Zaloguj się, aby obserwować  
BoboRasta

Dancehall, Dub, Ragga & Reggae

112 postów w tym temacie

Od siebie dodam małe co nieco:

Gram reggae od 3 lat i do czołówki zespołów zaliczyłbym na pewno US3. Genialny groove i niekonwencjonalne podejście do reggae. Na prawdę ciekawa muzyka na najwyższym poziomie.

Nefre. Zespół znany głównie z singla "Kto wie" bardzo dobry wokal i bujająca sekcja pozwalają mi twierdzić że to najbardziej niedoceniany zespół w Polsce.

Zion Train - grałem przed nimi koncert w zielonej. Po prostu orgazm.

Lion Vibrations - i znowu znajomy zespół, grałem z nimi we wrocku na imprezie WOŚPowej. Bardzo dobrzi technicznie i przyjemni dla ucha.

Jest jeszcze wiele innych : Bethel, ONL, Mate (gra tam Walery z KDZKPW), Pop One, Frenchman....

Mój zespół nazywa się Bismillah. Więcej na www.bismillah.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 21:03, kordzio1 napisał:

> Ja też z pytaniem, mianowicie czy może ktoś polecić kogoś z polski robiącego: Ragga
&
> Reggae, może podchodzić pod rap. Jak ktoś zna to niech najszybciej poda, będę wdzięczny

> :P
Indios Bravos, Paprika Korps, Habakuk, Cinq G


Sprawdziłem, choć ciężko dużo tego znaleźć. w każdym bądź razie masz do zaproponowania coś szybszego, podchodzącego bardziej pod ragga, ale polskie wciąż.
Cinq G jest spoko, od razu banan idzie, o coś w tą bajkę mi chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 22:20, Darth Master napisał:

Sprawdziłem, choć ciężko dużo tego znaleźć. w każdym bądź razie masz do zaproponowania
coś szybszego, podchodzącego bardziej pod ragga, ale polskie wciąż.
Cinq G jest spoko, od razu banan idzie, o coś w tą bajkę mi chodzi :)

To już nie bardzo moje klimaty, ale z polskich to może Natural Dread Killaz, lub Vavamuffin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś darmo dla publiki to polecam do przesłuchania talliba z FF, łapać linka i wybierać z banerków: http://www.myspace.com/tallibmc

Coś bardziej do pobujania to może Bas Tajpan jest niesamowity i w dodatku teraz podchodzący pod HH mamy w FandangoGang z Miuoshem (Meksyk) , macie klip nowy na gramsajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej :))
Niedawno zacząłem gustować w tego typu pozytywnych brzmieniach, ale nie mogę się połapać, jak te poszczególne style rozróżnić.
Mógłby mi ktoś opisać podstawowe różnice pomiędzy reggae, ska, dancehall i ragga? Może jakiś przykład?
Z góry dzięki!

Przeglądając youtube.com trafiłem na to ciekawe wideo z bułgarskiego Idola. Jurorzy go wyśmiali, taka ich praca... ale chłopak ma chyba ciekawy głos, co nie?
http://www.youtube.com/watch?v=QkKgHFDRRJY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jamal, Urban Discotheque, Afro - zna ktos dokladnie francuski refren? Szukalem wszedzie i nie moge znalezc! Pisalem z tym nawet do Frenchmana, ale zero odzewu! A nie moge dluzej czekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2010 o 22:45, Tr4c3R napisał:

Jamal, Urban Discotheque, Afro - zna ktos dokladnie francuski refren? Szukalem wszedzie
i nie moge znalezc! Pisalem z tym nawet do Frenchmana, ale zero odzewu! A nie moge dluzej
czekac...


Hehehe tak się składa że Frenchman to mój kuzyn, w lipcu mamy zjazd rodzinny to się go spytam;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 09:53, Alexei_Kaumanavardze napisał:

> Jamal, Urban Discotheque, Afro - zna ktos dokladnie francuski refren? Szukalem wszedzie

> i nie moge znalezc! Pisalem z tym nawet do Frenchmana, ale zero odzewu! A nie moge
dluzej
> czekac...

Hehehe tak się składa że Frenchman to mój kuzyn, w lipcu mamy zjazd rodzinny to się go
spytam;p

Będzie to b. mile widziane ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GDZIE MOGĘ ZNALEŹĆ TELEDYSK WYKONAWCY DEHAEL ??? - NIE PAMIĘTAM TYTUŁU UTWORU - NA TELEDYSKU TAŃCZY CIEMNOSKÓRY MĘŻCZYZNA NAJPIERW W DOMU POTEM NA ZEWNĄTRZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować