Zaloguj się, aby obserwować  
BoboRasta

Dancehall, Dub, Ragga & Reggae

112 postów w tym temacie

Moje nowe odkrycie: Alaine :D:D:D świetna muza, piękny głos, jak narazie przesłuchałem album (kilkakrotnie) "Sacrifice" i raz "Bootleg" za*ebi*oza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 21:28, Mroczny Baran napisał:

Ktoś odsłuchał już ,nowy album Indios Bravos ,,Peace"? Wart wydać te 30 złociszy z hakiem na
płytkę?


Mi ostatnio w łapki wpadły dwa pierwsze albumy Indios Bravos. Jednak koncertowe wydania z Woodstock-ów bardziej przypadły mi do gustu. Zespół wypada lepiej przy żywej muzyce. Dlatego też zastanawiam się nad nową płytą bo jeszcze nie słyszałem żadnego kawałka z niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 21:28, Mroczny Baran napisał:

Ktoś odsłuchał już ,nowy album Indios Bravos ,,Peace"? Wart wydać te 30 złociszy z hakiem na
płytkę?

Ja słuchałem tylko pierwszej cd i jakoś nie przepadam za tym zespołem, drugiej nie słuchałem i prawdopodobnie nie będe słuchał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham najczęściej Bob Marley, Habakuk, Ziggy Marley, Vavamuffin, Bas tajpan, Jr. Gong, Junior Stress, SingleDread Sound System i wiele innych

Acha mam pytanie Jak wam podoba się owy EP-ek De.eR''a i Junior Stress''a ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

są tu jeszcze Rasta na tym świecie :)

eh a kto z nas nie lubi Boba skoro on to wszystko rozpoczął ?:)

A może tak coś jak Matisyahu? Nie tylko vavamuffina style ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyny temat o reggae a tak pusto...a w tym roku na Opener''ze w Gdyni będzie Gentleman i podobno Damian Marley.jak dobrze,że mieszkam w Gdyni,chyba się wybiorę,mimo że bilety drogie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 16:09, razormw napisał:

a w tym roku na Opener''ze w Gdyni będzie Gentleman i podobno Damian Marley.

No właśnie nie wiem jak z tym Jr Gongiem, ale Gentleman jest już pewny. Chciałem jechać, ale okazało się, że w pierwszych dniach lipca nie będzie mnie w kraju :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dotąd słuchałem jedynie Boba, Damianai Ky-Mani Marleya (choć płyta RADIO ostatniego z nich (nie wiem jak poprzednie) bardziej podchodzi pod Hip-Hop). Z Ziggym jakoś nie miałem nigdy styczności. Niedawno wpadł mi jednak w ucho Matisyahu. Ma świetne piosenki :) Szkoda, że dowiedziałem się o nim dopiero z Last.fm i nie jest popularny w Polsce...

Możecie polecić mi jeszcze innych wykonawców? Poza wymienionymi słyszałem jedynie o Gentelmanie, a polskie zespoły mi nie podchodzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2008 o 16:08, Lesz3yk napisał:


Możecie polecić mi jeszcze innych wykonawców? Poza wymienionymi słyszałem jedynie o Gentelmanie,
a polskie zespoły mi nie podchodzą...



Burning Spear, Inner Circle, Black Uhuru, Anthony B, Albaroise, Israel Vibrations, Seeed, Jah Division (w języku rosyjskim), Damian Marley, Alpha Blondy, Sean Paul (aczkolwiek to bardzie ragga), I-Jahman Levi, Skatelites
jeszcze jeszcze wiele wiele innych ale te znam i serdecznie polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zespoły to koniecznie posłuchaj Natural Dread Killaz. Mają świetne piosenki, w których każdy znajdzie coś dla siebie. A z zagranicznych to gorąco polecam Inner Circle i Steel Pulse ;] Ale wiadomo, że Król Reggae jest jeden... Bob Marley ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam tytułu pewnej polskiej piosenki... Koleś śpiewał w niej o tym, jak to kochał pewną kobietę, jedyna kwestia, którą z niej pamiętam, to "Dziękuję Bogu codziennie, za to że przy mnie jesteś..." Czy coś w ten deseń. :P Kojarzy ktoś? W radiu puścili, i wpadła mi w ucho, a tytułu nie podali. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też z pytaniem, mianowicie czy może ktoś polecić kogoś z polski robiącego: Ragga & Reggae, może podchodzić pod rap. Jak ktoś zna to niech najszybciej poda, będę wdzięczny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 20:53, Laska-z-Polski napisał:

Izraela słuchałeś? Jak dla mnie są całkiem nieźli.

Nie słuchałem niczego właśnie a z chęcią bym posłuchał xD dlatego pytam, bo na co dzień w rapie siedzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 20:46, Darth Master napisał:

Ja też z pytaniem, mianowicie czy może ktoś polecić kogoś z polski robiącego: Ragga &
Reggae, może podchodzić pod rap. Jak ktoś zna to niech najszybciej poda, będę wdzięczny
:P

Indios Bravos, Paprika Korps, Habakuk, Cinq G

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 20:34, Laska-z-Polski napisał:

Szukam tytułu pewnej polskiej piosenki... Koleś śpiewał w niej o tym, jak to kochał pewną
kobietę, jedyna kwestia, którą z niej pamiętam, to "Dziękuję Bogu codziennie, za to że
przy mnie jesteś..." Czy coś w ten deseń. :P Kojarzy ktoś? W radiu puścili, i wpadła
mi w ucho, a tytułu nie podali. ;)

Wracając do tej piosenki, wydaje mi się, że śpiewa ją Dariusz Malejonek. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować