Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

Kto zgninął?Necroni czy wojska sojusznicze? :P

Co do sojuszów "dobrych" ras. Imperium, Eldarowie i Tau są w pewnego rodzaju "symbiozie" ponieważ coś za często nie prowadzą między sobą wyniszczających wojen, co najwyżej "utarczki" w skali planetarnej :P, a w razie czego najcześciej zawierają sojusze (krótkotrwałe ale zawsze). A poza tym zauważyliście ,że najczęściej to Tau i Eldarowie chcą zawrzeć sojusz? Jak myslicie czy to objaw "dobra", czy możliwośc manipulacji sojusznikiem (Gwardia z przodu a Eldarowie siedzą z tyłu mówiąc "osłaniamy was!")?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 19:38, Dyzio Diablo napisał:

Kto zgninął?Necroni czy wojska sojusznicze? :P

Co do sojuszów "dobrych" ras. Imperium, Eldarowie i Tau są w pewnego rodzaju "symbiozie" ponieważ
coś za często nie prowadzą między sobą wyniszczających wojen, co najwyżej "utarczki" w skali
planetarnej :P, a w razie czego najcześciej zawierają sojusze (krótkotrwałe ale zawsze). A
poza tym zauważyliście ,że najczęściej to Tau i Eldarowie chcą zawrzeć sojusz? Jak myslicie
czy to objaw "dobra", czy możliwośc manipulacji sojusznikiem (Gwardia z przodu a Eldarowie
siedzą z tyłu mówiąc "osłaniamy was!")?


Mysłe że taki sojuż to byłby głębszy plan ludzi aby wykożystać Xeno jako mienso armatnie, niemówie że wszyscy ludzie to Xenofobowie i Religijni fanatycy wyznający zade kill alien, purge the unclean, ale tych którzy wszędzie niewidzą wrogów imperium zapewne jest mniej. Ludzie muszieli by przejść wielką reforme teologiczną aby barziej się przyzwyczajić do obcych. Choć były odosobnione przypadki takich sojuszów więc czemu w obliczu armagedonu ze strony "złych" niemieli się zjednoczyć przed całkowitym armagedonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 19:43, Sita napisał:

> Kto zgninął?Necroni czy wojska sojusznicze? :P
>
> Co do sojuszów "dobrych" ras. Imperium, Eldarowie i Tau są w pewnego rodzaju "symbiozie"
ponieważ
> coś za często nie prowadzą między sobą wyniszczających wojen, co najwyżej "utarczki" w
skali
> planetarnej :P, a w razie czego najcześciej zawierają sojusze (krótkotrwałe ale zawsze).
A
> poza tym zauważyliście ,że najczęściej to Tau i Eldarowie chcą zawrzeć sojusz? Jak myslicie

> czy to objaw "dobra", czy możliwośc manipulacji sojusznikiem (Gwardia z przodu a Eldarowie

> siedzą z tyłu mówiąc "osłaniamy was!")?

Mysłe że taki sojuż to byłby głębszy plan ludzi aby wykożystać Xeno jako mienso armatnie, niemówie
że wszyscy ludzie to Xenofobowie i Religijni fanatycy wyznający zade kill alien, purge the
unclean, ale tych którzy wszędzie niewidzą wrogów imperium zapewne jest mniej. Ludzie muszieli
by przejść wielką reforme teologiczną aby barziej się przyzwyczajić do obcych. Choć były odosobnione
przypadki takich sojuszów więc czemu w obliczu armagedonu ze strony "złych" niemieli się zjednoczyć
przed całkowitym armagedonem.


Sory za drugiego posta ale myśle że to ludzie pierwsi by złamali sojusz i to oni ''''osłąniali by'''' Eldarów lub Tau.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh panowie, snujecie takie apokaliptyczne wizje :D Jak narazie Imperium istnieje i ma się dobrze. To czy pod powierzchnią Marsa drzemie Bóg Necronów nie jest potwierdzone.
Według mnie Orkowie są zbyt prymitywni by zagrozić wiekszej części Imperium. Podróżują w gwiezdnych wrakach co samo świadczy o tym iż nie rozwinęli technologi pozawalającej im podróżować przez Warp samemu.

Necroni, cóż, jeśli są tacy wszechmocni to panowie z Games Workshop pozbawią się źródła dochodów. Skoro warhammerowi nieumarli są tacy oh i ach. Jeżeli wygrają to dalsze egzystowanie warhammera 40.000 nie miało by sensu :p

Imperium jest wieczne i będzie trwać nadal.

Co do tyranigów, drogi kolego, w wojnie z nimi straty poniosła tylko pierwasz kompania Ultramarines czyli jakieś 130 SM :) czyli nie tak wiele skoro Imperium ma na zawołałanie tysiące kolejnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 19:42, Arclight napisał:

Zgadnij :]

Pewno, że sojusz. A Necroni zapadli w swój sen. Obudzli się dopiero w czasie, gdy toczone były
walki o Lorn V.

Lorn V tak? Skąd ja to znam... :)

I taka anegdota. Zauważyliście ,że Necroni zapadli w sen 65 milionów lat temu? Wtedy wygineły dinozaury :D
Coś podejrzane to... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 19:46, General Sturnn napisał:

Co do tyranigów, drogi kolego, w wojnie z nimi straty poniosła tylko pierwasz kompania Ultramarines
czyli jakieś 130 SM :) czyli nie tak wiele skoro Imperium ma na zawołałanie tysiące kolejnych
:)

Problem w tym że coraz ciężej ich produkować a ci którzy przeżyją często są ofiarami różnych nieprzyjemnych mutacji (ot na przykład Blood Angelsi z każdym rokiem/deką/stuleciem) coraz gorzej z nimi. Genoziarno ulega degradacji, mutuje oj sie nie wesoło robi :-]

Nie ma szans żeby panowie z Games Workshop pozbawili się dochodów. Ja omawiam sytuacje taką jaka jest obecnie, ale kto wie co sie stanie w przyszłości. Podobno istnieją/istniały dwa Legiony SM które zostały wykasowane z rejestrów i nic o nich nie wiadomo, kto wie może nagle wyłoni się skądś potężna Armada któregoś z Primarchów prowadzącego ze sobą dziesiątki tysięcy Space Marines, a może Eldarowie znajdą jakąś wypasioną zabawke z przed czasów swego upadku, albo Tau dalej się rozwijając stworzą wypasione bronie. Kto wie Kto wie wszystko przed nami (tak tak wiem optymizm mi nie pasuje :-])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 19:49, Dyzio Diablo napisał:

Lorn V tak? Skąd ja to znam... :)


Tylko nie jestem pewny, czy to ci sami Necroni. Lorn V było od Rahe''s Paradise oddalone o tysiące lat świetlnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziesiątki tysięcy? Jeden zakon mógł liczyć maksymalnie tysiąc marines. Ani jednego więcej. Jeden Primarch dał początek dziesiątkom zakonów? Musisz przyznać, że trochę to naciągane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 19:51, Hubi Koshi napisał:


Nie ma szans żeby panowie z Games Workshop pozbawili się dochodów. Ja omawiam sytuacje taką
jaka jest obecnie, ale kto wie co sie stanie w przyszłości. Podobno istnieją/istniały dwa Legiony
SM które zostały wykasowane z rejestrów i nic o nich nie wiadomo


Ja podejrzewam ,że te dwa legiony to Blood Ravens i Word Bearers (co do tych drugich to jestem pewien)
Dlaczego Blood Ravens? Ponieważ żaden z pierwszych legionów nie stworzył zakonu Blood Ravens. To tylko moja osobista teoria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 19:53, Arclight napisał:

Dziesiątki tysięcy? Jeden zakon mógł liczyć maksymalnie tysiąc marines. Ani jednego więcej.
Jeden Primarch dał początek dziesiątkom zakonów? Musisz przyznać, że trochę to naciągane.

NIe o to mi chodzi. po prostu któregoś dnia mogło by gdzieś z nieznanej przestrzeni wyłonić się Armada statków któregoś z Primarchów. Ostatecznie nie wiadomo czy ci dwaj zrobili coś ekstremalnie BEEEEEEEE i dlatego ich wykasowano z rejestrów czy też dlatego że nigdy ich nie odnaleziono. MOże polecieli gdzieś poza znaną Przestrzeń. Znając ich niesamowitą inteligencje, wytrzymałość i siłe mogli gdzieś tam daleko zbudować swoje Imperia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 19:53, Arclight napisał:

Dziesiątki tysięcy? Jeden zakon mógł liczyć maksymalnie tysiąc marines. Ani jednego więcej.
Jeden Primarch dał początek dziesiątkom zakonów? Musisz przyznać, że trochę to naciągane.



Z tą dokładnością to przesadzasz. Sami Black Templars liczą około 3 tysięcy Braci Zakonnych. kodeks Adeptus Astrates nakazywał podział Legionów Marines, które liczyły 10 000 żołnierzy na mniejsze grupy. 1000 osobowe Zakony były tylko wyznacznikiem.


Co do Blood Raves. Podejrzewam, że wywodzą sie oni w bezpośredniej linni od Blood Angels. Dlaczego? Może po pierwsze, ze w nazwie mają identyczny człon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 19:51, Hubi Koshi napisał:

Podobno istnieją/istniały dwa Legiony
SM które zostały wykasowane z rejestrów i nic o nich nie wiadomo, kto wie może nagle wyłoni
się skądś potężna Armada któregoś z Primarchów prowadzącego ze sobą dziesiątki tysięcy Space
Marines, a może Eldarowie znajdą jakąś wypasioną zabawke z przed czasów swego upadku, albo
Tau dalej się rozwijając stworzą wypasione bronie. Kto wie Kto wie wszystko przed nami


A pozniej przyleca Tyranidzi i zezra wszystkich... buahahahahahahahahaaa... taak, fajno :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 20:00, Hubi Koshi napisał:

Znając ich niesamowitą inteligencje, wytrzymałość
i siłe mogli gdzieś tam daleko zbudować swoje Imperia.


To właśnie dziwne, że Primarchowie odeszli. Żaden nie pozostał na straży Imperium. Więc możemy chyba wysunąć tezę, że wszyscy powrócą gdy Imperium bedzie na skraju upadku by jeszcze raz poprowadzić swoich synów ku zwycięstwu. A z kimś takim jak Primarchowie to i Necroni muszą sie liczyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 20:00, Hubi Koshi napisał:

NIe o to mi chodzi. po prostu któregoś dnia mogło by gdzieś z nieznanej przestrzeni wyłonić
się Armada statków któregoś z Primarchów

Primarchowie już dawno nie żyją został tylko Guilliman (czy jak to się pisze) ale jego życie przypomina życie roślinki...
>. Ostatecznie nie wiadomo czy ci dwaj zrobili coś ekstremalnie

Dnia 12.09.2006 o 20:00, Hubi Koshi napisał:

BEEEEEEEE i dlatego ich wykasowano z rejestrów czy też dlatego że nigdy ich nie odnaleziono.

Jeden zrobił BEEEEE a mianowicie Primarch Word Bearers (tak słyszałem) a o Blood Ravens (możliwe,że to drugi legion) znikneły (bądź zostały zniszczone) wszystkie informacje.

Dnia 12.09.2006 o 20:00, Hubi Koshi napisał:

MOże polecieli gdzieś poza znaną Przestrzeń. Znając ich niesamowitą inteligencje, wytrzymałość
i siłe mogli gdzieś tam daleko zbudować swoje Imperia.


Taka przestrzeń to chyba tylko połudnowo-wschodnia część galaktyki. Stamtąt nadlecieli Tyranidzi i o tej części wrzechświata najmniej wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 20:00, Hubi Koshi napisał:

> Dziesiątki tysięcy? Jeden zakon mógł liczyć maksymalnie tysiąc marines. Ani jednego więcej.

> Jeden Primarch dał początek dziesiątkom zakonów? Musisz przyznać, że trochę to naciągane.

NIe o to mi chodzi. po prostu któregoś dnia mogło by gdzieś z nieznanej przestrzeni wyłonić
się Armada statków któregoś z Primarchów. Ostatecznie nie wiadomo czy ci dwaj zrobili coś ekstremalnie
BEEEEEEEE i dlatego ich wykasowano z rejestrów czy też dlatego że nigdy ich nie odnaleziono.
MOże polecieli gdzieś poza znaną Przestrzeń. Znając ich niesamowitą inteligencje, wytrzymałość
i siłe mogli gdzieś tam daleko zbudować swoje Imperia.


Ciekawa hipoteza, zresztą z Legion of the Damned było tak samo{no wrociło ich hyba tylko 200 ale zawsze coś}.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 20:07, Sita napisał:

Ciekawa hipoteza, zresztą z Legion of the Damned było tak samo{no wrociło ich hyba tylko 200
ale zawsze coś}.


Dokładnie to było ich 100 wcale nie wrócili (mogą ale nie chcą - są zarażeni jakąś zarazą i chyba dlatego nie chcą wrócić do imperium).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 20:06, Dyzio Diablo napisał:

Primarchowie już dawno nie żyją został tylko Guilliman (czy jak to się pisze) ale jego życie
przypomina życie roślinki...

Nie licząc tych którzy przeszli na strone Chaosu większość przemieniła się w Daemon Princów.
Poza tym Lion el Jonson podobno znajduje się w podziemiach resztek planety swojego zakonu
Leman Russ wyruszył w jakąś wielką podróż (to bodaj Primarch Space Wolvesów)

Dnia 12.09.2006 o 20:06, Dyzio Diablo napisał:

Jeden zrobił BEEEEE a mianowicie Primarch Word Bearers (tak słyszałem) a o Blood Ravens (możliwe,że
to drugi legion) znikneły (bądź zostały zniszczone) wszystkie informacje.

No tak tyle że skoro JEST opisany to znaczy że jednak coś o nim wiadomo a ja mówie o dwóch Primarchach i Zakonach o których NIC nie wiadomo.

Dnia 12.09.2006 o 20:06, Dyzio Diablo napisał:

Taka przestrzeń to chyba tylko połudnowo-wschodnia część galaktyki. Stamtąt nadlecieli Tyranidzi
i o tej części wrzechświata najmniej wiadomo.

Cóż mój optymizm jest czysto teoretyczny nie czuje sie zbyt pewny korzystając z niego w świecie WH40k :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 20:02, General Sturnn napisał:

> Dziesiątki tysięcy? Jeden zakon mógł liczyć maksymalnie tysiąc marines. Ani jednego więcej.

> Jeden Primarch dał początek dziesiątkom zakonów? Musisz przyznać, że trochę to naciągane.



Z tą dokładnością to przesadzasz. Sami Black Templars liczą około 3 tysięcy Braci Zakonnych.
kodeks Adeptus Astrates nakazywał podział Legionów Marines, które liczyły 10 000 żołnierzy
na mniejsze grupy. 1000 osobowe Zakony były tylko wyznacznikiem.


Co do Blood Raves. Podejrzewam, że wywodzą sie oni w bezpośredniej linni od Blood Angels. Dlaczego?
Może po pierwsze, ze w nazwie mają identyczny człon.


Odpada. Wszystkie zakony ktore wywodza sie bezposrednio z zakonu Blood Angels cierpia na ich skaze, ktora prowadzi do Black Rage (wkoncu do podzialu doszlo po bitwie o Terre w ktorej - jak wiemy- zginal Sanginus) i maja niewielkie *odchyly* psychiczne (Flesh Tearers dla przykladu sa jednym z takich zakonow). Najprawdopodobniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 20:11, BlackTemplar napisał:

Odpada. Wszystkie zakony ktore wywodza sie bezposrednio z zakonu Blood Angels cierpia na ich
skaze, ktora prowadzi do Black Rage (wkoncu do podzialu doszlo po bitwie o Terre w ktorej -
jak wiemy- zginal Sanginus) i maja niewielkie *odchyly* psychiczne (Flesh Tearers dla przykladu
sa jednym z takich zakonow). Najprawdopodobniej



Dobra, pomylka z mojej strony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować