Zaloguj się, aby obserwować  
caramon

Kącik Kamer Cyfrowych

13 postów w tym temacie

Nie znalazłem żadnego tematu dotykającego problemu kamer cyfrowych. Może jest ktoś na forum, kto ma doświadczenie w tym temacie i chętnie się podzieli swoimi uwagami.

Moglibyśmy zrobić coś na wzór Kart Graficznych Kącika. Podawać ciekawe linki z testami. Dzielić się uwagami co do użytkowania poszczególnych modeli i pomagać osobom, które chciałyby się czegoś dowiedzieć więcej na temat kamer cyfrowych i technologii, jakie są w nich używane.

Ja chętnie dowiedziałbym się czegoś na temat kamer, gdyż w najbliższym czasie chcę kupić jakąś. Chętnie dowiedziałbym się od Was jaki model w cenie powiedzmy od 1800 do 2300 uważacie za najlepszy i dlaczego. Chętnie też dowiem się czegoś od użytkowników polecanych modeli.

Zapraszam wszystkich do "dzielenia się" i mam nadzieję, że wątek ten będzie istniał i tętnił życiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2006 o 21:26, caramon napisał:

Chętnie dowiedziałbym się od Was jaki model w cenie powiedzmy od 1800 do 2300 uważacie za najlepszy i dlaczego. Chętnie też dowiem się czegoś od użytkowników polecanych modeli.


Sprecyzuj jeszcze na jaki nośnik kamera ma być.
W grę wchodzą kasety miniDV, płytki DVD i dysk twardy. Tyle, że na dysk twardy wybór będzie niewielki i to wśród najtańszych modeli.
Ja bym proponował zastanowić się nad kamerą na płytki DVD. Za niecałe 2 tyś mógłbyś kupić kamerę Sony DCR-DVD105. Dobry układ optyczny (firmy Zeiss), przyzwoity zoom optyczny (bodaj 20x), polskie menu (dotykowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak. Z dyskiem twardym to raczej nie chciałem kupować. Natomiast co do płyt, to jak wygląda czas nagrania na taką 8 cm płytę.
Przyznaję, że patrzyłem na ten model - panel dotykowy, to niezły bajer ;)

A czy istnieje jakaś strona podobna do tej z aparatami cyfrowymi ( http://www.imaging-resource.com/)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2006 o 22:05, caramon napisał:

No tak. Z dyskiem twardym to raczej nie chciałem kupować. Natomiast co do płyt, to jak wygląda
czas nagrania na taką 8 cm płytę.

Płytka pozwala na nagranie 30 min, chyba, że jest dwustronna, to wtedy 60 min.
Są (analogicznie jak przy zwykłych) -R i -RW.
Powiem tak - miałem okazję pobawić się trzema kamerami w przedziale ok. 2 tyś złotych - Sonówką, Panasonikiem (150 -tką) i Canonem. I właśnie Sony najbardziej mi przypadło do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2006 o 13:52, caramon napisał:

A co myślisz o tych modelach Sony DCR-HC44E albo DCR-HC46E i Panasonic NV-GS 180?

Tylko nie traktuj mnie jako eksperta. Miałem trochę styczności z kamerami cyfrowymi i tyle :)
44 i 46 to modele na miniDV. Wprawdzie uzyskasz z nich nieco lepszą jakość obrazu niż ze wspominanej 105, ale dodatkowo masz pewne wady. Chcąc przegrać materiał na dysk DVD trzeba podpiąć kamerę prez firewire do komputera, zrzucić film (około 1h) i dopiero wypalić. Z nośnikami DVD sprawa jest prostsza.
Różnica pomiędzy tymi kamerami jest znikoma. Z tego co wiem 46 ma jedynie dodatkowo (poza wyjściem) wejście DV, które pozwala zgrać film na kamerę po uprzedniej obróbce.
Wspomniany Panasonic ma zastosowany system trójprzetwornikowy, dzięki czemu jakość barw jest lepsza. Jednak dopiero w modelu wyższym (280) stosowany jest układ optyczny firmy Leica. Kamera ta jest również na miniDV.
Myślę, że spośród wspomnianych kamer najlepszym wyborem będzie DCR-HC44E. Wiele jednak zależy od cen jakie uda Ci się znaleźć :)
Pozdrawiam i jak wspominałem, nie traktuj moich opinii jako eksperckich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację i opinię. Wiem, że na eksperta trudno trafić, a i tak decyzja o wydaniu pieniędzy nalezy do mnie ;)
Jeszcze raz dziękuję za informację i uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam .Czy warto kupić camcordera Toshiba Camileo Pro ? Malutka ,cena 400zł ,7mpx matryca do zdjęć ,wiele multimedialnych funkcji typu sensor ruchu ,dyktafon ,wbudowany slot na karty pamięci .Proszę o poradę bo chciałbym tanią kamerkę a ta zwróciła moją uwagę.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam zamiar kupić kamerę cyfrową (oczywiście Full HD) w kwocie do 5000 złotych. Zależy mi na jak najlepszej jakości obrazu i obecnie moim faworytem jest Sony HDR-XR500. Co myślicie o tym sprzęcie? Macie jakieś alternatywy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem całkiem zielony jeśli chodzi o kamery i mam pytanie.
Chcę kupić kamerę HD/Full HD do 2000 zł i (Mam TV panasonic plazma HD Ready), ale nie mam nagrywarki blue-ray i tu mam problem, czy film z kamery nagrany w najwyższej rozdzielczości można nagrać na zwykłą płytę DVD, jeśli tak to ile godzin takiego filmu w najwyższej rozdzielczości weszłoby na płytę DVD ???
Ps. aaa, odtwarzacz blue-ray mam w PS3, ale nagrywarki blue-ray nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadam moje pytanie jeszcze raz
Jestem całkiem zielony jeśli chodzi o kamery i mam pytanie.
Chcę kupić kamerę HD/Full HD do 2000 zł i (Mam TV panasonic plazma HD Ready), ale nie mam nagrywarki blue-ray i tu mam problem, czy film z kamery nagrany w najwyższej rozdzielczości można nagrać na zwykłą płytę DVD, jeśli tak to ile godzin takiego filmu w najwyższej rozdzielczości weszłoby na płytę DVD ???
Ps. aaa, odtwarzacz blue-ray mam w PS3, ale nagrywarki blue-ray nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować