zabijać możemy różnymi pukawkami z okresu drugiej wojny, wszystko to już znamy. Chociaż bardzo mile zaskoczyła mnie możliwość kopania, przypomniał mi się stary poczciwy Duke Nukem 3D (za to daję szańcowi plus). Zostając przy kopaniu muszę wspomnieć o tym, że obiegty w grze (z nawet niezłym modelem fizycznym), można zniszczyć jedynie je kopiąc, można wywalić cały magazynek, a skrzynka będzie się jedynie odbijać, co dla mnie jest niedorzecznością, zważywszy na to jak daleko taka skrzynka leci...
Słowo o grafice... W tej sprawie jestem bezkrytyczny, ale tym razem się przestraszyłem (może to dlatego, że gram w GRAW, ale), nawet grafika pierwszego Brothers in Arms jest przy wilczym szańcu fotorealistyczna, nie wspominając o Cod2 i BiAHH...
Wilczy Szaniec jest oklepanym FPS''em, jest liniowy, wszystko jest tu oskryptowane, nie znajdziesz w tej grze nawet kawałka terenu wolnego od skryptu (oczywiście przeszadzam, ale po niektórych grach zaczyna mnie to razić), brak rag-dolla, co jest dziwne, gdyż Mortyr 2 go miał...

PODSUMOWANIE:
Moja Ocena: 4+/10 (jeśli lubisz gry z okresu WWII ocena może zostać. Jeśli zależy Ci na dobrym FPP odejmij 2 punkty)
Plusy:
+Fabuła
+od biedy fizyka
+wciąga (co jest dziwne)
+Cena...
Minusy
-...w stosunku do jakości 50%/50%
-same sztywniaki
-jeden jedyny lektor dla każdej postaci (razem dwoje, dla każdej płci)
-grafika
-modele nie są tak dobre jak np. CoD, BiA, (ale się czepiam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam go kupiłem z ciekawości. IMHO grafika beznadziejna , o dźwięku lepiej nie mówić , AI właściwie brak , zaś sama grywalność kuleje poprzez takie rzeczy żywotność bohatera ( a raczej umieralność) czekam na wasze opinie .

fabuła jest fatalna , w paru miejscach gryzie się z rzeczywistością (pomijam sam wątek główny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 22:21, deput666 napisał:

Sam go kupiłem z ciekawości. IMHO grafika beznadziejna , o dźwięku lepiej nie mówić , AI właściwie
brak , zaś sama grywalność kuleje poprzez takie rzeczy żywotność bohatera ( a raczej umieralność)
czekam na wasze opinie .

Moja opinia jest nieco wyżej ^_^...

Dnia 28.10.2006 o 22:21, deput666 napisał:


fabuła jest fatalna , w paru miejscach gryzie się z rzeczywistością (pomijam sam wątek główny).

Właśnie dlatego mi się podobała (mówię o fabule). Przeszedłem tę grę i muszę przyznać, że mimo wszelkich (och... mnóstwa!) wad, da się grać (choć nawet Mortyr 2 był o wiele lepszy od tej gry) ... :P

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 22:30, Noxbi napisał:

(choć nawet Mortyr 2 był o wiele lepszy od tej
gry) ... :P



w mortyra jeszcze dawało się grać , ale w WS ? nieeeeee ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem Szańca... Zakończenie trochę głupawe...

Wskoczyłem do sterowca, którym uciekał Hitler... Przydługa gadka o miłości i... nie wiedziałem co zrobić, bo koleś ukrył się w jakiimś pomieszczeniu... Kopnąłem sobie w panel sterujący zeppelina, aż tu nagle Adolf zaczął kszyczeć: "Claus przestań strzelać, zabijesz nas!" - przecież ja kopałem, nie strzelałem...

Zawiodłem się, po tej gadce Hitlera spodziewałem się jakiegoś moralnego wyboru, a tu muszę zginąć razem z wrogiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 20:03, kolos12 napisał:

Przeszedłem Szańca... Zakończenie trochę głupawe...

Wskoczyłem do sterowca, którym uciekał Hitler... Przydługa gadka o miłości i... nie wiedziałem
co zrobić, bo koleś ukrył się w jakiimś pomieszczeniu... Kopnąłem sobie w panel sterujący zeppelina,
aż tu nagle Adolf zaczął kszyczeć: "Claus przestań strzelać, zabijesz nas!" - przecież ja kopałem,
nie strzelałem...

Zawiodłem się, po tej gadce Hitlera spodziewałem się jakiegoś moralnego wyboru, a tu muszę
zginąć razem z wrogiem...

to polecam teraz ardenes offensive - recenzja w najnowszym numerze cda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 20:10, MarneusPL napisał:

to polecam teraz ardenes offensive - recenzja w najnowszym numerze cda


Fakt - imponująca ocena - 0,5/10 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować