Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

Wiem że pytane wogle nie będzie na temat żadnej z nacji ale widząc wsz zakres wiedzy o WH40K (mój jest praktycznie zerowy oprucz kilku domysłów i Dow-a) postanowiłem je zadać. Jakie są podstawowe zasady do gier bitewnych WH40K?. Na początku zbierałem Władce Pierścieni ale patrząc na wygląd figurek i zwarzając na świetną gre DOW postanowiłem przeżucić się na WH40K. Figurki Jak już wspomniałem są bardzo fajne, tylko że nieznam żadnych zasad i nigdzie nie mogę ich znaleść. (Naj bardziej podobają mi się figurki SM i Orków). Cy któryś z was mógłby mi co nieco wyjaśnić? Byłbym bardzo wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 21:44, Snandalf8 napisał:

Wiem że pytane wogle nie będzie na temat żadnej z nacji ale widząc wsz zakres wiedzy o WH40K
(mój jest praktycznie zerowy oprucz kilku domysłów i Dow-a) postanowiłem je zadać. Jakie są
podstawowe zasady do gier bitewnych WH40K?. Na początku zbierałem Władce Pierścieni ale patrząc
na wygląd figurek i zwarzając na świetną gre DOW postanowiłem przeżucić się na WH40K. Figurki
Jak już wspomniałem są bardzo fajne, tylko że nieznam żadnych zasad i nigdzie nie mogę ich
znaleść. (Naj bardziej podobają mi się figurki SM i Orków). Cy któryś z was mógłby mi co nieco
wyjaśnić? Byłbym bardzo wdzięczny

Nie patrzcie na błędy klawiatura mi trochę szwankuje i muszę kupić nową. A i jestem dysortografikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 21:44, Snandalf8 napisał:

Cy któryś z was mógłby mi co nieco
wyjaśnić? Byłbym bardzo wdzięczny

Ogólnie jeśli chcesz poznać zasady to powinieneś sobie kupić Codex jest to specjalna książka opisująca zasady, jednostki, zmiany z poprzednich edycji. Każda rasa czy nawet każda podrasa np. różne zakony Space Marines, albo różne "plemiona orków" mają własne Codexy. Poza tym w takich książkach masz opisany fluff czyli akurat to co my tu omawiamy, tło fabularne ogólnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 21:55, Hubi Koshi napisał:

> Cy któryś z was mógłby mi co nieco
> wyjaśnić? Byłbym bardzo wdzięczny
Ogólnie jeśli chcesz poznać zasady to powinieneś sobie kupić Codex jest to specjalna książka
opisująca zasady, jednostki, zmiany z poprzednich edycji. Każda rasa czy nawet każda podrasa
np. różne zakony Space Marines, albo różne "plemiona orków" mają własne Codexy. Poza tym w
takich książkach masz opisany fluff czyli akurat to co my tu omawiamy, tło fabularne ogólnie.

A mniej więcej ile kosztuje taki Codex i czy jest jakiś podstawowy który opisuje wszystkie rasy po trochu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 21:57, Snandalf8 napisał:

A mniej więcej ile kosztuje taki Codex i czy jest jakiś podstawowy który opisuje wszystkie
rasy po trochu?

Specjalistą w tej dziedzinie nie jestem, ale na Allegro są w granicach 15-40 zł. Raczej nie ma żadnego Ogólnego Codexu, po prostu najpierw troche szperasz czytasz informacje o różnych rasach i zakonach w Internecie np. a gdy jakaś Armia ci sie szczególnie spodoba kupujesz Codex. Jeśli dalej ci sie podoba to zaczynasz zbierać armie, ale to już chyba wiesz :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 22:01, Hubi Koshi napisał:

> A mniej więcej ile kosztuje taki Codex i czy jest jakiś podstawowy który opisuje wszystkie

> rasy po trochu?
Specjalistą w tej dziedzinie nie jestem, ale na Allegro są w granicach 15-40 zł. Raczej nie
ma żadnego Ogólnego Codexu, po prostu najpierw troche szperasz czytasz informacje o różnych
rasach i zakonach w Internecie np. a gdy jakaś Armia ci sie szczególnie spodoba kupujesz Codex.
Jeśli dalej ci sie podoba to zaczynasz zbierać armie, ale to już chyba wiesz :-]

A takie pytanko poza konkursem. Czy ty zbierasz figurki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 22:09, Snandalf8 napisał:

A takie pytanko poza konkursem. Czy ty zbierasz figurki?

Nie. Po pierwsze, nie mam na to kasy, bitewniaki to strasznie drogie hobby może jak znajde prace (narazie studiuje) to sie zajme mechaniczną częścią bitewniaków. Po drugie, mnie przede wszystkim interesuje tło fabularne tego świata które jest naprawde świetne :-] Takie mrooooczne i gotyckie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro interesujesz się historią bitewnaków to może co nieco wyjaśnisz mi historię SM i Orków. Nie trzeba mi durzo informacji info. z instrukcji DOWa WH40k pogłębiły mój głud wiedzy ale nigdzie nie mogę znaleść o nich informacji o ich histori (szukałem na google i na wikipedi i za durzo nie znalazłem{na goglach szukałem jakiejś fanowskiej strony ale bo zazwyczaj jest w nich chistoria i nic nie znalazłem oprucz sklepów a na wikipedi jest durzo nie wyjaśnionych wątków }) Mógłbyś to co nieco wyjaśnić ? ( A i ja jestem kompletnym nowicjuszem w WH40k Więc mogę durzo pytań jeszcze zadawać:p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 21:44, Snandalf8 napisał:

Wiem że pytane wogle nie będzie na temat żadnej z nacji ale widząc wsz zakres wiedzy o WH40K
(mój jest praktycznie zerowy oprucz kilku domysłów i Dow-a) postanowiłem je zadać. Jakie są
podstawowe zasady do gier bitewnych WH40K?. Na początku zbierałem Władce Pierścieni ale patrząc
na wygląd figurek i zwarzając na świetną gre DOW postanowiłem przeżucić się na WH40K. Figurki
Jak już wspomniałem są bardzo fajne, tylko że nieznam żadnych zasad i nigdzie nie mogę ich
znaleść. (Naj bardziej podobają mi się figurki SM i Orków). Cy któryś z was mógłby mi co nieco
wyjaśnić? Byłbym bardzo wdzięczny


Pierwsze co potrzebujesz to aktualny Rulebook - 4 edycyjny, nastepne bedzie Codex odnoszacy sie do armii ktora bedziesz zbieral, czyli w tym przypadku Codex: Space Marines lub Codex: Orks. Nastepne co, to figurki. Na samym poczatku nie warto szalec, najpierw zapoznaj sie z wybranym Kodeksem, poogladaj fora internetowe doryczace Armii i tym podobne by miec niejaki wglad w konstrukcje armii. Na samym poczatku przyda sie wejscie Troops i HQ. Dokladniej 2 Troops i 1 HQ, z tym mozesz rozgrywac pierwsze potyczki. W miare uplywu czasu dodawaj inne wejscia jak Elites, Heavy Support czy Fast Attack, zgodnie z potrzebami. Na sam poczatek warto kupic zestaw "Bitwa o Maccrage" wewnatrz masz 10 SM, 24 Tyranidow, Rulebook, Wskazniki, zestaw kostek i wrak statku. Za ta cene jest to dobry zakup.
Polecam dwa sklepy internetowe: www.bard.pl i www.cytadela.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 14.09.2006 o 22:29, BlackTemplar napisał:

Pierwsze co potrzebujesz to aktualny Rulebook - 4 edycyjny, nastepne bedzie Codex odnoszacy
sie do armii ktora bedziesz zbieral, czyli w tym przypadku Codex: Space Marines lub Codex:
Orks. Nastepne co, to figurki. Na samym poczatku nie warto szalec, najpierw zapoznaj sie z
wybranym Kodeksem, poogladaj fora internetowe doryczace Armii i tym podobne by miec niejaki
wglad w konstrukcje armii. Na samym poczatku przyda sie wejscie Troops i HQ. Dokladniej 2 Troops
i 1 HQ, z tym mozesz rozgrywac pierwsze potyczki. W miare uplywu czasu dodawaj inne wejscia
jak Elites, Heavy Support czy Fast Attack, zgodnie z potrzebami. Na sam poczatek warto kupic
zestaw "Bitwa o Maccrage" wewnatrz masz 10 SM, 24 Tyranidow, Rulebook, Wskazniki, zestaw kostek
i wrak statku. Za ta cene jest to dobry zakup.
Polecam dwa sklepy internetowe: www.bard.pl i www.cytadela.pl


Dzięki coraz więcej info zbieram i coraz bardziej mi pomagaćie jak ja wam się odwdzięczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez bardzo mnie interesuje swiat 40tysaclecia i mam pytanie(moze glupie)ale dla mnie wazne"czy malowani figurek niepszysparza problemow i czy w podanym wyzej zestawie sa juz farby??"
(z gory pszepraszam za wszelkie bledy ort. i dziekuje za odpowiedz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 22:27, Snandalf8 napisał:

Mógłbyś to co nieco wyjaśnić ? ( A i ja jestem kompletnym nowicjuszem w WH40k Więc
mogę durzo pytań jeszcze zadawać:p)

Jeśli chodzi o Space Marines to na dzień dobry powinieneś przejrzeć dokładnie tą stronke
http://bendus.republika.pl/files/pmag.html
Są tam opisy Legionów Space Marines czyli tych które istniały jeszcze dawno temu. Większość informacji powinieneś tam znaleźdź a jak coś ci sie wyda nie jasne to pytaj.
Co do orków... cóż nie wiem jak u ciebie jest z angielskim bo jest na wikipedii całkiem sporo o nich tyle że w Angielskiej wersji.
No nic to ja po krótce ich opisze
Orkowie to istoty dość prymitywne ich jedynym celem w życiu jest prowadzenie wojen (w ich "języku" Waaaagh). Podobno stworzyła ich jakaś pradawna rasa dla swojej obrony. Jest kilka cech które sprawiają że orki są naprawde ciekawymi istotami. Pierwsza to sposób w jaki się rozmnażają, otóż oni produkują zarodniki grzybów które umieszczone w ziemi dojrzewają przez jakiś czas i "wykluwa" się nowy ork, czy też ich mniejsza wersja (to bodaj te małe paskudy którymi budowałeś struktury w DOWie). Następna cech to gen technologiczny, jakkolwiek orki do ekstremalnie inteligentnych istot nie nalezą potrafią produkować niezwykle skomplikowane urządzenia, broń, pojazdy właśnie dzięki temu genowi. Kolejną wesołą cechą jest wiara że "Red gołz Faster" czyli że pojazd pomalowany na czerwono będzie sie szybciej poruszał i... to prawda :-] Inną cechą wyposażenia orków jest to że ich broń z fizycznego punktu widzenia NIE POWINNA działać, a jednak działa i to chyba dzięki ich wierze. Jak już przy wierze jesteśmy to mają oni dwóch bogów Gorka i Morka. Jaka jest między nimi różnica ?? Jeden wali cie w morde jak na niego patrzysz, a drugi jak na niego nie patrzysz. Orkowie nigdy nie mogli dojść do konsenansu który jest który, a ich dyskusje teologiczne zmieniały się w krwawe burdy. Jeśli chodzi o ich ekonomie to ich podstawowym pieniądzem są... zęby. Z racji że orkowy ząb jakiś czas po wyrwaniu ulega degradacji, ich ekonomia jest w miare stabilna. Im ząb większy (z większego orka) tym więcej wart.
Orki rosną przez całe życie, więc jeśli taki ork przeżyje kilka bitew staje się większy i ważniejszy, aż w końcu jeśli ma farta staje się Warbossem.
Hmmmfmmm tjaaa to tyle co pamiętam o orkach :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 20:29, General Sturnn napisał:

> Mapa galaktyki w Warhammerze 40.000 wydaje sie, ze nawet calkiem dokladna.
>


Ej stary, skąd bierzesz te wszystko informacje? :)


Ma sie te wejscia w Black Library :] Khe, khe, khe... fora internetowe, strona Games Workshop, pare pozyczonych kodeksow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 14.09.2006 o 22:40, Hubi Koshi napisał:

Jeśli chodzi o Space Marines to na dzień dobry powinieneś przejrzeć dokładnie tą stronke
http://bendus.republika.pl/files/pmag.html
Są tam opisy Legionów Space Marines czyli tych które istniały jeszcze dawno temu. Większość
informacji powinieneś tam znaleźdź a jak coś ci sie wyda nie jasne to pytaj.
Co do orków... cóż nie wiem jak u ciebie jest z angielskim bo jest na wikipedii całkiem sporo
o nich tyle że w Angielskiej wersji.
No nic to ja po krótce ich opisze
Orkowie to istoty dość prymitywne ich jedynym celem w życiu jest prowadzenie wojen (w ich "języku"
Waaaagh). Podobno stworzyła ich jakaś pradawna rasa dla swojej obrony. Jest kilka cech które
sprawiają że orki są naprawde ciekawymi istotami. Pierwsza to sposób w jaki się rozmnażają,
otóż oni produkują zarodniki grzybów które umieszczone w ziemi dojrzewają przez jakiś czas
i "wykluwa" się nowy ork, czy też ich mniejsza wersja (to bodaj te małe paskudy którymi budowałeś
struktury w DOWie). Następna cech to gen technologiczny, jakkolwiek orki do ekstremalnie inteligentnych
istot nie nalezą potrafią produkować niezwykle skomplikowane urządzenia, broń, pojazdy właśnie
dzięki temu genowi. Kolejną wesołą cechą jest wiara że "Red gołz Faster" czyli że pojazd pomalowany
na czerwono będzie sie szybciej poruszał i... to prawda :-] Inną cechą wyposażenia orków jest
to że ich broń z fizycznego punktu widzenia NIE POWINNA działać, a jednak działa i to chyba
dzięki ich wierze. Jak już przy wierze jesteśmy to mają oni dwóch bogów Gorka i Morka. Jaka
jest między nimi różnica ?? Jeden wali cie w morde jak na niego patrzysz, a drugi jak na niego
nie patrzysz. Orkowie nigdy nie mogli dojść do konsenansu który jest który, a ich dyskusje
teologiczne zmieniały się w krwawe burdy. Jeśli chodzi o ich ekonomie to ich podstawowym pieniądzem
są... zęby. Z racji że orkowy ząb jakiś czas po wyrwaniu ulega degradacji, ich ekonomia jest
w miare stabilna. Im ząb większy (z większego orka) tym więcej wart.
Orki rosną przez całe życie, więc jeśli taki ork przeżyje kilka bitew staje się większy i ważniejszy,
aż w końcu jeśli ma farta staje się Warbossem.
Hmmmfmmm tjaaa to tyle co pamiętam o orkach :-]

W DOWie oszłem do winosku że orkowie co nie zniszczą to z tgo coś zbudują (Cosik jakby Złomiarze) a i w jaki sposób oni podrużują po Wszechświecie?(Chyba są zbyt primitywni żebi kosmiczne transportowce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2006 o 22:46, Snandalf8 napisał:

W DOWie oszłem do winosku że orkowie co nie zniszczą to z tgo coś zbudują (Cosik jakby Złomiarze)
a i w jaki sposób oni podrużują po Wszechświecie?(Chyba są zbyt primitywni żebi budować kosmiczne transportowce)

sorki za błąd (musze se kupić nową klawiaturę) w nawiaśie powinno być (Chyba są zbyt primitywni żebi budować kosmiczne transportowce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 22:37, RafiXxx napisał:

Tez bardzo mnie interesuje swiat 40tysaclecia i mam pytanie(moze glupie)ale dla mnie wazne"czy
malowani figurek niepszysparza problemow i czy w podanym wyzej zestawie sa juz farby??"
(z gory pszepraszam za wszelkie bledy ort. i dziekuje za odpowiedz)



Juz spiesze z odpowiedzia:

Bitwa o Maccrage nie zawiera farbek. Czy malowanie nie przysparza problemow... no coz, to zalezy od figurek. Dla przykladu malowanie Space Marines nie jest trudne, bo modele sa w miare latwe do pomalania (duze sekcje w miare rownych powierzchni). No i duzo zalezy od wybranego schematu kolorystycznego (np; zakon Black Templars korzysta *az* z dwoch kolorow: czarnego i bialego, przy czym z doswiadczenia moge powiedziec, ze biala farbka slabo kryje i trzeba okolo 7 - 8 warstw by osiagnac dobry rezultat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 22:46, Snandalf8 napisał:

W DOWie oszłem do winosku że orkowie co nie zniszczą to z tgo coś zbudują (Cosik jakby Złomiarze)
a i w jaki sposób oni podrużują po Wszechświecie?(Chyba są zbyt primitywni żebi kosmiczne transportowce)

Owszem te paskudy kradną i przerabiają zdobyty sprzęt jeśli taki trafi w ich łapy. Jeśli dobrze pamiętam po kosmosie wędrują w ogromnych kosmicznych wrakach z silnikami, nie sądzę by korzystali z Warpu.
Dwie sprawy offtopicowe
1. Tnij cytaty. Jak ktoś napisze dłuugiego posta to zwyczajnie utnij większość, to wygląda estetyczniej
2. Nie przepraszaj za błędy już mówiłeś o zepsutej klawiaturze :-]. Po prostu kup nową i staraj się nie robić błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 22:42, BlackTemplar napisał:

> > Mapa galaktyki w Warhammerze 40.000 wydaje sie, ze nawet calkiem dokladna.
> > > > > > > > Ej stary, skąd bierzesz te wszystko informacje? :)
> >
Ma sie te wejscia w Black Library :] Khe, khe, khe... fora internetowe, strona Games Workshop,
pare pozyczonych kodeksow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować