Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2009 o 15:44, Nagaroth napisał:

Pradawni stworzyli mnóstwo ras.

Ba, stworzyli nawet samych siebie ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.03.2009 o 14:35, General Sturnn napisał:

Ale Pradawni stworzyli rasę owadopodobną, które w znaczynm stopniu przypomina Tyranidów.


By kontrolować populację różnych ras żyjących w różnych częściach galaktyki ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 15:44, Nagaroth napisał:

Pradawni stworzyli mnóstwo ras.


Czemu więc wykluczasz,że i Tyranidów?

Imo, mogła to być ostatnia opowiedz Old Ones na wojnę z C''tanami, która ostatecznie zniszczyła i ich. Bardzo prawdopodobne,ze Hive Mind to po prostu organizm wygenerowany z DNA samych Old Ones, dzieki czemu zyskał mocne telepatycznie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie istnieje taka możliwość, ale czy są jakiekolwiek przesłanki ku temu? Tyranidzi są na pewno z innej galaktyki, nie wiemy czy Old Ones się wybierali tak daleko.
Poza tym...po co Old Ones mieliby tworzyć gatunek do walki z nekronami, jeśli ten gatunek od nekronów...ucieka? Co więcej, jest równie niszczycielski.
Tak więc, imo są to czyste spekulacje nie poparte niczym :P.

A moce telepatyczne Tyranidzi podobno dostali od DNA, ale Eldarów.

I na koniec dodam tylko, że to nie Tyranidzi zniszczyli Old Ones tylko Enslavery - kataklizm prosto z Immaterium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 19:50, General Sturnn napisał:

Czemu więc wykluczasz,że i Tyranidów?

Bo są z innej galaktyki a nigdzie nie ma choćby najmniejszej wzmianki żeby Pradawni pokonali odległości kosmiczne między dwoma galaktykami.

Dnia 04.03.2009 o 19:50, General Sturnn napisał:

Imo, mogła to być ostatnia opowiedz Old Ones na wojnę z C''tanami,

Ostateczną odpowiedzią było stworzenie Krorków

>która ostatecznie zniszczyła i ich.
Ostatecznie zniszczyli ich Enslaverzy

>Bardzo prawdopodobne,ze Hive Mind to po prostu organizm wygenerowany z DNA samych Old Ones, dzieki czemu zyskał mocne telepatycznie itd.
Wogóle nie prawdopodobne, to twoja czysta spekulacja, na dodatek bez najmniejszych podstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyranidzi najbliżej mają chyba do afrykańskich mrówek - zabójców. Biegają dookoła gniazda codziennie najeżdżając inna część lasu i zabijając wszystko co żyje.
Pamiętajmy, że tyrki jednostkowo wielkiej inteligencji nie prezentują, ale Hive Mind czymkolwiek by on nie był możliwie, że wie jak zadbać o przetrwanie swojej rasy i że powinni coś żywego w galaktyce zostawić zanim ją opuszczą. A tak na prawdę ludzie są sami winni sobie, że atakują ich robale. Gdyby nie mieli tej kosmicznej latarni naprowadzającej kto wie czy tyrki by się tam pofatygowały. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 23:10, Hobbit85 napisał:

A tak na prawdę ludzie są sami winni sobie, że atakują ich robale. Gdyby nie mieli tej kosmicznej latarni naprowadzającej kto wie czy tyrki by się tam pofatygowały. :)

Astronomican na pewno nie pomógł Tyrkom zbytnio przy kierowaniu się do naszej galaktyki, ponieważ ma on jedynie jakieś 50 tysięcy lat świetlnych zasięgu. Czyli nie obejmuje on swoim zasięgiem nawet całej naszej galaktyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, ogłaszałem to już kiedyś ale muszę zrobić to jeszcze raz. Vortal 40k.pl poszukuje redaktorów! Nie, portal nie jest o serii Dawn of War, dotyczy on szeroko pojętego Warhammera 40 000 tak więc zajmuje się bitewniakiem, RPG, grami PC, powieściami, komiksami i wszystkim innym co jest związane z tym uniwersum. Tak, chętny na redaktora musi przynajmniej dobrze znać świat WH40K. Nie, nie musicie grać i interesować się wszystkim co związane z 40k ale ten kto sie zgłosi musi pisać różne teksty. Nie, robota nie jest płatna, to inicjatywa fanowska ale jak będzie stała ekipa redaktorska to będzie można liczyć pewnie na stałe dostawy polskich powieści do recenzji, nie, nie wiem czy gry z serii DoW też udało by się załatwić do recki (a serii DoW 1 na pewno by sie nie udał), nie, angielskich powieści też nie da sie załatwić, jeśli takowe chcecie recenzować to z własnej kieszeni tak jak ja to robie, nie, nie trzeba pisać tylko recenzji ale także zapowiedzi, newsy czy też teksty opisujące uniwersum Warhammera 40 000. I tu chyba postarałem się odpowiedzieć na wszystkie potencjalne pytania, jeśli jest ktoś zainteresowany lub ma jakieś jednak pytania to walić na gg do mnie, numer mam w podpisie. Jak jestem dostępny to znaczy że jestem przy komputerze, jak na zaraz wracam to znaczy że zaraz wracam, jak mnie nie ma to mnie nie ma, nie mam zwyczaju siadywać na niewidocznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 22:27, Nagaroth napisał:

Ok, ogłaszałem to już kiedyś ale muszę zrobić to jeszcze raz. Vortal 40k.pl poszukuje
redaktorów! Nie, portal nie jest o serii Dawn of War, dotyczy on szeroko pojętego Warhammera
40 000 tak więc zajmuje się bitewniakiem, RPG, grami PC, powieściami, komiksami i wszystkim
innym co jest związane z tym uniwersum. Tak, chętny na redaktora musi przynajmniej dobrze
znać świat WH40K. Nie, nie musicie grać i interesować się wszystkim co związane z 40k
ale ten kto sie zgłosi musi pisać różne teksty. Nie, robota nie jest płatna, to inicjatywa
fanowska ale jak będzie stała ekipa redaktorska to będzie można liczyć pewnie na stałe
dostawy polskich powieści do recenzji, nie, nie wiem czy gry z serii DoW też udało by
się załatwić do recki (a serii DoW 1 na pewno by sie nie udał), nie, angielskich powieści
też nie da sie załatwić, jeśli takowe chcecie recenzować to z własnej kieszeni tak jak
ja to robie, nie, nie trzeba pisać tylko recenzji ale także zapowiedzi, newsy czy też
teksty opisujące uniwersum Warhammera 40 000. I tu chyba postarałem się odpowiedzieć
na wszystkie potencjalne pytania, jeśli jest ktoś zainteresowany lub ma jakieś jednak
pytania to walić na gg do mnie, numer mam w podpisie. Jak jestem dostępny to znaczy że
jestem przy komputerze, jak na zaraz wracam to znaczy że zaraz wracam, jak mnie nie ma
to mnie nie ma, nie mam zwyczaju siadywać na niewidocznym.



Odwezwij sie do mnie ( gg: 9843115) i jeśli chcesz moge cos tam robic, tylko napisz konkretnie co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

From Katie Drake of Astronomican.


Hi everyone. I realize that I''m new here and as such what I say will be taken with a grain of salt at best, but I figured I''d share anyway.

According to my source (which cannot be named due to his/her fear of getting in trouble for leaking goodies), the Blood Raven Space Marines will be getting a Codex all of their own for 40K "sometime before 6th edition". Said source insists that Games Workshop has been looking to further capitalize on the excellent sales on the Space Marine range and as such have been grooming the Blood Ravens for the spotlight via the Dawn of War series of computer games.

Apparently the Blood Ravens will get a whole bunch of goodies in order to distance them from the typical Codex Chapters and therefore justify a dedicated Codex - the large number of psykers in the Chapter being one of the main themes. After all, there''s already the balanced Chapter (Ultramarines), shooty Chapter (well, sort of at least, in the form of the Dark Angels before their new Codex release and Imperial Fists), and a bunch of close combat focused Chapters (Blood Angels, Black Templars and Space Wolves, to name but a few), so a Chapter that stands out by relying on a large number of Librarians makes sense. Aside from Librarians, the Ravens will apparently make use of some "lost, ancient Imperial Technology" which, coupled with the unprecedented foresight of the Chapter''s psykers, will allow many of the units in the army to "begin the game in advantageous positions or receive bonuses".

That''s all I''ve heard so far, but my source informs me that we''ll be hearing progressively more about the Blood Ravens, both in further Dawn of War games as well as from the Black Library to prepare the way for the Ravens to arrive in the limelight.

While this may seem fantastic and unlikely, this source is the same that hinted about the addition of the Tau a number of years ago, as well as a contributor to the Planetstrike rumors that we began hearing about over two years ago.

Hopefully this makes for an interesting discussion if nothing else.

Thanks for reading.


A to ciekawe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli w skrócie: chcą zrobić tak, aby Krwawe Kruki bardziej się wyróżniał spośród innych zakonów Jako główna cecha - duża ilość psioników. W sumie to dobrze, ciekawe tylko czy jakoś odbije się to na grach (czyli dodatkach do DoW2, a przynajmniej na kampaniach). Najbardziej ciekawi mnie to, że mają używać jakiejś zapomnianej technologii - interesujące, co to za sprzęt może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko. Czy jest polska strona opisująca świat WH 40000? Wiem że to noobowskie pytanie, i pan google też istnieje, ale chcę się spytać znawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 20:03, KrwawyMarcys napisał:

Witam. Mam pytanko. Czy jest polska strona opisująca świat WH 40000? Wiem że to noobowskie
pytanie, i pan google też istnieje, ale chcę się spytać znawców.


Choćby tu,
http://www.teksty.gildia.pl/krzysiek_b/kroniki/spacemarines

...choć ta stronka akurat to szczególnie się na Puszkach koncetruje, no i dawno update''a nie widziała.

[BTW, można by jakiś post podpiąć w celu uproszczenia życia takim poszukiwaczom]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

www.40k.pl - co jakiś czas wrzucamy różne różniaste artykuły dotyczące świata Warhammera 40 000 :) jutro dalsza część historii świata oraz recka Xenology powinny się pojawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się oni bardziej kojarzą z tymi wszystkimi małymi organizmami, które rozkładają wszystko co organiczne. Np. zwierze, które padło w lesie rozkładają całe - kości także. Tak samo Tyrki. Jak tyko wyczują padlinę (inną cywilizację) nosem to atakują i rozkładają ją do spodu, dopóki nic z niej nie zostanie. Ot takie skojarzenie ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować