Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

Dnia 12.08.2013 o 16:59, Arcling napisał:

Mam nadzieję, że to jest tylko żart...
http://www.youtube.com/watch?v=jXwKFsfk0bI


Raczej niestety Flash Gitzy przewidzieli "space marine inside of a space marine". Już od dawna były plotki o czymś, co miało być między dredem a termosami, a teraz widzimy jak to wyglada. Możliwe, że na stole Centurion będzie skuteczny (możliwość strzelania z dwóch broni w jednej turze+ ma heavy i hurricane boltery= lots of dakka), ale niestety pod względem pokraczności rywalizuje on z Dreadknightem. Choć nie wiem, co dla fanów jest stradzniejsze- wielki kloc czy fakt, że Cruddace pisze kodeks :/

Na marginesie pojawi się też niedługo nowy Codex Suplement. Tym razem bohaterem będzie...Black Legion. Czekam na suplement dla Cadian.

I pytanie dla kogoś kto bawił się w erpegi- który z systemów jest najlepszy? Najwięcej dobrego słyszałem o Dark Heresy, ale mnie osobiście ciekawią Deathwatch i Only War.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2013 o 19:22, Shveid napisał:

I pytanie dla kogoś kto bawił się w erpegi- który z systemów jest najlepszy? Najwięcej
dobrego słyszałem o Dark Heresy, ale mnie osobiście ciekawią Deathwatch i Only War.


Mechanicznie najlepsze są Only War i Black Crusade ponieważ są najnowsze i mechanika w nich najbardziej trzyma się kupy i ewoluowała w całkiem niezłym kierunku. Dark Heresy z kolei jest najlepsze pod względem fabularnym i nośności historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2013 o 19:22, Shveid napisał:

Raczej niestety Flash Gitzy przewidzieli "space marine inside of a space marine". Już
od dawna były plotki o czymś, co miało być między dredem a termosami, a teraz widzimy
jak to wyglada. Możliwe, że na stole Centurion będzie skuteczny (możliwość strzelania
z dwóch broni w jednej turze+ ma heavy i hurricane boltery= lots of dakka), ale niestety
pod względem pokraczności rywalizuje on z Dreadknightem.

To się ma nazywać Centurion? Są w ogóle gdzieś jakieś bardziej szczegółowe informacje o tym? Szukałem i znalazłem głównie info, że to była ranga u SM: http://warhammer40k.wikia.com/wiki/Centurion_(Space_Marine_Rank)
Jeśli to prawda, to jest to pewna niekonsekwencja, skoro mamy rangę i jednostkę o takiej samej nazwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2013 o 19:22, Shveid napisał:

I pytanie dla kogoś kto bawił się w erpegi- który z systemów jest najlepszy? Najwięcej
dobrego słyszałem o Dark Heresy, ale mnie osobiście ciekawią Deathwatch i Only War.


Ja osobiście jestem ogromnym zwolennikiem Rogue Tradera, chociaż to mniej ze względu na sam system a bardziej ze względu na rodzaj zabawy jaki proponuje. Gracze mogą popuścić wodze fantazji i zachęcani wręcz są do różnych, bardzo 40kowych głupotek. Jak dowodzić? Wyłącznie z frontu. Ogromna bestia wyłania się z otchłani kosmosu? Muszę mieć jej głowę. Na pokładzie okrętu pojawiają się kulty chaosu? Przewietrzyć parę niższych poziomów!

Deathwatch jest bardzo taki... "dadadadaDADADADAdadadadaDUPJEBS". Oczywiście, system nie ogranicza GMa w tym co ten chce zrobić, ale nie da się ukryć że bardzo silnie nastawiony jest na walkę i taki rollplay. Gra się bardzo miło i przesympatycznie tworzy się własne zakony (któryś dodatek miał sympatyczne tabelki). Bardzo przydaje się siatka bitewna.

W Only Wara nie grałem ale słyszałem raczej pochlebne opinie. Podobno absolutnie należy wplatać do gry sporo nawiązań do MASHa a zaimportowanie Tau z Deathwatcha z pewnością wyciągnie poszczerbiony uśmiech na twarz dowolnego weterana. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2013 o 19:22, Shveid napisał:

I pytanie dla kogoś kto bawił się w erpegi- który z systemów jest najlepszy? Najwięcej
dobrego słyszałem o Dark Heresy, ale mnie osobiście ciekawią Deathwatch i Only War.


IMO nie opłaca się w ogóle na to wydawać pieniędzy.
Chyba że w celach kolekcjonerskich.

Będąc miłośnikiem uniwersum, sami możemy sobie stworzyć bazę pod erpega, który będzie nam oferował dokładnie to co chcemy.
Użytkowanie wydanych oficjalnie rolplejek i tak koniec końców u każdego normalnego miłośnika kończy się na przerabianiu tych gier pod swoją modłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2013 o 01:10, Arcling napisał:

Jeśli to prawda, to jest to pewna niekonsekwencja, skoro mamy rangę i jednostkę o takiej
samej nazwie.


Żadna niekonsekwencja, Centurion to nazwa ohydnej jednostki z 41 millenium którą wprowadzi nowy Codex. Jako ranga Centurion występował w Legionach Astartes w czasach Herezji Horusa, w Zakonach już jest nieobecna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2013 o 12:49, Nagaroth napisał:

Żadna niekonsekwencja, Centurion to nazwa ohydnej jednostki z 41 millenium którą wprowadzi
nowy Codex. Jako ranga Centurion występował w Legionach Astartes w czasach Herezji Horusa,
w Zakonach już jest nieobecna.

Czyli przynajmniej konfliktu z obecną linią czasową nie ma. Najlepsze w tym wszystkim, że żart fanów okazał się rzeczywistością... Jak w ogóle wyjaśnią pojawienie się tych centurionów? Odzyskano je z jakiegoś STC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2013 o 16:17, Arcling napisał:

Jak w ogóle wyjaśnią pojawienie się tych
centurionów? Odzyskano je z jakiegoś STC?


Nie mam pojęcia, Codexu jeszcze nie wydano więc nie ma żadnych informacji na ich temat. Nic nie wiadomo poza fotkami które wyciekły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powyciekały też zasady dla tej jednostki na stole, ale pod względem fabularnym trzeba poczekać na cruddex. Autor nie jest Wardem, więc może coś dobrego wymyśli...choć nawet Ward może zrobić ciekawe jednostki.

A co do erpegów- dziękuję za opinię. Samemu nigdy nie miałem możliwości zabawy w papierowe rpg (uroki życia na zadupiu :/) i ciekawiły mnie te osadzone w 40k. O Dark Heresy najwięcej dobrego słyszałem, o Rogalu póki co to, że jako jedyny pozwala grać Xeno, o Deatchwatch że nie ma w nim takiej śmiertelności co w DH+ zdarzają się wesołe rzeczy przez zasady, o Black Crusade niewiele a o Only War że umiera się tu równie często jak w DH, chyba że w ramach universal standart kit każdy gwardzista weźmie wyrzutnię rakiet.

I ostatnia rzecz która mnie ciekawi- co z siorkami w tej edycji. Z racji tego, że BT mogą liczyć góra na codex supplement to zostają nam tylko 2 dexy- orkownia i nidy, a potem co? Może suplementów? Kwestia siorek ciekawi mnie, gdyż jako jedyne nie mają "apokaliptycznych" zestawów do kupienia, a ostatnio jedyne co dostały to pseudocodex w White Dwatfie. Czyżby GW chciało się w końcu pozbyć tej armii czy też wyjdzie ich jakaś reedycja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2013 o 21:45, Shveid napisał:

O Dark Heresy najwięcej
dobrego słyszałem


Dark Heresy to jeden z moich ukochanych systemów, prawda ma kulawą i przestarzałą mechanikę, prawda osobiście jestem w stanie ją znieść tylko dzięki latom łatania i homeruli, ale oferuje na prawdę świetne spojrzenie na świat 40stki. DH to taki Call of Cthulhu z karabinami, granatami i fanatyzmem.

Dnia 13.08.2013 o 21:45, Shveid napisał:

, o Rogalu póki co to, że jako jedyny pozwala grać Xeno,


RT jest fajnym systemem awanturniczym ale wymagającym od MG biegłości w improwizacji i bogatej wyobraźni, tak jak DH ma dość przestarzały ruleset chociaż i tak lepszy od swojej poprzedniczki (zwłaszcza pod kątem mocy psionicznych). Jest ciekawy, drastycznie inny od DH i też warty poznania.

Dnia 13.08.2013 o 21:45, Shveid napisał:

o Deatchwatch
że nie ma w nim takiej śmiertelności co w DH+ zdarzają się wesołe rzeczy przez zasady,


DW rzeczywiście nie ma takiej śmiertelności jak poprzednie systemy, ale w końcu tam grało się śmiertelnikami. Tu postludzkimi superżołnierzami. System jest ciekawy, ma na prawdę interesujący setting, jednak na długą metę potrafi być nudny, było nie było - przygody drużyny w DW z samej definicji systemu koncentrują się na walkach licznych i wielkich a to potrafi być nudne.

Dnia 13.08.2013 o 21:45, Shveid napisał:

o Black Crusade niewiele


Black Crusade można potraktować jako Dark Heresy i Deathwatch w jednym tylko że od strony Chaosu. Dosłownie. O ile główny setting zakłada granie w obrębie sztormu osnowy o nazwie Screaming Vortex (nazewnictwo to jeden z powodów dla których tak lubię ten świat), tak granie poza nim to żaden problem, zwłaszcza jak znamy pozostałe systemy. O ile granie mieszanymi drużynami kultystów i Marines Chaosu też potrafi być zabawne, tak moim zdaniem największa frajda to granie bandą śmiertelnych, małych kultystów Chaosu w sektorze Calixis oraz knucie, spiskowanie i uciekanie przed Inkwizycją. :P

Dnia 13.08.2013 o 21:45, Shveid napisał:

a o Only War że umiera się tu równie często jak w DH, chyba
że w ramach universal standart kit każdy gwardzista weźmie wyrzutnię rakiet.


Chyba nawet więcej się ginie. Only War jest na prawdę zabawnym systemem, zwłaszcza dzięki zamieszczonymi w podstawce zasadami tworzenia własnych regimentów (w dodatku Hammer of the Emperor są nowe, dodatkowe, ciekawe opcje), dzięki temu z moją grupką stworzyliśmy Kresowy Powietrzno-Desantowy Regiment Husarii. :P Ale tak jak DW, na długą metę to jest nudny. To gra o wojnie i żołnierzach więc trochę ogranicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są i "Space Marines inside of the Space Marines":
http://www.games-workshop.com/gws/catalog/productDetail.jsp?catId=cat440160a&prodId=prod2160154a

Brak jakiegoś sensownego wyjaśnienia w lore, skąd one się mogły wziąć. Jedynie to, że zamieniają one SM w chodzący czołg (tak jakby SM już teoretycznie nimi nie byli, zwłaszcza Terminatorzy...).
Nie mogło też zabraknąć kolejnych kosmicznych Rzymian w przypadku Ultramarines: http://www.games-workshop.com/gws/catalog/productDetail.jsp?catId=cat440160a&prodId=prod2160140a

Jako niepowiązany bonus filmik, którego chyba jeszcze tu nikt nie dawał:
http://www.youtube.com/watch?v=LNK5-uE5JFg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z czego ponoć marynarz siedzący w centurionie ma skrzyżowane ręce na klacie :/

A o fluffie było coś przy paru plotkach- centy to ponoć wykorzystywane od niedawna (czyli 5000 lat) przez SM kombinezony w celu przełamywania linii. Używane są głownie przez dewastatorów (wariant z bolcem/laską/grav czymś) i asfaltowców (wariant z wiertłami). Czyli w sumie marines świeżo po wyjściu ze scoutów mogą używać czegoś, co jest groźniejsze od terminatora.

To tylko ploty póki co, trzeba poczekać do 7 kiedy to będzie premiera dexu SMowego. W sumie ten dex może być ciekawy, bo w przeciwieństwie do 5 edycji, gdzie był kodeks ultrasmerfów tutaj zostaną uwzględnione wszystkie zakony 1 fundacji bez obu aniołów i wilczych wilków + templariusze i chyba karmazynowe pięści.

Tylko z związku z ostatnią manią GW na punkcie wielkich/masywnych jednostek jak Riptide czy Wraithknight ciekawi mnie co dostanie Gwardia, która teoretycznie otrzyma kodeks w marcu następnego roku. Ultrasentinel? Baneblade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2013 o 21:17, Shveid napisał:

Z czego ponoć marynarz siedzący w centurionie ma skrzyżowane ręce na klacie :/

Czyli kontrolują je myślami poprzez jakieś połączenie nerwowe?

Z nowych jednostek przynajmniej ta się prezentuje normalnie: http://www.games-workshop.com/gws/catalog/productDetail.jsp?catId=cat440276a&prodId=prod2160144a
No ale to kolejny wariant Rhino.

Dnia 02.09.2013 o 21:17, Shveid napisał:

A o fluffie było coś przy paru plotkach- centy to ponoć wykorzystywane od niedawna (czyli
5000 lat) przez SM kombinezony w celu przełamywania linii. Używane są głownie przez dewastatorów
(wariant z bolcem/laską/grav czymś) i asfaltowców (wariant z wiertłami). Czyli w sumie
marines świeżo po wyjściu ze scoutów mogą używać czegoś, co jest groźniejsze od terminatora.

Tak, są też w stanie przebijać się wiertłami przez np. solidne ściany bunkra, po czym zdjąć wrogów wewnątrz za pomocą zamontowanego w tej samej dłoni flamera. Brzmi trochę za bardzo jak Dreadnaught z tą walką zbliżeniową z flamerem.

Dnia 02.09.2013 o 21:17, Shveid napisał:

Tylko z związku z ostatnią manią GW na punkcie wielkich/masywnych jednostek jak Riptide
czy Wraithknight ciekawi mnie co dostanie Gwardia, która teoretycznie otrzyma kodeks
w marcu następnego roku. Ultrasentinel? Baneblade?

Wyraźnie ostatnio mają manię na mechy, więc może Sentinel w środku Sentinela? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2013 o 21:42, Arcling napisał:

Czyli kontrolują je myślami poprzez jakieś połączenie nerwowe?

A czy wszyscy Space Marinesi nie są w stanie czegoś takiego robić? Z tego co pamiętam to jeden z wszczepów "Black Carapace" sprawia że Marinesi mogą połączyć swój system nerwowy z sensorami i osprzętem ich pancerza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2013 o 21:42, Arcling napisał:

Tak, są też w stanie przebijać się wiertłami przez np. solidne ściany bunkra, po czym
zdjąć wrogów wewnątrz za pomocą zamontowanego w tej samej dłoni flamera. Brzmi trochę
za bardzo jak Dreadnaught z tą walką zbliżeniową z flamerem.


Tyle że może być przewożony w land raiderze i wciąż jest upierdliwie trudny do zabicia (2 woundy i armor save 2+ yaaay). I choć wyglądają pokracznie to wciąż im daleko do tego http://www.games-workshop.com/MEDIA_CustomProductCatalog/m3310647a_99120102041_KhorneLordOfSkulls01_873x627.jpg

Dnia 02.09.2013 o 21:42, Arcling napisał:

Wyraźnie ostatnio mają manię na mechy, więc może Sentinel w środku Sentinela? :D


Ur Baneblade niesiony na 4 sentinelach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ niedawno wyszedł dex SMa już są jakieś większe informacje o centkach. Nazwane są po starej randze SMów i ich schematy zostały znalezione gdzieś tak pod koniec Ery Apostazji. Alzheimerowcy z Adeptus Mechanicus zaakceptowali je i teraz te egzoszkielety można znaleźć w zbrojowni prawie każdego zakonu. Centurion pozwala marynarzowi na noszenie większej ilości broni i -przede wszystkim- więcej wytrzymać, co czasem jest znacznie lepsze niż mobilność. Zakony lubią te cacka bo można je wystawiać tam gdzie wysłanie czołgów czy dreda jest niemożliwe/nieopłacalne + to mini drednot który nie potrzebuje umierającego weterana do kierowania. "Pilotami" egzoszkieletów są Asfaltowcy i Devki gdyż centek wymaga skupienia się stylu walki, podczas gdy pod tym względem weterani 1 kompanii są zbyt elastyczni...jeśli dobrze zrozumiałem.

W sumie dla takich Imperialnych Pięści centurion to dobra rzecz. Tylko czy Anioły/Wilki będą mogły z tego korzystać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest w sumie tak, jak wcześniej zakładałem. Wyciągnęli po prostu jakiś wcześniej nieznany schemat, który rzekomo potem długo leżał odłogiem.

Dnia 08.09.2013 o 18:31, Shveid napisał:

"Pilotami" egzoszkieletów są Asfaltowcy i Devki
gdyż centek wymaga skupienia się stylu walki, podczas gdy pod tym względem weterani 1
kompanii są zbyt elastyczni...jeśli dobrze zrozumiałem.

To trochę dziwnie to wytłumaczyli. Uniwersalność powinna być raczej plusem, bo umożliwia łatwiejsze dostosowanie się do sytuacji (w tym przypadku - do pilotażu innej maszyny/pancerza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować