Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Hardware[ram]

139 postów w tym temacie

Wiecie co, zajrzałem zupełnie przypadkiem do tego wątku i tak z czystej ciekawości postanowiłem sprawdzić jak moje RAMy chodzą. Na Athlonie 64 3000+ DDR-y 400 chodzily mi na 166 MHz :/ ... ciekawe od kiedy. Nie sprawdzałem tego chyba od upgrade''u, czyli z... 8 miesięcy? ;) W każdym razie już udało mi się je doprowadzić do stanu oczekiwanych 200. Także dzięki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i:


Możesz mieć DDRy albo SDRy.
DDRy tylko na 2.5V i maksymalnie chodzące na 266MHz. (teoretycznie można byłoby wsadzić 400ki ale te potrzebują większego napięcia, zatem odpadają...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 23:47, RobeN napisał:

Sprawdziłem i:


Możesz mieć DDRy albo SDRy.
DDRy tylko na 2.5V i maksymalnie chodzące na 266MHz. (teoretycznie można byłoby
wsadzić 400ki ale te potrzebują większego napięcia, zatem odpadają...)


Nie dało by sie w BIOSIE dać im większego napięcia? Jeżeli nie to kupie sobie 512 DDR z tym 266MHz, lepsze to niż obecnie 256 SDR.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 09:17, Pitkit napisał:

Nie dało by sie
w BIOSIE dać im większego napięcia? Jeżeli nie to kupie sobie 512 DDR z tym 266MHz, lepsze to niż obecnie 256 SDR.



W nowych płytach się zmieniać da => od 2.6 do nawet 3.3V a w Twojej jeszcze nie.

I musiałbyś ukupić RAM PC2100 czyli 266MHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do PC2700 333MHz to się zgodzę.
Sam Kingston mówi, że tylko do HyperX PC2700 (333MHz) było 2.5V a kilejne już 2.6V i więcej:

http://www.kingston.com/hyperx/products/khx.asp

A poza tym PC3200 Kingston HyperX są strasznie drogie i raczej kupują je ludzie, którzy bawią się w podkręcanie i na 100% serwują im wyższe napięcia niż te podane jako podstawowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji mam zmiankę tylko o PC1600 i PC2100 które mogę używać, więc albo instrukcja jest tak stara, że klejnych jeszcze nie było, albo poprostu PC2700 itd. mi nie wejdą wiec itak bede musiał kupić 266MHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2005 o 14:30, HumanGhost napisał:

Musze zakupić większa ilośc pamięci, bo obecne 256 MB to jednak trochę za mało. Znalazłem fajną kość: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7133
Czy ktoś może coś powiedzieć jak GEIL''e współpracują z płytani Asusa? Sądzę, że 210 zł to chyba opłacalny zakup, jak myślicie?


Czy współpracują z płytami asusa. Wstawie kilka komentaży ze wskazanej przez ciebie strony:
-"Bardzo dobrze współpracuje z Asusem K8NS."
-"pamiec super dziala idealnie na asusie a7n8xe - deluxe . PELNA DYCHA"

Więc chyba ok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2005 o 14:30, HumanGhost napisał:

Musze zakupić większa ilośc pamięci, bo obecne 256 MB to jednak trochę za mało. Znalazłem fajną kość: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7133
Czy ktoś może coś powiedzieć jak GEIL''e współpracują z płytani Asusa? Sądzę, że 210 zł to chyba opłacalny zakup, jak myślicie?


Stary kurde i to jak!! Kupiłem je tydzień temu i teraz tak gierki super chulają, super timingi i fajny radiator;] Po prostu Geile to najlepsza firma na świecie i tyle;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2005 o 18:25, HumanGhost napisał:

I to mi wystarczy. :-D Wpisuje te kości na listę "do kupienia". hehe :-)


Jak dokupie sobie w przyszłosci drugą kość 512 to razem 2*512w dualu Z fajnymi timingami ale bedzie extra;] Juz zbieram forse, GEIL WYMIATA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica pomiędzy pamięciami dwustronnymi i jednostronnymi???
Jak mam jednostronne to czy mogę dołożyć dwustronne???
Jak sprawdzic jakie mam???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaka jest różnica między kościami jedno a dwstronnymi?
Chodzi mi mianowicie o kości SDRAM (licytuję na allegro) i jakoś nie wiem co jest lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Czy jest jakaś wyraźna różnica między kośćmi PDP i Geil? Mam zamiar kupić do duala 2 x 512MB DDR400 i nie wiem na które się zdecydować. Róznica między nimi w sklepie to 5 zł.
Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2006 o 23:34, maniekk napisał:

Witam.
Czy jest jakaś wyraźna różnica między kośćmi PDP i Geil? Mam zamiar kupić do duala 2 x 512MB
DDR400 i nie wiem na które się zdecydować. Róznica między nimi w sklepie to 5 zł.
Pozdrawiam i dzięki za pomoc.


Dziś wybrałbym Patrioty - z Geilami ostatnio bywają problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2006 o 23:34, maniekk napisał:

Witam.
Czy jest jakaś wyraźna różnica między kośćmi PDP i Geil? (...)


Zgadzam sie z RobeNem, jeszcze jakis czas temu sklanialbym sie ku Geilom, ale jak zostalo napisane sa z nimi dosyc powazne problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować