Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

Dnia 16.02.2009 o 22:22, Lord Avatar napisał:

/.../

Nie wnikając w charakter waszego sporu, bo to nie moja rzecz, nadmienię tylko, że Grond=Cerber.
To samiec...


Znaczek obok awatara sugeruje coś innego.
Sorry za off top. I raczej się już zmywam bo jak widzę na wolne skojarzenia i dywagacje nie ma tu miejsca a tylko na twarde fakty. A tu specjalistą nie jestem. Szacunek i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 16:25, benjiro napisał:

Znaczek obok awatara sugeruje coś innego.
Sorry za off top. I raczej się już zmywam bo jak widzę na wolne skojarzenia i dywagacje
nie ma tu miejsca a tylko na twarde fakty. A tu specjalistą nie jestem. Szacunek i pozdrawiam.



Och nie! Zabierasz zabawki i idziesz sobie? A moge wziac twoją koparkę?

Weź chłopie, Cerber odpowiedzial Ci na takim samym poziomie jak Ty pisales swoje posty. Maciek z resztą też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2009 o 18:44, General Sturnn napisał:

Och nie! Zabierasz zabawki i idziesz sobie? A moge wziac twoją koparkę?

Weź chłopie, Cerber odpowiedzial Ci na takim samym poziomie jak Ty pisales swoje posty.
Maciek z resztą też.


Przez szacunek dla innych użytkowników forum odpowiem Ci na gg. Miłej lektury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2009 o 20:00, benjiro napisał:

Przez szacunek dla innych użytkowników forum odpowiem Ci na gg. Miłej lektury.


Przez brak szacunku dla innych użytkowników, odpowiem Ci tu.

You are retarded xD

End of offtop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 14:37, Nagaroth napisał:

W sierpniu na GenConie będzie premiera drugiego systemu RPG w świecie Warhammera 40k,
będzie to Rogue Trader. Wydawnictwo Fantasy Flight Games uruchomiło już stronę www systemu:
http://new.fantasyflightgames.com/edge_minisite_sec.asp?eidm=78&esem=1 :)


Pierwsze skojarzenie - Eve Online. A gdyby tak...? Marzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie(i już przepasam Gronda za to ze może być bezsensu ;o) Jaki pancerz noszą Inkwizytorzy...i czy osoba inna niż SM może nosić pancerz szturmowy i dzierżyć bolter? Bo przecież w IG niektórzy używają pistoletów boltowych i np ciężkich bolterów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 15:12, Maciek2194 napisał:

A ja mam pytanie(i już przepasam Gronda za to ze może być bezsensu ;o) Jaki pancerz noszą
Inkwizytorzy...i czy osoba inna niż SM może nosić pancerz szturmowy i dzierżyć bolter?
Bo przecież w IG niektórzy używają pistoletów boltowych i np ciężkich bolterów


http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Artificer_Armour

SM noszą pancerze szturmowe? Hmm. Nawet Scouci noszą coś lepszego ("skorupowe").
No a czemu inni nie mogą używac bolterów? Odpowiednia konfiguracja (zabezpieczenie kodem DNA czy coś w ten deseń, coś jak u Sędziów z komiksów o Dreddzie).

I czytać lexicanum! To nie boli, wirusów ani trojanów tam nie ma! :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 15:12, Maciek2194 napisał:

A ja mam pytanie(i już przepasam Gronda za to ze może być bezsensu ;o) Jaki pancerz noszą
Inkwizytorzy...i czy osoba inna niż SM może nosić pancerz szturmowy i dzierżyć bolter?
Bo przecież w IG niektórzy używają pistoletów boltowych i np ciężkich bolterów


Błagam cię chłopie, nie sprawiaj że ilekroć otwieram ten wątek,chce mi sie płakać. Nauczy się angielskiego i wertuj lexicanum, zamiast działać niekorzystnie na moje, i z pewnością innych użytkowników także zdrowie psychiczne, a w skrajnych przypadkach psychiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 22:08, Szczur22 napisał:

> A ja mam pytanie(i już przepasam Gronda za to ze może być bezsensu ;o) Jaki pancerz
noszą
> Inkwizytorzy...i czy osoba inna niż SM może nosić pancerz szturmowy i dzierżyć bolter?

> Bo przecież w IG niektórzy używają pistoletów boltowych i np ciężkich bolterów

Błagam cię chłopie, nie sprawiaj że ilekroć otwieram ten wątek,chce mi sie płakać. Nauczy
się angielskiego i wertuj lexicanum, zamiast działać niekorzystnie na moje, i z pewnością
innych użytkowników także zdrowie psychiczne, a w skrajnych przypadkach psychiczne.

Do czegoś ten wątek musi służyć nie? New wszyscy umieją aż tak super dobrze ang, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 15:12, Maciek2194 napisał:

Bo przecież w IG niektórzy używają pistoletów boltowych i np ciężkich bolterów



Ciężkie boltery w pojedynkę to raczej nie. Wyjątki to drużyny ciężkich broni ale taki sprzęt targa kilku chłopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dlaczego tak mało robotów w tej przyszłości jest..? Imperium = zacofanie+strach, Eldarowie męczą swoich zmarłych i ich dusze wkładają do robotów, więc w pewnym sensie to "żywe" roboty(okej, nie wiem jak to nazwać :P). W każdym razie i tak trochę mnie to dziwi.
Tylko o ile się nie mylę to Tau trochę używa takich gadżetów.
A przecież na większą skalę to mogłaby być całkiem niezła armia. Cyborgi+bezzałogowe czołgi, myśliwce itd.
Czytałem ostatnio co nieco na temat Tyranidów i doszedłem do wniosku, że zwłaszcza to byłoby idealne rozwiązanie na robaki.

Wydaje mi się że Imperium będzie miało gigantyczne trudności z odparciem czwartego natarcia tyranidzkiej straży przedniej. Flota Lewiatan namieszała już solidnie.

W sumie to jest armia ''robotów'' - Nekroni, ale ktoś mi już kiedyś odpowiadał że tyranidzi uciekają szybko od nich i niespecjalnie dałoby się ich wykorzystać w tym celu...a szkoda.

Niestety trzeba stwierdzić że Tyranidzi to gatunek doskonały, nie mający sobie równych. Mobilny, dynamiczny, dostosowując się szybko do danych warunków planetarnych oraz przeciwników jakich napotyka rój... Taktyka spalonej ziemi (a raczej planet) sprawdziła się, lecz doprowadziła do niezwykłego osłabienia Imperium i w efekcie nie będzie się opłacało jej stosować następnym razem...
Jak pokonać przeciwnika doskonałego? Co powinno zrobić Imperium? Jaka strategia by się sprawdziła? Czy ludziom została tylko modlitwa do ich boga-Imperatora..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 23:36, Konował napisał:

W sumie to dlaczego tak mało robotów w tej przyszłości jest..? Imperium = zacofanie+strach,
Eldarowie męczą swoich zmarłych i ich dusze wkładają do robotów, więc w pewnym sensie
to "żywe" roboty(okej, nie wiem jak to nazwać :P). W każdym razie i tak trochę mnie to
dziwi.
Tylko o ile się nie mylę to Tau trochę używa takich gadżetów.
A przecież na większą skalę to mogłaby być całkiem niezła armia. Cyborgi+bezzałogowe
czołgi, myśliwce itd.

Zdarza się przecież używanie np. automatycznych wieżyczek przez Marines czy Gwardię, karabinów z automatycznym celowaniem (a przynajmniej tak było w jednej z książek), istnieją serwoczaszki itd., Eldarzy mają np. zautomatyzowane platformy z działkami. Zresztą technologia obcych swoją drogą... Generalnie w Imperium sztuczna inteligencja jest zabroniona, a i z technologią do jej wykonania jest krucho, ponieważ jak wiadomo Imperium utraciło wiele danych na temat starszej technologii. Komputery są jeszcze dopuszczane, ale nie takie, które posiadałyby sztuczną inteligencję. Serwitorzy są w porządku, jako, że oni tylko częściowo są maszynami itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 22:08, Szczur22 napisał:

Błagam cię chłopie, nie sprawiaj że ilekroć otwieram ten wątek,chce mi sie płakać. Nauczy
się angielskiego i wertuj lexicanum, zamiast działać niekorzystnie na moje, i z pewnością
innych użytkowników także zdrowie psychiczne, a w skrajnych przypadkach psychiczne.


Generalnie zgadzam się z twoją opinią, ale tutaj ---> zdrowie psychiczne, a w skrajnych przypadkach psychiczne, toś się nie popisał. W ogóle to zdanie jest z deka, no... słabe. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też czytałem o takich wieżyczkach, ale to raczej prymitywne maszynki działające na zasadzie: gdzie jest ruch - tam kieruje się ogień.
Mi chodzi o to że doskonale by wykorzystać robotykę w większej skali i odrzucić strach przed nowym.
Oczywiście zdaję sobie sprawę że to aktualnie niemożliwe. Herezja itd...

Po prostu zastanawia mnie co zrobić by obronić Imperium przed Tyranidami :P.
Tak, tak, wiem, nie mam nic lepszego do roboty niż rozmyślać nad takimi rzeczami ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 23:51, Lord Avatar napisał:

> Błagam cię chłopie, nie sprawiaj że ilekroć otwieram ten wątek,chce mi sie płakać.
Nauczy
> się angielskiego i wertuj lexicanum, zamiast działać niekorzystnie na moje, i z
pewnością
> innych użytkowników także zdrowie psychiczne, a w skrajnych przypadkach psychiczne.


Generalnie zgadzam się z twoją opinią, ale tutaj ---> zdrowie psychiczne, a w skrajnych
przypadkach psychiczne
, toś się nie popisał. W ogóle to zdanie jest z deka, no...
słabe. :D


Miało być fizyczne zamiast drugiego psychicznego :P Był wieczór, a ja byłem zmęczony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyranidzi może i są gatunkiem doskonałym ale bez przyszłości.
Tak się ostatnio zastanowiłem i wydumałem taką pokrętną myśli / sformułowanie:
Tyranidzi jako wielki "organizm" potrzebuje non stop papu, zjadają po kolei te wszystkie planety ogałacając je całkowicie aż do poziomu płyt tektonicznych.
Wiadomo że pochodzą z krańców galaktyki a może z krańców wszechświata, niech nawet będą zdolne pochłonąć cały wszechświat, nic im to nie da ponieważ sam ich idea istnienia jest ułomna.
Rozmnażają się, mutują, żyją aby podbijać, zjadać ale co będzie z nimi jak już wszytko się przerobią na biomasę ? Jak dla mnie wyjściem może być fotosynteza :)

W jakby kogoś to interesowało w DOW2 mamy do czynienia jak to okreslił jedne z sierżantów najprawdopodobniej z jedną z odnóg floty Lewiatan. Do tego Krwawe Kruki jak wskazuje na to fabuła wywodzą się z wymieniowych przeze mnie wcześniej planet, czyli Calderis, Typhon Prime, Meridian ze szególnym wskazaniem na Calderis.
Do tego wydaje mi się iż Relic dał prztyczka w nos śp studiu Irol Lore nawiasując w wypowiedzi Cyrusa do Kampanii Kauravskiej (mogłem coś przekręcić w nazwie bo szybko i tekst przeleciał a w Soulstorma nie grałem) iż to była jednak przegrana sprawa ponieważ: "Zginęło wielu Marines i teraz jak Zakon utraci te planety to zginie na zawsze" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować