Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Hardware[ram]

139 postów w tym temacie

Odpowiem ci na pytanie zadawając swoje odrazu:

Kupiłem 512 Ram Kingstona do mojej 512 DDR1. Podłączyłem ją i po kilku godzinach zaczeło coś w niej piszczec. Docisnołem ją i spoko. Po wyłączeniu i włączeniu kompa coś było nie tak. Ikonka mój komputer i moje miejsce sieciowe zmieniło sie w taką kartke z zagientym prawym górnym rogiem a w środku taki puste okienko (białe) z malutkimi ikonkami w środku. Potem z gier zaczeło mnie wywalac na pulpit a z gry wyszło pomentalnie i wypisywał sie w nich błąd danej gry (exe). Potem gdy włączałem Gothic 3 po ok. 50 minutach komputer sam sie resetował. Aha i mysz a dokładnie kursor pojawiał sie po lewej stronie monitora i nie mogłem swobodnie nim sterowac. Czy format pomoże czy macie inne rozwiązanie ?

Kingston to najlepsza firma. Za ich 512 zapłaciłem 250 zł.

Na tapetce kursor który nagle znalazł sie tam gdzie mówiłem i te ikony pozmieniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie próbowałeś wyjąć i zobaczyć czy bez jest dobrze? JAk tak to biegiem do naprawy/wymiany gwarancyjnej :)

Może i kingston to dobra firma, ale i najlepszym zdarza się wyprodukować coś wadiwego (patrz toyota mojego ojca, kontra reklamy toyoty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób by sprawdzić czy pamięć jest uszkodzona?? Wydaje mi się, że coś jest nie tak z moim Ramem i nie wiem jak to sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w pamięciach mam mieszankę wybuchową ;P Mam 256MB GoodRAM i 512 Kingstona a do tego planuję teraz dokupic jeszcze jakies używane 256MB ;P Pytanko: Czy Elixir to dobra firma, tzn. dobre są pamięci tej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 19:10, Piotrek B. napisał:

Nie ile tylko jaki

Aha, sorka, źle przeczytałam. No to odkręcasz sobie obudowe i patrzysz jaka nazwa firmy widnieje na kościach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 20:04, Piotrek B. napisał:

Chodziło mi raczej o DDR, DDR2, itp.

To tez jest napisane na kościach, powinno byc na takiej małej naklejce od producenta. Np.Jak masz napisane PC3200, to znaczy że masz DDR 400MHz itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 17:34, Gelo87 napisał:

Jest jakiś sposób by sprawdzić czy pamięć jest uszkodzona?? Wydaje mi się, że coś jest nie
tak z moim Ramem i nie wiem jak to sprawdzić.

Najprostszy?
Iść z ramem do kumpla i wsadzić do jego komputera lub zapuścić memtesta. Lub coś z tego:

http://www.memtest.org/#downiso
http://www.goldmemory.cz/gm664.zip
http://oca.microsoft.com/en/windiag.asp

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ma ktoś może namiary na jakiś dobry overclockerski ram? Szukałem i znalazłem tylko pamięci OCZ z możliwością chłodzenia wodnego, lecz szukam czegoś do porównania. (1066 i 1100Mhz)
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam zamiar kupic nowy procesor AMD, mianowicie Athlona 6000+ i mam pytanie dotyczace pamieci, ktora do tego procesora doloze.
Czy AMD bardziej potrzebuje wiekszej ilosci Mhz na pamieciach, czy tez bardziej agresywnych timingow? Po prostu wolalbym nie przeplacac.
Z gory dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam.

Przepraszam za brak polskich liter, lecz jade na angielskim biuerowym sprzecie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować