Zaloguj się, aby obserwować  
BoboRasta

Dancehall, Dub, Ragga & Reggae

112 postów w tym temacie

Ja czekam z niecierpliwością na płytę Pablopavo i jego zespołu - Sedativa. Zdaje się, że byli niedawno u Wojewódzkiego w programie ;-) A poza tym na okrągło słucham NDK, Vavamuffin, Jamala, Indos Bravos, DreadSquadu. No i oczywiścia Boba Marleya - w końcu to klasyk :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2006 o 09:39, Jakub Wędrowycz napisał:

Ja czekam z niecierpliwością na płytę Pablopavo i jego zespołu - Sedativa. Zdaje się, że byli
niedawno u Wojewódzkiego w programie ;-) A poza tym na okrągło słucham NDK, Vavamuffin, Jamala,
Indos Bravos, DreadSquadu. No i oczywiścia Boba Marleya - w końcu to klasyk :-)

No pablopavo jest w vavamuffinie chyba? a niedługo powinna byc już płytka "sekta" od nich, zna ktoś moze date premiery juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 22:56, t6h6c6 napisał:

Podajcie jakies najlepsze zespoly Reggae z gory dzieki

no to ja podam kilka poskich:
-Natural Dread Killaz
-Vavamuffin
-Dreadsquad (to nie zespół tylko sound system) i jeszcze jedno, na ich oficjalnej stronie można ściągnąć 3 pierwsze mixtejpy za free !! :D oczywiście legalnie ;) www.dreadsquad.com
-Habakuk
-Dubska
-Cała Góra Barwników
-Tabu
-Strachy na Lachy
-Indios Bravos
-Tumbao
-Druga Strona Lustra
-Jamal
-Cinq G (nie polecam)
-Ri! Codeh
-Izrael
-Daab
-Maleo Reggae Rockers
-Eastwest Rockers
-Banach
Jak coś jeszzce znacie to dopiszcie ;) a co do zagranicznych to na początek Bob Marley ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Morgan Heritage
Steel Pulse
Anthony B
Sizzla
Capleton
Junior Kelly
Mikey Dread
Everton Blender

jeszcze kilka podam jak wroce do doma bo teraz wybijam z chaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 09:01, lajt napisał:

Jak coś jeszzce znacie to dopiszcie ;) a co do zagranicznych to na początek Bob Marley ;)


Wiesz moze gdzie moge dostać jego płytę bo u siebie w Jeleniej Górze nie moge znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ja dodam jeszcze paprika kotps oraz bakszysz, a jelsi ktos wymienil strachy na lachy, to wtedy mozna by tu tez podpasowac farben lehre - plyta farbenheit, czy zespol skankan:)

wdowiakm
Ja sobie BM kupilem kilka plytek w anglii, mozna kupic u nas w empikach, ale w porownaniu do cen, za jakie ja kupilem to sa k..wsko drogie czasami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2007 o 20:05, wdowiakm napisał:

> Jak coś jeszzce znacie to dopiszcie ;) a co do zagranicznych to na początek Bob Marley
;)

Wiesz moze gdzie moge dostać jego płytę bo u siebie w Jeleniej Górze nie moge znaleźć?

nie jestem z Jeleniej Góry i nie wiem :/ ale poszukaj na allegro, siódemkach itp, to napewno coś znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy istnieją jakieś stronki, z których można coś sobie legalnie ściągnąć? Albo jakieś stronki niezalerznych zespołów, które dopiero się promują i dają coś do ściągnięcia?

Dancehall - wogóle nie kminie co to :p

Dub- raz zbakany w pierwszej klasie lo słuchałem tego troche i się wkręciłem, niestety nieznam nikogo, kto mógłby mi urzyczyć takiej muzyki :(

Ragga - to ten hip-hop z regge? Jak tak to podziękuje...

Regge - jak najbardziej :]

Dodam od siebie jeszcze SKA - jak wyżej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dancehall? Przykład - Sizzla, Turbulence, Capleton, podobne do ragga, reggae tylko ze lubią ryja drzeć. Moim zdaniem wypas i to jak dla mnie jest ulubiony gatunek muzyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ragga niekoniecznie hh z reggae. Chodzi tu o bardziej energiczną nawijke jak np Damian Marley i ich teksty najczęściej najeżdżają na polityke i takie sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 12:51, lajt napisał:

Dancehall? Przykład - Sizzla, Turbulence, Capleton,


Nioestety nic mi to nie mówi...

Dnia 18.01.2007 o 12:51, lajt napisał:

podobne do ragga, reggae tylko ze lubią
ryja drzeć.


W sumie wychowałem sie w środowisku tzn. Hiphopowców i jak słyszę rap w regge to mnie normalnie skręca, jak dla mnie nieudane połączeni! Ale każdy może mieć swoje gusta.

Dnia 18.01.2007 o 12:51, lajt napisał:

Moim zdaniem wypas i to jak dla mnie jest ulubiony gatunek muzyczny


Ragga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 23:38, GaNgStA napisał:


Nizabardzo mi się to spodobało. Takie trochę dziwne jak dlamnie. Tagie mieszanie popu, regge i hiphopu, trochę jedzie komercją. Teledysk też mi się nie podoba, ale to nic dziwnego, bo ja nie lubię 95% teledysków. Poprostu od teledysku oczekuję czegoś więcej niż oglądanie śpiewaka. Lubię jakieś niezależne historię, albo cos w stylu Gorillaz. To w sumie tylko mój mankament, więc innym może się podobać. Oczywiście patrząc na to trochę z drugiej strony to doceniam wartość jaką ta piosenka niesie przy bansowaniu/tańcu z dziewczyną. Do tego nadaje się jak najbardziej :)

Dnia 18.01.2007 o 23:38, GaNgStA napisał:


Właśnie jestem w trakcie oglądanai. Wrażenia podobne jak wyżej, z tym, że to bardziej mi się podoba. Mogę tego posłuchać, nawet bez dziewczyny ;) Całkiem to fajne, ale śmierdzi trochę hh, i te złote łańcuchy - nie mój klimat, ale gdybym nie wididział teledysku to pewnie wrażenia były by lepsze ;)

Dnia 18.01.2007 o 23:38, GaNgStA napisał:

http://youtube.com/watch?v=ycQLc1Rfqag to w sumie jest bardziej reggae no ale artysta jak najbardziej
dancehallowy.


Ostatniego nie ocenię, bo coś mi strasznie net się klini. Teledysk klatkuje.

Ogólnie to może być, ciężko oceniać całą gałąź muzyki po dwóch teledyskach, ale jednak niepodoba mi się aż tak by słuchać teog codziennie. To chyba nie mój klimat, albo neimój dzień po wczorajszym chlaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze apropo ragga napisac chciałem, że nie jest to mieszanie reggae z hh. W ragga chodzi o to, ze tam wiecej rymują (co sie moze z hh kojazyc), podkład jest szybszy i chodzi tam o cos innego niz w reggae.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować