Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

Dobra. Oświećcie mnie. Wiem co to jest Osnowa i Immaterium, ale nie umiem zdefiniować tego. Pomoże mi ktoś? tzn wytłumaczyć dokładnie co to jest, dzięki :D !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2009 o 21:12, Nagaroth napisał:

Imperatorowi nie podobało się też że statki kosmiczne muszą podróżować przez Osnowę...

Dnia 16.10.2009 o 21:12, Nagaroth napisał:

W czasie Wojen Zjednoczeniowych gdzieś w Himalajach głęboko pod ziemią odkryto
Eldarską Bramę Osnowy (Webway Gate)

Dnia 16.10.2009 o 21:12, Nagaroth napisał:

Imperator rozpoczął swój wieli projekt który krótko mówiąc polegał na shackowaniu Bramy
i stworzeniu Imperialnej Sieci Osnowy której by używano zamiast podróży statkami kosmicznymi.


Domyślam się, że w pierwszym fragmencie pisząc o Osnowie w kontekście podróżujących statków kosmicznych miałeś na myśli Warp a nie Webway. Dalej, pisząc o Osnowie w kontekście eldarskich bram przyrównałeś ją do Webway a nie Warp (o czym wnioskuję z nazwy w nawiasie). Z tego wynika, że na końcu piszesz o podróży w Osnowie zamiast podróży w Osnowie. Gdzie tu logika?

Jak sam napisałeś: Brama Osnowy = Webway Gate czyli stwierdziłeś Osnowa = Webway. Wiem, że dla ciebie Osnowa = Warp, a nie Osnowa = Webway ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=11839&pid=2220 ) i wiem, że wiesz, że Warp =/= Webway, więc dlaczego jednak piszesz/tłumaczysz, że Warp = Webway?

Z kolei jeśli wierzyć Dyzio-wi, to Osnowa = Warp, a nie Osnowa = Webway ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=11839&pid=2206 ), więc dla niego Bramą Osnowy, o której piszesz powinna być w takim wypadku Warp Gate, a nie Webway Gate. Tak czy nie?

Pytałem kiedyś o podobny motyw (możecie sprawdzić przeszukując temat zapytaniem ''webway osnowa'') i chciałem się wtedy dowiedzieć czy termin Osnowa odnosi się do Warp, czy Webway. W polskich tłumaczeniach spotykałem chyba częściej Spacznia w odniesieniu do Warp oraz Osnowa w odniesieniu do Webway. Mogę z wysokim prawdopodobieństwem założyć, że Webway =/= Spacznia, więc raczej na pewno Spacznia = tylko Warp. Jeżeli Osnowa to według niektórych Warp, to jakim cudem Osnowa staje się w pewnych momentach również Webway skoro Warp =/= Webway (tłumaczenie Webway Gate = Brama Osnowy jest tego przykładem)?

Nie będę już więcej pisał, bo będzie tylko bardziej głupie niż miało być. Powiem więc dwie rzeczy: polskie tłumaczenia W40k suck a big black one i smażcie się wszyscy w piekle.

Bez odbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do sprzedaży trafił nowy White Dwarf i wreszcie ujawnione zostały pierwsze książki oznaczone logo Heretic Tomes będą to... Space Marine Iana Watsona (tak, tak, pierwsza powieść osadzona w uniwersum 40k jaka powstała!), The Gothic War Omnibus (czyli Shadow Point i Execution Hour) i Insignium Astartes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i mamy pierwszy artwork z nadchodzącego filmu Ultramarines, jest to wejście do kaplicy.

http://ultramarinesthemovie.com/news/2009-12-22/ultramarines-movie-concept-design-revealed?utm_source=Ultramarines%3A+The+Movie&utm_campaign=43f689ca59-email_issue002&utm_medium=email

Co jak co ale widać że starają się wizualnie utrzymać klimat WH40K. Zresztą pocieszająca jest też wypowiedź Boba Thompsona o zwolnieniu poprzedniego scenarzysty bo za mało wiedział o świecie Warhammera i zatrudnieniu na jego miejsce Dana Abnetta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 19:11, Nagaroth napisał:

Co jak co ale widać że starają się wizualnie utrzymać klimat WH40K. Zresztą pocieszająca
jest też wypowiedź Boba Thompsona o zwolnieniu poprzedniego scenarzysty bo za mało wiedział
o świecie Warhammera i zatrudnieniu na jego miejsce Dana Abnetta :)


Artworkami radzę się nie przejmować, są tylko na utrzymanie jako takiego napięcia przed premierą.

A więc Abnett będzie maczał palce w filmie? Znaczy, możemy zacząć uciekać w panice? :]
Wiem, zna się na uniwersum, ale póki nie zobaczę urywka filmu to nie za bardzo znajdę powód do rozmów o powyższym obrazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Webway = Osnowa

Sieć "korzytarzy" i "przestrzeni" znajdujących się pomiędzy Spacznią, a materialną rzeczywistością, "wykuta" przez Old Ones. Aktualnie wykorzystywana przez Eldarów, Dark Eldarów i okazjonalnie Chaos (jeśli demonom, czy innemu Ahrimanowi uda się "włamać").

Warp = Spacznia

Inaczej Immaterium; płynna rzeczywistość utworzona z czystej energii, kształtowana zarówno przez Bogów Chaosu (którzy mają tam swoje "lenna"), jak i emocje, i dążenia istot z materialnego świata. Tędy właśnie śmigają statki chcąc skrócić sobie drogę przez kosmos (zazwyczaj wychodzą na tym dobrze, ale czasami nie wychodzą wcale...).

Fin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko: Kto ma jakieś rzetelne info na temat tego całego filmu "Ultramarines" tj kiedy w ogóle ma być? Może jakieś przecieki na temat fabułki tego cudeńka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 00:36, Zgodo napisał:

A ja mam takie pytanko: Kto ma jakieś rzetelne info na temat tego całego filmu "Ultramarines"
tj kiedy w ogóle ma być? Może jakieś przecieki na temat fabułki tego cudeńka???


z tego co ja wiem to nie ma żadnych przecieków oraz dat. tylko jakieś pierdółki na oficjalnej stronie filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 08:57, Zgodo napisał:

Podziękował!!! ;D Teraz trzeba będzie regularnie monitorować... ;P


Po prostu zapisz się do newslattera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, znalazłem bardzo ciekawą mapę całego uniwersum WH40K i myślę, że może komuś się przydać ;)

http://www.joachim-adomeit.de/wh40k/spacemap/map.html

znaleźć można na niej wiele informacji na temat terenów, homewordów SM i IG, a zresztą sami zobaczcie

ps. z góry przepraszam, jesli już link do tej mapy tu wylądował, ale nie przeczytałem jeszcze wszystkich stron zapisanych (dopiero 147 i nie wszystkie dokladnie ;) )

20100509222706

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś zestaw farbek do podstawki "Asslaut on Black Reach"?Nie chce mi się jakoś kupować wszystkich oddzielnie.

No i jak jest teraz z Polską wersją codexów i podręczników?bo z tego co pamiętam to poprzednio było do dupy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 20:48, SarenkaB napisał:

Jest jakiś zestaw farbek do podstawki "Asslaut on Black Reach"?Nie chce mi się jakoś
kupować wszystkich oddzielnie.

No i jak jest teraz z Polską wersją codexów i podręczników?bo z tego co pamiętam to poprzednio
było do dupy...



No tera to wygląda bardzo dobrze. Do większości ras i armii jest PL Codex. Do Orków i SM na bank jest Polski. Do Eldarów, IG, Tau, Tyranidów też. Do Chaos SM jest. Do demonów chaosu nie ma ale nie wiem wgl czy ktoś gra tą armią. Z inkwizycji to po polsku codex do łowców wiedźm jest. Czyli w ogólnym rozrachunku gdzieś po polsku jest 85% cedexów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 20:32, Strange101 napisał:

Powiem szczerze, że większe wrażenie zrobiło na mnie intro do pierwszego DOWa...


Intro do pierwszego DoWa miało robić wrażenie. To jest zwykły trailer, pewnie pokażą coś lepszego w przyszłosci, a w filmie będą całe epickie i robiące wrażenie sceny.
Nie podoba mi się od strony wizualnej- ba, wygląda nawet dość słabawo. Intro do DoWa2 wygląda lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować