Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

No tak, z Horus Heresy czytałem tylko dwie pierwsze książki, więc wyszły moje luki w wiedzy.

Z drugiej strony nie wyobrażam sobie co takiego mogły zrobić te Legiony, skoro nawet te spaczone Chaosem przetrwały w dokumentacji, szczególnie Thousand Sons, którzy już wcześniej się Imperatorowi narazili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co? Zwłaszcza że jest sugerowane np. w opowiadaniu The Lightening Tower że ich Primarchowie nie zostali zabici ale z jakiegoś powodu są już niedostępni i należy o nich zapomnieć, w innym miejscu z kolej sugerowane jest że część rozwiązanych Legionów została przydzielona do Ultramarines (stąd ma się brać tak wielka liczba smurfów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nargoth wiem że moje pytanie nie było precyzyjne ale pytam bo najprościej w śiwecie nie wiem... Warhammerem zainteresowałem się dopiero po wyjściu pierwszego Dawn of war a dopiero od niedawna czytam jakiekolwiek artykuły na temat uniwersum...

też jedną z bardzo tajemniczych formacji są Sensei potężni jak patriarchowie lecz nie poddawani żadnym modyfikacjom... ponoć sa związani więxią z imperatorem i to od niego czerpią swoją moc i sa nieśmiertelni ale można ich zabić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 21:09, Kpt_Severus napisał:

też jedną z bardzo tajemniczych formacji są Sensei


Sensei już dawno wylecieli z fluffu. W czasach Rogue Tradera byli to synowie i córki Imperatora posiadający część jego mocy. Jednakże jak już wspomniałem, od dawna są nieaktualni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety, jedynie Relic może coś skrobnąć na temat BR póki co. Problem w tym, że kiepsko to robi, mimo iż zakon jest bardzo ciekawy. Kiedyś też słyszałem plotę, że GW koncepcja BR (Zakon bez przeszłości, duża liczba Kronikarzy itd.) spodobała się na tyle, że planują kiedyś wydać poświęcony im kodeks, ale nie wiem, czy to wciąż aktualne.

W sumie jeśli chodzi o pochodzenie to teorii jest trochę, ale pamiętam jeden ciekawy fakt. otóż paru ludzi dobrało się głębiej do Dawn of Wara II i znaleźli wycięty tekst Thule''a kiedy jest już

Spoiler

drednotem

, a brzmi on następująco
Spoiler

"Dzieci zdrajców nie muszą być zdrajcami"

. Mogli wyciąć, bo zmienili plan, bądź stwierdzili, że to zbyt duża informacja. Ale mimo wszystko może dać jakieś podejrzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę mogli by dac coś więcej nawet na lexicanum nie ma zbyt wiele o Krukach to już więcej piszą o samych Grey knights którzy to sa wielką tajemnicą imperium.Dobrze by było gdyby wydali codex naprawdę jestem zwiąany z tym zakonem bo to pierwszy jaki poznałem z uniwersum Hammera 40.000
Zresztą sam planuję zrobić projekt w formie komiksu który tłumaczy pochodzenie Krwawych kruków akcję umiesjcowiłem na rubieżach galaktyki jak i segmentów Ultimy i obscurus. Historia ma oppowiadać o zaginionym układzie Araknon który przez ostanie 5 tysiąleci był otoczony wielką burzą spaczni gdy burza ustępuje dochodzi do potęznego psychicznego krzyku wzywającego swoje dzieci...
powiem jeszcze tylko ze planeta na której będzię działa się akcja nazywa się Atrax i pojawi się wątek dwóch zaginionych patriarchów.
Narobiłem już masę screenów pomocnicych z samego soulstorma i DoW-2 Retribution i szukam na necie tapet z architektóra budowli z Młotka bo teranów i postaci pojazdów mam od groma.

A co myślicie na temat filmu Warhammer 40.000 ultramarines ??? niewiem jakoś za niebieskimi nie przepadam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja pytań z zakresu - jak to jest po naszemu.
Legiony Chaosu. Children of Purgatos - to są Dzieci Czyśćca czy chodzi tu o personę (Dzieci Purgatosa)? Sons of Malice - czy Malice jest jakimś zapomnianym przez GW bogiem? Czy Malice i Malal to to samo? Synowie Malica/Malicea/Malice''a? Ech... jak to się będzie poprawnie tłumaczyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 14:34, ChrisBgnr napisał:

Children of Purgatos - to są Dzieci Czyśćca czy chodzi tu o personę (Dzieci
Purgatosa)?


Czyściec to purgatory a że o tej bandzie Chaośników nic nie napisano to ja dla bez pieczeństwa nazwał bym ich Dziećmi Purgatosa lub Dziećmi Purgatosu (bo może chodzić o jakąś planetę)

Dnia 12.06.2011 o 14:34, ChrisBgnr napisał:

Sons of Malice - czy Malice jest jakimś zapomnianym przez GW bogiem? Czy
Malice i Malal to to samo? Synowie Malica/Malicea/Malice''a? Ech... jak to się będzie
poprawnie tłumaczyło?


W dawnych czasach Sons of Malice czcili Renegackiego boga Chaosu zwanego Malal, ale na skutek różnych zawirowań z pracownikami i IP stracili prawa do Malala. I tak sobie przez dziesiątki lat ta banda leżała i nikt nie wiedział jak to z nimi jest aż do publikacji antologii (w tym czy poprzednim roku) Heroes of the Space Marines, gdzie w opowiadaniu The Labirynth bohaterami jest właśnie ta banda i czczą oni Renegackiego boga Chaosu o imieniu Malice którego tytułują Hierarchą Anarchii i Terroru.

Osobiście bym przetłumaczył zarówno imię boga jak i bandy. A więc Malice - Złośliwość, Sons of Malice - Synowie Złośliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gramowicze drodzy, mam do Was takie jedno pytanie. Ostatnimi czasy poczytuję trochę Młotka 40000 i jakkolwiek zachwycony bym nie był czołgami wielkości miasta, transportującymi czołgi które to mają działa wielkości naszych współczesnych czołgów, oraz tym, że świat nie pozwala aby względy praktyczne zatryumfowały nad ego - to pojawiło mi się takie jedno pytanie.
W jaki sposób ludzkość podróżowała między gwiazdami przed Imperatorem i jego "jestem latarnią trololo"? Czy to jakiś utracony na rzecz warpjumpów fragment technologii, motyw zbyty machnięciem ręką, czy po prostu ludzkość dawniej rozprzestrzeniała się po kosmosie za pomocą swoistego odpowiednika statków hibernacyjnych i dopiero potem wszystkie te osiedla odnaleziono?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 21:42, Tajemnic napisał:

Gramowicze drodzy, mam do Was takie jedno pytanie. Ostatnimi czasy poczytuję trochę Młotka
40000 i jakkolwiek zachwycony bym nie był czołgami wielkości miasta, transportującymi
czołgi które to mają działa wielkości naszych współczesnych czołgów, oraz tym, że świat
nie pozwala aby względy praktyczne zatryumfowały nad ego - to pojawiło mi się takie jedno
pytanie.
W jaki sposób ludzkość podróżowała między gwiazdami przed Imperatorem i jego "jestem
latarnią trololo"? Czy to jakiś utracony na rzecz warpjumpów fragment technologii, motyw
zbyty machnięciem ręką, czy po prostu ludzkość dawniej rozprzestrzeniała się po kosmosie
za pomocą swoistego odpowiednika statków hibernacyjnych i dopiero potem wszystkie te
osiedla odnaleziono?

Proszę bardzo
http://warhammer40k.wikia.com/wiki/Dark_Age_of_Technology#The_Stellar_Exodus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 21:46, Hubi_Koshi napisał:

<Ciach>


Dziękuję. Jakoś tak... nie wpadłem żeby poszperać w poszukiwaniu jakiejś wiki.
I: czyli jednak statki pokoleniowe, a później krótkie skoki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2011 o 22:33, bezimienny45 napisał:

Wgl mam takie pytanko czy żyję jeszcze jakiś Primarcha?? Chodzi mi raczej że jest pewne
że żyję bo np. Primarcha kosmicznych wilków może żyć ale zaginął.


Całkiem sporo z nich żyje. Lion El''Johnson jest pogrążony we śnie w maszynie podtrzymującej życie w głębiach Skały i tylko Patrzący w Ciemności wiedzą gdzie on jest. Fulgrim jest Księciem Demonów, Perturabo jest Księciem Demonów, Jagthai Khan zaginął w Eldarskiej Sieciodrodze (czy jak tam sobie tłumaczysz Webway), Leman Russ zaginął w Oku Terroru, Angron jest Księciem Demonów, Roboute Guilliman został śmiertelnie raniony i jest podtrzymywany przy życiu w polu stazy ale mimo że nie powinny to jego rany ponoć się leczą, Mortarion jest Księciem Demonów, Magnus Czerwony jest Księciem Demonów, Lorgar jest Księciem Demonów, Vulkan zaginął ale ma powrócić na Czasy Końca, Corax zaginął ale ostatni raz widziano go jak zmierzał w kierunku Oka Terroru zaś los Alphariusa Omegona jest nieznany, Ultramarines chwalą się że go zabili ale nie wiedzieli że Primarcha Legionu Alfa to bliźniaki, możliwe że obaj wciąż żyją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2011 o 22:45, Nagaroth napisał:

Całkiem sporo z nich żyje. Lion El''Johnson jest pogrążony we śnie w maszynie podtrzymującej
życie w głębiach Skały i tylko Patrzący w Ciemności wiedzą gdzie on jest. Fulgrim jest
Księciem Demonów, Perturabo jest Księciem Demonów, Jagthai Khan zaginął w Eldarskiej
Sieciodrodze (czy jak tam sobie tłumaczysz Webway), Leman Russ zaginął w Oku Terroru,
Angron jest Księciem Demonów, Roboute Guilliman został śmiertelnie raniony i jest podtrzymywany
przy życiu w polu stazy ale mimo że nie powinny to jego rany ponoć się leczą, Mortarion
jest Księciem Demonów, Magnus Czerwony jest Księciem Demonów, Lorgar jest Księciem Demonów,
Vulkan zaginął ale ma powrócić na Czasy Końca, Corax zaginął ale ostatni raz widziano
go jak zmierzał w kierunku Oka Terroru zaś los Alphariusa Omegona jest nieznany, Ultramarines
chwalą się że go zabili ale nie wiedzieli że Primarcha Legionu Alfa to bliźniaki, możliwe
że obaj wciąż żyją.



Kurdę sporo z nich to demony. Wiedziałem że kilku faktycznie zmieniło się w nie ale że aż tylu ZGROZA. Mam jeszcze jedno pytanie. Interesują mnie oficio assasinorum (sorki za ewentualne literówki ale piszę tak trochę nazwę z pamięci). Interesuję mnie fluff, a także przemyślenia graczy na ich temat czyli skuteczność etc etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2011 o 01:25, Maciej2194 napisał:

Jak się nazywała ta ''policja imperialna''? Czarne kombinezony, pałki energetyczne tarcze
itp ?


Adeptus Arbites

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2011 o 12:50, bezimienny45 napisał:

Kurdę sporo z nich to demony. Wiedziałem że kilku faktycznie zmieniło się w nie ale że
aż tylu ZGROZA.


Połowa z nich to demony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2011 o 11:40, Axuwax napisał:

Połowa z nich to demony.


Emm...no nie, bo w sumie nie sposób ocenić ich dokładnej liczby, skoro los aż 4 z nich jest nieznany. A jeśli miałeś na myśli połowę oryginalnej liczby (minus dwóch wymazanych z rekordów i z pamięci), to też nieprawda: Curze zginął zanim wyniesiono go "ku chwale" (o ile zginął, mam wrażenie że GW zostawiło sobie tu furtkę do jakiejś niespodzianki w Edycji -n), a losu szefa Alfy nie znamy, skoro nikt go/ich od czasu pojedynku z Guillimanem nie widział.

Jakkolwiek faktem jest, że ich losy najpiękniej pokazują, że Zło jednak się bardziej popłaca ;> (przynajmniej w indywidualnej skali).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować