Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

Próbujecie wkręcać, ale coś wam to nie wychodzi :P
Na marginesie:
http://www.games-workshop.com/gws/catalog/productDetail.jsp?catId=cat1140004&prodId=prod1140066a

http://www.games-workshop.com/gws/catalog/productDetail.jsp?catId=cat1340003&prodId=prod1160010a

Trzeba przyznać, że to im się udało, chociaż przy inkwizytorach się nie postarali bo tylko pozmieniali im nazwy i kolory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dude, to poważnie nie jest żaden żart ani my cię nie wkręcamy. To jest prawdziwa armia do piątej edycji bitewnego 40k, zresztą wiadomo o niej było gdzieś tak już od listopada, sam jeszcze przed premierą Retribution o niej wiele razy wspominałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś Jokaero Weaponsmith i Dreadknight? ;P Poza tym ci wspomniani wyżej inkwizytorzy przemalowani na szaro i z nazwą Grey Knight...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2011 o 00:05, Arcling napisał:

A widziałeś Jokaero Weaponsmith i Dreadknight? ;P Poza tym ci wspomniani wyżej inkwizytorzy
przemalowani na szaro i z nazwą Grey Knight...


Tak widziałem te figurki. O nich też wiadomo było już parę miesięcy temu. To prawdziwa, normalna armia do bitewniaka. Na prawdę, rozejrzyj się po Bell of Lost Souls czy Warseer i zobaczysz że pisano o Szarych Rycerzach juz co najmniej od listopada 2010.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2011 o 00:11, Nagaroth napisał:

Tak widziałem te figurki. O nich też wiadomo było już parę miesięcy temu. To prawdziwa,
normalna armia do bitewniaka. Na prawdę, rozejrzyj się po Bell of Lost Souls czy Warseer
i zobaczysz że pisano o Szarych Rycerzach juz co najmniej od listopada 2010.

http://www.belloflostsouls.net/2011/03/40k-news-grey-knights-confirmations.html

Znalazłem taki oto news z początku marca. Czyli jednak ta małpa i tamten niby-drednot to na serio? Ale chyba Jokaero usunięto z fluffu, poza tym co obcy miał by robić wśród tak ksenofobicznej armii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2011 o 00:48, Arcling napisał:

Znalazłem taki oto news z początku marca. Czyli jednak ta małpa i tamten niby-drednot
to na serio? Ale chyba Jokaero usunięto z fluffu, poza tym co obcy miał by robić wśród
tak ksenofobicznej armii?


Chyba broń robią z tego, co pamiętam.

A coś wiadomo odnośnie następnych kodeksów? Necron? Kolejni SM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.04.2011 o 00:48, Arcling napisał:

Znalazłem taki oto news z początku marca. Czyli jednak ta małpa i tamten niby-drednot
to na serio? Ale chyba Jokaero usunięto z fluffu, poza tym co obcy miał by robić wśród
tak ksenofobicznej armii?


Jokaero nigdy nie usunięto z fluffu, zawsze istnieli choć zazwyczaj byli tylko przelotnie wspominani w powieściach Black Library. Broń Jokaero jest w Imperium powszechnie używana i na samych Jokaero raczej się nie poluje ani nie eksterminuje bo nie zachowują się jako w pełni inteligentny obcy gatunek. Oni zostali stworzeni przez Pradawnych żeby robić broń, mają to wpisane w geny, tak jak pszczoły potrafią robić ule tak Jokaero robią broń i statki kosmiczne.

A co do następnych kodeksów, wiem że mają być odświeżeni Nekroni, słyszałem też coś o odświeżonym Chaosie który znów miałby zbijać CSM i demony w jedno ale nie jestem pewien na ile to prawdziwa informacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.04.2011 o 00:55, Shveid napisał:

Chyba broń robią z tego, co pamiętam.

A coś wiadomo odnośnie następnych kodeksów? Necron? Kolejni SM?


Eldarowie? :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.04.2011 o 00:55, Shveid napisał:

A coś wiadomo odnośnie następnych kodeksów? Necron? Kolejni SM?


Aktualnie wygląda to tak: Nekroni, potem Czarni Templariusze, potem Siostry Bitwy (podobnie jak Szarzy Rycerze, oddzielone od Inkwizycji, Inkwizytorzy będą tylko dodatkiem do nich), i być może szósta edycja ale to ostatnie jest wątpliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 16:09, Nagaroth napisał:

Aktualnie wygląda to tak: Nekroni, potem Czarni Templariusze, potem Siostry Bitwy (podobnie
jak Szarzy Rycerze, oddzielone od Inkwizycji, Inkwizytorzy będą tylko dodatkiem do nich),
i być może szósta edycja ale to ostatnie jest wątpliwe.



Ciekawe, a co z tymi plotkami dotyczącymi kodeksu Blood Ravens? Kiedyś chyba była informacja na temat tego cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 16:09, Nagaroth napisał:

Aktualnie wygląda to tak: Nekroni, potem Czarni Templariusze, potem Siostry Bitwy (podobnie
jak Szarzy Rycerze, oddzielone od Inkwizycji, Inkwizytorzy będą tylko dodatkiem do nich),
i być może szósta edycja ale to ostatnie jest wątpliwe.

Czyli Witch Hunters również wylecą z gry jako osobna armia? Tak się zastanawiam w ogóle po co to robią - głównie to zauważyłem przy GK, że zniknęli Inquisitorial Stormtroopers (w ogóle już ich nie można używać w bitewniaku?) ale Chimera nadal u nich jest w pojazdach, co jest trochę bez sensu. No i inkwizytorzy z nazwą Grey Knight w opisach (jak przecież to jest zakon SM).
Ciekawi mnie też, co takiego nowego nekronom dodadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2011 o 16:51, Arcling napisał:

Czyli Witch Hunters również wylecą z gry jako osobna armia?


O tym że Inkwizycja w obecnej formie wylatuje było wiadome od wielu, wielu lat. Pierw miał być jeden kodeks dla całej Inkwizycji, Rycerzy i Sióstr, ostatecznie jednak zdecydowano się zminimalizować Inkwizytorów a zmaksymalizować Kapituły Zbrojne. I w sumie to logiczne posunięcie zwłaszcza wg. lore, Inkwizycja nie jest siłą militarną i nie zajmują się prowadzeniem wojen, to ich Kapituły Zbrojne stają na frontach.

Dnia 18.04.2011 o 16:51, Arcling napisał:

Tak się zastanawiam w ogóle
po co to robią - głównie to zauważyłem przy GK, że zniknęli Inquisitorial Stormtroopers


Z tego co wiem to Inkwizytor może ich mieć paru w swojej obstawie.

Dnia 18.04.2011 o 16:51, Arcling napisał:

No i inkwizytorzy z nazwą Grey Knight w opisach (jak przecież
to jest zakon SM).


Nie jest to bez sensu. To nie jest armia Inkwizycyjna tylko przede wszystkim Szarych Rycerzy, Inkwizytorzy to tylko dodatkowe jednostki, w żadnym wypadku główne. Przeniesiono nacisk na Rycerzy.

Dnia 18.04.2011 o 16:51, Arcling napisał:

Ciekawi mnie też, co takiego nowego nekronom dodadzą.


Jeśli wierzyć plotkom to będzie tak: C''tanowie wypadają, zastąpią ich potężni Nekrońscy Lordowie; otrzymają potężną antypsionicznego bohatera; otrzymają coś na kształt psionika, nie będzie to oczywiście psionik per se bo nie będzie miał mocy psionicznych a będzie korzystał z zaawansowanej technologii, nie mniej będzie jednostką "czarującą"; Lordowie będą mieć teraz imiona, sa to The Enfleshed, The Undying, The Silent King, The Voidbringer, The Stormcaller, The Harbringer of Night; prawdopodobnie będzie coś o nazwie Cryptek; będzie nowa jednostka fast attack, coś w stylu Fleyed Ones tylko że ze zdolnością skoków i szarży; dochodzi Nekromanta, jednostka wskrzeszająca; dochodzą Obelisk, Gauss Obliterator i Heavy Gauss Cannon platfom czyli jakieś nieruchome machiny strzelające; nowy pojazd; Wraith Lord w Heavy Support.

Oczywiście niektóre rzeczy mogą się zmienić lub okazać innymi, to tylko plotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 17:18, Nagaroth napisał:

Jeśli wierzyć plotkom to będzie tak: C''tanowie wypadają, zastąpią ich potężni Nekrońscy
Lordowie;

Czyli to plotka tylko? Bo na stronie GW nadal widnieją C''tani. Jeśli to jednak okaże się prawdą, to będzie to prawdopodobnie pierwszy element tego uniwersum, którego nie uznam :P Bo to trochę tak jakby nagle mieli usunąć z lore Imperatora czy jego kult - zbyt głęboko C''tani są zakorzenieni w lore, przecież ich historia jest powiązana wojną z Old Ones, Eldarami i Orkami. Plus książki, w których było o C''tanach (np. w pierwszym tomie Ultramarines, który czytałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 17:35, Arcling napisał:

Czyli to plotka tylko?


Nie zrozumiałeś, C''tanowie wypadną jako grywalna jednostka, w świecie cały czas istnieć będą, ponoć nawet ich wpływ ma być większy niż był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 18:19, Nagaroth napisał:

Nie zrozumiałeś, C''tanowie wypadną jako grywalna jednostka, w świecie cały czas istnieć
będą, ponoć nawet ich wpływ ma być większy niż był.

Rozumiem, czyli w takim sensie... W takim razie nie jest to taka zła zmiana. Interesującą wypadają na pewno ci nazwami Lordowie. W końcu przyda się jakieś zróżnicowanie a nie same anonimy. Po przeszukaniu kilku for widzę, że źródła były bardzo niepewne, bo nieraz cytowano pracowników sklepów, więc nie wiadomo ile z tego nie wymyślili sobie sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...z kolei inne plotki wieszczą, że premiera codexu Nekronów została przesunięta i zanim wyjdzie pojawi się codex Kau.

No i są pytania- czy pojawią się w kodeksach buractwa i niedorzeczności typu hot-shot lasgun i sojusz Blood Angels z Nekronami?

I czy SoB dostaną coś równie wesołego co Dredknight?

20110419203549

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2011 o 20:36, Shveid napisał:

No i są pytania- czy pojawią się w kodeksach buractwa i niedorzeczności typu hot-shot
lasgun i sojusz Blood Angels z Nekronami?


Wielki Mistrz Zakonu Szarych Rycerzy Kaldor Draigo jest jedną wielką niedorzecznością. Poza tym, wszystko jest właściwie w porządku.

Dnia 19.04.2011 o 20:36, Shveid napisał:

I czy SoB dostaną coś równie wesołego co Dredknight?


Nie wiadomo, za wcześnie żeby mówić, wiadomo co nieco o jednostkach Nekronów ale Siostry są za daleko w rozpisce żeby było wiadomo co dostaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 20:36, Shveid napisał:

i zanim wyjdzie pojawi się codex Kau.


Ja tam Tau nie mogę się doczekać bo dojdą Demiurgowie jako jednostki :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiś dobry poradnik do malowania figurek? Widziałem coś takiego na Cytadeli dawno temu ale teraz już nie mogę tego znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować