Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

Rysia gdzieś wcięło, a tylko on ma dane potrzebne do zapłaty za roxa (bo kasa zawsze się od kogoś znajdzie).


a żeby nie było offtopowo, to małe sprostowanie. Necrontyrzy teoretycznie pozwolili na zamknięcie się w ciałach z Żywego Metalu (ale byli w tym czasie niewolnikami C''Tanów, więc wyobraźmy sobie pytanie niewolnika o zdanie), ale nie wiedzieli, że konsekwencją będzie utrata świadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 21:12, Nagaroth napisał:

A po co komu ich płeć skoro wszyscy chcą ich zabić :P


A ja nie chcę! O! Lubię Tau!
Wiem, że moje zdanie ma minimalne znaczenie, bo świat Młotka zacząłem poznawać stosunkowo niedawno, pożerając wszelkie artykuły na jego temat na jakie wpadłem. Mógłby ktoś zarzucić jakąś przyjemną, prostą w obsłudze i przyjazną dla nowych w tym świecie stronką dzięki której w moim domku z kart wreszcie zaczęłyby się pojawiać karty na samym dole?
I... Emm... czemu we mnie celujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 21:22, Tajemnic napisał:

> A po co komu ich płeć skoro wszyscy chcą ich zabić :P

A ja nie chcę! O! Lubię Tau!
Wiem, że moje zdanie ma minimalne znaczenie, bo świat Młotka zacząłem poznawać stosunkowo
niedawno, pożerając wszelkie artykuły na jego temat na jakie wpadłem. Mógłby ktoś zarzucić
jakąś przyjemną, prostą w obsłudze i przyjazną dla nowych w tym świecie stronką dzięki
której w moim domku z kart wreszcie zaczęłyby się pojawiać karty na samym dole?
I... Emm... czemu we mnie celujecie?

http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Main_Page - Warhammerowa wikipedia
Do tego polecam forum na stronie www.cytadela.pl - ogromna ilośc informacji, tylko trzeba poszukać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 20:49, szweider napisał:

Czy jest jakaś rasa która jest w stanie rozpoznać płeć danego Tau poza smerfami? :D


Bazując na moich przemyśleniach po przeczytaniu Xenology i braku innych informacji w innych źródłach uważam, iż ciężko jest obcym odróżnić osobniki płci żeńskiej od tych płci męskiej. urgh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Horus nie zabił Imperatora a dotkliwie go ranił. Tak wywnioskowałem z nowego codexu Do SM(A raczej UM. Bardzo promowani są w tyk codexsie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 20:49, szweider napisał:

Czy jest jakaś rasa która jest w stanie rozpoznać płeć danego Tau poza smerfami? :D


No jak patrzysz na Shadowsun to nie powiesz mi,ze nie wiesz ze to baba jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2009 o 22:07, General Sturnn napisał:

No jak patrzysz na Shadowsun to nie powiesz mi,ze nie wiesz ze to baba jest...


Dopóki gdzieś nie przeczytałem to seryjnie miałem wątpliwości :P
Ale co za różnica jak już ktoś stwierdził- pod ogniem bolterów i magii Chaosu padają tak samo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 21:26, Szczur22 napisał:


Mi też się to przyda :) Właśnie przekopuję się przez Ork Quotes - coraz bardziej lubię tą rasę. Jak tu ich nie lubić? :P

"Get ''em boyz!
Dakka dakka dakka!
WAAAGH! THE ORKS!
WAAAGH!

Rotgob, Ork strategist"

Wszyscy walczą dla wyższych celów (typu pożarcie galaktyki, etc.), a da Boyz lecą tam gdzie jest dobra walka. Dodać można uzbrojenie i pojazdy a la Mad Max (włącznie ze Space Hulk''ami), slang i powalające odzywki typu (piszę o DoW II, ale zasada jest ta sama) "You shoot me? I shoot you! Dakka dakka dakka!!!" no i ofc WAAAGH!!!!
Jedno mnie zastanawia - po jaką cholerę Old Ones stworzyli Orków do walki z Necronami w takiej postaci? Chodzi mi głównie o brak psykerów połączonych z Osnową - dało by to im przewagę nad umarlakami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 22:57, Mediv napisał:

Jedno mnie zastanawia - po jaką cholerę Old Ones stworzyli Orków do walki z Necronami
w takiej postaci? Chodzi mi głównie o brak psykerów połączonych z Osnową - dało by to
im przewagę nad umarlakami...


Posiadali takowych,a było im na imię Brain Boyz. Żywili się specyficznym gatunkiem grzybów, zwiększającym ich potencjał psychiczny, ale w przypadku nie skonsumowania odpowiedniej jego ilości ginęli, zakazali więc spożywać go zwykłym Orkom (ze względu na niedostatecznie rozbudowany mózg, grzyby na nich nie działały). Orkowie nie posłuchali, w efekcie czego szybko zaczęło brakować grzybów, a Brainboyzi wyginęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 22:52, Dawid Taal napisał:

Dopóki gdzieś nie przeczytałem to seryjnie miałem wątpliwości :P
Ale co za różnica jak już ktoś stwierdził- pod ogniem bolterów i magii Chaosu padają
tak samo :D

W sumie na pierwszy rzut oka ciężko odróżnić (zwłaszcza po twarzy, Tau z tego co widziałem nie mają chyba żadnego owłosienia, a przynajmniej jakiegoś szczególnego).

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, skoro Tau mają klasyczny podział na płcie to czy są oni ssakami?

Co do Brainboyzów to kiedyś czytałem gdzieś, że są jeszcze jakieś pozostałości ich genów i rzadko trafiają się orkowie, którzy są inteligencją do nich zbliżeni. Zwykle zostają oni wtedy mekami lub warbossami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 22:07, General Sturnn napisał:

No jak patrzysz na Shadowsun to nie powiesz mi,ze nie wiesz ze to baba jest...


Poza długą kitą na głowie to ciężko stwierdzić czy Shadowsun to samiec czy samica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na GW albo w cytadeli wiedziałem komandora Tau kobietę, od mężczyzny różniły ją tylko "długie włosy rozwiane na wietrze".
U Zielonych Mek ewentualnie Mad Dok ma genetyczne predyspozycje do swojej profesji.
Coś powoduje iż mają oni nieodpartą chęć, usprawniać swoja rasę oraz szukając nowych rozwiązań.
U Meka są to wszelkiego rodzaju nowinki techniczne, czyli przerabianie fur, broni elementów zbroi. Żaden ork który oda coś Mekowi do naprawy nie dostanie tego samego egzemplarza, zawsze coś się w nim zmieni.
U Mad Doka jest tak iż dokonuje on operacji niekoniecznie potrzebnych, niby przyszywa oderwane kończyny aczkolwiek niekoniecznie w odpowiednie miejsce, do tego często jego "pacjenci" wcale nie potrzebują leczenia, wiec doktorek ich ogłusza tudzież szprycuje jakimiś prochami.
U orków natomiast, skoro już zeszło na ten temat, całkiem ciekawa jest metoda rozmarzania, Boyz nie bawią się w podchody do "Girlz" bo takich nie mają to raz, dwa wydajność z zarodników jednego orka wydaje się całkiem spora skoro rozsiewają się dosłownie niczym "grzyby o deszczu".

Jeśli złamanie kręgosłupa, przebicie brzucha (chyba tez było), złamanie kilku kości nazywa się tylko dotkliwym zranieniem to ja dziękuje.
Od czasu potyczki z Horusem Imperator zamienił się w "warzywko" który niby zbiera swoje siły do ostatecznej walki z Chaosem, jednak ja prędzej spodziewałbym się i Słońce pochłonie Terre niż Imperator się przebudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Orkowie mają genetycznie zakodowane pewne "predyspozycje". Mek Boyem czy Mad dokiem trzeba się "urodzić". I Orkowie nie potrzebują często pomocy "lekarskiej" bo urwane czy ucięte kończyny im odrastają.
2. Że Orkowie są grzybkami to większość raczej wie bo kiedyś była o tym dyskusja.
3. Imperator po walce z Horusem nie był w aż tak ciężkim stanie. Pokierował ostatecznymi poprawkami w budowie Złotego Tronu, wydał ostatnie polecenia pozostałym primarchą innym ważniejszym osobą kierującym powstałym Imperium. A Imperator musi być dość ciekawym warzywem skoro czuwa on duchowo nad całym Imperium i podtrzymuje światło Astronomicanu. O ile jego ciało jest zniszczone, to Jego Wola będzie trwała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mad Dok nawet jak nie trzeba przyszywa takie kończyny plus dorabia wszelkiego rodzaju wszczepy do spółki z Mekiem.
Do tego taki teoretyczny okr z tego co wiem potrafi zregenerować obrażenia które człowieka spokojnie by wysłały go do Krainy Wiecznych Łowów
Mnie raczej interesuje czy jeden teoretyczny zabłąkany ork poprzez ta grzybową metodę rozmnażania, może sprawić iż na planecie nagle pojawi się cała banda, zielonoskórych
Warzywo czy nie warzywo obecnie Imperator utracił kontakt ze światem fizycznym, Astronomicanum dodatkowo pomagają mu podtrzymywać inni psycherzy, ale oni raczej wyciszają tło niż sami są tak jak napisano post wyżej nadajnikiem.
A całe te obrażenia przeczytałem w widocznie mocno przekoloryzowanej wersji starcia z Horusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 01:10, Szalony Max napisał:

A całe te obrażenia przeczytałem w widocznie mocno przekoloryzowanej wersji starcia z
Horusem.


Złamany kręgosłup, utrata oka i bodajże przebite płuco- oficjalna wersja.

Mnie z kolei interesuje treść rozkazów wydanych przez Imperatora po podłączeniu do Złotego Tronu po walce z Horusem- wiadomo coś o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 01:30, Szczur22 napisał:

Mnie z kolei interesuje treść rozkazów wydanych przez Imperatora po podłączeniu do Złotego
Tronu po walce z Horusem- wiadomo coś o tym?


Prawdopodobnie takie rzeczy są w Horus Heresy: Visions of Death. Sam niestety (jeszcze) nie czytałem/oglądałem książek z serii Horus Heresy, ale jest w nich dokładnie przedstawiona cała historia herezji i inne smaczki na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować