Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Hardware[ram]

139 postów w tym temacie

A najlepsze jest to, że na stronie producenta nie ma takich modeli w ogóle. Przez to nie da rady sprawdzić wszystkich danych dokładnie i się upewnić. Dziwnie to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2006 o 12:17, HumanGhost napisał:

A najlepsze jest to, że na stronie producenta nie ma takich modeli w ogóle. Przez to nie da
rady sprawdzić wszystkich danych dokładnie i się upewnić. Dziwnie to wygląda.


Model KH z radiatorami powinien być jak najbardziej.
Może to była seria promo:
http://65.119.30.151/uploadfilesfornewegg/rebate/SH/PATRIOT20-220-037Nov09Nov1105tg11.pdf
http://www.newegg.com/Product/Product.asp?Item=N82E16820220037

A może poprostu nie było aktualizacji na patriotmem...
Zauważ, iż nie ma tam też serii S, gdzie moduł 1GB 3200 ma CL 2.5. Na stronie jest tylko 1GB z CL 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fakt. Nie ma też paru innych modeli. Być może to przez brak aktualizacji. W kazdym razie sądzę, że zakup tych pamięci jest dobrym rozwiązaniem dla średniego portfela. Za tą cene zyskuję cztery razy tyle ramu ile teraz mam a to już chyba znaczny skok wydajności. Chyba zamówię dziś lub jutro. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 01:03, Volvox napisał:

Podstawowa zasada budowania komputera jest taka aby wszystkie jego elementy byly podobnej jakosci
(zeby siebie nawzajem nie spowalnialy). 256 MB RAM nie stosuje sie do komputerow z procesorem
powyzej 1GB bo to samobojstwo. 512 dla twojego komputera to ABSOLUTNE minimum (az sie dziwie,
ze nie wyrzuciles jeszcze kompa za okno).
PS. Kupujac uwazaj zebys mial pamieci tej samej szybkosci (Mhz i CL) bo jesli nie, to znow
jedna bedzie spowalniac druga i nici z zysku szybkosci (wtedy lepiej miec jedna 512 niz 512+256)


A czy mógłbyś "fachowym okiem" ocenić moją konfigurację, bo sam składałem i nie wiem czy wszystko dobrze przemyślane (czy nie ma jakiegoś "wąskiego gardła" np., bo mam wrażenie, że nie jest to jego szczyt mocy - pewnie warto by było podać jakieś wyniki PCMarków albo 3DMarków ale akurat nie mam aktualnych):

Athlon 64 3000+
Płyta MSI K8T Neo FSR (chipset K8T800)
2x200 GB Samsung (RAID 0)
2x512 MB DDRAM Kingston
GIGABYTE GeForce 6600 GT (128MB/128bit)
SB Live 5.1!

Coś już chciałbym zmienić tylko nie wiem co - więc poradź przy okazji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc właśnie uświadomiłem sobie, że zrobiłem tu komarnego offtopa, taki post jak powyżej pojawi sie pewnie w innym wątku :)
Ale przy okazji. Któryś z moderatorów wspomniał o korzysciach z przeniesienia pliku wymiany na partycję FAT16 (2 GB). Przeczytałem kiedyś o tym w którymś CHIPie i tak zrobiłem i wcale nie zauważyłem różnicy. Czy naprawdę daje to jakieś widoczne korzyści (bo teorię znam i wiem, że powinny być)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2006 o 13:12, GeoT napisał:

Ale przy okazji. Któryś z moderatorów wspomniał o korzysciach z przeniesienia pliku wymiany
na partycję FAT16 (2 GB). Przeczytałem kiedyś o tym w którymś CHIPie i tak zrobiłem i wcale
nie zauważyłem różnicy. Czy naprawdę daje to jakieś widoczne korzyści (bo teorię znam
i wiem, że powinny być)


No i wlasnie dlatego walczylem kiedys z takimi poradami. To sprawa dla maniakow wyciskania z komputera wszystkiego co sie da.. Korzysci z tego sa na poziomie 1% przyrostu szybkosci (a to i tak optymistycznie ujmujac).

PS. A co do konfiguracji to wyglada spoko. Ale czy maja kasy na takiego kompa nie lepiej dorzucic conieco do karty graficznej? (256 bit i 12 potokow - np 6600gs?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2006 o 13:48, Volvox napisał:

No i wlasnie dlatego walczylem kiedys z takimi poradami. To sprawa dla maniakow wyciskania
z komputera wszystkiego co sie da.. Korzysci z tego sa na poziomie 1% przyrostu szybkosci (a
to i tak optymistycznie ujmujac).


Nie, no nie do końca tak. Przeciez to nic nie kosztuje więc czemu tego nie zastosować, ale jeśli wydajność wzrasta aż na takim poziomie to rzeczywiście nie wiem czy warto ...

Dnia 17.01.2006 o 13:48, Volvox napisał:

PS. A co do konfiguracji to wyglada spoko. Ale czy maja kasy na takiego kompa nie lepiej dorzucic
conieco do karty graficznej? (256 bit i 12 potokow - np 6600gs?


To jeśli (bezboleśnie) można jeszcze w tym temacie: myślę nad 6800GT. Ale tu mnie dziwi jedno. Ta moja ma taktowanie 500/1000 a ta druga, niby lepsza 400/700. To jak to rozumieć?? Bo nie wiem jak to się na wydajność przekłada.
Wiem, że to pytanie na inny wątek, ale dłużej się tam bedziemy szukać, a mi tylko o tą jedną rzecz chodzi i kończę ten offtop :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2006 o 14:44, GeoT napisał:

Ta moja ma taktowanie 500/1000 a ta druga, niby lepsza 400/700. To jak to rozumieć?? Bo nie
wiem jak to się na wydajność przekłada.


Bo szybkosc katy zalezy od wielu czynnikow a nie tylko ilosci Mhz. GS ma 12 potokowe przetwarzanie, a GT tylko 8 (12 rozkazow na raz zamiast 8). GS ma takze szyne 256 bitowa a GT tylko 128 (wolniej dane przechodza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2006 o 14:44, GeoT napisał:

> No i wlasnie dlatego walczylem kiedys z takimi poradami. To sprawa dla maniakow wyciskania

> z komputera wszystkiego co sie da.. Korzysci z tego sa na poziomie 1% przyrostu szybkosci
(a
> to i tak optymistycznie ujmujac).

Nie, no nie do końca tak. Przeciez to nic nie kosztuje więc czemu tego nie zastosować, ale
jeśli wydajność wzrasta aż na takim poziomie to rzeczywiście nie wiem czy warto ...

> PS. A co do konfiguracji to wyglada spoko. Ale czy maja kasy na takiego kompa nie lepiej
dorzucic
> conieco do karty graficznej? (256 bit i 12 potokow - np 6600gs?

To jeśli (bezboleśnie) można jeszcze w tym temacie: myślę nad 6800GT. Ale tu mnie dziwi jedno.
Ta moja ma taktowanie 500/1000 a ta druga, niby lepsza 400/700. To jak to rozumieć?? Bo nie
wiem jak to się na wydajność przekłada.
Wiem, że to pytanie na inny wątek, ale dłużej się tam bedziemy szukać, a mi tylko o tą jedną
rzecz chodzi i kończę ten offtop :)


Bo GS 6800GT ma 12 potoków renderujących i 256-bit. magistralę pamięci. A im "większa" magistrala pamięci (64-bit, 128-bit, 256-bit...) tym większa przepustowość pamięci i tym karta szybsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2006 o 21:56, Pitkit napisał:

Do czego służą radiatory na ramach?


Do chłodzenia. Obecnie RAM bardzo mocno się grzeje i trzeba go jakoś chłodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2006 o 21:58, Arclight napisał:

> Do czego służą radiatory na ramach?

Do chłodzenia. Obecnie RAM bardzo mocno się grzeje i trzeba go jakoś chłodzić.


Ale chyba nie sa to wentylatory, albo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2006 o 22:04, Pitkit napisał:

Ale chyba nie sa to wentylatory, albo?


Nie nagrzewa się aż tak, żeby musieć stosować wentylator. Same radiatory wystarczą w zupełności - no chyba, że ktoś bawi się w extrymalne podkręcanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GF 6800GT 256DDR3 ma 16 Potoków i 6 Vertexów - zatem więcej od 6800GS. Natomiast ma mniejsze taktowanie jądra - 350 standard ale bez problemu chodzi na 420-425 a nawet i więcej. Wówczas z łatwością bije 6800 GS.

Poza tym najważniejsza rzecz - nie można porównywać 2 różnych układów ze sobą.
Nie ważne ile MHz ma 1 układ a ile ma drugi układ. To o niczym nie świadczy 6600=/=6800 tak jak i GF4 Ti =/= 6600 itd itp.
Porównywać możesz jedynie ten sam układ w różnych wariantach - 6800LE/6800/6800FS/6800GT/6800Ultra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 21:18, Gottfried napisał:

Pod jaki płytkami chodzą RAMy DDR2?
Brdzo prosiłbym o nazwy lub link>

Witam.
Pamięci DDR2 współpracują jak na razie tylko z płytami pod procesory Intela, więc wybór masz dość ograniczony.
Przykład:
http://www.gral.pl/preview/Asus/AsusP5GD2-X915P_PCI-E_LGA_DDR2_SATA_RAID_64.php
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 22:55, maniekk napisał:

Witam.
Pamięci DDR2 współpracują jak na razie tylko z płytami pod procesory Intela, więc wybór masz
dość ograniczony.



Już nie tylko chyba :) Bo pokazało się coś takiego:
http://www.tweak.pl/archiwum_2006-m01.php#standard-7728

A tak na 100% to nowe procki AMD na socket AM2 będą już DDR2 obsługiwały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś ostro podkręcać żeby działały na swoich nominalnych ustawieniach. Nie opłaca się, ba i tak nie osiągniesz takich wyników. Można chyba włożyć szybsze, ale i tak będą działały tak jak na to pozwala płyta główna. Nie lepiej wybrać coś z DDR400?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2006 o 22:45, maniekk napisał:

Witam.
Czy do płyty obsługującej DDR 400 można włożyć pamięci szybsze? Chodzi mi o takie z zakresu
500 - 550 Mhz i puścić po ustawieniu w biosie na auto. Nie bedzie żadnych poblemow?

Jeśli nie to może warto by kupić coś takiego:
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=21538

Pozdrawiam.

drogie, za 100 zł mniej kupiłem właśnie 2x1G Patrioty 400 CL3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować