Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

Dnia 10.09.2006 o 18:47, General Sturnn napisał:

Witam.
Postanowiłem założyć topic w którym mam nadzieje ujrzeć dyskusję na temat, która wizja Space
Marines jest najlepsza bądź ktróra, Wam Forumowicze, najbardziej się podoba.


A coś od siebie? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ee, Space Marines, czyli poruszamy sie w świecie warhammera, chodzi Ci o zakony? Który najlepszy? Czy może o gry przedstawiające różne wizje tych samych jednostek- np Space Hulk, DoW...
Bo ja tez nie rozumiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aj Panowie :) Chodziło mi o różne wizje Space Marines. Jak wiemy mamy tych z Warhammera, ze StarCrafta, z Aliena czy ze StarShip Troopers :) Która według Was wizja tych ,,obrońców ludzkości" jest najfajniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2006 o 19:07, walgierz napisał:

> Witam.
> Postanowiłem założyć topic w którym mam nadzieje ujrzeć dyskusję na temat, która wizja
Space
> Marines jest najlepsza bądź ktróra, Wam Forumowicze, najbardziej się podoba.

A coś od siebie? ;>



Dla mnie najlepszą wizją SM jest rzecz jasna Warhammer 40. 000 :) Mają ten swój klimacik lekkiej tajemniczości i go końca nie jest jasno powiedziane, że są dobrzy bo dobro w tym świecie jest szeroko pojmowane:) No i ten fanatyzm, ah wspaniały świat. Czekam na wsze zdania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 18:25, General Sturnn napisał:

Dla mnie najlepszą wizją SM jest rzecz jasna Warhammer 40. 000 :) Mają ten swój klimacik lekkiej
tajemniczości i go końca nie jest jasno powiedziane, że są dobrzy bo dobro w tym świecie jest
szeroko pojmowane:) No i ten fanatyzm, ah wspaniały świat. Czekam na wsze zdania :)

Przede wszystkim Space Marines różnią się od tych "innych" jedną rzeczą. Tamci to mięso armatnie, zwyczajni ludzie. Z kolei Kosmiczni Marines to jak sami o sobie mówią "Emperor''s Finest" Dzieci Imperatora i potęznych Pół-Boskich Primarchów. Elitarne oddziały żołnierzy wyposażeni w liczne cybernetyczne modyfikacje, z wszczepionami narządami wytworzonymi za pomocą geno-ziarna. Nawet zwyczajni zwiadowcy SM nie są "normalni" jeśli wziąść pod uwage ludzką klasyfikacje. Oni są ludźmi nadprzeciętnymi o niesamowitej wytrzymałości i sile, a w procesie przemiany w pełnych Wojowników Imperatora stają się jeszcze potężniejsi. To dla nich obraza porównywać ich z tymi słabeuszami o których wspomniałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 18:30, Hubi Koshi napisał:

> szeroko pojmowane:) No i ten fanatyzm, ah wspaniały świat. Czekam na wsze zdania :)
Przede wszystkim Space Marines różnią się od tych "innych" jedną rzeczą. Tamci to mięso armatnie,
zwyczajni ludzie. Z kolei Kosmiczni Marines to jak sami o sobie mówią "Emperor''s Finest" Dzieci
Imperatora i potęznych Pół-Boskich Primarchów. Elitarne oddziały żołnierzy wyposażeni w liczne
cybernetyczne modyfikacje, z wszczepionami narządami wytworzonymi za pomocą geno-ziarna. Nawet
zwyczajni zwiadowcy SM nie są "normalni" jeśli wziąść pod uwage ludzką klasyfikacje. Oni są
ludźmi nadprzeciętnymi o niesamowitej wytrzymałości i sile, a w procesie przemiany w pełnych
Wojowników Imperatora stają się jeszcze potężniejsi. To dla nich obraza porównywać ich z tymi
słabeuszami o których wspomniałeś.



Widzę, że ktoś myśli tak samo jak ja. A tak wogóle to nawet nie miałem zamiaru obrażać najlepszych wojowników uniewersum Warhammera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ADEPTUS ASTRATES. Oni są prawidziwą osłoną ludzkości, pobożni,oddani ok troszeczke arogancy i czasami zdaży się że słabsze jednostki ulegną złu, ale to oni są elitą elit. Poza tym Pancerz Adeptus Atrates Mk.7 świetnie wygląda, no i mają świetne wyposażenie, Boltery maszynowe "działa" kalibru .75 cala {co ja bym dał za taką zabaweczke}. Bodoba mi się że są zgrupowani w zakony {moji ulubieńi to Dark Angels}. FOR THE EMPEROR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 19:49, Blackgoat napisał:

Wybaczcie offa, ale ten temat, patrząc na posty jest jakiś...,,retoryczny":P. Mogłoby być bez
tych z Wh40k, to by ożywiło temat;D.


No dobra ok ci z Starcrafta oraz Colonial Marines tez byli ok, takie fajne Badassy z nich były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto oglądał Starship Troopers? Tam to dopiero mięso armatnie z Marines zrobili co nie? SM ze StarCrafta też są bardzo klimatyczni. Prawdzili twardziele, rzecz jasnsa po resocjalizacji neuronowej ale to szczegół :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 19:49, Blackgoat napisał:

Wybaczcie offa, ale ten temat, patrząc na posty jest jakiś...,,retoryczny":P. Mogłoby być bez
tych z Wh40k, to by ożywiło temat;D.



Ale co poradzimy, że panowie z Game Workshop odwalili kwała dobrej roboty tworząc SM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może rozwiniemy ten temat "Który zakon i dlaczego"
Moimi ulubionymi są Lunar Wolves (tak się chyba nazywał zakon Horusa), dlaczego ich tak lubie ?? Z powodu ich Primarcha. On był prawdopodobnie najpotężniejsza personą w Imperium zaraz po Imperatorze. Niezwykle zdolny taktyk i strateg, zdolny wydobyć z swych podkomendnych najlepsze cechy i talenty prowadzący swój legion przez tysiące światów ku chwale Imperatora, oraz najbardziej tragiczna postać. Zżarty przez zazdrość i nienawiść w końcu obrócił się przeciw swemu Ojcu i w ten sposób Imperium otrzymało straszliwy cios z którego do tej pory się nie otrzęsneło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak ja mam powiedzieć jaki jest mój ulubiony zakon to mówie, że Space Wolves :) Mają fajnego primarcha, chyba najlepszego wojownika Imperium. Są wytrwali, uparci i chyba najdzikszy zakon. No i doskonali w walce wręcz.

Co to zakonu Horusa. Na początku Lunar Wolves, potem Sons of Horus a na końcu Black Legion :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

For the Emperor! Because it is better to die for the Emperor than for yourself! Już wiecie któzy ;) A szczególnie Black Templars :) Fajny zakon... Ahh, te krucjaty ;) I te wesołe kolorki ;] No, zamieszczę pare obrazków BT, pocieszcie oko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony zkon to Dark Angels i Grey Knights.

Dark Angels ponieważ są oddanymi sługami imperatora, Lubie też ich kolor są ja gdyby "mroczniejsi".

A Grey Knights za ciekawą prace oraz inny niż wszyscy wygląd. W końcu oni są zbrojnym ramieniem "młota na demony" Ordo Malleus którzy są z kolei "filią" "kochanej" inkwizycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować