Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

Swoją drogą, udzielają licencji na dziesiątki gównianych mini gierek, a nikt nie chce zrobić dużej, konkretnej gry w tym uniwersum? Podejrzane mi się to wydaje. Dobre RPG w świecie czterdziestki to byłaby kura znosząca złote jaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Słowo klucz "Dobre RPG", by takie zrobić twórcy musza mieć pomysł i pasje. Nie wszyscy lubią WH40k. Mnie się marzy coś na wzór Destiny tylko bez wszędobylskiego ładowania.

@Arcling No sorry, ale akurat "traktowanie mało poważnie", cale uniwersum zostało stworzone z przymrużeniem oka. Od razu mówię, że mnie się nie podobają zmiany, ale nic na to nie poradzimy(wysyłane były petycje, ale oni maja w poważaniu). Jestem raczej "niedzielnym" graczem, od czasu do czasu z kolegami sobie zagramy, ale uniwersum interesuję sie bardzo.

Też decyzja by nie tłumaczyć na polski książek jest głupia, z tego co czytałem początkowe kilka tomów HH zwróciło się im bardzo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kazak: Jedyna większa gra to Eternal Crusade, ale na razie jest w ledwo grywalnym stadium, nawet tekstury nie są gotowe. Co z tego wyjdzie, na razie trudno powiedzieć. Oby nie skończyło tak jak martwy już Warhammer Online.

Dnia 27.09.2014 o 11:19, Daronn_Darker napisał:

No sorry, ale akurat "traktowanie mało poważnie", cale uniwersum zostało stworzone
z przymrużeniem oka.

Chodzi o dość kontrowersyjne zmiany jak np. połączenie obu armii nieumarłych czy możliwość przywoływania nieumarłych przez magów innych armii. Fabularnie sam ten powrót Nagasha wypada pod tym względem mocno niespójnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gra tu ktos w wh40k board game ? ile moze kosztowac armia od 500-800 pkt i gdzie mozna to u nas zakupic ? jakie sa roznice miedzy rasami ? ogolne info mile widziane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2014 o 09:44, Malevyn napisał:

gra tu ktos w wh40k board game ? ile moze kosztowac armia od 500-800 pkt i gdzie mozna
to u nas zakupic ? jakie sa roznice miedzy rasami ? ogolne info mile widziane


To nie board game tylko wargame. Ogromna różnica. Kupować można na Rebel.pl i Bard.pl, w większych miastach są też inne sklepy jak np. Impek w Krakowie i firmowy Games Workshop w Warszawie. Różnice między rasami są ogromne od stylu gry, poprzez specjalne zasady po estetyke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 16:04, Malevyn napisał:

a te figurki to sa plastikowe czy metalowe ? bo z tego co widze na allegro to wiekszosc
plastikowa.


i w ogole to rozne firmy wydaja te figurki ? myslalem ze wszystko jedynie games workshop. a tu jakies cogs, citadel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 16:04, Malevyn napisał:

a te figurki to sa plastikowe czy metalowe ? bo z tego co widze na allegro to wiekszosc
plastikowa.


Niektóre są plastikowe, inne metalowe. Róznie to bywa. Warhammera wydaje tylko i wyłącznie Games Workshop bo to ich gra, są inne firmy mające inne gry i inne figurki. Są też firmy produkujące "figurki zastępcze" zasadniczo to podróbki figurek GW, z ich legalnością i jakością bywa różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2014 o 18:59, Malevyn napisał:

ile istnieje chapterow space marines w grze bitewnej i jakie sa roznice ?


Dokładna liczba nie jest nigdy nigdzie podana. Ale około 1000. Różnice są ogromne - w filozofii, wyglądzie, dostępnym uzbrojeniu, historii, taktyce, wierzeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej ubolewam, że twórcy Total War mówią coś o WH ale tym fantasy. Naprawdę byłbym zadowolony z TW w świecie przyszłości.

BTW. Są może gdzieś tłumaczenia pozostałych 3 książek o Ragnarze? Albo choć słowniczek, bo ciężko mi jest czytać(aktualnie Wolfblade) nie do końca rozumiejąc wszystkie słowa, nawet z użyciem normalnego słownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby się coś w kwestii przyzwoitych tytułów ruszyło, bo mi osobiscie wyczerpał się limit cierpliwości dla badziewia jakie na licencji WH ostatnio się wydaje.
Osobiście dalej naiwny i głupi czekam na cRPGa i strategię turową =P [najlepiej 40k, ale FRP też bym przyjął].
Ewentualnie kolejna część Blood Bowla, może z jakimś trybem zręcznościowym z prawdziwego zdarzenia [typu "be a star" gdzie prowadzimy jednego zawodnika, kamera z za pleców itp]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Studio jest dość nowe i jakiegoś wielkiego hitu nie stworzyło. Na screenach wygląda ok, okaże się jak w praktyce. Poza tym, sam oryginał chyba już nie jest wspierany przez GW (brak nowych edycji itd.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też znam tą serię, nawet chyba jakiś jej odcinek tutaj też linkowałem. Od podanego niżej remake wolałem bardziej oryginał, chociaż ten też jest niezły. Niedawno wyszedł też odcinek o Tau: https://www.youtube.com/watch?v=6-9XSiNfgk0

No i jest też sitcom z kultystami Chaosu, robiony w tym samym stylu: https://www.youtube.com/watch?v=5enLrHSMuIs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować