Zaloguj się, aby obserwować  
BoboRasta

Dancehall, Dub, Ragga & Reggae

112 postów w tym temacie

Dnia 25.04.2006 o 22:15, Arar napisał:

/.../

Pozwolę się wypowiedzieć na temat zioma.
Otóż chodzę do klasy z typowym Skatem - hip hop, deska i te sprawy i bardzo fajny człek - kultura na wysokim poziomie i uczy się bardzo dobrze. Trzeba odróżniać skate''a od "polskiego dresa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2006 o 22:33, Vaxinar napisał:

> /.../
Pozwolę się wypowiedzieć na temat zioma.
Otóż chodzę do klasy z typowym Skatem - hip hop, deska i te sprawy i bardzo fajny człek - kultura
na wysokim poziomie i uczy się bardzo dobrze. Trzeba odróżniać skate''a od "polskiego dresa".


Wiem ale kiedy ide ulicą i przechodzi jakiś może 12, 13, 14 latek z niechlujnie ubrany, klnący na wszystko i na wszystkich. I mówiący że WSZ jest cool i odlot. Niechciałem byc z takimi ludźmi utożsamiany. Bede co prawda słychał swoich miłości muzycznych (K44, pfk) ale już radziej. Zmiana rytmów jest elementem "udoskonalania sie duchowo". Co prawda NIE mam zamiaru zostac rasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2006 o 21:37, GaNgStA napisał:

Fajny fajny :]

Anthony B jest dobry.


Taaaaak ,moim zdaniem jest świetny, chociaż słyszałem tylko jeden jego kawałek (Waterpumpee z Seeedem). Ma to coś...Chętnie posłuchałbym jeszcze. Czy wydał jakieś swoje albumy? Jeśli tak to jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 17:40, esteban09 napisał:

> Fajny fajny :]
>
> Anthony B jest dobry.

Taaaaak ,moim zdaniem jest świetny, chociaż słyszałem tylko jeden jego kawałek (Waterpumpee
z Seeedem). Ma to coś...Chętnie posłuchałbym jeszcze. Czy wydał jakieś swoje albumy? Jeśli
tak to jakie?


Mam kilkanaście jego piosenek ale nie widze nazwy albumu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2006 o 19:55, GaNgStA napisał:

Mam kilkanaście jego piosenek ale nie widze nazwy albumu...

Ja mam jego płyte: "Inna Height" ale wiem że ma więcej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Asian Dub Foundation można do tych zaliczyć gatunków ale chyba tak :] to jest właśnie wymieszane troche z dancehall i dub a z klimatami reggae to Skindred wymieszanie metalu z reggae dało niezłe połączenie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam posłuchać takich zespołów jak Habakuk, Bakshish, Indios Bravus, Izrael, Kana, Daab, Maleo Reggae Rockers, Shewaw Neowaya no i oczywiscie BOBA MARLEYA- najważniejsza pozycja. Najbardziej klasyczne reggae

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostalem ostatnio zniszczony Damianem Marleyem! Łaaał! Wlasnie to, czego mi brakowalo zawsze w muzyce Boba (ktora oczywiscie rowniez byla genialna) - ta predkosc, ta energia! Łaaaał! Łaaaał! :D Polecam, jesli bedziecie mieli szanse posluchac, z czym moze byc problem chyba, bo nie widzialem tego w polskich empikach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje posłuchać Damiana Marleya. Równiez bardzo dobre kawałki, ale co się dziwić, w końcu to syn Boba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 14:00, Wiadroman napisał:

> Załatwcie sobie "Elephant Man - Good 2 Go" :D

To jest piosenka, czy plyta?

Płyta, z piosenek to mi bardzo podoba się "Wankstas"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 19:42, GaNgStA napisał:

Łaaaaa moje ostatnie odkrycie to Ras Luta :] Ma super kawałki, teksy i ogólnie polubiłem go
:]

Słyszałeś może "Każdy Krok" ?? Można tą nute pobrać z dreadsquad.com naprawde super kawałek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ras Luta moze sie pochwalic naprawde dobrym brzmieniem wg mnie, ale jak narazie nie pokazal niczego nadzwyczajnego w swoich tekstach. Mialem okazje slyszec tylko 3 kawalki, z czego 2 byly o kobiecie... No niby fajne, ale nie tego szukam w muzyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ras Luta jest z DreadSquadu więc nie dziwie się, że brzmienie ma niezłe, oni są w tym najlepsi :P nikt nie umi tak zmiksować muzy jak oni (moim zdaniem oczywiście:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o dub to ostatnio polubiem (i to bardzo) Matisyahu: :D niezłą ma muze, polecam, jego nowa płyta Youth nie jest tak fajna jak dwie wcześniejsze ale też da się przesłuchać :) Poza tym słychałem pare piosenek Jah Shaka, muszę skołować jego płytki bo też są niezłe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować