Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

Ech znów daje znać o sobie czytanie kiedyś "opowieści dziwnej treści" ze świata WH40k.
Co do nawiązań do historii ludzkości, to co można by powiedzieć o takowych (nawiązaniach do czego/kogo) na przykładowych:
- Nekronach - bezwolne "maszyny" wykonujące rozkazy C''Tan
- Dark Eldar - czerpanie przyjemności z wyuzdanych rozrywek, torturowania niewolników itp
- Orks - ogólna rozwałka, walka i bicie wszystkiego co ma inny kolor niż zielony a nawet i nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2009 o 20:03, Szalony Max napisał:

Co do nawiązań do historii ludzkości, to co można by powiedzieć o takowych (nawiązaniach
do czego/kogo)


Można o nich powiedzieć, że są z dupy? Ja rozumiem, że tworząc własny FANTAZI ŚWIAT można czerpać pomysły z różnych postaci historycznych oraz generalnie z wydarzeń autentycznych, ale doszukiwanie się na siłę nawiązań we wszystkim nie jest fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2009 o 19:46, Grond napisał:

Weź tępe narzędzie w postaci parapetu i mocno zaaplikuj je sobie około 5 razy w czoło.
Może włączy to ukrytą funkcje myślenia.


Nie powiem żebyś mi specjalnie zaimponowała swoją pseudo-błyskotliwą, agresywną retoryką. Siedzisz sobie spokojnie przed kompem i ubliżasz najpierw Maćkowi, teraz mnie bo to nic Cię nie kosztuje. Dla rewanżu mógłbym Ci zaproponować żebyś sobie ulżyła ze swoim psem, kotem, rybkami lub siostrą - cokolwiek tam się teraz obok ciebie pałęta - i to też w nadziei, że uwolni Cię droga Grond od nadmiaru napięcia, które niewątpliwie już Ci się uszami wylewa. Ale na złożenie takiej propozycji nie pozwala mi minimum kultury.
Nie mam ochoty się tu z nikim wdawać się w pyskówkę ale śmieszy mnie argumentacja typu: "Bo ja mam rację. A komu się nie podoba to w mordę".
Mogę nie znać tak dobrze fluffu jak niektórzy na tym forum. Napisałem, że jestem fanem a nie WYZNAWCĄ. Ale mam prawo do swoich skojarzeń.
Do Generała Sturma.
Nadal uważam, że to uniwersum - mam na myśli Imperium ludzi - jest oparte na czarno-białych zasadach i rządzi się ideologią "oblężonego obozu". No chyba, że podasz mi jakieś przykłady unii handlowej lub sojuszu z innymi rasami.
Nie chcę nikomu narzucać swojego toku myślenia ale wydaje mi się, że wątek totalitaryzmu w WH 40K jest dosyć ciekawy. Zwykle w fantastyce bohaterowie zwalczają tyrana. Tutaj uzasadniają jego istnienie wyższą koniecznością.
Do Szalonego Maxa.
Strywializowałeś moją wypowiedź.W ogóle nie interesują mnie inne rasy bo jakby z definicji mają być "obce". Chodziło mi o nawiązanie do historii ludzkości. Reszta wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i o to w mojej wypowiedzi chodziło, szukanie nawiązań np. "A bo Inkwizycja tropi i niszczy wrogów ludzkości a Komisarze strzelając do podwładnych wprowadzają dyscyplinę" o niczym nie świadczy.
Równie dobrze stosując takie porównania, można by mówić o Tau iż są bandą dzieci kwitów którym skończył się dobry towar i teraz w jego poszukiwaniu tłuką się z innymi, wmawiając wszystkim w około że to dla "Wyższego Dobra". To tak na koniec dyskusji o nawiązaniach do różnych rzeczy.

Żeby nie było off topowo.
Oglądnąłem sobie jakiś czas temu na stronie Gamecorner "recenzję na żywo'' nowego DOW2:
http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,6218862,Gramy_w_Warhammer_40k__Dawn_of_War_II___relacja_na.html
Pomijając walory estetyczne i merytoryczne to w pierwszym zamieszczonym w niej filmiku, jest podane coś takiego [Cytuje prawie cale wprowadzenie]:
"Podsektor Aurelia. Ta gromada planet leży na obrzeżach imperium Ludzkości (I pokazane planety Calderis, Typhon Prime, Meridian, Cyrene). Właśnie stąd pochodzą Krwawe Kruki należący do Imperatora Zakon Kosmicznych Marines. Ostatnio obcy próbują podbić sektor i raz na zawsze pozbyć się Krwawych Kruków. Kapitan Davian Thule wraz z garstką Kosmicznych Marines przewodzą oddziałom nieopierzonych rekrutów broniących okolicznych planet. Do desperackiej obrony dołącza kolejny Kosmiczny Marines. Nowo mianowany dowódca gotów walczyć w tych trudnych chwilach. Tym kosmicznym Marine jesteś Ty. I tak dalej i tak dalej z propaganda."
I teraz kilka pytań które mogą i zapewne będą brzmiały naiwnie;
1) W oficjalnych informacjach np lexicanum jest podane iż Kruki nie mają oficjalnego świata, stacjonują podobnie jak Dark Templar na statkach-barkach/statkach-stoczniach. Jak wiec podbicie 4 planet może wpłynąć na losy zakonu ? Chyba mało prawdopodobne jest aby rekrutowali tylko z nich kolejnych adeptów. Jak to jest w przypadku innych zakonów ? (czy np Wilki rekrutują nowych tylko z Fenris)
2) Mam przed sobą mapę galaktyki - wcześniej tutaj już zamieszczana i za nic nie mogę znaleźć wymienionych planet. Szukałem w okolicy natarcia Flot inwazyjnych Tyranidów i nic nie znalazłem. Czy toś może wie z która flotą inwazyjną będą się tłuc BR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej panowie możecie mi przybliżyć zakon Novamarines albo podać linka do tekstu opisującego go? Byłbym bardzo wdzięczny a ponieważ dopiero teraz bardziej się zagłębiam w swiat wh 40000 byłym bardzo wdzięczny za opisanie innych zakonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2009 o 21:35, Quinti napisał:

Ej panowie możecie mi przybliżyć zakon Novamarines albo podać linka do tekstu opisującego
go? Byłbym bardzo wdzięczny a ponieważ dopiero teraz bardziej się zagłębiam w swiat wh
40000 byłym bardzo wdzięczny za opisanie innych zakonów.

http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Novamarines

W ogóle polecam Ci stronę Lexicanum, jest tam naprawdę cała masa informacji. Jaki jest haczyk?
Stronka jest po angielsku. Jeśli jednak znasz język to poradzisz sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2009 o 21:40, Konował napisał:

> Ej panowie możecie mi przybliżyć zakon Novamarines albo podać linka do tekstu opisującego

> go? Byłbym bardzo wdzięczny a ponieważ dopiero teraz bardziej się zagłębiam w swiat
wh
> 40000 byłym bardzo wdzięczny za opisanie innych zakonów.
http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Novamarines

W ogóle polecam Ci stronę Lexicanum, jest tam naprawdę cała masa informacji. Jaki jest
haczyk?
Stronka jest po angielsku. Jeśli jednak znasz język to poradzisz sobie.


wielkie dzięki! na szczęście z angielskiego jestem całekiem niezły. Do zobaczenia na polach bitew w DoW II!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie nieco o inwazjach Tyranidów i zaciekawiła mnie jedna rzecz - skąd w tym sektorze wzięła się Hivefleet Leviathan? W opisach, które czytałem były tylko enigmatyczne wzmianki o jakiejś anomalii. Możecie rzucić nieco światła na moje dociekania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2009 o 22:00, Mediv napisał:

Sam sobie odpowiem... Wygrzebałem w goglach mapę:
http://www.joachim-adomeit.de/wh40k/spacemap/wh40k_starmap.jpg

Widać na niej wyraźnie, że ruch Hivefleet Leviathan został zmieniony przez "Dyson Sphere".
Nasuwa się pytanie - co to było?

Zabudowany/odizolowany układ słoneczny, ale chodzi tutaj chyba o potężny Warp Storm albo obiekt o wielkości układu słonecznego(Necroni wyskakują z inwazją, ażeby tyrki tak się wystraszyły? :P), sądząc po nazwie, która pokazuje jakże ciekawą odpowiedź w wikipedii. Być może to cosik od Old Ones albo co innego. Mogę tylko powiedzieć, że jest ogromne. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyson Sphere to teoretyczny koncept astrofizyczny. W skrócie chodzi o zamknięcie słońca danego układu w nieprzepuszczalnej sferze, dzięki czemu możliwe byłoby absorbowanie praktycznie 100% emitowanej przez niego energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

; > 1) W oficjalnych informacjach np lexicanum jest podane iż Kruki nie mają oficjalnego

Dnia 16.02.2009 o 21:20, Szalony Max napisał:

świata, stacjonują podobnie jak Dark Templar na statkach-barkach/statkach-stoczniach.
Jak wiec podbicie 4 planet może wpłynąć na losy zakonu ? Chyba mało prawdopodobne jest
aby rekrutowali tylko z nich kolejnych adeptów. Jak to jest w przypadku innych zakonów
? (czy np Wilki rekrutują nowych tylko z Fenris)

To już zależy od Zakonu. Niektóre rekrutują tylko i wyłącznie z jednego, macierzystego świata, inne rekrutują z wielu światów. Tak jest przecież z Templariuszami, bo jako Zakon nieposiadający świata macierzystego prowadzą rekrutację z wielu fortec budowanych na podbitych światach. Podbicie czterech planet może wpłynąć na losy Zakonu bo to zawsze cztery planety do prowadzenia rekrutacji więcej. W przypadku doświadczenia większych strat w kampanii, Zakon będzie mógł szybciej uzupełnić straty.

Dnia 16.02.2009 o 21:20, Szalony Max napisał:

2) Mam przed sobą mapę galaktyki - wcześniej tutaj już zamieszczana i za nic nie mogę
znaleźć wymienionych planet. Szukałem w okolicy natarcia Flot inwazyjnych Tyranidów i
nic nie znalazłem. Czy toś może wie z która flotą inwazyjną będą się tłuc BR


Na mapie galaktyki nie umieszczono WSZYSTKICH planet jakie są w Imperium. Są na niej planety o których są wzmianki w kanonicznym fluffie. Co do otoczki DoW2 to nic nie wiem, ale najprawdopodobniej jest to odłam którejś z głównych flot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2009 o 22:29, Mediv napisał:

O tym pisał już Gol Galad:

http://en.wikipedia.org/wiki/Dyson_sphere

Ale nijak ma się to do zmiany kierunku Leviathan Fleet.

A ma się. Właśnie odkryłem co to jest - C''tan, właśnie Dyson Sphere jest uważane za miejsce zamieszkania jednego z nich - Outsidera, co spowodowało ucieczkę tyrków jak najdalej. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2009 o 22:29, Mediv napisał:

Ale nijak ma się to do zmiany kierunku Leviathan Fleet.


Ma się znacznie...

Powody mogą być dwa.

1). PONOĆ w sferze zamknięty jest jeden z C''Tan. Tyranidzi nie zyskaliby nic w ewntualnej konfrontacji, zaś stracić mogliby wiele.

2). Sfera odcina słońce układu od jego planet. Bez energii słonecznej wszystko co nie żyje pod powierzchnią planety/nie korzysta z bardzo zaawansowanej technologii, nie przeżyje. Brak żywych istot = brak biomasy. Brak biomasy = strata czasu dla Tyranidów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2009 o 22:56, Lord Avatar napisał:

1). PONOĆ w sferze zamknięty jest jeden z C''Tan. Tyranidzi nie zyskaliby nic w ewntualnej
konfrontacji, zaś stracić mogliby wiele.


Outsider sobie tam egzystuje, nawet Arlekini o tym wspominają. I nawet Tyranidzi nie pochłoną czystej energii jaką jest C''Tan, więc nie mają powodu by tam lecieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2009 o 22:56, Lord Avatar napisał:

2). Sfera odcina słońce układu od jego planet. Bez energii słonecznej wszystko co nie
żyje pod powierzchnią planety/nie korzysta z bardzo zaawansowanej technologii, nie przeżyje.
Brak żywych istot = brak biomasy. Brak biomasy = strata czasu dla Tyranidów.

A nie przypadkiem całego układu, co można nawet zaobserwować na rysunku przy definicji?

Chociaż zgodzę się z tobą, że w końcu tyrki nie mogły wiedzieć co tam jest albo wiedziały i nie zamierzały tego w żadnym wypadku ruszać - C''tan. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadza się. sfera odcina cały układ od reszty kosmosu. jak ktoś chce zobaczyć jak to wygląda w praktyce niech oglądnie odcinek Star Trek: The Next Generation pt.,,Relics''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 10:55, klingon78 napisał:

zgadza się. sfera odcina cały układ od reszty kosmosu. jak ktoś chce zobaczyć jak to
wygląda w praktyce niech oglądnie odcinek Star Trek: The Next Generation pt.,,Relics''''

Widziałem parę odcinków tego "Next Generation" i lipa :(. To już nie ten sam Star Trek co ''The Original Series''...
Może to naturalne w pewnym sensie, bo serie dzieli jakieś 20 lat, ale mi to nie przypadło do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować